Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Mediu Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mihălcescu Carmen-Ileana
președinte din 5 feb. 2014
PSD  
2. Vicepreședinți Cioată Cezar
vicepreședinte din 23 sep. 2014
PSD  
3.   Varga Lucia-Ana
vicepreședinte din 23 sep. 2014
PNL 17.09.2014
4. Secretari Suciu Vasile-Daniel
secretar din 5 feb. 2014
PSD  
5.   Thuma Hubert Petru Ștefan
secretar din 5 feb. 2014
PNL  
6. Membri Alexe Costel PNL 08.04.2014
7.   Burlacu Ștefan UNPR  
8.   Cosma Vlad-Alexandru PSD  
9.   Manea Victor-Gheorghe PNL  
10.   Marcoci Vlad PNL  
11.   Mihai Aurelian ALDE 18.03.2014
12.   Mihăilă Ioan UNPR  
13.   Molnar Zsolt UDMR  
14.   Negruț Clement UNPR  
15.   Pană Adriana-Doina PSD 20.05.2015
16.   Țigăeru Roșca Laurențiu neafiliat  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Burlacu Ștefan UNPR 05.02.2014 23.09.2014
2.   Peia Ninel PSD 11.06.2014 20.09.2016
3.   Țigăeru Roșca Laurențiu neafiliat 05.02.2014 23.09.2014

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Căprar Dorel-Gheorghe PSD   25.03.2014
2. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL   25.02.2015
3. Iane Ovidiu-Cristian PSD   24.06.2014
4. Marica Petru-Sorin PSD 24.06.2014 01.07.2016
5. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD 25.03.2014 23.06.2016
6. Muntean Mircia PSD   28.06.2016
7. Palăr Ionel PNL   11.03.2014
8. Pană Adriana-Doina PSD 25.03.2014 09.02.2015
9. Peia Ninel PSD   20.09.2016
10. Plumb Rovana PSD   25.03.2014
11. Sava Andrei-Valentin PSD   24.06.2014
12. Tiuch Cătălin PSD 24.06.2014 09.09.2015
13. Varga Lucia-Ana PNL 11.03.2014 08.04.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 23:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro