Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Politică Externă Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Filip Petru PSD  
2. Secretari Ardelean Ben-Oni PNL  
3. Membri Antonescu George Crin Laurențiu PNL 18.03.2014
4.   Badea Viorel Riceard PNL  
5.   Barbu Daniel-Constantin PLC 14.04.2014
6.   Corlățean Titus PSD 19.11.2014
7.   Durbacă Eugen PLC  
8.   Florian Daniel Cristian PNL  
9.   Valeca Șerban Constantin PSD  
10.   Voinea Florea PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Mutu Gabriel PSD  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ciorbea Victor neafiliat   08.04.2014
2. Mutu Gabriel PSD   22.06.2016
3. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PLC   18.03.2014
4. Purec Ion Simeon PSD 21.10.2013 19.11.2014
5. Solomon Antonie PP-DD   20.09.2013
6. Ungureanu Mihai Răzvan PNL   01.07.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 2:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro