Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Albu Alexandru 10 BUZĂU FSN
2.  Alexandrache Georgică 38 VASLUI FSN
3.  Alexandrescu Emil Lucian 24 IAȘI FSN
4.  Alexandru Ioan 22 HUNEDOARA PNTCD
5.  András Imre 31 SATU-MARE UDMR
6.  Andreescu Constantin 16 DÂMBOVIȚA PNL
7.  Andrei Echim   Minorități
8.  Androne Stelian 12 CĂLĂRAȘI FSN
9.  Aramă Viorel 4 BACĂU FSN
10.  Ardelean Eugen 5 BIHOR PDAR 17 feb. 1992
11.  Ardelean Ioan 32 SĂLAJ FSN 9 oct. 1990
12.  Ardelean Ionel 30 PRAHOVA FSN
13.  Arhire Constantin 18 GALAȚI FSN
14.  Armășescu Dumitru 22 HUNEDOARA FSN
15.  Axente Teodor 34 SUCEAVA FSN 17 iun. 1991
16.  Baciu Severin 39 VÂLCEA FSN
17.  Badea Dumitru 16 DÂMBOVIȚA FSN 20 mai 1992
18.  Bajcsi Akos 15 COVASNA UDMR
19.  Balaban Marian 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
20.  Balasz Alexandru 13 CLUJ UDMR 20 mai 1992
21.  Balog Ioan 5 BIHOR FSN 4 mai 1992
22.  Ban Ioan 33 SIBIU PNL
23.  Baranovschi Florin-Constantin 40 VRANCEA FSN
24.  Bárány Francisc 36 TIMIȘ UDMR
25.  Basgan Ion 41 BUCUREȘTI PNL
26.  Bălănescu Mihail 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
27.  Bărbat Vasile 36 TIMIȘ PDAR
28.  Băteanu Nicolae 9 BRĂILA FSN
29.  Bejan Costache 24 IAȘI PDAR
30.  Berca Dumitru 20 GORJ FSN 21 apr. 1992
31.  Berceanu Radu Mircea 17 DOLJ FSN
32.  Berechet Constantin 35 TELEORMAN FSN
33.  Beșe George-Ioan 8 BRAȘOV PNL
34.  Bezdadea Mariana 24 IAȘI Ecologist-SD 22 oct. 1990
35.  Beznea Dumitru 18 GALAȚI FSN
36.  Bia Marian 13 CLUJ FSN
37.  Bivolaru Ioan 28 NEAMȚ FSN 1 oct. 1990
38.  Bîtea Dumitru 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 14 ian. 1992
39.  Blaga Ionel 30 PRAHOVA FSN
40.  Bodea Mircea 34 SUCEAVA FSN
41.  Bogdan Ioan 33 SIBIU FSN
42.  Bona Petru 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
43.  Borbely Erno 21 HARGHITA UDMR
44.  Borbély László 27 MUREȘ UDMR
45.  Borsos Geza-Jozsef 21 HARGHITA UDMR
46.  Boștinaru Victor 16 DÂMBOVIȚA FSN
47.  Botiș Griguță-Augustin 25 MARAMUREȘ FSN
48.  Botnaru Sorin-Theodor 41 BUCUREȘTI FSN
49.  Bran Vasile 8 BRAȘOV FSN
50.  Brandsch Ingmar   Minorități
51.  Brăneanu Dumitru 4 BACĂU FSN
52.  Brătianu Ion 41 BUCUREȘTI PUNR
53.  Brenduș Iuliu 1 ALBA UDMR
54.  Brezniceanu Alexandru 17 DOLJ FSN
55.  Bucur Coriolan 27 MUREȘ PUNR
56.  Bujor Liviu 28 NEAMȚ PNL
57.  Burcă Petru 27 MUREȘ PUNR
58.  Buruiană Aprodu Daniela 18 GALAȚI FSN
59.  Butulescu Valeriu 22 HUNEDOARA FSN
60.  Calance Dumitru 24 IAȘI FSN
61.  Calinic Argatu Constantin 3 ARGEȘ FSN
62.  Calotă Lupu Floarea 35 TELEORMAN FSN
63.  Canacheu Costică 41 BUCUREȘTI FSN
64.  Carp Mihai 5 BIHOR PNL
65.  Catarig Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
66.  Cazimir Ștefan 41 BUCUREȘTI neafiliat
67.  Căileanu Tiberius 13 CLUJ PNL 19 mar. 1992
68.  Căpățînă Octavian-Dan 13 CLUJ PUNR
69.  Cerchez Ioan 23 IALOMIȚA FSN
70.  Cevdarie Victor 36 TIMIȘ Ecologist-SD
71.  Cheregi Gavril 5 BIHOR FSN 2 mar. 1992
72.  Chiriac Mihai 34 SUCEAVA FSN
73.  Chirițescu Marcel 30 PRAHOVA FSN
74.  Chivu Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA PDAR
75.  Ciacoi Alexandru 13 CLUJ FSN 14 ian. 1992
76.  Ciobanu Paul 27 MUREȘ PUNR
77.  Ciocan Nicolae 4 BACĂU FSN
78.  Ciuceanu Radu 1 ALBA PNL
79.  Ciuciu Vasile 29 OLT FSN
80.  Ciupală Elarie 9 BRĂILA FSN
81.  Cîrjoi Vasile 17 DOLJ FSN
82.  Cojocariu Emil 38 VASLUI FSN
83.  Cojocaru Ioan-Paul 29 OLT FSN
84.  Comănescu Alexandru 18 GALAȚI FSN
85.  Comișel Constanța 17 DOLJ FSN
86.  Constantinescu Constantin Klaps 41 BUCUREȘTI PNTCD
87.  Constantinescu Cornel 3 ARGEȘ FSN
88.  Costin Marius Septimiu 8 BRAȘOV FSN 17 feb. 1992
89.  Crăciun Gheorghe 29 OLT FSN
90.  Crăsnaru Daniela-Carmen 41 BUCUREȘTI FSN
91.  Crețu Mircea 13 CLUJ PUNR
92.  Csapó Iosif 5 BIHOR UDMR
93.  Csutak Ștefan-Francisc 21 HARGHITA UDMR
94.  Cunescu Sergiu 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
95.  Damian Ioan 12 CĂLĂRAȘI FSN
96.  Dan Marțian 38 VASLUI FSN
97.  Danăilă Ioan 4 BACĂU FSN 8 mai 1992
98.  Diacon Vasile 24 IAȘI FSN
99.  Diaconescu Dumitru 20 GORJ FSN
100.  Diaconescu Ion 41 BUCUREȘTI PNTCD
101.  Dijmărescu Antonică 11 CARAȘ-SEVERIN Ecologist-SD
102.  Dîrdală Ștefan 29 OLT FSN
103.  Dobrițoiu Teodoru 18 GALAȚI FSN
104.  Dochia Aurelian 41 BUCUREȘTI FSN
105.  Dogariu Octavian 36 TIMIȘ FSN
106.  Domokos Geza 15 COVASNA UDMR
107.  Dragomir Constantin 3 ARGEȘ FSN
108.  Dragomir Nelu Aristide 2 ARAD FSN
109.  Drăgan Sabin-Adrian 34 SUCEAVA FSN
110.  Drăghici Ioan 25 MARAMUREȘ PNL 1 apr. 1992
111.  Druga Alin-Mihai-Dumitru 8 BRAȘOV PUNR
112.  Dumitrache Constantin 16 DÂMBOVIȚA FSN
113.  Dumitrescu Florica 9 BRĂILA FSN
114.  Dumitrescu Ioan 14 CONSTANȚA FSN
115.  Dumitrescu Nichita 11 CARAȘ-SEVERIN PNTCD
116.  Dumitru Elena 16 DÂMBOVIȚA FSN
117.  Dumitru Nicolae 14 CONSTANȚA FSN
118.  Durac Marin 26 MEHEDINȚI FSN
119.  Duță Adrian 3 ARGEȘ FSN
120.  Edelhauser Viorica 22 HUNEDOARA Ecologist-SD
121.  Enache Dragoș 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 15 iun. 1992
122.  Enache Marian 38 VASLUI FSN
123.  Enăchescu Mihai-Apostol 1 ALBA FSN
124.  Ene Elena 9 BRĂILA FSN
125.  Enescu Nicolae 3 ARGEȘ PNL
126.  Farcașiu Gheorghe 25 MARAMUREȘ FSN
127.  Filimon Mircea 40 VRANCEA FSN
128.  Filip Nicolae 25 MARAMUREȘ FSN 1 iul. 1992
129.  Fleacă Dănuț Ioan 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
130.  Florea Ioan 1 ALBA Ecologist-SD
131.  Florescu Horia 30 PRAHOVA FSN
132.  Frunda György 27 MUREȘ UDMR
133.  Gabrielescu Valentin Corneliu 36 TIMIȘ PNTCD
134.  Gafar Cantemir 37 TULCEA FSN
135.  Gavaliugov Corneliu Dorin 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
136.  Gavra Ioan 13 CLUJ PUNR
137.  Găină Viorel 17 DOLJ FSN
138.  Georgescu Adrian 41 BUCUREȘTI FSN
139.  Georgescu Filip 3 ARGEȘ FSN
140.  Georgescu Ioan 14 CONSTANȚA FSN
141.  Gheorghiu Costel 18 GALAȚI FSN
142.  Ghețău Gheorghe 34 SUCEAVA FSN 23 mar. 1992
143.  Ghiță Eugeniu 8 BRAȘOV Ecologist-SD
144.  Ghiță-Eftemie Stelian 28 NEAMȚ FSN
145.  Gib Constantin 16 DÂMBOVIȚA PDAR
146.  Ginculescu Mihail-Constantin 27 MUREȘ FSN
147.  Giurescu Dumitru 2 ARAD FSN 18 mai 1992
148.  Glăvan Gheorghe 39 VÂLCEA FSN
149.  Goga Petru 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 15 iun. 1992
150.  Golu Mihail 41 BUCUREȘTI FSN
151.  Gongu Petre 17 DOLJ FSN
152.  Grec Marcel 25 MARAMUREȘ FSN
153.  Grigore Radu 18 GALAȚI PNL
154.  Grigorescu Tatiana 30 PRAHOVA Ecologist-SD 1 oct. 1990
155.  Grigoriu Bogdan-Victor 34 SUCEAVA FSN
156.  Gulea Aurelian 7 BOTOȘANI FSN
157.  Gurău Ion 12 CĂLĂRAȘI FSN
158.  Gutzulescu Ion 41 BUCUREȘTI PNL 3 sep. 1992
159.  Hanganu Mihai 28 NEAMȚ PDAR
160.  Heckel Matei   Minorități
161.  Hedea Vasile-Ionel 5 BIHOR FSN
162.  Hobjilă Vasile 24 IAȘI PDAR
163.  Hogea Amet   Minorități
164.  Hopulele Ion 24 IAȘI FSN
165.  Iamandi Ioan-Cătălin 18 GALAȚI FSN
166.  Iancu Mihai 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
167.  Iețcu Ioan 34 SUCEAVA Ecologist-SD
168.  Iliescu Agata Maria (Nicolau) 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
169.  Ilieș Paul-Adrian 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
170.  Incze Bela 21 HARGHITA UDMR
171.  Ion Iosif Corina 33 SIBIU Ecologist-SD
172.  Ionescu Cazimir Benedict 35 TELEORMAN FSN
173.  Ionescu Smaranda Eugenia 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
174.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin 41 BUCUREȘTI PNTCD
175.  Ionescu-Quintus Mircea 30 PRAHOVA PNL
176.  Iordache Claudiu 36 TIMIȘ FSN
177.  Iordache Mihai 23 IALOMIȚA FSN
178.  Iorga Eugenia 41 BUCUREȘTI FSN 21 ian. 1991
179.  Itu Ion 8 BRAȘOV FSN
180.  Iuruc Nicolae 14 CONSTANȚA PDAR
181.  Iușut Mihail 19 GIURGIU FSN
182.  Ivanciov Carol-Matei   Minorități
183.  Ivanov Ananie 37 TULCEA FSN
184.  Ivanovici Constantin 17 DOLJ FSN
185.  Kerekes Károly 27 MUREȘ UDMR
186.  Krausz Francisc-Septimiu 22 HUNEDOARA FSN
187.  Lalu Liviu 33 SIBIU PNTCD 3 sep. 1992
188.  Lascu Vasile 8 BRAȘOV Ecologist-SD
189.  Lazar Nicolai 34 SUCEAVA FSN
190.  Lazia Ion 37 TULCEA FSN
191.  Lăpușan Alexandru 13 CLUJ FSN
192.  Lăzărescu Dan Amedeu 41 BUCUREȘTI PNL
193.  Leo Miza Iulia 34 SUCEAVA PNL
194.  Lințmaier Antonie   Minorități
195.  Lixăndroiu Viorel 41 BUCUREȘTI FSN
196.  Luchin Milenco   Minorități
197.  Lugojanu Mihai 8 BRAȘOV Ecologist-SD 10 iun. 1991
198.  Lungu Gheorghe 31 SATU-MARE FSN
199.  Lupău Gheorghiță 5 BIHOR FSN
200.  Lupuțiu Teodor 25 MARAMUREȘ FSN
201.  Macovei Tiberiu 38 VASLUI FSN
202.  Madaras Lázár 8 BRAȘOV UDMR
203.  Maerean Epifanie-Tiberiu 34 SUCEAVA FSN
204.  Maior Gregoriu-Petru 33 SIBIU PNTCD
205.  Man Mircea 25 MARAMUREȘ FSN
206.  Mancaș Mihai-Emilian 28 NEAMȚ FSN
207.  Mangiurea Anton-Marin 14 CONSTANȚA FSN
208.  Manole Gheorghe 41 BUCUREȘTI FSN
209.  Marcu Gheorghe 7 BOTOȘANI FSN
210.  Marcu Ioan 22 HUNEDOARA FSN
211.  Marinescu Gabriel 36 TIMIȘ FSN
212.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA UDMR
213.  Matei Vasile 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
214.  Mănăilă Toader 32 SĂLAJ FSN
215.  Mărginean Nicolae 1 ALBA FSN
216.  Melinte Doina-Ofelia 4 BACĂU FSN
217.  Mesaroș Serghei 41 BUCUREȘTI PDAR
218.  Mihăiescu Teodor-Horia 41 BUCUREȘTI FSN
219.  Mihăilescu Teodora Dorina 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
220.  Mihuț Ioan 30 PRAHOVA FSN
221.  Mircea Constantin 18 GALAȚI FSN
222.  Mirea Stelian Corneliu 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
223.  Miron Mihai 19 GIURGIU FSN
224.  Mischie Nicolae 20 GORJ FSN
225.  Mitișor Dorin 12 CĂLĂRAȘI FSN 19 mar. 1992
226.  Mitu Eugen 29 OLT FSN
227.  Mocanu Dumitru 7 BOTOȘANI FSN
228.  Moinescu Dumitru 14 CONSTANȚA FSN
229.  Moisei Filip 25 MARAMUREȘ Ecologist-SD
230.  Moldovan Corneliu 27 MUREȘ FSN
231.  Moldovan Ioan 32 SĂLAJ FSN
232.  Morar Petrișor 36 TIMIȘ PDAR
233.  Munteanu Vasile 8 BRAȘOV FSN
234.  Munteanu Viorel 34 SUCEAVA FSN
235.  Mureșan Liviu 41 BUCUREȘTI FSN
236.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu 41 BUCUREȘTI FSN
237.  Nae Bedros Petru 41 BUCUREȘTI PNL
238.  Nagy Bela 5 BIHOR UDMR
239.  Nagy Benedek 21 HARGHITA UDMR
240.  Năstase Simion 38 VASLUI FSN
241.  Năstăsescu Ion 35 TELEORMAN FSN
242.  Nechifor Dumitru 7 BOTOȘANI FSN
243.  Nedelcu Ariton 17 DOLJ PNL
244.  Negoescu Nicolae-Ioan 36 TIMIȘ FSN
245.  Negruț Ioan-Liviu 5 BIHOR PDAR
246.  Nica Cornel 3 ARGEȘ PDAR
247.  Nică Ilie 30 PRAHOVA FSN
248.  Nicoară Adrian 8 BRAȘOV PNTCD
249.  Nicolaescu Leonida Nicolae 17 DOLJ Ecologist-SD 17 feb. 1992
250.  Nicolau Anton   Minorități
251.  Nicolescu Dimitrie-Gabriel 19 GIURGIU FSN
252.  Nicolescu Tudor-Horia 35 TELEORMAN PNL
253.  Niculiță Cîndea-Ioan 1 ALBA FSN
254.  Ninosu Petre 28 NEAMȚ FSN
255.  Nistor Vasile 4 BACĂU FSN
256.  Novac Verginica 40 VRANCEA FSN
257.  Oarză Florin-Lucian 24 IAȘI FSN
258.  Oltean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
259.  Oncea Ioan 21 HARGHITA FSN
260.  Opriș Constantin Remus 30 PRAHOVA PNTCD 15 iun. 1992
261.  Opriș Octavian 4 BACĂU FSN
262.  Orhei Constantin 24 IAȘI FSN
263.  Paicu Ion 7 BOTOȘANI FSN
264.  Palade Gheorghe 30 PRAHOVA FSN
265.  Pappa Dan Ionel 17 DOLJ FSN
266.  Paraschivoiu Romulus 36 TIMIȘ FSN
267.  Partal Petre 10 BUZĂU FSN
268.  Pascu Horia-Radu 41 BUCUREȘTI PNL
269.  Patriciu Dan Costache Dinu 36 TIMIȘ PNL
270.  Pavel Gheorghe 39 VÂLCEA FSN
271.  Pavlu Mircea 41 BUCUREȘTI FSN 1 oct. 1990
272.  Pătrașcu Bogdan 16 DÂMBOVIȚA FSN
273.  Pârvu Constantin 23 IALOMIȚA FSN
274.  Pécsi Francisc 31 SATU-MARE UDMR
275.  Pescaru Valeriu 30 PRAHOVA PDAR
276.  Petrescu Mihai 10 BUZĂU FSN
277.  Petrescu Ovidiu Cameliu 10 BUZĂU FSN
278.  Pillich Ladislau-Ștefan 13 CLUJ UDMR
279.  Pitca Adrian Constantin 30 PRAHOVA FSN
280.  Pîslaru Dumitru 10 BUZĂU FSN
281.  Podhradszky Vasile 13 CLUJ UDMR
282.  Policrat René-Radu 26 MEHEDINȚI PNL
283.  Pop Dumitru Petru 27 MUREȘ PUNR
284.  Popa Daniela 16 DÂMBOVIȚA FSN 24 iun. 1992
285.  Popescu Constantin 2 ARAD FSN
286.  Popescu Florin-Stelian 30 PRAHOVA Ecologist-SD
287.  Popescu George 41 BUCUREȘTI FSN 14 ian. 1992
288.  Popescu Virgil 26 MEHEDINȚI FSN
289.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 2 ARAD PNL
290.  Popovici Dan Ion Cristian 3 ARGEȘ FSN
291.  Preda Elena 37 TULCEA FSN
292.  Predilă Marin 19 GIURGIU FSN
293.  Protopopescu Cornel 4 BACĂU Ecologist-SD
294.  Radu Alexandru Dumitru 14 CONSTANȚA FSN
295.  Radu Aurică 41 BUCUREȘTI FSN 22 oct. 1990
296.  Radu Neculae 23 IALOMIȚA FSN
297.  Rațiu Ion 13 CLUJ PNTCD
298.  Rădăuceanu Dumitru 24 IAȘI FSN
299.  Răducanu Gheorghe   Minorități
300.  Rădulescu Cătălin-Marian 3 ARGEȘ FSN
301.  Rădulescu Cristian 28 NEAMȚ FSN
302.  Rădulescu Vasile 40 VRANCEA FSN
303.  Roman Gheorghe 24 IAȘI FSN 8 iul. 1991
304.  Roman Ionel 13 CLUJ FSN
305.  Roșculeț Radu Voicu 14 CONSTANȚA PNL
306.  Ruse Corneliu Constantin 30 PRAHOVA FSN
307.  Rusu Horia Mircea 36 TIMIȘ PNL
308.  Sabău Ioan 31 SATU-MARE FSN
309.  Sandu Costin 10 BUZĂU FSN
310.  Sandu Nichita 3 ARGEȘ FSN
311.  Săndulache Adrian 18 GALAȚI FSN
312.  Schwerin Gerhard 26 MEHEDINȚI FSN
313.  Scorțan Gheorghe-Dorin 41 BUCUREȘTI FSN
314.  Scrieciu Gheorghe 17 DOLJ PDAR
315.  Sfercoci Gheorghe 36 TIMIȘ FSN 17 feb. 1992
316.  Silistraru Adrian 16 DÂMBOVIȚA FSN
317.  Simatiuc George 14 CONSTANȚA FSN 9 oct. 1990
318.  Simescu Nicolae 33 SIBIU PUNR
319.  Sindile Antonie 29 OLT FSN
320.  Soponar Romul 31 SATU-MARE FSN 9 oct. 1990
321.  Sorescu Constantin 41 BUCUREȘTI FSN
322.  Staicu Constantin Dan Dorin 16 DÂMBOVIȚA FSN
323.  Staicu Ion 24 IAȘI FSN
324.  Stan Marin 22 HUNEDOARA FSN 9 oct. 1990
325.  Stancov George-Iulian 28 NEAMȚ FSN
326.  Stoica Emil 8 BRAȘOV FSN
327.  Stoica Mihail-Constantin 28 NEAMȚ FSN
328.  Surdu-Soreanu Raul-Victor 14 CONSTANȚA PDAR
329.  Szilágyi Zoltan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD UDMR 14 ian. 1992
330.  Szilágyi Zsolt 5 BIHOR UDMR
331.  Șerban Dumitru 33 SIBIU FSN
332.  Șerbănescu Rodica 4 BACĂU PNL
333.  Șerbu Vasile-Octavian 8 BRAȘOV FSN
334.  Șomîcu Simion Silviu 17 DOLJ PDAR
335.  Ștefănescu Ion 17 DOLJ FSN 17 feb. 1992
336.  Ștefănuț Petru 2 ARAD PNTCD
337.  Șuta Vasile 5 BIHOR PUNR
338.  Tahsin Gemil   Minorități
339.  Takács Albert Csaba 22 HUNEDOARA UDMR
340.  Tatu Bujor Septimiu 33 SIBIU FSN 9 oct. 1990
341.  Tăut Nicolae 12 CĂLĂRAȘI FSN
342.  Tcaciuc Ștefan   Minorități
343.  Teaci Dumitru 41 BUCUREȘTI PDAR
344.  Timen Iosef 13 CLUJ FSN
345.  Timiș Ioan 22 HUNEDOARA FSN
346.  Tirla Maria 5 BIHOR FSN 4 mai 1992
347.  Tîrîțescu Ștefan 26 MEHEDINȚI FSN
348.  Toană Ion-Oltea 39 VÂLCEA FSN
349.  Todiraș Ioan 41 BUCUREȘTI PUNR
350.  Todoroni Aron 22 HUNEDOARA PNL
351.  Tokay Gheorghe 2 ARAD UDMR
352.  Tomescu Ion 20 GORJ FSN
353.  Topliceanu Constantin 3 ARGEȘ Ecologist-SD
354.  Tudor Mihai 39 VÂLCEA FSN
355.  Tupilatu Ioan Florin 18 GALAȚI Ecologist-SD
356.  Turlacu Ioan 14 CONSTANȚA FSN
357.  Țărnea Marta Nora 2 ARAD FSN
358.  Țepelea Gabriel 5 BIHOR PNTCD
359.  Țurlea Petre 30 PRAHOVA FSN
360.  Ungureanu Nicolae 22 HUNEDOARA Ecologist-SD 3 iun. 1992
361.  Ureche Nicolai 7 BOTOȘANI FSN
362.  Ursache Ion 15 COVASNA FSN
363.  Varga Attila 31 SATU-MARE UDMR
364.  Vespan Gheorghe 4 BACĂU FSN
365.  Vida Iuliu 32 SĂLAJ UDMR
366.  Videanu Adriean 35 TELEORMAN FSN
367.  Vilaia Alexandru Dan 39 VÂLCEA FSN
368.  Vilău Ioan Adrian 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
369.  Voicea Ioan 4 BACĂU FSN
370.  Voicu Mihai 41 BUCUREȘTI FSN
371.  Voinea Gheorghe 39 VÂLCEA PNL
372.  Vosganian Varujan   Minorități
373.  Weber Otto-Ernest 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
374.  Weber Peter 33 SIBIU Ecologist-SD
375.  Zaharia Gheorghe 40 VRANCEA FSN
376.  Zăinescu Cristian-Constantin 24 IAȘI PNL
377.  Zgorcea Ion 35 TELEORMAN FSN
378.  Zofotă Severin 7 BOTOȘANI FSN
379.  Zonda Attila 25 MARAMUREȘ UDMR
380.  Zsigmond László 27 MUREȘ UDMR

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Babiuc Victor 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
2.  Dijmărescu Eugen 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
3.  Năstase Adrian 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
4.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
5.  Roman Petre 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
6.  Severin Adrian 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
7.  Zamfir Cătălin-Basarab 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
8.  Pale Georgeta Valentino 30 PRAHOVA Ecologist-SD 13 sep. 1990
9.  Sarafoleanu Dorin 41 BUCUREȘTI FSN 13 sep. 1990
10.  Surdu Dumitru 28 NEAMȚ FSN 13 sep. 1990
11.  Hălmăjan Victor 32 SĂLAJ FSN 27 sep. 1990
12.  Iliescu Ion 22 HUNEDOARA FSN 27 sep. 1990
13.  Manole Adrian 14 CONSTANȚA FSN 27 sep. 1990
14.  Morar Cornel 31 SATU-MARE FSN 27 sep. 1990
15.  Trifu Romeo-Marius 33 SIBIU FSN 27 sep. 1990
16.  Noghin Doina 24 IAȘI Ecologist-SD 17 oct. 1990
17.  Zaharia Corneliu-Dan 41 BUCUREȘTI FSN 17 oct. 1990
18.  Cosmin Victoria 41 BUCUREȘTI FSN 11 feb. 1991
19.  Catargiu Daniel 34 SUCEAVA FSN 18 mar. 1991
20.  Piticari Gheorghe 24 IAȘI FSN 25 mar. 1991
21.  Crisbășan Florin 8 BRAȘOV Ecologist-SD 16 mai 1991
22.  Olteanu Nicolae 3 ARGEȘ FSN 29 iul. 1991
23.  Puiu Aurel 35 TELEORMAN FSN 29 iul. 1991
24.  Burduja Marinel 28 NEAMȚ FSN 10 oct. 1991
25.  Szilágy Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD UDMR 7 noi. 1991
26.  Sălăgean Vasile 13 CLUJ FSN 19 dec. 1991
27.  Borza Dorel Constantin Vasile 36 TIMIȘ FSN 16 ian. 1992
28.  Enache Octavian 8 BRAȘOV FSN 16 ian. 1992
29.  Ilie Ștefan 17 DOLJ FSN 16 ian. 1992
30.  Ispas Radu Mircea 17 DOLJ FSN 16 ian. 1992
31.  Seracin Ioan 5 BIHOR PDAR 11 feb. 1992
32.  Blaga Vasile 5 BIHOR FSN 14 feb. 1992
33.  Ciortea Gligor 33 SIBIU PDAR 14 feb. 1992
34.  Bivolaru Marin 25 MARAMUREȘ PNL 5 mar. 1992
35.  Cristea Sorin 4 BACĂU FSN 5 mar. 1992
36.  Dumitrescu Alexandru 10 BUZĂU FSN 5 mar. 1992
37.  Teodoriu Bujor-Bogdan 34 SUCEAVA FSN 5 mar. 1992
38.  Vaida Teodor-Mircea 13 CLUJ PNL 5 mar. 1992
39.  Ciobanu Nicolae 29 OLT FSN 9 mar. 1992
40.  Găvan Aurel 38 VASLUI FSN 9 mar. 1992
41.  Savu Radu-Dumitru 12 CĂLĂRAȘI FSN 9 mar. 1992
42.  Leș Ioan 33 SIBIU FSN 19 mar. 1992
43.  Murea Victor 20 GORJ FSN 30 mar. 1992
44.  Lupu Neculae 4 BACĂU FSN 8 apr. 1992
45.  Tudor Marius-Mihail 36 TIMIȘ Ecologist-SD 9 apr. 1992
46.  David Mircea 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN 13 apr. 1992
47.  Ivan Dan Gheorghe Lazăr 2 ARAD FSN 13 apr. 1992
48.  Bălan Gheorghe Pavel 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 14 apr. 1992
49.  Drăghicescu Ioan 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 14 apr. 1992
50.  Popescu Bejat Ștefan Marian 20 GORJ FSN 16 apr. 1992
51.  Tocoian Iosif 5 BIHOR FSN 16 apr. 1992
52.  Mihălăchioiu Marius 16 DÂMBOVIȚA FSN 21 apr. 1992
53.  Seremi Ștefan 5 BIHOR FSN 21 apr. 1992
54.  Amihăesei Ioan 24 IAȘI FSN 23 apr. 1992
55.  Fleșer Petru 1 ALBA FSN 23 apr. 1992
56.  Ionică Marin 29 OLT FSN 4 mai 1992
57.  Posea Petre 10 BUZĂU FSN 4 mai 1992
58.  Stanciu Glicherie 9 BRĂILA FSN 4 mai 1992
59.  Stuparu Timotei 35 TELEORMAN FSN 4 mai 1992
60.  Ștefan Ion 9 BRĂILA FSN 4 mai 1992
61.  Vaida Victor 22 HUNEDOARA Ecologist-SD 4 mai 1992
62.  Eckstein Kovács Péter 13 CLUJ UDMR 5 mai 1992
63.  Mareși Dumitru 26 MEHEDINȚI FSN 5 mai 1992
64.  Rădulescu Gheorghe 40 VRANCEA FSN 11 mai 1992
65.  Albu Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA FSN 25 mai 1992
66.  Ciplea Silviu-Ioan 25 MARAMUREȘ FSN 2 iun. 1992
67.  Gionea Vasile 30 PRAHOVA PNTCD 8 iun. 1992
68.  Bottez Sorin-Mircea 41 BUCUREȘTI PNL 1 sep. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 2:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro