Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Stanciu Anghel
președinte din 13 mai 1996
PRM 13.05.1996
2. Vicepreședinți Baniță Petre PDSR  
3.   Stănescu George PNȚCD/PER  
4. Secretari Brăneanu Dumitru PDSR  
5.   Șteolea Petru PUNR  
6. Membri Alecu Aurelian Paul PNȚCD/PER  
7.   Argeșanu Valentin PNȚCD/PER  
8.   Babiaș Iohan-Peter Minoritati  
9.   Berechet Constantin PD  
10.   Chiriac Mihai PD  
11.   Chirilă Trifu PDSR  
12.   Costin Anatolie PDSR  
13.   Dărămuș Nicolae Octavian PUNR  
14.   Elek Matei Barna UDMR  
15.   Galin-Corini Vlad-Vladimir PDSR  
16.   Gurău Ion PD  
17.   Ifrim Dumitru PSDR  
18.   Lazar Nicolai PDSR  
19.   Mladin Liviu PDSR 31.05.1993
20.   Monoranu Corneliu PDSR  
21.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PD  
22.   Olteanu Mihail PDSR  
23.   Popescu Aurelian-Octavian PDSR  
24.   Răban Grigore neafiliat  
25.   Rizescu Sergiu-George PNȚCD/PER  
26.   Roman Gheorghe PDSR  
27.   Rusu Horia Mircea PL'93/PAC 10.03.1994
28.   Sârbu Chiriaca PDSR 23.03.1993
29.   Simionovici Alexandru PNȚCD/PER  
30.   Tabără Valeriu PUNR 06.06.1995
31.   Tudorachi Spiridon PDSR 26.11.1992
32.   Voicu Vasile PDSR  
33.   Zgondea Gheorghe PDSR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Popovici Dan Ion Cristian PRM 23.04.1996

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Popovici Dan Ion Cristian PRM 23.04.1996
2. Tabără Valeriu PUNR 29.04.1993

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 5:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro