Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Drepturile omului Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iusein Ibram Ibram Iusein Minoritati  
2. Vicepreședinți Tamara-Dorina Ciofu Ciofu Tamara-Dorina PSD  
3.   Daniel Vasile Vasile Daniel Minoritati  
4. Secretari Petre-Florin Manole Manole Petre-Florin PSD  
5.   Sergiu Cosmin Vlad Vlad Sergiu Cosmin
secretar din 13 iun. 2017
USR 30.05.2017
6. Membri Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae Neafiliați 13.06.2018
7.   Erika Benkő Benkő Erika UDMR  
8.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus Neafiliați 13.06.2018
9.   Mihaela Huncă Huncă Mihaela Neafiliați 14.11.2018
10.   József-György Kulcsár-Terza Kulcsár-Terza József-György UDMR  
11.   Marilena-Emilia Meiroșu Meiroșu Marilena-Emilia Neafiliați 13.06.2018
12.   Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan Neafiliați 30.05.2018
13.   Gabriel Petrea Petrea Gabriel PSD  
14.   Gabriela-Maria Podașcă Podașcă Gabriela-Maria Neafiliați 13.06.2018
15.   Ana Adriana Săftoiu Săftoiu Ana Adriana PNL  
16.   Alin Vasile Văcaru Văcaru Alin Vasile Neafiliați 13.06.2018

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Cristina-Mădălina Prună Prună Cristina-Mădălina USR 25.04.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Vasile Cocoș Cocoș Vasile PSD   07.03.2017
2. Marian-Gheorghe Cucșa Cucșa Marian-Gheorghe ALDE   01.02.2017
3. Ion Cupă Cupă Ion ALDE 01.02.2017 13.06.2017
4. Vlad-Emanuel Duruș Duruș Vlad-Emanuel USR   07.11.2017
5. Nicușor Halici Halici Nicușor PSD   16.05.2017
6. Elena Hărătău Hărătău Elena PSD 12.09.2018 12.12.2018
7. George Ionescu Ionescu George PNL   04.04.2018
8. Eliza-Mădălina Peța-Ștefănescu Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD   24.10.2017
9. Cristina-Mădălina Prună Prună Cristina-Mădălina USR   25.04.2017
10. Ionuț-Marian Stroe Stroe Ionuț-Marian PNL 01.02.2017 16.05.2018
11. Elvira Șarapatin Șarapatin Elvira PSD   12.12.2018
12. Radu Costin Vasilică Vasilică Radu Costin PSD 21.02.2018 24.10.2018
13. Mihăiță Vîrză Vîrză Mihăiță PSD   13.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 16:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro