2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gavrilă Camelia PSD  
2. Vicepreședinți Cherecheș Florica PNL  
3.   Szabó Ödön UDMR  
4.   Șotcan Theodora PSD  
5. Secretari Stan Viorel
secretar din 12 sep. 2018
PSD 21.02.2018
6.   Turcescu Robert-Nicolae PMP  
7. Membri Anton Anton ALDE 13.06.2017
8.   Biro Zsolt-Istvan UDMR  
9.   Boboc Tudorița-Rodica PSD 13.06.2018
10.   Cîmpeanu Sorin Mihai Neafiliați  
11.   Cîtea Vasile PSD  
12.   Cosma Lavinia-Corina USR  
13.   Georgescu Nicolae PSD  
14.   Huncă Mihaela Neafiliați  
15.   Iurișniți Cristina-Ionela USR  
16.   Mareș Mara PNL 13.02.2018
17.   Moldovan Sorin-Dan PNL  
18.   Rădulescu Alexandru PSD  
19.   Rădulescu Dan-Răzvan USR  
20.   Romanescu Cristinel PNL  
21.   Teiș Alina PSD 13.09.2017
22.   Tîlvăr Angel PSD  
23.   Todor Adrian PSD  
24.   Turcan Raluca PNL  
25.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Huncă Mihaela Neafiliați 27.06.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Mareș Mara PNL 07.11.2017
2. Meiroșu Marilena-Emilia Neafiliați 13.06.2018
3. Nicoară Romeo Florin PNL 19.09.2018
4. Șerban Ciprian-Constantin PSD 05.01.2017
5. Vasilică Radu Costin PSD 21.02.2018