Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Transport Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Lucian Nicolae Bode Bode Lucian Nicolae PNL  
2. Vicepreședinți Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru
vicepreședinte din 13 iun. 2017
ALDE 13.06.2017
3.   Marius Sorin-Ovidiu Bota Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD  
4.   Alexandru Rotaru Rotaru Alexandru
vicepreședinte din 5 mar. 2019
PSD  
5. Secretari Marius Bodea Bodea Marius PNL  
6.   Ionela Viorela Dobrică Dobrică Ionela Viorela
secretar din 11 feb. 2019
PSD 06.02.2019
7. Membri Vasile-Cristian Achiței Achiței Vasile-Cristian PNL  
8.   Zacharie Benedek Benedek Zacharie UDMR  
9.   Valentin Gabriel Boboc Boboc Valentin Gabriel PSD 13.06.2018
10.   Aurel Căciulă Căciulă Aurel PSD  
11.   Cătălin Cristache Cristache Cătălin PMP  
12.   Alexandru-Răzvan Cuc Cuc Alexandru-Răzvan PSD  
13.   Cătălin Drulă Drulă Cătălin USR  
14.   Giureci-Slobodan Ghera Ghera Giureci-Slobodan Minoritati 20.03.2019
15.   Liviu-Ionuț Moșteanu Moșteanu Liviu-Ionuț USR  
16.   Rodica Paraschiv Paraschiv Rodica PSD 13.02.2019
17.   Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 06.02.2018
18.   George Șișcu Șișcu George PNL  
19.   Lucian Șova Șova Lucian PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Mircea Marius Banias Banias Mircea Marius Neafiliați   13.06.2017
2.   Alexandru-Răzvan Cuc Cuc Alexandru-Răzvan PSD   28.02.2017
3.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD 28.02.2017 13.02.2019
4. Secretari Matei Suciu Suciu Matei PSD 05.09.2017 13.06.2018
5.   Lucian Șova Șova Lucian PSD   05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Mircea Marius Banias Banias Mircea Marius Neafiliați   20.03.2019
2. Valentin Gabriel Boboc Boboc Valentin Gabriel PSD 11.12.2017 06.02.2018
3. Mircea-Gheorghe Drăghici Drăghici Mircea-Gheorghe PSD   11.12.2017
4. Laura-Mihaela Fulgeanu-Moagher Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD   06.02.2019
5. Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD   13.02.2019
6. Matei Suciu Suciu Matei PSD 01.02.2017 13.06.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 martie 2019, 20:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro