Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Igaș Traian Constantin
președinte din 12 feb. 2013
senator PNL  
2. Secretari Dobra Dorin-Mircea
secretar din 12 feb. 2013
senator PNL  
3. Membri Antal István deputat UDMR  
4.   Bărbulescu Daniel-Ionuț deputat PSD  
5.   Caloianu Mario-Ernest deputat UNPR  
6.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL  
7.   Crețu Gabriela senator PSD 29.09.2014
8.   Dobre Victor Paul deputat PNL  
9.   Hașotti Puiu senator PNL 17.09.2014
10.   Palăr Ionel deputat PNL  
11.   Pâslaru Florin-Costin deputat PSD  
12.   Popa Constantin senator neafiliat  
13.   Turcan Raluca deputat PNL  
14.   Voicu Mădălin-Ștefan deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Firea Gabriela senator PSD 12.02.2013  

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Drăghici Damian senator neafiliat   23.06.2014
2. Firea Gabriela senator PSD   22.06.2016
3. Ghiveciu Marian deputat PSD   29.09.2015
4. Nasta Nicolae senator PLC   17.09.2014
5. Necula Cosmin deputat PSD   22.06.2016
6. Paleologu Theodor deputat PNL   01.04.2014
7. Popescu Dan-Cristian deputat PNL 01.04.2014 04.08.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 12:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro