Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Senatul > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Păunescu Adrian PSD  
2. Vicepreședinți Dumitrescu Ion Mihai 
vicepreședinte din 26 sep. 2005
PNL  
3. Secretari Popa Dan Gabriel
secretar din 29 iun. 2006
PD-L 11.10.2005
4. Membri Cioroianu Adrian Mihai PNL  
5.   Dâncu Vasile PSD  
6.   Mihețiu Ioan Gheorghe PD-L 02.09.2008
7.   Mohaci Mihai PSD 30.06.2008
8.   Rebreanu Nora Cecilia PSD 11.02.2008
9.   Szabó Károly Ferenc UDMR 24.03.2005
10.   Tomoiagă Liliana Lucia PSD 08.09.2008
11.   Ungheanu Mihai PRM 09.02.2006
12.   Vasilescu Gavrilă PC 13.09.2007

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Cioroianu Adrian Mihai PNL 26.09.2005
2. Secretari Ioțcu Petru Nicolae neafiliat 15.06.2006

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Copos Gheorghe PC 04.06.2007 13.09.2007
2. Cucuian Cristian PD-L 15.06.2006 06.06.2007
3. Cutaș George Sabin PC   08.02.2007
4. Gheorghe Constantin PD-L 06.06.2007 02.09.2008
5. Ioțcu Petru Nicolae neafiliat   15.06.2006
6. Markó Béla UDMR   24.03.2005
7. Moisuc Viorica Georgeta Pompilia PRM   09.02.2006
8. Neagoe Otilian PSD   30.06.2008
9. Theodorescu Răzvan Emil PSD   20.02.2006
10. Tîlvăr Angel PSD 20.02.2006 11.02.2008
11. Țîrle Radu PNL   11.10.2005

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 20:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro