Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Senatul > Comisii > Politică Externă Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Corlățean Titus PSD  
2. Vicepreședinți Mărcuțianu Ovidius
vicepreședinte din 3 mar. 2011
Prog. 03.03.2011
3. Secretari Mardare Radu Cătălin PSD  
4. Membri Antonescu George Crin Laurențiu PNL  
5.   Badea Viorel Riceard PNL  
6.   Humelnicu Augustin Daniel PD-L  
7.   Luca Raymond PNL  
8.   Markó Béla UDMR  
9.   Nicoară Romeo Florin PNL 26.10.2009
10.   Rasaliu Marian Iulian PD-L 15.11.2010
11.   Severin Georgică PSD 14.09.2010

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Badea Viorel Riceard PNL 02.03.2011

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Mitrea Miron Tudor PSD   14.09.2010
2. Plăcintă Sorina Luminița PNL 28.06.2010 04.04.2011
3. Prodan Tiberiu Aurelian PNL   26.10.2009
4. Severin Georgică PSD   28.06.2010
5. Stănișoară Mihai PD-L   15.11.2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 10:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro