Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Camera Deputaților > Comisii > Administrație Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ion Cîrstoiu Cîrstoiu Ion
președinte din 5 feb. 1997
USD-PD  
2. Vicepreședinți Marin Cristea Cristea Marin PDSR  
3.   Radu Mânea Mânea Radu
vicepreședinte din 9 sep. 1997
PNȚCD  
4. Secretari Ioan Oltean Oltean Ioan
secretar din 1 mar. 2000
USD-PD 11.12.1997
5. Membri Viorica Afrăsinei Afrăsinei Viorica PDSR  
6.   Radu Liviu Bara Bara Radu Liviu PDSR  
7.   Anamaria Mihaela Biriș Biriș Anamaria Mihaela neafiliat  
8.   Akos Birtalan Birtalan Akos UDMR  
9.   Viorel Burlacu Burlacu Viorel PRM  
10.   Vasile-Mircea Cazacu Cazacu Vasile-Mircea neafiliat 27.04.1998
11.   Dorin Chiriță Chiriță Dorin PDSR 29.06.2000
12.   Vasile Dănilă Dănilă Vasile PNL 18.03.1999
13.   Sevastian Fenoghen Fenoghen Sevastian Minoritati  
14.   Petru Godja Godja Petru PDSR  
15.   Ștefan Ignat Ignat Ștefan neafiliat  
16.   Dorel Jurcan Jurcan Dorel USD-PD 21.02.2000
17.   Teodor Jurcă Jurcă Teodor PDSR 24.05.1999
18.   Csaba-Tiberiu Kovacs Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR 06.09.1999
19.   Leca Mihai PNL 29.06.2000
20.   Ioan-Sorin Marinescu Marinescu Ioan-Sorin USD-PSDR  
21.   Lucian Ion Matei Matei Lucian Ion PNȚCD  
22.   Nicolae Noica Noica Nicolae PNȚCD  
23.   Viorel Pop Pop Viorel neafiliat  
24.   Cornel Protopopescu Protopopescu Cornel PNȚCD  
25.   Toader Roșca Roșca Toader PRM 07.09.2000
26.   Cornel Sturza Popovici Sturza Popovici Cornel PNȚCD  
27.   Romeo-Marius Trifu Trifu Romeo-Marius neafiliat  
28.   Dorin Vataman Vataman Dorin PNȚCD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Mircea Mihai Munteanu Munteanu Mircea Mihai PNȚCD 14.07.1998
2. Secretari Ioan-Sorin Marinescu Marinescu Ioan-Sorin USD-PSDR 01.03.2000
3.   Vasile Miclăuș Miclăuș Vasile PUNR 01.09.1999

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Vasile-Mircea Cazacu Cazacu Vasile-Mircea neafiliat   12.03.1998
2. Mircea-Adrian Croitoru Croitoru Mircea-Adrian PDSR   03.05.1999
3. Anton Ionescu Ionescu Anton PNL 12.03.1998 27.04.1998
4. Csaba-Tiberiu Kovacs Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR   04.09.1997
5. Nicolae Leonăchescu Leonăchescu Nicolae PRM   07.09.2000
6. Vasile Mândroviceanu Mândroviceanu Vasile PNL   19.12.1996
7. Vasile Miclăuș Miclăuș Vasile PUNR   01.09.1999
8. Mircea Mihai Munteanu Munteanu Mircea Mihai PNȚCD   14.07.1998
9. Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae USD-PD   02.02.2000
10. Traian Sabău Sabău Traian PDSR   20.06.2000
11. Attila Varga Varga Attila UDMR 04.09.1997 06.09.1999

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 martie 2019, 22:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro