Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Camera Deputaților > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Stanciu Anghel PRM  
2. Vicepreședinți Asztalos Ferenc UDMR  
3.   Secară Gheorghe PUNR  
4. Secretari Andronescu Ecaterina PDSR  
5.   Ionescu Alexandru PNȚCD  
6. Membri Andrei Gheorghe PNȚCD  
7.   Antonescu Niculae Napoleon PDSR  
8.   Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR 06.09.1999
9.   Bejinariu Petru PDSR  
10.   Berci Vasile PNȚCD 17.11.1997
11.   Brezniceanu Alexandru USD-PD  
12.   Cotrutz Constantin Eremia PDSR  
13.   Hilote Eugen-Gheorghe PNȚCD  
14.   Igna Ion PDSR 06.09.1999
15.   Ionescu Anton PNL 27.04.1998
16.   Marineci Ionel PDSR  
17.   Moldovan Petre USD-PSDR  
18.   Nicolaiciuc Vichentie Minoritati  
19.   Palade Dan PNȚCD  
20.   Petrescu Virgil PNȚCD  
21.   Raicu Romulus PDSR 23.02.1998
22.   Săndulescu Aureliu Emil neafiliat  
23.   Stănescu Mihai-Sorin PNL 18.09.1997
24.   Șaganai Nusfet Minoritati  
25.   Tarna Gheorghe USD-PD  
26.   Vasilescu Nicolae PRM  
27.   Vida-Simiti Ioan PNȚCD 10.02.2000
28.   Vitcu Mihai PDSR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR   22.02.1999
2. Cazacu Vasile-Mircea neafiliat 12.03.1998 27.04.1998
3. Corniță Ion PNȚCD   27.02.1997
4. Drăgănescu Ovidiu-Virgil PNL   18.09.1997
5. Drecin Mihai Dorin PUNR   04.12.1997
6. Elek Matei Barna UDMR 15.03.1999 06.09.1999
7. Ionescu Anton PNL   12.03.1998
8. Pavelescu Claudiu Costel PNȚCD   10.02.2000
9. Stoica Valeria Mariana USD-PD   04.09.2000
10. Tokay Gheorghe UDMR 22.02.1999 15.03.1999
11. Vâlceanu Gheorghe PDSR   06.09.1999
12. Vida-Simiti Ioan PNȚCD   05.02.1998

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 7:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro