Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Administrație Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu
președinte din 24 oct. 2017
PNL 13.06.2017
2. Vicepreședinți Ion Călin Călin Ion PSD  
3.   Petru-Sorin Marica Marica Petru-Sorin
vicepreședinte din 30 mai 2018
PSD  
4.   Dénes Seres Seres Dénes
vicepreședinte din 17 apr. 2018
UDMR  
5. Secretari Simona Bucura-Oprescu Bucura-Oprescu Simona PSD  
6.   Angelica Fădor Fădor Angelica PNL  
7. Membri Constantin Avram Avram Constantin ALDE  
8.   Tudor - Vlad Benga Benga Tudor - Vlad USR  
9.   Nicoleta-Cătălina Bozianu Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP  
10.   Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD  
11.   Petronela-Mihaela Csokany Csokany Petronela-Mihaela Minoritati  
12.   Nicușor Daniel Dan Dan Nicușor Daniel USR  
13.   Nicolae-Liviu Dragnea Dragnea Nicolae-Liviu PSD  
14.   Ionel Floroiu Floroiu Ionel PSD  
15.   Laurențiu-Dan Leoreanu Leoreanu Laurențiu-Dan PNL 13.09.2017
16.   Ștefan Mușoiu Mușoiu Ștefan PSD  
17.   Andrei Nicolae Nicolae Andrei PSD 14.11.2017
18.   Ionel Palăr Palăr Ionel PNL  
19.   Rodica Paraschiv Paraschiv Rodica PSD 13.09.2017
20.   Mariana-Venera Popescu Popescu Mariana-Venera Minoritati  
21.   Constantin Șovăială Șovăială Constantin PNL  
22.   Corneliu Ștefan Ștefan Corneliu PSD  
23.   Răzvan-Ion Ursu Ursu Răzvan-Ion PSD 01.02.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Cristian Buican Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Vicepreședinți Botond Csoma Csoma Botond UDMR   17.04.2018
3.   Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan Neafiliați 07.03.2017 21.05.2018
4.   Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Cristian Buican Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Botond Csoma Csoma Botond UDMR   25.04.2018
3. Iulian Iacomi Iacomi Iulian PSD   04.07.2017
4. Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan Neafiliați 28.02.2017 30.05.2018
5. Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
6. Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu PNL   16.05.2017
7. Ovidiu-Ioan Sitterli Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 13.09.2017 14.11.2017
8. Constantin Trușcă Trușcă Constantin PSD   17.07.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 20:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro