Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Drepturile Omului Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Biró Rozália-Ibolya UDMR  
2. Vicepreședinți Butnaru Florinel
vicepreședinte din 22 oct. 2013
PSD  
3. Secretari Popa Nicolae-Vlad
secretar din 22 sep. 2015
PNL  
4. Membri Bădălău Niculae PSD  
5.   Chiuariu Tudor-Alexandru PNL 04.02.2015
6.   Hașotti Puiu PNL  
7.   Ilieșiu Sorin PSD 21.03.2016
8.   Iovescu Ioan PSD  
9.   Pavel Marian PSD  
10.   Popa Constantin neafiliat 21.10.2013
11.   Tătaru Nelu PNL 04.02.2013

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Bădălău Niculae PSD   22.10.2013
2. Secretari Roșca-Stănescu Sorin Ștefan PNL   04.02.2013
3.   Tătaru Nelu PNL 04.02.2013 22.09.2015

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Boeriu Valeriu-Victor PNL 04.02.2015
2. Drăghici Damian neafiliat 21.10.2013
3. Lazăr Sorin Constantin PSD 21.03.2016
4. Roșca-Stănescu Sorin Ștefan PNL 04.02.2013

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 8:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro