Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Administrație Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dobre Victor Paul
președinte din 8 sep. 2015
PNL  
2. Vicepreședinți Bucura-Oprescu Simona
vicepreședinte din 6 iul. 2016
PSD  
3.   Chebac Eugen
vicepreședinte din 11 iun. 2014
UNPR  
4.   Cseke Attila-Zoltán
vicepreședinte din 20 dec. 2012
UDMR  
5. Secretari Avram Constantin
secretar din 27 mai 2014
ALDE  
6.   Babuș Radu
secretar din 11 mar. 2014
PSD  
7. Membri Almăjanu Marin PNL  
8.   Boboc Valentin Gabriel PSD  
9.   Călin Ion PSD  
10.   Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL 25.10.2016
11.   Frăticiu Gheorghe neafiliat 08.10.2013
12.   Motreanu Dan-Ștefan PNL 17.09.2014
13.   Oajdea Daniel Vasile neafiliat 08.10.2013
14.   Oltean Ioan PNL  
15.   Palăr Ionel PNL 11.03.2014
16.   Simionescu Adrian Constantin PSD  
17.   Stan Ioan PSD 18.10.2016
18.   Surdu Raluca PNL  
19.   Urcan Ionaș-Florin PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Almăjanu Marin PNL 08.09.2015
2. Vicepreședinți Nistor Laurențiu PSD  
3. Secretari Ciolacu Ion-Marcel PSD 11.03.2014

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adam Ioan PSD   19.01.2015
2. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE 09.12.2015 18.10.2016
3. Cioată Cezar PSD   04.02.2014
4. Ciolacu Ion-Marcel PSD   19.12.2016
5. Ciurariu Florin PNL   04.02.2014
6. Dragnea Nicolae-Liviu PSD   19.12.2016
7. Dușa Mircea PSD   26.02.2013
8. Fonta Nuțu UNPR 08.10.2013 11.03.2015
9. Gheorghe Florin PSD 03.04.2013 25.02.2015
10. Horga Vasile PNL 12.02.2013 17.09.2014
11. Man Mircea PNL   03.04.2013
12. Manea Victor-Gheorghe PNL   04.02.2014
13. Marcoci Vlad PNL 14.05.2013 04.02.2014
14. Marocico Ion Minoritati   11.03.2014
15. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD   04.02.2014
16. Moldovan Ioan ALDE   04.02.2014
17. Nistor Laurențiu PSD   01.07.2016
18. Palăr Ionel PNL   04.02.2014
19. Plumb Rovana PSD   04.02.2014
20. Popescu Florin Aurelian neafiliat   02.03.2016
21. Rățoi Neculai PSD   26.04.2016
22. Rotaru Răzvan UNPR   04.02.2014
23. Simedru Dan Coriolan PNL   04.02.2014
24. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL   04.02.2014
25. Vlădoiu Aurel PSD   18.03.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 16:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro