Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mușoiu Ștefan PSD  
2. Vicepreședinți Bota Călin-Ioan PNL  
3.   Furtună Mirela
vicepreședinte din 22 feb. 2022
PSD  
4.   Mitrea Dumitrina
vicepreședinte din 9 feb. 2021
AUR 01.02.2021
5.   Tușa Adriana Diana PSD  
6. Secretari Cătăuță Ana-Maria PSD  
7.   Thellmann Christine PNL  
8. Membri Barcari Rodica-Luminița PNL  
9.   Băltărețu Viorel USR  
10.   Bulai Iulian USR  
11.   Ciolacu Ion-Marcel PSD  
12.   Cristea Andi-Lucian PSD  
13.   Fechet Mircea PNL 24.02.2021
14.   Georgescu Nicolae PSD 22.02.2022
15.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
16.   Grindeanu Sorin Mihai PSD  
17.   Horga Maria-Gabriela PNL 07.12.2021
18.   Polițeanu Mihai-Laurențiu USR  
19.   Prună Cristina-Mădălina USR 02.03.2022
20.   Stoica Ciprian-Titi AUR 13.04.2022
21.   Stoica Diana USR  
22.   Tuță George-Cristian PNL  
23.   Zakarias Zoltán UDMR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Dancă Ionel Neafiliați   07.12.2021
2. Gavrilă Anamaria Neafiliați 01.02.2021 13.04.2022
3. Muraru Iulian-Alexandru PNL   24.02.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 23 mai 2022, 8:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro