Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Senatul > Comisii > Drepturile Omului Versiunea pentru printare
2000-2004

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Frunda György
președinte din 13 sep. 2004
UDMR  
2. Vicepreședinți Rus Ioan Aurel
vicepreședinte din 13 sep. 2004
PRM  
3. Secretari Hanganu Romeo Octavian
secretar din 13 sep. 2004
PD 06.09.2001
4. Membri Belu Ioan PRM 05.02.2004
5.   Duță Vasile neafiliat 08.03.2004
6.   Gogoi Ion PSD  
7.   Guga Ioan PSD  
8.   Iustian Mircea Teodor PNL  
9.   Mihordea Mircea PRM 10.05.2001
10.   Pujină Nelu PSD  
11.   Stoica Fevronia PSD 12.01.2001

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Hanganu Romeo Octavian PD 01.09.2003 13.09.2004
2.   Iustian Mircea Teodor PNL   01.09.2003
3. Vicepreședinți Frunda György UDMR   13.09.2004
4. Secretari Mihordea Mircea PRM   01.09.2003

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Alexa Constantin PSD 06.09.2001 08.03.2004
2. Bălălău Constantin PD   06.09.2001
3. Buză Constantin PSD   15.01.2001
4. Gherman Oliviu PSD   27.08.2001
5. Ilașcu Ilie PRM   10.05.2001
6. Mărgineanu Ștefan Gheorghe PRM   05.02.2004

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 martie 2019, 18:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro