You are here: Home page > Parliamentary bodies 2008-2012 > Chamber of Deputies > Committees > Ancheta Ministerul Turismului Printable version
2008-2012

Position Deputy Parliamentary
group
1. Chairperson Orban Ludovic PNL
2. Vice-Chairpersons Bănicioiu Nicolae PSD
3.   Bleotu Vasile PSD
4. Secretaries Țaga Claudiu Prog.
5. Members Chiriță Dumitru PSD
6.   Vasile Aurelia Prog.

Former members of the committee
Deputy Parliamentary
group
Member until
1. Lakatos Petru UDMR 17.10.2011
2. Negoiță Robert Sorin PSD 20.06.2012
3. Săftoiu Ana Adriana PNL 01.02.2012

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 21 march 2019, 21:43
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro