Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica -- T

Tabără ValeriuTarna GheorgheTănasă IoanTănase Stelian
Tabără Valeriu
TIMIȘ
PUNR
Tarna Gheorghe
IALOMIȚA
PD
Tănasă Ioan
CLUJ
PRM
Tănase Stelian
BUCUREȘTI
PAC
Tănasie PetruTânjală Ulis MihaiTcaciuc ȘtefanTeculescu Constantin
Tănasie Petru
BRAȘOV

Tânjală Ulis Mihai
MEHEDINȚI
PDSR
din mar. 1995
Tcaciuc Ștefan
MARAMUREȘ
Minoritati
Teculescu Constantin
BUCUREȘTI
PDSR
Teodorescu MihaiTeodoriu Bujor-BogdanTimiș IoanTobă Francisc
Teodorescu Mihai
BOTOȘANI
PDSR
Teodoriu Bujor-Bogdan
SIBIU
PD
din oct. 1992
Timiș Ioan
HUNEDOARA

Tobă Francisc
SIBIU
PDSR
Toduț GheorgheTokay GheorgheTomescu IonTörök Ernest
Toduț Gheorghe
SATU-MARE
PL'93/PAC
Tokay Gheorghe
ARAD
UDMR
din oct. 1992
Tomescu Ion
GORJ
PDSR
din sep. 1996
Török Ernest
BRAȘOV
UDMR
din iun. 1996
Trepcea Dan FlorinTudorachi SpiridonȚărnea Marta NoraȚepelea Gabriel
Trepcea Dan Florin
IAȘI
PL'93/PAC
Tudorachi Spiridon
VRANCEA
PDSR
din noi. 1992
Țărnea Marta Nora
ARAD
PD
din oct. 1995
Țepelea Gabriel
BIHOR
PNȚCD/PER
Țurlea Petre
Țurlea Petre
PRAHOVA

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii
Tobă AlexandruTakács Albert Csaba
Tobă Alexandru
DOLJ
PDSR
până în feb. 1993
Takács Albert Csaba
HUNEDOARA
UDMR
din oct. 1992
până în mar. 1994

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 2:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro