Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Legislatura 1990-1992
Lista deputatilor - informatii de contact

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
HTTP Email Birou
parlamentar
 
Circumscriptia electorala nr. 1 - ALBA
1.  Brenduș Iuliu UDMR      
2.  Ciuceanu Radu PNL      
3.  Enăchescu Mihai-Apostol FSN      
4.  Florea Ioan Ecologist-SD      
5.  Mărginean Nicolae FSN      
6.  Niculiță Cîndea-Ioan FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 2 - ARAD
7.  Dragomir Nelu Aristide FSN      
8.  Giurescu Dumitru FSN      
9.  Popescu Constantin FSN      
10.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL      
11.  Ștefănuț Petru PNTCD      
12.  Tokay Gheorghe UDMR      
13.  Țărnea Marta Nora FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 3 - ARGEȘ
14.  Calinic Argatu Constantin FSN      
15.  Constantinescu Cornel FSN      
16.  Dragomir Constantin FSN      
17.  Duță Adrian FSN      
18.  Enescu Nicolae PNL      
19.  Georgescu Filip FSN      
20.  Nica Cornel PDAR      
21.  Popovici Dan Ion Cristian FSN      
22.  Rădulescu Cătălin-Marian FSN      
23.  Sandu Nichita FSN      
24.  Topliceanu Constantin Ecologist-SD      
 
Circumscriptia electorala nr. 4 - BACĂU
25.  Aramă Viorel FSN      
26.  Brăneanu Dumitru FSN      
27.  Ciocan Nicolae FSN      
28.  Danăilă Ioan FSN      
29.  Melinte Doina-Ofelia FSN      
30.  Nistor Vasile FSN      
31.  Opriș Octavian FSN      
32.  Protopopescu Cornel Ecologist-SD      
33.  Șerbănescu Rodica PNL      
34.  Vespan Gheorghe FSN      
35.  Voicea Ioan FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 5 - BIHOR
36.  Ardelean Eugen PDAR      
37.  Balog Ioan FSN      
38.  Carp Mihai PNL      
39.  Cheregi Gavril FSN      
40.  Csapó Iosif UDMR      
41.  Heckel Matei Minorități      
42.  Hedea Vasile-Ionel FSN      
43.  Lupău Gheorghiță FSN      
44.  Nagy Bela UDMR      
45.  Negruț Ioan-Liviu PDAR      
46.  Szilágyi Zsolt UDMR      
47.  Șuta Vasile PUNR      
48.  Tirla Maria FSN      
49.  Țepelea Gabriel PNTCD      
 
Circumscriptia electorala nr. 6 - BISTRIȚA-NĂSĂUD
50.  Catarig Ioan FSN      
51.  Ilieș Paul-Adrian FSN      
52.  Oltean Ioan FSN      
53.  Szilágyi Zoltan UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 7 - BOTOȘANI
54.  Gulea Aurelian FSN      
55.  Marcu Gheorghe FSN      
56.  Mocanu Dumitru FSN      
57.  Nechifor Dumitru FSN      
58.  Paicu Ion FSN      
59.  Ureche Nicolai FSN      
60.  Zofotă Severin FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 8 - BRAȘOV
61.  Beșe George-Ioan PNL      
62.  Bran Vasile FSN      
63.  Costin Marius Septimiu FSN      
64.  Druga Alin-Mihai-Dumitru PUNR      
65.  Ghiță Eugeniu Ecologist-SD      
66.  Itu Ion FSN      
67.  Lascu Vasile Ecologist-SD      
68.  Lugojanu Mihai Ecologist-SD      
69.  Madaras Lázár UDMR      
70.  Munteanu Vasile FSN      
71.  Nicoară Adrian PNTCD      
72.  Stoica Emil FSN      
73.  Șerbu Vasile-Octavian FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 9 - BRĂILA
74.  Băteanu Nicolae FSN      
75.  Ciupală Elarie FSN      
76.  Dumitrescu Florica FSN      
77.  Ene Elena FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 10 - BUZĂU
78.  Albu Alexandru FSN      
79.  Partal Petre FSN      
80.  Petrescu Mihai FSN      
81.  Petrescu Ovidiu Cameliu FSN      
82.  Pîslaru Dumitru FSN      
83.  Sandu Costin FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 11 - CARAȘ-SEVERIN
84.  Balaban Marian PNL      
85.  Bîtea Dumitru FSN      
86.  Bona Petru FSN      
87.  Dijmărescu Antonică Ecologist-SD      
88.  Dumitrescu Nichita PNTCD      
89.  Enache Dragoș FSN      
90.  Goga Petru FSN      
91.  Matei Vasile FSN      
92.  Vilău Ioan Adrian FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 12 - CĂLĂRAȘI
93.  Androne Stelian FSN      
94.  Damian Ioan FSN      
95.  Gurău Ion FSN      
96.  Mitișor Dorin FSN      
97.  Tăut Nicolae FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 13 - CLUJ
98.  Balasz Alexandru UDMR      
99.  Bia Marian FSN      
100.  Căileanu Tiberius PNL      
101.  Căpățînă Octavian-Dan PUNR      
102.  Ciacoi Alexandru FSN      
103.  Crețu Mircea PUNR      
104.  Gavra Ioan PUNR      
105.  Lăpușan Alexandru FSN      
106.  Pillich Ladislau-Ștefan UDMR      
107.  Podhradszky Vasile UDMR      
108.  Rațiu Ion PNTCD      
109.  Roman Ionel FSN      
110.  Timen Iosef FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 14 - CONSTANȚA
111.  Dumitrescu Ioan FSN      
112.  Dumitru Nicolae FSN      
113.  Georgescu Ioan FSN      
114.  Hogea Amet Minorități      
115.  Iuruc Nicolae PDAR      
116.  Mangiurea Anton-Marin FSN      
117.  Moinescu Dumitru FSN      
118.  Radu Alexandru Dumitru FSN      
119.  Roșculeț Radu Voicu PNL      
120.  Simatiuc George FSN      
121.  Surdu-Soreanu Raul-Victor PDAR      
122.  Tahsin Gemil Minorități      
123.  Turlacu Ioan FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 15 - COVASNA
124.  Bajcsi Akos UDMR      
125.  Domokos Geza UDMR      
126.  Márton Árpád-Francisc UDMR      
127.  Ursache Ion FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 16 - DÂMBOVIȚA
128.  Andreescu Constantin PNL      
129.  Badea Dumitru FSN      
130.  Boștinaru Victor FSN      
131.  Chivu Gheorghe PDAR      
132.  Dumitrache Constantin FSN      
133.  Dumitru Elena FSN      
134.  Gib Constantin PDAR      
135.  Pătrașcu Bogdan FSN      
136.  Popa Daniela FSN      
137.  Silistraru Adrian FSN      
138.  Staicu Constantin Dan Dorin FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 17 - DOLJ
139.  Berceanu Radu Mircea FSN      
140.  Brezniceanu Alexandru FSN      
141.  Cîrjoi Vasile FSN      
142.  Comișel Constanța FSN      
143.  Găină Viorel FSN      
144.  Gongu Petre FSN      
145.  Ivanovici Constantin FSN      
146.  Nedelcu Ariton PNL      
147.  Nicolaescu Leonida Nicolae Ecologist-SD      
148.  Pappa Dan Ionel FSN      
149.  Scrieciu Gheorghe PDAR      
150.  Șomîcu Simion Silviu PDAR      
151.  Ștefănescu Ion FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 18 - GALAȚI
152.  Arhire Constantin FSN      
153.  Beznea Dumitru FSN      
154.  Buruiană Aprodu Daniela FSN      
155.  Comănescu Alexandru FSN      
156.  Dobrițoiu Teodoru FSN      
157.  Gheorghiu Costel FSN      
158.  Grigore Radu PNL      
159.  Iamandi Ioan-Cătălin FSN      
160.  Mircea Constantin FSN      
161.  Săndulache Adrian FSN      
162.  Tupilatu Ioan Florin Ecologist-SD      
 
Circumscriptia electorala nr. 19 - GIURGIU
163.  Iușut Mihail FSN      
164.  Miron Mihai FSN      
165.  Nicolescu Dimitrie-Gabriel FSN      
166.  Predilă Marin FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 20 - GORJ
167.  Berca Dumitru FSN      
168.  Diaconescu Dumitru FSN      
169.  Mischie Nicolae FSN      
170.  Tomescu Ion FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 21 - HARGHITA
171.  Borbely Erno UDMR      
172.  Borsos Geza-Jozsef UDMR      
173.  Csutak Ștefan-Francisc UDMR      
174.  Incze Bela UDMR      
175.  Nagy Benedek UDMR      
176.  Oncea Ioan FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 22 - HUNEDOARA
177.  Alexandru Ioan PNTCD      
178.  Armășescu Dumitru FSN      
179.  Butulescu Valeriu FSN      
180.  Edelhauser Viorica Ecologist-SD      
181.  Krausz Francisc-Septimiu FSN      
182.  Marcu Ioan FSN      
183.  Stan Marin FSN      
184.  Takács Albert Csaba UDMR      
185.  Timiș Ioan FSN      
186.  Todoroni Aron PNL      
187.  Ungureanu Nicolae Ecologist-SD      
 
Circumscriptia electorala nr. 23 - IALOMIȚA
188.  Cerchez Ioan FSN      
189.  Iordache Mihai FSN      
190.  Pârvu Constantin FSN      
191.  Radu Neculae FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 24 - IAȘI
192.  Alexandrescu Emil Lucian FSN      
193.  Bejan Costache PDAR      
194.  Bezdadea Mariana Ecologist-SD      
195.  Calance Dumitru FSN      
196.  Diacon Vasile FSN      
197.  Hobjilă Vasile PDAR      
198.  Hopulele Ion FSN      
199.  Oarză Florin-Lucian FSN      
200.  Orhei Constantin FSN      
201.  Rădăuceanu Dumitru FSN      
202.  Roman Gheorghe FSN      
203.  Staicu Ion FSN      
204.  Zăinescu Cristian-Constantin PNL      
 
Circumscriptia electorala nr. 25 - MARAMUREȘ
205.  Botiș Griguță-Augustin FSN      
206.  Drăghici Ioan PNL      
207.  Farcașiu Gheorghe FSN      
208.  Filip Nicolae FSN      
209.  Grec Marcel FSN      
210.  Lupuțiu Teodor FSN      
211.  Man Mircea FSN      
212.  Moisei Filip Ecologist-SD      
213.  Zonda Attila UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 26 - MEHEDINȚI
214.  Durac Marin FSN      
215.  Policrat René-Radu PNL      
216.  Popescu Virgil FSN      
217.  Schwerin Gerhard FSN      
218.  Tîrîțescu Ștefan FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 27 - MUREȘ
219.  Borbély László UDMR      
220.  Bucur Coriolan PUNR      
221.  Burcă Petru PUNR      
222.  Ciobanu Paul PUNR      
223.  Frunda György UDMR      
224.  Ginculescu Mihail-Constantin FSN      
225.  Kerekes Károly UDMR      
226.  Moldovan Corneliu FSN      
227.  Pop Dumitru Petru PUNR      
228.  Zsigmond László UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 28 - NEAMȚ
229.  Bivolaru Ioan FSN      
230.  Bujor Liviu PNL      
231.  Ghiță-Eftemie Stelian FSN      
232.  Hanganu Mihai PDAR      
233.  Mancaș Mihai-Emilian FSN      
234.  Ninosu Petre FSN      
235.  Rădulescu Cristian FSN      
236.  Stancov George-Iulian FSN      
237.  Stoica Mihail-Constantin FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 29 - OLT
238.  Ciuciu Vasile FSN      
239.  Cojocaru Ioan-Paul FSN      
240.  Crăciun Gheorghe FSN      
241.  Dîrdală Ștefan FSN      
242.  Mitu Eugen FSN      
243.  Sindile Antonie FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 30 - PRAHOVA
244.  Ardelean Ionel FSN      
245.  Blaga Ionel FSN      
246.  Chirițescu Marcel FSN      
247.  Florescu Horia FSN      
248.  Grigorescu Tatiana Ecologist-SD      
249.  Ionescu-Quintus Mircea PNL      
250.  Lințmaier Antonie Minorități      
251.  Mihuț Ioan FSN      
252.  Nică Ilie FSN      
253.  Nicolau Anton Minorități      
254.  Opriș Constantin Remus PNTCD      
255.  Palade Gheorghe FSN      
256.  Pescaru Valeriu PDAR      
257.  Pitca Adrian Constantin FSN      
258.  Popescu Florin-Stelian Ecologist-SD      
259.  Ruse Corneliu Constantin FSN      
260.  Țurlea Petre FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 31 - SATU-MARE
261.  András Imre UDMR      
262.  Lungu Gheorghe FSN      
263.  Pécsi Francisc UDMR      
264.  Sabău Ioan FSN      
265.  Soponar Romul FSN      
266.  Varga Attila UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 32 - SĂLAJ
267.  Ardelean Ioan FSN      
268.  Mănăilă Toader FSN      
269.  Moldovan Ioan FSN      
270.  Vida Iuliu UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 33 - SIBIU
271.  Ban Ioan PNL      
272.  Bogdan Ioan FSN      
273.  Brandsch Ingmar Minorități      
274.  Ion Iosif Corina Ecologist-SD      
275.  Lalu Liviu PNTCD      
276.  Maior Gregoriu-Petru PNTCD      
277.  Simescu Nicolae PUNR      
278.  Șerban Dumitru FSN      
279.  Tatu Bujor Septimiu FSN      
280.  Weber Peter Ecologist-SD      
 
Circumscriptia electorala nr. 34 - SUCEAVA
281.  Axente Teodor FSN      
282.  Bodea Mircea FSN      
283.  Chiriac Mihai FSN      
284.  Drăgan Sabin-Adrian FSN      
285.  Ghețău Gheorghe FSN      
286.  Grigoriu Bogdan-Victor FSN      
287.  Iețcu Ioan Ecologist-SD      
288.  Lazar Nicolai FSN      
289.  Leo Miza Iulia PNL      
290.  Maerean Epifanie-Tiberiu FSN      
291.  Munteanu Viorel FSN      
292.  Tcaciuc Ștefan Minorități      
 
Circumscriptia electorala nr. 35 - TELEORMAN
293.  Berechet Constantin FSN      
294.  Calotă Lupu Floarea FSN      
295.  Ionescu Cazimir Benedict FSN      
296.  Năstăsescu Ion FSN      
297.  Nicolescu Tudor-Horia PNL      
298.  Videanu Adriean FSN      
299.  Zgorcea Ion FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 36 - TIMIȘ
300.  Bárány Francisc UDMR      
301.  Bărbat Vasile PDAR      
302.  Cevdarie Victor Ecologist-SD      
303.  Dogariu Octavian FSN      
304.  Gabrielescu Valentin Corneliu PNTCD      
305.  Iordache Claudiu FSN      
306.  Ivanciov Carol-Matei Minorități      
307.  Luchin Milenco Minorități      
308.  Marinescu Gabriel FSN      
309.  Morar Petrișor PDAR      
310.  Negoescu Nicolae-Ioan FSN      
311.  Paraschivoiu Romulus FSN      
312.  Patriciu Dan Costache Dinu PNL      
313.  Rusu Horia Mircea PNL      
314.  Sfercoci Gheorghe FSN      
315.  Andrei Echim Minorități      
 
Circumscriptia electorala nr. 37 - TULCEA
316.  Gafar Cantemir FSN      
317.  Ivanov Ananie FSN      
318.  Lazia Ion FSN      
319.  Preda Elena FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 38 - VASLUI
320.  Alexandrache Georgică FSN      
321.  Cojocariu Emil FSN      
322.  Dan Marțian FSN      
323.  Enache Marian FSN      
324.  Macovei Tiberiu FSN      
325.  Năstase Simion FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 39 - VÂLCEA
326.  Baciu Severin FSN      
327.  Glăvan Gheorghe FSN      
328.  Pavel Gheorghe FSN      
329.  Toană Ion-Oltea FSN      
330.  Tudor Mihai FSN      
331.  Vilaia Alexandru Dan FSN      
332.  Voinea Gheorghe PNL      
 
Circumscriptia electorala nr. 40 - VRANCEA
333.  Baranovschi Florin-Constantin FSN      
334.  Filimon Mircea FSN      
335.  Novac Verginica FSN      
336.  Rădulescu Vasile FSN      
337.  Zaharia Gheorghe FSN      
 
Circumscriptia electorala nr. 41 - BUCUREȘTI
338.  Basgan Ion PNL      
339.  Bălănescu Mihail Ecologist-SD      
340.  Botnaru Sorin-Theodor FSN      
341.  Brătianu Ion PUNR      
342.  Canacheu Costică FSN      
343.  Cazimir Ștefan neafiliat      
344.  Constantinescu Constantin Klaps PNTCD      
345.  Crăsnaru Daniela-Carmen FSN      
346.  Cunescu Sergiu Ecologist-SD      
347.  Diaconescu Ion PNTCD      
348.  Dochia Aurelian FSN      
349.  Fleacă Dănuț Ioan FSN      
350.  Gavaliugov Corneliu Dorin FSN      
351.  Georgescu Adrian FSN      
352.  Golu Mihail FSN      
353.  Gutzulescu Ion PNL      
354.  Iancu Mihai FSN      
355.  Iliescu Agata Maria (Nicolau) FSN      
356.  Ionescu Smaranda Eugenia FSN      
357.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin PNTCD      
358.  Iorga Eugenia FSN      
359.  Lăzărescu Dan Amedeu PNL      
360.  Lixăndroiu Viorel FSN      
361.  Manole Gheorghe FSN      
362.  Mesaroș Serghei PDAR      
363.  Mihăiescu Teodor-Horia FSN      
364.  Mihăilescu Teodora Dorina FSN      
365.  Mirea Stelian Corneliu FSN      
366.  Mureșan Liviu FSN      
367.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu FSN      
368.  Nae Bedros Petru PNL      
369.  Pascu Horia-Radu PNL      
370.  Pavlu Mircea FSN      
371.  Popescu George FSN      
372.  Radu Aurică FSN      
373.  Răducanu Gheorghe Minorități      
374.  Scorțan Gheorghe-Dorin FSN      
375.  Sorescu Constantin FSN      
376.  Teaci Dumitru PDAR      
377.  Todiraș Ioan PUNR      
378.  Voicu Mihai FSN      
379.  Vosganian Varujan Minorități      
380.  Weber Otto-Ernest Ecologist-SD      

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 octombrie 2018, 3:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro