Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Policrat René-Radu 12 aug. 1910 26 MEHEDINȚI PNL
2.  Andreescu Constantin 10 oct. 1910 16 DÂMBOVIȚA PNL
3.  Constantinescu Constantin Klaps 22 iun. 1911 41 BUCUREȘTI PNTCD
4.  Enescu Nicolae 26 noi. 1911 3 ARGEȘ PNL
5.  Nicoară Adrian 25 ian. 1914 8 BRAȘOV PNTCD
6.  Gabrielescu Valentin Corneliu 2 feb. 1916 36 TIMIȘ PNTCD
7.  Țepelea Gabriel 6 feb. 1916 5 BIHOR PNTCD
8.  Dumitrescu Nichita 1 mai 1916 11 CARAȘ-SEVERIN PNTCD
9.  Ionescu-Quintus Mircea 18 mar. 1917 30 PRAHOVA PNL
10.  Rațiu Ion 6 iun. 1917 13 CLUJ PNTCD
11.  Diaconescu Ion 25 aug. 1917 41 BUCUREȘTI PNTCD
12.  Lăzărescu Dan Amedeu 9 noi. 1918 41 BUCUREȘTI PNL
13.  Nicolau Anton 13 ian. 1919   Minorități
14.  Maior Gregoriu-Petru 18 feb. 1920 33 SIBIU PNTCD
15.  Podhradszky Vasile 20 mar. 1920 13 CLUJ UDMR
16.  Pascu Horia-Radu 11 noi. 1920 41 BUCUREȘTI PNL
17.  Weber Otto-Ernest 5 apr. 1921 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
18.  Bîtea Dumitru 5 dec. 1921 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 14 ian. 1992
19.  Georgescu Adrian 1 mai 1922 41 BUCUREȘTI FSN
20.  Beșe George-Ioan 5 mai 1922 8 BRAȘOV PNL
21.  Nedelcu Ariton 2 iun. 1922 17 DOLJ PNL
22.  Beznea Dumitru 18 iul. 1922 18 GALAȚI FSN
23.  Bălănescu Mihail 9 noi. 1922 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
24.  Cunescu Sergiu 16 mar. 1923 41 BUCUREȘTI Ecologist-SD
25.  Teaci Dumitru 1 mai 1925 41 BUCUREȘTI PDAR
26.  Moldovan Corneliu 18 mai 1925 27 MUREȘ FSN
27.  Ștefănuț Petru 11 iul. 1925 2 ARAD PNTCD
28.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin 24 feb. 1926 41 BUCUREȘTI PNTCD
29.  Baciu Severin 4 iun. 1926 39 VÂLCEA FSN
30.  Timen Iosef 10 feb. 1927 13 CLUJ FSN
31.  Grigore Radu 17 iul. 1927 18 GALAȚI PNL
32.  Ciuceanu Radu 16 apr. 1928 1 ALBA PNL
33.  Albu Alexandru 29 apr. 1928 10 BUZĂU FSN
34.  Domokos Geza 18 mai 1928 15 COVASNA UDMR
35.  Moisei Filip 12 iul. 1928 25 MARAMUREȘ Ecologist-SD
36.  Lazar Nicolai 10 noi. 1928 34 SUCEAVA FSN
37.  Blaga Ionel 17 mar. 1929 30 PRAHOVA FSN
38.  Pappa Dan Ionel 1 ian. 1930 17 DOLJ FSN
39.  Ciuciu Vasile 9 oct. 1930 29 OLT FSN
40.  Hopulele Ion 5 ian. 1931 24 IAȘI FSN
41.  Danăilă Ioan 1 mai 1931 4 BACĂU FSN 8 mai 1992
42.  Lugojanu Mihai 14 mai 1931 8 BRAȘOV Ecologist-SD 10 iun. 1991
43.  Dumitru Nicolae 19 iul. 1931 14 CONSTANȚA FSN
44.  Vida Iuliu 1 ian. 1932 32 SĂLAJ UDMR
45.  Staicu Ion 23 feb. 1932 24 IAȘI FSN
46.  Andrei Echim 7 apr. 1932   Minorități
47.  Mircea Constantin 26 iul. 1932 18 GALAȚI FSN
48.  Scrieciu Gheorghe 11 sep. 1932 17 DOLJ PDAR
49.  Cazimir Ștefan 10 noi. 1932 41 BUCUREȘTI neafiliat
50.  Leo Miza Iulia 23 dec. 1932 34 SUCEAVA PNL
51.  Rădăuceanu Dumitru 10 ian. 1933 24 IAȘI FSN
52.  Alexandrache Georgică 1 feb. 1933 38 VASLUI FSN
53.  Mănăilă Toader 12 feb. 1933 32 SĂLAJ FSN
54.  Zofotă Severin 28 mar. 1933 7 BOTOȘANI FSN
55.  Lințmaier Antonie 1 mai 1933   Minorități
56.  Negoescu Nicolae-Ioan 24 iun. 1933 36 TIMIȘ FSN
57.  Mancaș Mihai-Emilian 18 iul. 1933 28 NEAMȚ FSN
58.  Heckel Matei 30 iul. 1933   Minorități
59.  Bogdan Ioan 11 aug. 1933 33 SIBIU FSN
60.  Matei Vasile 26 aug. 1933 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
61.  Sindile Antonie 8 noi. 1933 29 OLT FSN
62.  Szilágyi Zoltan 13 noi. 1933 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD UDMR 14 ian. 1992
63.  Simescu Nicolae 6 dec. 1933 33 SIBIU PUNR
64.  Golu Mihail 4 mar. 1934 41 BUCUREȘTI FSN
65.  Comișel Constanța 30 apr. 1934 17 DOLJ FSN
66.  Sandu Costin 14 mai 1934 10 BUZĂU FSN
67.  Căileanu Tiberius 30 iun. 1934 13 CLUJ PNL 19 mar. 1992
68.  Orhei Constantin 6 aug. 1934 24 IAȘI FSN
69.  Radu Neculae 18 oct. 1934 23 IALOMIȚA FSN
70.  Pescaru Valeriu 29 noi. 1934 30 PRAHOVA PDAR
71.  Vespan Gheorghe 16 feb. 1935 4 BACĂU FSN
72.  Munteanu Vasile 19 feb. 1935 8 BRAȘOV FSN
73.  Ghiță Eugeniu 10 mar. 1935 8 BRAȘOV Ecologist-SD
74.  Popescu Constantin 1 mai 1935 2 ARAD FSN
75.  Topliceanu Constantin 13 aug. 1935 3 ARGEȘ Ecologist-SD
76.  Pavel Gheorghe 9 sep. 1935 39 VÂLCEA FSN
77.  Itu Ion 8 noi. 1935 8 BRAȘOV FSN
78.  Dan Marțian 23 noi. 1935 38 VASLUI FSN
79.  Tcaciuc Ștefan 13 ian. 1936   Minorități
80.  Bárány Francisc 13 mai 1936 36 TIMIȘ UDMR
81.  Mangiurea Anton-Marin 1 iun. 1936 14 CONSTANȚA FSN
82.  Popescu Virgil 12 iul. 1936 26 MEHEDINȚI FSN
83.  Stan Marin 6 aug. 1936 22 HUNEDOARA FSN 9 oct. 1990
84.  Drăghici Ioan 19 aug. 1936 25 MARAMUREȘ PNL 1 apr. 1992
85.  Dragomir Constantin 30 oct. 1936 3 ARGEȘ FSN
86.  Gulea Aurelian 7 noi. 1936 7 BOTOȘANI FSN
87.  Oncea Ioan 19 noi. 1936 21 HARGHITA FSN
88.  Brandsch Ingmar 28 noi. 1936   Minorități
89.  Soponar Romul 2 dec. 1936 31 SATU-MARE FSN 9 oct. 1990
90.  Chiriac Mihai 16 apr. 1937 34 SUCEAVA FSN
91.  Simatiuc George 24 apr. 1937 14 CONSTANȚA FSN 9 oct. 1990
92.  Nagy Benedek 29 mai 1937 21 HARGHITA UDMR
93.  Tomescu Ion 3 iun. 1937 20 GORJ FSN
94.  Pop Dumitru Petru 6 iun. 1937 27 MUREȘ PUNR
95.  Dijmărescu Antonică 4 iul. 1937 11 CARAȘ-SEVERIN Ecologist-SD
96.  Tatu Bujor Septimiu 14 aug. 1937 33 SIBIU FSN 9 oct. 1990
97.  Negruț Ioan-Liviu 22 aug. 1937 5 BIHOR PDAR
98.  Șerbu Vasile-Octavian 25 aug. 1937 8 BRAȘOV FSN
99.  Bărbat Vasile 6 oct. 1937 36 TIMIȘ PDAR
100.  Zaharia Gheorghe 12 noi. 1937 40 VRANCEA FSN
101.  Alexandrescu Emil Lucian 19 noi. 1937 24 IAȘI FSN
102.  Ureche Nicolai 6 dec. 1937 7 BOTOȘANI FSN
103.  Iețcu Ioan 7 dec. 1937 34 SUCEAVA Ecologist-SD
104.  Aramă Viorel 10 mar. 1938 4 BACĂU FSN
105.  Paraschivoiu Romulus 21 mar. 1938 36 TIMIȘ FSN
106.  Csapó Iosif 8 mai 1938 5 BIHOR UDMR
107.  Diaconescu Dumitru 14 iun. 1938 20 GORJ FSN
108.  Basgan Ion 16 iun. 1938 41 BUCUREȘTI PNL
109.  Petrescu Mihai 16 iul. 1938 10 BUZĂU FSN
110.  Șuta Vasile 21 iul. 1938 5 BIHOR PUNR
111.  Predilă Marin 3 aug. 1938 19 GIURGIU FSN
112.  Paicu Ion 3 sep. 1938 7 BOTOȘANI FSN
113.  Krausz Francisc-Septimiu 11 noi. 1938 22 HUNEDOARA FSN
114.  Cojocariu Emil 2 dec. 1938 38 VASLUI FSN
115.  Oarză Florin-Lucian 26 dec. 1938 24 IAȘI FSN
116.  Ionescu Smaranda Eugenia 7 mar. 1939 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
117.  Tokay Gheorghe 27 mar. 1939 2 ARAD UDMR
118.  Brătianu Ion 19 apr. 1939 41 BUCUREȘTI PUNR
119.  Băteanu Nicolae 20 aug. 1939 9 BRĂILA FSN
120.  Roșculeț Radu Voicu 24 oct. 1939 14 CONSTANȚA PNL
121.  Iliescu Agata Maria (Nicolau) 8 feb. 1940 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
122.  Florescu Horia 26 apr. 1940 30 PRAHOVA FSN
123.  Botiș Griguță-Augustin 9 mai 1940 25 MARAMUREȘ FSN
124.  Brenduș Iuliu 25 mai 1940 1 ALBA UDMR
125.  Cojocaru Ioan-Paul 24 iun. 1940 29 OLT FSN
126.  Mocanu Dumitru 6 iul. 1940 7 BOTOȘANI FSN
127.  Bona Petru 5 aug. 1940 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
128.  Madaras Lázár 20 feb. 1941 8 BRAȘOV UDMR
129.  Georgescu Ioan 3 apr. 1941 14 CONSTANȚA FSN
130.  Brezniceanu Alexandru 19 iun. 1941 17 DOLJ FSN
131.  Chirițescu Marcel 22 iun. 1941 30 PRAHOVA FSN
132.  Grigoriu Bogdan-Victor 26 aug. 1941 34 SUCEAVA FSN
133.  Florea Ioan 25 sep. 1941 1 ALBA Ecologist-SD
134.  Nechifor Dumitru 25 sep. 1941 7 BOTOȘANI FSN
135.  Incze Bela 24 noi. 1941 21 HARGHITA UDMR
136.  Pavlu Mircea 29 noi. 1941 41 BUCUREȘTI FSN 1 oct. 1990
137.  Borsos Geza-Jozsef 14 dec. 1941 21 HARGHITA UDMR
138.  Ciupală Elarie 17 dec. 1941 9 BRĂILA FSN
139.  Alexandru Ioan 25 dec. 1941 22 HUNEDOARA PNTCD
140.  Druga Alin-Mihai-Dumitru 1 mai 1942 8 BRAȘOV PUNR
141.  Chivu Gheorghe 26 mai 1942 16 DÂMBOVIȚA PDAR
142.  Nicolescu Tudor-Horia 9 iul. 1942 35 TELEORMAN PNL
143.  Ban Ioan 18 aug. 1942 33 SIBIU PNL
144.  Toană Ion-Oltea 28 aug. 1942 39 VÂLCEA FSN
145.  Lungu Gheorghe 13 sep. 1942 31 SATU-MARE FSN
146.  Miron Mihai 29 sep. 1942 19 GIURGIU FSN
147.  Roman Ionel 3 oct. 1942 13 CLUJ FSN
148.  Iordache Claudiu 3 noi. 1942 36 TIMIȘ FSN
149.  Balaban Marian 11 noi. 1942 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
150.  Bivolaru Ioan 14 noi. 1942 28 NEAMȚ FSN 1 oct. 1990
151.  Nicolaescu Leonida Nicolae 15 ian. 1943 17 DOLJ Ecologist-SD 17 feb. 1992
152.  Pârvu Constantin 17 feb. 1943 23 IALOMIȚA FSN
153.  Cevdarie Victor 27 feb. 1943 36 TIMIȘ Ecologist-SD
154.  Schwerin Gerhard 12 apr. 1943 26 MEHEDINȚI FSN
155.  Crețu Mircea 2 iun. 1943 13 CLUJ PUNR
156.  Edelhauser Viorica 17 iun. 1943 22 HUNEDOARA Ecologist-SD
157.  Bezdadea Mariana 4 aug. 1943 24 IAȘI Ecologist-SD 22 oct. 1990
158.  Nagy Bela 21 aug. 1943 5 BIHOR UDMR
159.  Tahsin Gemil 21 sep. 1943   Minorități
160.  Pécsi Francisc 3 ian. 1944 31 SATU-MARE UDMR
161.  Cîrjoi Vasile 20 feb. 1944 17 DOLJ FSN
162.  Mitișor Dorin 5 mar. 1944 12 CĂLĂRAȘI FSN 19 mar. 1992
163.  Farcașiu Gheorghe 19 iun. 1944 25 MARAMUREȘ FSN
164.  Gurău Ion 2 sep. 1944 12 CĂLĂRAȘI FSN
165.  Comănescu Alexandru 30 sep. 1944 18 GALAȚI FSN
166.  Ninosu Petre 9 noi. 1944 28 NEAMȚ FSN
167.  Marcu Ioan 13 noi. 1944 22 HUNEDOARA FSN
168.  Rădulescu Vasile 2 ian. 1945 40 VRANCEA FSN
169.  Ardelean Ioan 14 ian. 1945 32 SĂLAJ FSN 9 oct. 1990
170.  Ghețău Gheorghe 12 feb. 1945 34 SUCEAVA FSN 23 mar. 1992
171.  Turlacu Ioan 23 feb. 1945 14 CONSTANȚA FSN
172.  Mischie Nicolae 2 mar. 1945 20 GORJ FSN
173.  Bodea Mircea 19 mar. 1945 34 SUCEAVA FSN
174.  Iordache Mihai 15 aug. 1945 23 IALOMIȚA FSN
175.  Lupău Gheorghiță 8 dec. 1945 5 BIHOR FSN
176.  Iancu Mihai 25 ian. 1946 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
177.  Ionescu Cazimir Benedict 14 mar. 1946 35 TELEORMAN FSN
178.  Badea Dumitru 1 mai 1946 16 DÂMBOVIȚA FSN 20 mai 1992
179.  Niculiță Cîndea-Ioan 1 mai 1946 1 ALBA FSN
180.  Dumitrache Constantin 27 iun. 1946 16 DÂMBOVIȚA FSN
181.  Mureșan Liviu 28 iun. 1946 41 BUCUREȘTI FSN
182.  Iuruc Nicolae 10 iul. 1946 14 CONSTANȚA PDAR
183.  Costin Marius Septimiu 2 aug. 1946 8 BRAȘOV FSN 17 feb. 1992
184.  Bejan Costache 13 aug. 1946 24 IAȘI PDAR
185.  Bajcsi Akos 19 sep. 1946 15 COVASNA UDMR
186.  Ivanov Ananie 14 oct. 1946 37 TULCEA FSN
187.  Opriș Octavian 18 oct. 1946 4 BACĂU FSN
188.  Georgescu Filip 14 noi. 1946 3 ARGEȘ FSN
189.  Sabău Ioan 25 dec. 1946 31 SATU-MARE FSN
190.  Popovici Dan Ion Cristian 26 dec. 1946 3 ARGEȘ FSN
191.  Nae Bedros Petru 1 ian. 1947 41 BUCUREȘTI PNL
192.  Ursache Ion 4 ian. 1947 15 COVASNA FSN
193.  Dogariu Octavian 29 ian. 1947 36 TIMIȘ FSN
194.  Armășescu Dumitru 25 feb. 1947 22 HUNEDOARA FSN
195.  Năstase Simion 26 feb. 1947 38 VASLUI FSN
196.  Ivanovici Constantin 28 mar. 1947 17 DOLJ FSN
197.  Dumitrescu Ioan 2 iun. 1947 14 CONSTANȚA FSN
198.  Țurlea Petre 17 iun. 1947 30 PRAHOVA FSN
199.  Filimon Mircea 29 iun. 1947 40 VRANCEA FSN
200.  Șerbănescu Rodica 6 iul. 1947 4 BACĂU PNL
201.  Surdu-Soreanu Raul-Victor 11 iul. 1947 14 CONSTANȚA PDAR
202.  Tudor Mihai 16 oct. 1947 39 VÂLCEA FSN
203.  Weber Peter 27 oct. 1947 33 SIBIU Ecologist-SD
204.  Kerekes Károly 14 dec. 1947 27 MUREȘ UDMR
205.  Macovei Tiberiu 1 ian. 1948 38 VASLUI FSN
206.  Bucur Coriolan 3 ian. 1948 27 MUREȘ PUNR
207.  Lascu Vasile 30 ian. 1948 8 BRAȘOV Ecologist-SD
208.  Protopopescu Cornel 21 mar. 1948 4 BACĂU Ecologist-SD
209.  Căpățînă Octavian-Dan 17 apr. 1948 13 CLUJ PUNR
210.  Filip Nicolae 1 iun. 1948 25 MARAMUREȘ FSN 1 iul. 1992
211.  Dîrdală Ștefan 3 iun. 1948 29 OLT FSN
212.  Țărnea Marta Nora 2 iul. 1948 2 ARAD FSN
213.  Palade Gheorghe 27 aug. 1948 30 PRAHOVA FSN
214.  Zăinescu Cristian-Constantin 8 oct. 1948 24 IAȘI PNL
215.  Radu Aurică 6 dec. 1948 41 BUCUREȘTI FSN 22 oct. 1990
216.  Gafar Cantemir 17 dec. 1948 37 TULCEA FSN
217.  Damian Ioan 26 ian. 1949 12 CĂLĂRAȘI FSN
218.  Ginculescu Mihail-Constantin 29 ian. 1949 27 MUREȘ FSN
219.  Voicea Ioan 1 mar. 1949 4 BACĂU FSN
220.  Roman Gheorghe 27 mar. 1949 24 IAȘI FSN 8 iul. 1991
221.  Hogea Amet 1 mai 1949   Minorități
222.  Ciobanu Paul 4 mai 1949 27 MUREȘ PUNR
223.  Tîrîțescu Ștefan 25 iul. 1949 26 MEHEDINȚI FSN
224.  Ghiță-Eftemie Stelian 28 iul. 1949 28 NEAMȚ FSN
225.  Manole Gheorghe 21 aug. 1949 41 BUCUREȘTI FSN
226.  Mitu Eugen 17 sep. 1949 29 OLT FSN
227.  Gongu Petre 21 sep. 1949 17 DOLJ FSN
228.  Stancov George-Iulian 10 oct. 1949 28 NEAMȚ FSN
229.  Botnaru Sorin-Theodor 29 oct. 1949 41 BUCUREȘTI FSN
230.  Tăut Nicolae 19 dec. 1949 12 CĂLĂRAȘI FSN
231.  Grigorescu Tatiana 17 ian. 1950 30 PRAHOVA Ecologist-SD 1 oct. 1990
232.  Năstăsescu Ion 5 feb. 1950 35 TELEORMAN FSN
233.  Sandu Nichita 10 feb. 1950 3 ARGEȘ FSN
234.  Dochia Aurelian 8 mar. 1950 41 BUCUREȘTI FSN
235.  Luchin Milenco 16 mar. 1950   Minorități
236.  Dumitrescu Florica 29 mar. 1950 9 BRĂILA FSN
237.  Voicu Mihai 29 mar. 1950 41 BUCUREȘTI FSN
238.  Popescu Florin-Stelian 7 apr. 1950 30 PRAHOVA Ecologist-SD
239.  Crăsnaru Daniela-Carmen 14 apr. 1950 41 BUCUREȘTI FSN
240.  Catarig Ioan 20 mai 1950 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
241.  Burcă Petru 29 mai 1950 27 MUREȘ PUNR
242.  Gavra Ioan 8 iun. 1950 13 CLUJ PUNR
243.  Pîslaru Dumitru 15 iul. 1950 10 BUZĂU FSN
244.  Săndulache Adrian 17 iul. 1950 18 GALAȚI FSN
245.  Zonda Attila 2 aug. 1950 25 MARAMUREȘ UDMR
246.  Patriciu Dan Costache Dinu 3 aug. 1950 36 TIMIȘ PNL
247.  Vilaia Alexandru Dan 14 aug. 1950 39 VÂLCEA FSN
248.  Tupilatu Ioan Florin 18 sep. 1950 18 GALAȚI Ecologist-SD
249.  Durac Marin 30 oct. 1950 26 MEHEDINȚI FSN
250.  Bran Vasile 15 ian. 1951 8 BRAȘOV FSN
251.  Preda Elena 16 feb. 1951 37 TULCEA FSN
252.  Borbely Erno 30 mar. 1951 21 HARGHITA UDMR
253.  Stoica Emil 7 apr. 1951 8 BRAȘOV FSN
254.  Axente Teodor 15 mai 1951 34 SUCEAVA FSN 17 iun. 1991
255.  Gavaliugov Corneliu Dorin 23 mai 1951 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
256.  Hanganu Mihai 6 iul. 1951 28 NEAMȚ PDAR
257.  Nică Ilie 11 iul. 1951 30 PRAHOVA FSN
258.  Răducanu Gheorghe 14 iul. 1951   Minorități
259.  Frunda György 22 iul. 1951 27 MUREȘ UDMR
260.  Ardelean Ionel 26 iul. 1951 30 PRAHOVA FSN
261.  Pillich Ladislau-Ștefan 21 aug. 1951 13 CLUJ UDMR
262.  Timiș Ioan 17 sep. 1951 22 HUNEDOARA FSN
263.  Diacon Vasile 25 sep. 1951 24 IAȘI FSN
264.  Radu Alexandru Dumitru 11 noi. 1951 14 CONSTANȚA FSN
265.  Mărginean Nicolae 2 ian. 1952 1 ALBA FSN
266.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 14 ian. 1952 2 ARAD PNL
267.  Ciacoi Alexandru 16 feb. 1952 13 CLUJ FSN 14 ian. 1992
268.  Lixăndroiu Viorel 20 apr. 1952 41 BUCUREȘTI FSN
269.  Boștinaru Victor 17 mai 1952 16 DÂMBOVIȚA FSN
270.  Moinescu Dumitru 25 iun. 1952 14 CONSTANȚA FSN
271.  Ilieș Paul-Adrian 29 iun. 1952 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
272.  Iamandi Ioan-Cătălin 15 iul. 1952 18 GALAȚI FSN
273.  Mihăiescu Teodor-Horia 7 sep. 1952 41 BUCUREȘTI FSN
274.  Rusu Horia Mircea 18 sep. 1952 36 TIMIȘ PNL
275.  Partal Petre 21 sep. 1952 10 BUZĂU FSN
276.  Calance Dumitru 11 oct. 1952 24 IAȘI FSN
277.  Găină Viorel 1 feb. 1953 17 DOLJ FSN
278.  Butulescu Valeriu 9 feb. 1953 22 HUNEDOARA FSN
279.  Petrescu Ovidiu Cameliu 11 feb. 1953 10 BUZĂU FSN
280.  Stoica Mihail-Constantin 12 feb. 1953 28 NEAMȚ FSN
281.  Mihuț Ioan 1 mar. 1953 30 PRAHOVA FSN
282.  Berceanu Radu Mircea 5 mar. 1953 17 DOLJ FSN
283.  Lupuțiu Teodor 25 mar. 1953 25 MARAMUREȘ FSN
284.  Nicolescu Dimitrie-Gabriel 9 apr. 1953 19 GIURGIU FSN
285.  Oltean Ioan 20 apr. 1953 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD FSN
286.  Duță Adrian 2 mai 1953 3 ARGEȘ FSN
287.  Novac Verginica 27 iun. 1953 40 VRANCEA FSN
288.  Constantinescu Cornel 12 iul. 1953 3 ARGEȘ FSN
289.  Iușut Mihail 14 iul. 1953 19 GIURGIU FSN
290.  Buruiană Aprodu Daniela 19 iul. 1953 18 GALAȚI FSN
291.  Sorescu Constantin 23 iul. 1953 41 BUCUREȘTI FSN
292.  Mesaroș Serghei 15 oct. 1953 41 BUCUREȘTI PDAR
293.  Brăneanu Dumitru 26 oct. 1953 4 BACĂU FSN
294.  Ciocan Nicolae 17 dec. 1953 4 BACĂU FSN
295.  Iorga Eugenia 1 ian. 1954 41 BUCUREȘTI FSN 21 ian. 1991
296.  Munteanu Viorel 14 mar. 1954 34 SUCEAVA FSN
297.  Borbély László 26 mar. 1954 27 MUREȘ UDMR
298.  Enache Marian 5 mai 1954 38 VASLUI FSN
299.  Dobrițoiu Teodoru 14 iun. 1954 18 GALAȚI FSN
300.  Scorțan Gheorghe-Dorin 30 iun. 1954 41 BUCUREȘTI FSN
301.  Marinescu Gabriel 10 aug. 1954 36 TIMIȘ FSN
302.  Lazia Ion 5 sep. 1954 37 TULCEA FSN
303.  Bujor Liviu 15 sep. 1954 28 NEAMȚ PNL
304.  Zgorcea Ion 6 oct. 1954 35 TELEORMAN FSN
305.  Androne Stelian 7 noi. 1954 12 CĂLĂRAȘI FSN
306.  Crăciun Gheorghe 13 dec. 1954 29 OLT FSN
307.  Lăpușan Alexandru 1 feb. 1955 13 CLUJ FSN
308.  Márton Árpád-Francisc 25 mar. 1955 15 COVASNA UDMR
309.  Takács Albert Csaba 30 mar. 1955 22 HUNEDOARA UDMR
310.  Csutak Ștefan-Francisc 6 mai 1955 21 HARGHITA UDMR
311.  Staicu Constantin Dan Dorin 18 iun. 1955 16 DÂMBOVIȚA FSN
312.  Enăchescu Mihai-Apostol 24 iul. 1955 1 ALBA FSN
313.  Giurescu Dumitru 5 aug. 1955 2 ARAD FSN 18 mai 1992
314.  Enache Dragoș 9 aug. 1955 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 15 iun. 1992
315.  Șerban Dumitru 7 sep. 1955 33 SIBIU FSN
316.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu 15 sep. 1955 41 BUCUREȘTI FSN
317.  Rădulescu Cristian 13 noi. 1955 28 NEAMȚ FSN
318.  Ruse Corneliu Constantin 23 noi. 1955 30 PRAHOVA FSN
319.  Maerean Epifanie-Tiberiu 16 dec. 1955 34 SUCEAVA FSN
320.  Cerchez Ioan 12 feb. 1956 23 IALOMIȚA FSN
321.  Calotă Lupu Floarea 27 mar. 1956 35 TELEORMAN FSN
322.  Pitca Adrian Constantin 10 apr. 1956 30 PRAHOVA FSN
323.  Popa Daniela 8 mai 1956 16 DÂMBOVIȚA FSN 24 iun. 1992
324.  Carp Mihai 20 mai 1956 5 BIHOR PNL
325.  Berechet Constantin 14 iul. 1956 35 TELEORMAN FSN
326.  Mirea Stelian Corneliu 15 aug. 1956 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
327.  Gheorghiu Costel 6 sep. 1956 18 GALAȚI FSN
328.  Nistor Vasile 8 sep. 1956 4 BACĂU FSN
329.  Nica Cornel 2 oct. 1956 3 ARGEȘ PDAR
330.  Melinte Doina-Ofelia 27 dec. 1956 4 BACĂU FSN
331.  Morar Petrișor 28 ian. 1957 36 TIMIȘ PDAR
332.  Sfercoci Gheorghe 10 mai 1957 36 TIMIȘ FSN 17 feb. 1992
333.  Hedea Vasile-Ionel 25 mai 1957 5 BIHOR FSN
334.  Goga Petru 11 iun. 1957 11 CARAȘ-SEVERIN FSN 15 iun. 1992
335.  Dragomir Nelu Aristide 13 oct. 1957 2 ARAD FSN
336.  Glăvan Gheorghe 14 ian. 1958 39 VÂLCEA FSN
337.  Marcu Gheorghe 15 apr. 1958 7 BOTOȘANI FSN
338.  Baranovschi Florin-Constantin 5 mai 1958 40 VRANCEA FSN
339.  Vosganian Varujan 25 iul. 1958   Minorități
340.  Canacheu Costică 15 oct. 1958 41 BUCUREȘTI FSN
341.  Drăgan Sabin-Adrian 12 noi. 1958 34 SUCEAVA FSN
342.  Opriș Constantin Remus 20 noi. 1958 30 PRAHOVA PNTCD 15 iun. 1992
343.  Todiraș Ioan 26 dec. 1958 41 BUCUREȘTI PUNR
344.  Șomîcu Simion Silviu 1 apr. 1960 17 DOLJ PDAR
345.  Arhire Constantin 21 apr. 1960 18 GALAȚI FSN
346.  Mihăilescu Teodora Dorina 17 sep. 1960 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
347.  Zsigmond László 23 sep. 1960 27 MUREȘ UDMR
348.  Bia Marian 17 dec. 1960 13 CLUJ FSN
349.  Dumitru Elena 6 ian. 1961 16 DÂMBOVIȚA FSN
350.  Silistraru Adrian 23 iul. 1961 16 DÂMBOVIȚA FSN
351.  András Imre 24 iul. 1961 31 SATU-MARE UDMR
352.  Grec Marcel 20 mar. 1962 25 MARAMUREȘ FSN
353.  Videanu Adriean 1 iun. 1962 35 TELEORMAN FSN
354.  Rădulescu Cătălin-Marian 2 aug. 1962 3 ARGEȘ FSN
355.  Ene Elena 10 aug. 1962 9 BRĂILA FSN
356.  Man Mircea 26 noi. 1962 25 MARAMUREȘ FSN
357.  Fleacă Dănuț Ioan 4 dec. 1962 41 BUCUREȘTI FSN 31 iul. 1990
358.  Varga Attila 21 apr. 1963 31 SATU-MARE UDMR
359.  Ion Iosif Corina 10 aug. 1963 33 SIBIU Ecologist-SD
360.  Vilău Ioan Adrian 29 sep. 1963 11 CARAȘ-SEVERIN FSN
361.  Popescu George 5 mar. 1964 41 BUCUREȘTI FSN 14 ian. 1992
362.  Szilágyi Zsolt 29 iul. 1968 5 BIHOR UDMR
363.  Ardelean Eugen - 5 BIHOR PDAR 17 feb. 1992
364.  Balasz Alexandru - 13 CLUJ UDMR 20 mai 1992
365.  Balog Ioan - 5 BIHOR FSN 4 mai 1992
366.  Berca Dumitru - 20 GORJ FSN 21 apr. 1992
367.  Calinic Argatu Constantin - 3 ARGEȘ FSN
368.  Cheregi Gavril - 5 BIHOR FSN 2 mar. 1992
369.  Gib Constantin - 16 DÂMBOVIȚA PDAR
370.  Gutzulescu Ion - 41 BUCUREȘTI PNL 3 sep. 1992
371.  Hobjilă Vasile - 24 IAȘI PDAR
372.  Ivanciov Carol-Matei -   Minorități
373.  Lalu Liviu - 33 SIBIU PNTCD 3 sep. 1992
374.  Moldovan Ioan - 32 SĂLAJ FSN
375.  Pătrașcu Bogdan - 16 DÂMBOVIȚA FSN
376.  Ștefănescu Ion - 17 DOLJ FSN 17 feb. 1992
377.  Tirla Maria - 5 BIHOR FSN 4 mai 1992
378.  Todoroni Aron - 22 HUNEDOARA PNL
379.  Ungureanu Nicolae - 22 HUNEDOARA Ecologist-SD 3 iun. 1992
380.  Voinea Gheorghe - 39 VÂLCEA PNL

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro