Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Sănătate Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nelu Tătaru Tătaru Nelu PNL  
2. Vicepreședinți Corneliu-Florin Buicu Buicu Corneliu-Florin PSD  
3.   Sebastian-Ilie Suciu Suciu Sebastian-Ilie
vicepreședinte din 9 feb. 2021
AUR 01.02.2021
4.   Adrian Wiener Wiener Adrian USR PLUS  
5. Secretari Patriciu-Andrei Achimaș-Cadariu Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD  
6.   Liviu-Ioan Balint Balint Liviu-Ioan PNL  
7.   Diana Stoica Stoica Diana USR PLUS  
8. Membri Costel Barbu Barbu Costel PNL 03.03.2021
9.   Radu Tudor Ciornei Ciornei Radu Tudor USR PLUS  
10.   Cristina-Elena Dinu Dinu Cristina-Elena PSD  
11.   Silviu Feodor Feodor Silviu Minoritati  
12.   Grațiela Leocadia Gavrilescu Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD  
13.   Georgeta-Carmen Holban Holban Georgeta-Carmen PSD  
14.   Jaro Norbert Marșalic Marșalic Jaro Norbert PNL  
15.   Remus-Gabriel Mihalcea Mihalcea Remus-Gabriel PSD  
16.   Sorin-Titus Muncaciu Muncaciu Sorin-Titus AUR 01.02.2021
17.   Rodica Nassar Nassar Rodica PSD  
18.   Florian-Claudiu Neaga Neaga Florian-Claudiu PSD 01.02.2021
19.   Ludovic Orban Orban Ludovic PNL 24.02.2021
20.   Rareș Tudor Pop Pop Rareș Tudor USR PLUS  
21.   Alexandru Rafila Rafila Alexandru PSD  
22.   Ioan-Sabin Sărmaș Sărmaș Ioan-Sabin PNL 17.02.2021
23.   Emanuel-Dumitru Ungureanu Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS  
24.   Cristina-Agnes Vecerdi Vecerdi Cristina-Agnes PNL 17.03.2021
25.   Zoltán Zakarias Zakarias Zoltán UDMR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Andrei Daniel Gheorghe Gheorghe Andrei Daniel PNL 03.03.2021

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 aprilie 2021, 0:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro