Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Senatul > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Hărdău Mihail PD-L  
2. Vicepreședinți Andronescu Ecaterina
vicepreședinte din 12 oct. 2009
PSD 12.10.2009
3. Membri Bara Ion PD-L  
4.   Grosu Corneliu Prog. 02.03.2011
5.   Mang Ioan PSD  
6.   Panțuru Tudor PD-L 14.09.2011
7.   Popa Mihaela PNL 26.05.2010
8.   Prunea Nicolae Dănuț PSD  
9.   Silistru Doina PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Iordănescu Anghel Prog. 12.10.2009
2. Secretari Robu Nicolae PNL  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Boagiu Anca-Daniela PD-L 28.10.2009 26.05.2010
2. Bokor Tiberiu UDMR   05.07.2012
3. Iordănescu Anghel Prog.   12.10.2009
4. Oprea Dumitru PD-L 31.05.2011 14.09.2011
5. Rădulescu Șerban PNL   30.05.2011
6. Robu Nicolae PNL   22.06.2012
7. Sbîrciu Ioan PD-L 27.10.2009 28.10.2009
8. Țopescu Cristian George PNL   02.03.2011

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro