Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Știrbu Gigel-Sorinel
președinte din 26 iun. 2012
deputat PNL  
2. Vicepreședinți Axenie Carmen
vicepreședinte din 26 iun. 2012
deputat PD-L  
3. Secretari Voicu Mădălin-Ștefan deputat PSD  
4. Membri Amet Aledin deputat Mino.  
5.   Bașa Petru senator PD-L  
6.   Bărbulescu Daniel-Ionuț deputat PSD  
7.   Burnei Ion deputat PSD  
8.   Crăciun Avram senator Prog. 31.05.2011
9.   Diaconu Mircea senator PNL  
10.   Dobra Nicolae senator Prog.  
11.   Dolineaschi Andrei deputat PSD  
12.   Farkas Anna-Lili deputat UDMR  
13.   Feldman Radu Alexandru senator PD-L  
14.   Giurgiu Mircia deputat PSD  
15.   Luca Ciprian-Florin deputat PSD  
16.   Nicula Vasile Cosmin senator PSD  
17.   Palăr Ionel deputat PNL 26.06.2012
18.   Popa Octavian-Marius deputat PNL  
19.   Socaciu Victor deputat PSD  
20.   Surpățeanu Mihai deputat PD-L  
21.   Zătreanu Dan-Radu deputat PD-L 12.06.2012

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Uioreanu Horea-Dorin deputat PNL 26.06.2012
2. Vicepreședinți Sava Andrei-Valentin deputat PSD 12.06.2012

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adomniței Cristian Mihai deputat PNL 30.03.2010 27.06.2012
2. Dobre Cristina Elena deputat PD-L   30.03.2010
3. Prunea Nicolae Dănuț senator PSD   31.05.2011
4. Sava Andrei-Valentin deputat PSD   12.06.2012
5. Uioreanu Horea-Dorin deputat PNL   26.06.2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 iulie 2017, 9:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro