Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Transport Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Drulă Cătălin
președinte din 2 feb. 2022
USR  
2. Vicepreședinți Andrei Alexandru-Ioan PNL  
3.   Banias Mircea Marius PNL  
4.   Lazăr Ion-Marian
vicepreședinte din 4 oct. 2022
USR  
5.   Mina Marian PSD  
6. Secretari Amet Varol Minoritati  
7.   Benedek Zacharie UDMR  
8.   Toma Vasilică PSD  
9. Membri Albotă Emil-Florin PSD  
10.   Balabașciuc Călin-Constantin AUR 13.04.2022
11.   Bode Lucian Nicolae PNL  
12.   Crușoveanu Marian PNL  
13.   Folescu Cornel-Vasile PSD  
14.   Ichim Cristian-Paul Neafiliați  
15.   Lőrincz Ștefan-Iulian USR  
16.   Lungoci Dumitru-Lucian PSD  
17.   Marin Laurențiu-Daniel PSD 29.03.2022
18.   Mircea Florin PSD  
19.   Mușoiu Ștefan PSD  
20.   Paraschiv Rodica PSD 02.02.2022
21.   Pușcașu Lucian-Florin AUR 03.03.2021
22.   Rizea Cristina Camelia Neafiliați 02.03.2022
23.   Stoica Ștefan-Bucur PNL  
24.   Șerban Ciprian-Constantin PSD  
25.   Șișcu George PNL  
26.   Tobă Francisc Neafiliați 24.03.2021

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Șerban Ciprian-Constantin PSD 02.02.2022
2. Vicepreședinți Ichim Cristian-Paul Neafiliați 04.10.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR 01.02.2021 24.02.2021
2. Moșteanu Liviu-Ionuț USR   02.03.2022
3. Pavelescu Nicolae PSD   10.02.2021
4. Stoica Ciprian-Titi AUR 01.02.2021 13.04.2022
5. Tanasă Dan AUR 24.02.2021 03.03.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 20:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro