Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Palăr Ionel
președinte din 13 sep. 2017
deputat PNL 13.09.2017
2. Vicepreședinți Novák Csaba-Zoltán senator UDMR  
3. Secretari Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR  
4. Membri Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE 13.09.2017
5.   Breaz Valer-Daniel senator PSD  
6.   Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati  
7.   Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD  
8.   Ganea Ion senator PMP  
9.   Intotero Natalia-Elena deputat PSD  
10.   Lazăr Sorin deputat PSD 18.10.2017
11.   Moldovan Sorin-Dan deputat PNL  
12.   Nechifor Cătălin-Ioan deputat PSD  
13.   Pereș Alexandru senator PNL  
14.   Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD  
15.   Simion Lucian-Eduard deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL 01.06.2017

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD 18.10.2017
2. Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL 01.06.2017
3. Vosganian Varujan deputat ALDE 13.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 12:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro