2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ibram Iusein Minoritati  
2. Vicepreședinți Ciofu Tamara-Dorina PSD  
3.   Vasile Daniel Minoritati  
4. Secretari Manole Petre-Florin PSD  
5.   Vlad Sergiu Cosmin
secretar din 13 iun. 2017
USR 30.05.2017
6. Membri Bănicioiu Nicolae Neafiliați 13.06.2018
7.   Benkő Erika UDMR  
8.   Dobre Mircea-Titus Neafiliați 13.06.2018
9.   Hărătău Elena PSD 12.09.2018
10.   Huncă Mihaela Neafiliați 14.11.2018
11.   Kulcsár-Terza József-György UDMR  
12.   Meiroșu Marilena-Emilia Neafiliați 13.06.2018
13.   Nechifor Cătălin-Ioan Neafiliați 30.05.2018
14.   Petrea Gabriel PSD  
15.   Podașcă Gabriela-Maria Neafiliați 13.06.2018
16.   Săftoiu Ana Adriana PNL  
17.   Șarapatin Elvira PSD  
18.   Văcaru Alin Vasile Neafiliați 13.06.2018

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Prună Cristina-Mădălina USR 25.04.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Cocoș Vasile PSD   07.03.2017
2. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE   01.02.2017
3. Cupă Ion ALDE 01.02.2017 13.06.2017
4. Duruș Vlad-Emanuel USR   07.11.2017
5. Halici Nicușor PSD   16.05.2017
6. Ionescu George PNL   04.04.2018
7. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD   24.10.2017
8. Prună Cristina-Mădălina USR   25.04.2017
9. Stroe Ionuț-Marian PNL 01.02.2017 16.05.2018
10. Vasilică Radu Costin PSD 21.02.2018 24.10.2018
11. Vîrză Mihăiță PSD   13.09.2017