Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Albu Alexandru 10 BUZĂU FSN
2.  Alexandrache Georgică 38 VASLUI FSN
3.  Alexandrescu Emil Lucian 24 IAȘI FSN
4.  Alexandru Ioan 22 HUNEDOARA PNTCD
5.  András Imre 31 SATU-MARE UDMR
6.  Andreescu Constantin 16 DÂMBOVIȚA PNL
7.  Andrei Echim   Minorități
8.  Androne Stelian 12 CĂLĂRAȘI FSN
9.  Aramă Viorel 4 BACĂU FSN
10.  Ardelean Eugen 5 BIHOR PDAR 17 feb. 1992
11.  Ardelean Ioan 32 SĂLAJ FSN 9 oct. 1990
12.  Ardelean Ionel 30 PRAHOVA FSN
13.  Arhire Constantin 18 GALAȚI FSN
14.  Armășescu Dumitru 22 HUNEDOARA FSN
15.  Axente Teodor 34 SUCEAVA FSN 17 iun. 1991
16.  Baciu Severin 39 VÂLCEA FSN
17.  Badea Dumitru 16 DÂMBOVIȚA FSN 20 mai 1992
18.  Bajcsi Akos 15 COVASNA UDMR
19.  Balaban Marian 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
20.  Balasz Alexandru 13 CLUJ UDMR 20 mai 1992
21.  Balog Ioan 5 BIHOR FSN 4 mai 1992
22.  Ban Ioan 33 SIBIU PNL
23.  Baranovschi Florin-Constantin 40 VRANCEA FSN
24.  Bárány Francisc 36 TIMIȘ UDMR
25.  Basgan Ion 41 BUCUREȘTI PNL
26.  Bălănescu Mihail 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
27.  Bărbat Vasile 36 TIMIȘ PDAR
28.  Băteanu Nicolae 9 BRĂILA FSN
29.  Bejan Costache 24 IAȘI PDAR
30.  Berca Dumitru 20 GORJ FSN 21 apr. 1992
31.  Berceanu Radu Mircea 17 DOLJ FSN
32.  Berechet Constantin 35 TELEORMAN FSN
33.  Beșe George-Ioan 8 BRAȘOV PNL
34.  Beznea Dumitru 18 GALAȚI FSN
35.  Bia Marian 13 CLUJ FSN
36.  Bivolaru Ioan 28 NEAMȚ FSN 1 oct. 1990
37.  Bîtea Dumitru 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 14 ian. 1992
38.  Blaga Ionel 30 PRAHOVA FSN
39.  Bodea Mircea 34 SUCEAVA FSN
40.  Bogdan Ioan 33 SIBIU FSN
41.  Bona Petru 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
42.  Borbely Erno 21 HARGHITA UDMR
43.  Borbély László 27 MUREȘ UDMR
44.  Borsos Geza-Jozsef 21 HARGHITA UDMR
45.  Boștinaru Victor 16 DÂMBOVIȚA FSN
46.  Botiș Griguță-Augustin 25 MARAMUREȘ FSN
47.  Botnaru Sorin-Theodor 41 BUCUREȘTI FSN
48.  Bran Vasile 8 BRAȘOV FSN
49.  Brandsch Ingmar   Minorități
50.  Brăneanu Dumitru 4 BACĂU FSN
51.  Brătianu Ion 41 BUCUREȘTI PUNR
52.  Brenduș Iuliu 1 ALBA UDMR
53.  Brezniceanu Alexandru 17 DOLJ FSN
54.  Bucur Coriolan 27 MUREȘ PUNR
55.  Bujor Liviu 28 NEAMȚ PNL
56.  Burcă Petru 27 MUREȘ PUNR
57.  Butulescu Valeriu 22 HUNEDOARA FSN
58.  Calance Dumitru 24 IAȘI FSN
59.  Calinic Argatu Constantin 3 ARGEȘ FSN
60.  Canacheu Costică 41 BUCUREȘTI FSN
61.  Carp Mihai 5 BIHOR PNL
62.  Catarig Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
63.  Cazimir Ștefan 41 BUCUREȘTI neafiliat
64.  Căileanu Tiberius 13 CLUJ PNL 19 mar. 1992
65.  Căpățînă Octavian-Dan 13 CLUJ PUNR
66.  Cerchez Ioan 23 IALOMIȚA FSN
67.  Cevdarie Victor 36 TIMIȘ Ecologist-SD
68.  Cheregi Gavril 5 BIHOR FSN 2 mar. 1992
69.  Chiriac Mihai 34 SUCEAVA FSN
70.  Chirițescu Marcel 30 PRAHOVA FSN
71.  Chivu Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA PDAR
72.  Ciacoi Alexandru 13 CLUJ FSN 14 ian. 1992
73.  Ciobanu Paul 27 MUREȘ PUNR
74.  Ciocan Nicolae 4 BACĂU FSN
75.  Ciuceanu Radu 1 ALBA PNL
76.  Ciuciu Vasile 29 OLT FSN
77.  Ciupală Elarie 9 BRĂILA FSN
78.  Cîrjoi Vasile 17 DOLJ FSN
79.  Cojocariu Emil 38 VASLUI FSN
80.  Cojocaru Ioan-Paul 29 OLT FSN
81.  Comănescu Alexandru 18 GALAȚI FSN
82.  Constantinescu Constantin Klaps 41 BUCUREȘTI PNTCD
83.  Constantinescu Cornel 3 ARGEȘ FSN
84.  Costin Marius Septimiu 8 BRAȘOV FSN 17 feb. 1992
85.  Crăciun Gheorghe 29 OLT FSN
86.  Crețu Mircea 13 CLUJ PUNR
87.  Csapó Iosif 5 BIHOR UDMR
88.  Csutak Ștefan-Francisc 21 HARGHITA UDMR
89.  Cunescu Sergiu 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
90.  Damian Ioan 12 CĂLĂRAȘI FSN
91.  Dan Marțian 38 VASLUI FSN
92.  Danăilă Ioan 4 BACĂU FSN 8 mai 1992
93.  Diacon Vasile 24 IAȘI FSN
94.  Diaconescu Dumitru 20 GORJ FSN
95.  Diaconescu Ion 41 BUCUREȘTI PNTCD
96.  Dijmărescu Antonică 11 CARAȘ-SEVERIN Ecologist-SD
97.  Dîrdală Ștefan 29 OLT FSN
98.  Dobrițoiu Teodoru 18 GALAȚI FSN
99.  Dochia Aurelian 41 BUCUREȘTI FSN
100.  Dogariu Octavian 36 TIMIȘ FSN
101.  Domokos Geza 15 COVASNA UDMR
102.  Dragomir Constantin 3 ARGEȘ FSN
103.  Dragomir Nelu Aristide 2 ARAD FSN
104.  Drăgan Sabin-Adrian 34 SUCEAVA FSN
105.  Drăghici Ioan 25 MARAMUREȘ PNL 1 apr. 1992
106.  Druga Alin-Mihai-Dumitru 8 BRAȘOV PUNR
107.  Dumitrache Constantin 16 DÂMBOVIȚA FSN
108.  Dumitrescu Ioan 14 CONSTANȚA FSN
109.  Dumitrescu Nichita 11 CARAȘ-SEVERIN PNTCD
110.  Dumitru Nicolae 14 CONSTANȚA FSN
111.  Durac Marin 26 MEHEDINȚI FSN
112.  Duță Adrian 3 ARGEȘ FSN
113.  Edelhauser Viorica 22 HUNEDOARA Ecologist-SD
114.  Enache Dragoș 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 15 iun. 1992
115.  Enache Marian 38 VASLUI FSN
116.  Enăchescu Mihai-Apostol 1 ALBA FSN
117.  Enescu Nicolae 3 ARGEȘ PNL
118.  Farcașiu Gheorghe 25 MARAMUREȘ FSN
119.  Filimon Mircea 40 VRANCEA FSN
120.  Filip Nicolae 25 MARAMUREȘ FSN 1 iul. 1992
121.  Fleacă Dănuț Ioan 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
122.  Florea Ioan 1 ALBA Ecologist-SD
123.  Florescu Horia 30 PRAHOVA FSN
124.  Frunda György 27 MUREȘ UDMR
125.  Gabrielescu Valentin Corneliu 36 TIMIȘ PNTCD
126.  Gafar Cantemir 37 TULCEA FSN
127.  Gavaliugov Corneliu Dorin 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
128.  Gavra Ioan 13 CLUJ PUNR
129.  Găină Viorel 17 DOLJ FSN
130.  Georgescu Adrian 41 BUCUREȘTI FSN
131.  Georgescu Filip 3 ARGEȘ FSN
132.  Georgescu Ioan 14 CONSTANȚA FSN
133.  Gheorghiu Costel 18 GALAȚI FSN
134.  Ghețău Gheorghe 34 SUCEAVA FSN 23 mar. 1992
135.  Ghiță Eugeniu 8 BRAȘOV Ecologist-SD
136.  Ghiță-Eftemie Stelian 28 NEAMȚ FSN
137.  Gib Constantin 16 DÂMBOVIȚA PDAR
138.  Ginculescu Mihail-Constantin 27 MUREȘ FSN
139.  Giurescu Dumitru 2 ARAD FSN 18 mai 1992
140.  Glăvan Gheorghe 39 VÂLCEA FSN
141.  Goga Petru 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 15 iun. 1992
142.  Golu Mihail 41 BUCUREȘTI FSN
143.  Gongu Petre 17 DOLJ FSN
144.  Grec Marcel 25 MARAMUREȘ FSN
145.  Grigore Radu 18 GALAȚI PNL
146.  Grigoriu Bogdan-Victor 34 SUCEAVA FSN
147.  Gulea Aurelian 7 BOTOȘANI FSN
148.  Gurău Ion 12 CĂLĂRAȘI FSN
149.  Gutzulescu Ion 41 BUCUREȘTI PNL 3 sep. 1992
150.  Hanganu Mihai 28 NEAMȚ PDAR
151.  Heckel Matei   Minorități
152.  Hedea Vasile-Ionel 5 BIHOR FSN
153.  Hobjilă Vasile 24 IAȘI PDAR
154.  Hogea Amet   Minorități
155.  Hopulele Ion 24 IAȘI FSN
156.  Iamandi Ioan-Cătălin 18 GALAȚI FSN
157.  Iancu Mihai 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
158.  Iețcu Ioan 34 SUCEAVA Ecologist-SD
159.  Ilieș Paul-Adrian 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
160.  Incze Bela 21 HARGHITA UDMR
161.  Ionescu Cazimir Benedict 35 TELEORMAN FSN
162.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin 41 BUCUREȘTI PNTCD
163.  Ionescu-Quintus Mircea 30 PRAHOVA PNL
164.  Iordache Claudiu 36 TIMIȘ FSN
165.  Iordache Mihai 23 IALOMIȚA FSN
166.  Itu Ion 8 BRAȘOV FSN
167.  Iuruc Nicolae 14 CONSTANȚA PDAR
168.  Iușut Mihail 19 GIURGIU FSN
169.  Ivanciov Carol-Matei   Minorități
170.  Ivanov Ananie 37 TULCEA FSN
171.  Ivanovici Constantin 17 DOLJ FSN
172.  Kerekes Károly 27 MUREȘ UDMR
173.  Krausz Francisc-Septimiu 22 HUNEDOARA FSN
174.  Lalu Liviu 33 SIBIU PNTCD 3 sep. 1992
175.  Lascu Vasile 8 BRAȘOV Ecologist-SD
176.  Lazar Nicolai 34 SUCEAVA FSN
177.  Lazia Ion 37 TULCEA FSN
178.  Lăpușan Alexandru 13 CLUJ FSN
179.  Lăzărescu Dan Amedeu 41 BUCUREȘTI PNL
180.  Lințmaier Antonie   Minorități
181.  Lixăndroiu Viorel 41 BUCUREȘTI FSN
182.  Luchin Milenco   Minorități
183.  Lugojanu Mihai 8 BRAȘOV Ecologist-SD 10 iun. 1991
184.  Lungu Gheorghe 31 SATU-MARE FSN
185.  Lupău Gheorghiță 5 BIHOR FSN
186.  Lupuțiu Teodor 25 MARAMUREȘ FSN
187.  Macovei Tiberiu 38 VASLUI FSN
188.  Madaras Lázár 8 BRAȘOV UDMR
189.  Maerean Epifanie-Tiberiu 34 SUCEAVA FSN
190.  Maior Gregoriu-Petru 33 SIBIU PNTCD
191.  Man Mircea 25 MARAMUREȘ FSN
192.  Mancaș Mihai-Emilian 28 NEAMȚ FSN
193.  Mangiurea Anton-Marin 14 CONSTANȚA FSN
194.  Manole Gheorghe 41 BUCUREȘTI FSN
195.  Marcu Gheorghe 7 BOTOȘANI FSN
196.  Marcu Ioan 22 HUNEDOARA FSN
197.  Marinescu Gabriel 36 TIMIȘ FSN
198.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA UDMR
199.  Matei Vasile 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
200.  Mănăilă Toader 32 SĂLAJ FSN
201.  Mărginean Nicolae 1 ALBA FSN
202.  Mesaroș Serghei 41 BUCUREȘTI PDAR
203.  Mihăiescu Teodor-Horia 41 BUCUREȘTI FSN
204.  Mihuț Ioan 30 PRAHOVA FSN
205.  Mircea Constantin 18 GALAȚI FSN
206.  Mirea Stelian Corneliu 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
207.  Miron Mihai 19 GIURGIU FSN
208.  Mischie Nicolae 20 GORJ FSN
209.  Mitișor Dorin 12 CĂLĂRAȘI FSN 19 mar. 1992
210.  Mitu Eugen 29 OLT FSN
211.  Mocanu Dumitru 7 BOTOȘANI FSN
212.  Moinescu Dumitru 14 CONSTANȚA FSN
213.  Moisei Filip 25 MARAMUREȘ Ecologist-SD
214.  Moldovan Corneliu 27 MUREȘ FSN
215.  Moldovan Ioan 32 SĂLAJ FSN
216.  Morar Petrișor 36 TIMIȘ PDAR
217.  Munteanu Vasile 8 BRAȘOV FSN
218.  Munteanu Viorel 34 SUCEAVA FSN
219.  Mureșan Liviu 41 BUCUREȘTI FSN
220.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu 41 BUCUREȘTI FSN
221.  Nae Bedros Petru 41 BUCUREȘTI PNL
222.  Nagy Bela 5 BIHOR UDMR
223.  Nagy Benedek 21 HARGHITA UDMR
224.  Năstase Simion 38 VASLUI FSN
225.  Năstăsescu Ion 35 TELEORMAN FSN
226.  Nechifor Dumitru 7 BOTOȘANI FSN
227.  Nedelcu Ariton 17 DOLJ PNL
228.  Negoescu Nicolae-Ioan 36 TIMIȘ FSN
229.  Negruț Ioan-Liviu 5 BIHOR PDAR
230.  Nica Cornel 3 ARGEȘ PDAR
231.  Nică Ilie 30 PRAHOVA FSN
232.  Nicoară Adrian 8 BRAȘOV PNTCD
233.  Nicolaescu Leonida Nicolae 17 DOLJ Ecologist-SD 17 feb. 1992
234.  Nicolau Anton   Minorități
235.  Nicolescu Dimitrie-Gabriel 19 GIURGIU FSN
236.  Nicolescu Tudor-Horia 35 TELEORMAN PNL
237.  Niculiță Cîndea-Ioan 1 ALBA FSN
238.  Ninosu Petre 28 NEAMȚ FSN
239.  Nistor Vasile 4 BACĂU FSN
240.  Oarză Florin-Lucian 24 IAȘI FSN
241.  Oltean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
242.  Oncea Ioan 21 HARGHITA FSN
243.  Opriș Constantin Remus 30 PRAHOVA PNTCD 15 iun. 1992
244.  Opriș Octavian 4 BACĂU FSN
245.  Orhei Constantin 24 IAȘI FSN
246.  Paicu Ion 7 BOTOȘANI FSN
247.  Palade Gheorghe 30 PRAHOVA FSN
248.  Pappa Dan Ionel 17 DOLJ FSN
249.  Paraschivoiu Romulus 36 TIMIȘ FSN
250.  Partal Petre 10 BUZĂU FSN
251.  Pascu Horia-Radu 41 BUCUREȘTI PNL
252.  Patriciu Dan Costache Dinu 36 TIMIȘ PNL
253.  Pavel Gheorghe 39 VÂLCEA FSN
254.  Pavlu Mircea 41 BUCUREȘTI FSN 1 oct. 1990
255.  Pătrașcu Bogdan 16 DÂMBOVIȚA FSN
256.  Pârvu Constantin 23 IALOMIȚA FSN
257.  Pécsi Francisc 31 SATU-MARE UDMR
258.  Pescaru Valeriu 30 PRAHOVA PDAR
259.  Petrescu Mihai 10 BUZĂU FSN
260.  Petrescu Ovidiu Cameliu 10 BUZĂU FSN
261.  Pillich Ladislau-Ștefan 13 CLUJ UDMR
262.  Pitca Adrian Constantin 30 PRAHOVA FSN
263.  Pîslaru Dumitru 10 BUZĂU FSN
264.  Podhradszky Vasile 13 CLUJ UDMR
265.  Policrat René-Radu 26 MEHEDINȚI PNL
266.  Pop Dumitru Petru 27 MUREȘ PUNR
267.  Popescu Constantin 2 ARAD FSN
268.  Popescu Florin-Stelian 30 PRAHOVA Ecologist-SD
269.  Popescu George 41 BUCUREȘTI FSN 14 ian. 1992
270.  Popescu Virgil 26 MEHEDINȚI FSN
271.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 2 ARAD PNL
272.  Popovici Dan Ion Cristian 3 ARGEȘ FSN
273.  Predilă Marin 19 GIURGIU FSN
274.  Protopopescu Cornel 4 BACĂU Ecologist-SD
275.  Radu Alexandru Dumitru 14 CONSTANȚA FSN
276.  Radu Aurică 41 BUCUREȘTI FSN 22 oct. 1990
277.  Radu Neculae 23 IALOMIȚA FSN
278.  Rațiu Ion 13 CLUJ PNTCD
279.  Rădăuceanu Dumitru 24 IAȘI FSN
280.  Răducanu Gheorghe   Minorități
281.  Rădulescu Cătălin-Marian 3 ARGEȘ FSN
282.  Rădulescu Cristian 28 NEAMȚ FSN
283.  Rădulescu Vasile 40 VRANCEA FSN
284.  Roman Gheorghe 24 IAȘI FSN 8 iul. 1991
285.  Roman Ionel 13 CLUJ FSN
286.  Roșculeț Radu Voicu 14 CONSTANȚA PNL
287.  Ruse Corneliu Constantin 30 PRAHOVA FSN
288.  Rusu Horia Mircea 36 TIMIȘ PNL
289.  Sabău Ioan 31 SATU-MARE FSN
290.  Sandu Costin 10 BUZĂU FSN
291.  Sandu Nichita 3 ARGEȘ FSN
292.  Săndulache Adrian 18 GALAȚI FSN
293.  Schwerin Gerhard 26 MEHEDINȚI FSN
294.  Scorțan Gheorghe-Dorin 41 BUCUREȘTI FSN
295.  Scrieciu Gheorghe 17 DOLJ PDAR
296.  Sfercoci Gheorghe 36 TIMIȘ FSN 17 feb. 1992
297.  Silistraru Adrian 16 DÂMBOVIȚA FSN
298.  Simatiuc George 14 CONSTANȚA FSN 9 oct. 1990
299.  Simescu Nicolae 33 SIBIU PUNR
300.  Sindile Antonie 29 OLT FSN
301.  Soponar Romul 31 SATU-MARE FSN 9 oct. 1990
302.  Sorescu Constantin 41 BUCUREȘTI FSN
303.  Staicu Constantin Dan Dorin 16 DÂMBOVIȚA FSN
304.  Staicu Ion 24 IAȘI FSN
305.  Stan Marin 22 HUNEDOARA FSN 9 oct. 1990
306.  Stancov George-Iulian 28 NEAMȚ FSN
307.  Stoica Emil 8 BRAȘOV FSN
308.  Stoica Mihail-Constantin 28 NEAMȚ FSN
309.  Surdu-Soreanu Raul-Victor 14 CONSTANȚA PDAR
310.  Szilágyi Zoltan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD UDMR 14 ian. 1992
311.  Szilágyi Zsolt 5 BIHOR UDMR
312.  Șerban Dumitru 33 SIBIU FSN
313.  Șerbu Vasile-Octavian 8 BRAȘOV FSN
314.  Șomîcu Simion Silviu 17 DOLJ PDAR
315.  Ștefănescu Ion 17 DOLJ FSN 17 feb. 1992
316.  Ștefănuț Petru 2 ARAD PNTCD
317.  Șuta Vasile 5 BIHOR PUNR
318.  Tahsin Gemil   Minorități
319.  Takács Albert Csaba 22 HUNEDOARA UDMR
320.  Tatu Bujor Septimiu 33 SIBIU FSN 9 oct. 1990
321.  Tăut Nicolae 12 CĂLĂRAȘI FSN
322.  Tcaciuc Ștefan   Minorități
323.  Teaci Dumitru 41 BUCUREȘTI PDAR
324.  Timen Iosef 13 CLUJ FSN
325.  Timiș Ioan 22 HUNEDOARA FSN
326.  Tîrîțescu Ștefan 26 MEHEDINȚI FSN
327.  Toană Ion-Oltea 39 VÂLCEA FSN
328.  Todiraș Ioan 41 BUCUREȘTI PUNR
329.  Todoroni Aron 22 HUNEDOARA PNL
330.  Tokay Gheorghe 2 ARAD UDMR
331.  Tomescu Ion 20 GORJ FSN
332.  Topliceanu Constantin 3 ARGEȘ Ecologist-SD
333.  Tudor Mihai 39 VÂLCEA FSN
334.  Tupilatu Ioan Florin 18 GALAȚI Ecologist-SD
335.  Turlacu Ioan 14 CONSTANȚA FSN
336.  Țepelea Gabriel 5 BIHOR PNTCD
337.  Țurlea Petre 30 PRAHOVA FSN
338.  Ungureanu Nicolae 22 HUNEDOARA Ecologist-SD 3 iun. 1992
339.  Ureche Nicolai 7 BOTOȘANI FSN
340.  Ursache Ion 15 COVASNA FSN
341.  Varga Attila 31 SATU-MARE UDMR
342.  Vespan Gheorghe 4 BACĂU FSN
343.  Vida Iuliu 32 SĂLAJ UDMR
344.  Videanu Adriean 35 TELEORMAN FSN
345.  Vilaia Alexandru Dan 39 VÂLCEA FSN
346.  Vilău Ioan Adrian 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
347.  Voicea Ioan 4 BACĂU FSN
348.  Voicu Mihai 41 BUCUREȘTI FSN
349.  Voinea Gheorghe 39 VÂLCEA PNL
350.  Vosganian Varujan   Minorități
351.  Weber Otto-Ernest 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
352.  Weber Peter 33 SIBIU Ecologist-SD
353.  Zaharia Gheorghe 40 VRANCEA FSN
354.  Zăinescu Cristian-Constantin 24 IAȘI PNL
355.  Zgorcea Ion 35 TELEORMAN FSN
356.  Zofotă Severin 7 BOTOȘANI FSN
357.  Zonda Attila 25 MARAMUREȘ UDMR
358.  Zsigmond László 27 MUREȘ UDMR

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Babiuc Victor 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
2.  Dijmărescu Eugen 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
3.  Năstase Adrian 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
4.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
5.  Roman Petre 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
6.  Severin Adrian 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
7.  Zamfir Cătălin-Basarab 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
8.  Sarafoleanu Dorin 41 BUCUREȘTI FSN 13 sep. 1990
9.  Surdu Dumitru 28 NEAMȚ FSN 13 sep. 1990
10.  Hălmăjan Victor 32 SĂLAJ FSN 27 sep. 1990
11.  Iliescu Ion 22 HUNEDOARA FSN 27 sep. 1990
12.  Manole Adrian 14 CONSTANȚA FSN 27 sep. 1990
13.  Morar Cornel 31 SATU-MARE FSN 27 sep. 1990
14.  Trifu Romeo-Marius 33 SIBIU FSN 27 sep. 1990
15.  Zaharia Corneliu-Dan 41 BUCUREȘTI FSN 17 oct. 1990
16.  Catargiu Daniel 34 SUCEAVA FSN 18 mar. 1991
17.  Piticari Gheorghe 24 IAȘI FSN 25 mar. 1991
18.  Crisbășan Florin 8 BRAȘOV Ecologist-SD 16 mai 1991
19.  Olteanu Nicolae 3 ARGEȘ FSN 29 iul. 1991
20.  Puiu Aurel 35 TELEORMAN FSN 29 iul. 1991
21.  Burduja Marinel 28 NEAMȚ FSN 10 oct. 1991
22.  Szilágy Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD UDMR 7 noi. 1991
23.  Sălăgean Vasile 13 CLUJ FSN 19 dec. 1991
24.  Borza Dorel Constantin Vasile 36 TIMIȘ FSN 16 ian. 1992
25.  Enache Octavian 8 BRAȘOV FSN 16 ian. 1992
26.  Ilie Ștefan 17 DOLJ FSN 16 ian. 1992
27.  Ispas Radu Mircea 17 DOLJ FSN 16 ian. 1992
28.  Seracin Ioan 5 BIHOR PDAR 11 feb. 1992
29.  Blaga Vasile 5 BIHOR FSN 14 feb. 1992
30.  Ciortea Gligor 33 SIBIU PDAR 14 feb. 1992
31.  Bivolaru Marin 25 MARAMUREȘ PNL 5 mar. 1992
32.  Cristea Sorin 4 BACĂU FSN 5 mar. 1992
33.  Dumitrescu Alexandru 10 BUZĂU FSN 5 mar. 1992
34.  Teodoriu Bujor-Bogdan 34 SUCEAVA FSN 5 mar. 1992
35.  Vaida Teodor-Mircea 13 CLUJ PNL 5 mar. 1992
36.  Ciobanu Nicolae 29 OLT FSN 9 mar. 1992
37.  Găvan Aurel 38 VASLUI FSN 9 mar. 1992
38.  Savu Radu-Dumitru 12 CĂLĂRAȘI FSN 9 mar. 1992
39.  Leș Ioan 33 SIBIU FSN 19 mar. 1992
40.  Murea Victor 20 GORJ FSN 30 mar. 1992
41.  Lupu Neculae 4 BACĂU FSN 8 apr. 1992
42.  Tudor Marius-Mihail 36 TIMIȘ Ecologist-SD 9 apr. 1992
43.  David Mircea 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN 13 apr. 1992
44.  Ivan Dan Gheorghe Lazăr 2 ARAD FSN 13 apr. 1992
45.  Bălan Gheorghe Pavel 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 14 apr. 1992
46.  Drăghicescu Ioan 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 14 apr. 1992
47.  Popescu Bejat Ștefan Marian 20 GORJ FSN 16 apr. 1992
48.  Tocoian Iosif 5 BIHOR FSN 16 apr. 1992
49.  Mihălăchioiu Marius 16 DÂMBOVIȚA FSN 21 apr. 1992
50.  Seremi Ștefan 5 BIHOR FSN 21 apr. 1992
51.  Amihăesei Ioan 24 IAȘI FSN 23 apr. 1992
52.  Fleșer Petru 1 ALBA FSN 23 apr. 1992
53.  Ionică Marin 29 OLT FSN 4 mai 1992
54.  Posea Petre 10 BUZĂU FSN 4 mai 1992
55.  Stanciu Glicherie 9 BRĂILA FSN 4 mai 1992
56.  Stuparu Timotei 35 TELEORMAN FSN 4 mai 1992
57.  Ștefan Ion 9 BRĂILA FSN 4 mai 1992
58.  Vaida Victor 22 HUNEDOARA Ecologist-SD 4 mai 1992
59.  Eckstein Kovács Péter 13 CLUJ UDMR 5 mai 1992
60.  Mareși Dumitru 26 MEHEDINȚI FSN 5 mai 1992
61.  Rădulescu Gheorghe 40 VRANCEA FSN 11 mai 1992
62.  Albu Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA FSN 25 mai 1992
63.  Ciplea Silviu-Ioan 25 MARAMUREȘ FSN 2 iun. 1992
64.  Gionea Vasile 30 PRAHOVA PNTCD 8 iun. 1992
65.  Bottez Sorin-Mircea 41 BUCUREȘTI PNL 1 sep. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 22:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro