Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Minorități Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Tănasie Petru neafiliat  
2. Vicepreședinți Varga Attila
vicepreședinte din 1 mai 1995
UDMR  
3. Secretari Crețu Mircea PUNR  
4. Membri Danciu Florea PRM 20.02.1995
5.   Dejeu Gavril PNȚCD/PER  
6.   Roman Ionel neafiliat  
7.   Teodorescu Mihai PDSR  
8.   Trepcea Dan Florin PL'93/PAC  
9.   Țurlea Petre neafiliat  
10.   Vilău Ioan Adrian PD  
11.   Vosganian Varujan Minoritati  
12.   Zsigmond László UDMR 01.05.1995

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Sinkó Stefan UDMR 07.04.1995

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Marinescu Ioan PRM 20.02.1995
2. Sinkó Stefan UDMR 07.04.1995
3. Viziru Mihail Socialist 05.09.1995

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 februarie 2019, 16:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro