Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dabu Romulus PDSR  
2. Vicepreședinți Asztalos Ferenc UDMR  
3.   Crețu Mircea PUNR  
4. Secretari Gemil Tasin Minoritati  
5. Membri Antonescu George Crin Laurențiu neafiliat  
6.   Bagdasar Simion PDSR 16.03.1993
7.   Boroș Emil PD  
8.   Brezniceanu Alexandru PD  
9.   Burlacu Viorel PRM  
10.   Corniță Ion PNȚCD/PER  
11.   Fekete Jolt Zoltan UDMR 25.04.1994
12.   Feric Emeric Minoritati  
13.   Golu Mihail PDSR  
14.   Ioan Petru PUNR  
15.   Jecan Aurel neafiliat 07.12.1992
16.   Mladin Liviu PDSR 18.05.1993
17.   Mohora Tudor Socialist  
18.   Nagy Benedek UDMR 09.11.1992
19.   Negoiță Florin PDSR 23.02.1993
20.   Németh Ioan UDMR  
21.   Păunescu Costel PNȚCD/PER  
22.   Pop Ioan PUNR  
23.   Sălăjean Gheorghe PDSR  
24.   Străchinaru Ioan PSDR  
25.   Știrbu Georgeta PD 13.06.1996
26.   Tarna Gheorghe PD  
27.   Țurlea Petre neafiliat  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Mischie Nicolae PDSR 02.09.1995

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Diaconescu Marin PDSR 15.03.1993
2. Ioniță Mihnea-Tudor PL'93/PAC 11.09.1995
3. Márton Árpád-Francisc UDMR 09.11.1992
4. Mischie Nicolae PDSR 02.09.1996
5. Rákóczi Ludovic UDMR 10.03.1994
6. Sonea Ioan PUNR 06.06.1995
7. Tobă Alexandru PDSR 09.02.1993

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 8:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro