Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gavrilă Camelia PSD  
2. Vicepreședinți Cherecheș Florica PNL  
3.   Szabó Ödön UDMR  
4.   Șotcan Theodora PSD  
5. Secretari Huncă Mihaela PSD  
6.   Turcescu Robert-Nicolae PMP  
7. Membri Anton Anton ALDE 13.06.2017
8.   Biro Zsolt-Istvan UDMR  
9.   Boboc Tudorița-Rodica PSD 13.06.2018
10.   Cîmpeanu Sorin Mihai Neafiliați  
11.   Cîtea Vasile PSD  
12.   Cosma Lavinia-Corina USR  
13.   Georgescu Nicolae PSD  
14.   Iurișniți Cristina-Ionela USR  
15.   Mareș Mara PNL 13.02.2018
16.   Moldovan Sorin-Dan PNL  
17.   Nicoară Romeo Florin PNL  
18.   Rădulescu Alexandru PSD  
19.   Rădulescu Dan-Răzvan USR  
20.   Romanescu Cristinel PNL  
21.   Stan Viorel PSD 21.02.2018
22.   Teiș Alina PSD 13.09.2017
23.   Tîlvăr Angel PSD  
24.   Todor Adrian PSD  
25.   Turcan Raluca PNL  
26.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Mareș Mara PNL 07.11.2017
2. Meiroșu Marilena-Emilia Neafiliați 13.06.2018
3. Șerban Ciprian-Constantin PSD 05.01.2017
4. Vasilică Radu Costin PSD 21.02.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 iunie 2018, 1:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro