Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Plumb Rovana
președinte din 24 oct. 2017
PSD 24.10.2017
2. Vicepreședinți Anastase Roberta Alma PNL  
3.   Benkő Erika UDMR  
4.   Tîlvăr Angel
vicepreședinte din 8 mar. 2017
PSD  
5. Secretari Nicoară Romeo Florin PNL  
6.   Vasilică Radu Costin PSD  
7. Membri Barna Ilie Dan USR  
8.   Bănicioiu Nicolae PSD  
9.   Bica Dănuț PNL  
10.   Birchall Ana PSD  
11.   Bucura-Oprescu Simona PSD  
12.   Ciolacu Ion-Marcel PSD  
13.   Gerea Andrei Dominic ALDE  
14.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
15.   Ghinea Cristian USR 07.11.2017
16.   Gudu Vasile PNL  
17.   Mînzatu Roxana PSD 28.02.2017
18.   Mușoiu Ștefan PSD  
19.   Ponta Victor-Viorel Neafiliați  
20.   Prună Cristina-Mădălina USR  
21.   Tomac Eugen PMP  
22.   Tușa Adriana Diana PSD  
23.   Vîlceanu Dan PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Ponta Victor-Viorel Neafiliați 05.09.2017
2. Vicepreședinți Chiriac Viorel PSD 28.02.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Chiriac Viorel PSD 28.02.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 10:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro