Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Legislatura 1992-1996
Lista deputatilor - informatii de contact

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
HTTP Email Birou
parlamentar
 
Circumscriptia electorala nr. 1 - ALBA
1.  Berciu Ion PNȚCD/PER      
2.  Crișan Eugen PUNR      
3.  Dărămuș Nicolae Octavian PUNR      
4.  Gavaliugov Corneliu Dorin PD      
5.  Maier Ioan PDSR      
6.  Popa Mircea Ioan PNȚCD/PER      
 
Circumscriptia electorala nr. 2 - ARAD
7.  Bold Ion      
8.  Hui Ion PNȚCD/PER      
9.  Jurcă Teodor PDSR      
10.  Putin Emil-Livius-Nicolae PSDR      
11.  Roman Emil PUNR      
12.  Tokay Gheorghe UDMR      
13.  Țărnea Marta Nora PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 3 - ARGEȘ
14.  Drăguț Dumitru Socialist      
15.  Duță Adrian PDSR      
16.  Jugravu Marin PDSR      
17.  Leonăchescu Nicolae PRM      
18.  Nistor Iulian PDSR      
19.  Pițigoi Barbu PNȚCD/PER      
20.  Rizescu Sergiu-George PNȚCD/PER      
21.  Stan Vasile PDSR      
22.  Ursu Doru-Viorel      
23.  Zgondea Gheorghe PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 4 - BACĂU
24.  Bălan Corneliu PUNR      
25.  Bibire Ovidiu Genaru PDSR      
26.  Brăneanu Dumitru PDSR      
27.  Corniță Ion PNȚCD/PER      
28.  Dan Matei-Agathon PDSR      
29.  Moldoveanu Marcel PRM      
30.  Nistor Vasile PD      
31.  Popa Aron Ioan PDSR      
32.  Postolache Mihăiță PD      
33.  Protopopescu Cornel PNȚCD/PER      
34.  Roșca Nicolae PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 5 - BIHOR
35.  Bot Octavian neafiliat      
36.  Feric Emeric Minoritati      
37.  Floruța Crăciun PUNR      
38.  Moldovan Teodor PD      
39.  Rákóczi Ludovic UDMR      
40.  Serac Florian PDSR      
41.  Székely Ervin-Zoltan UDMR      
42.  Szilágyi Zsolt UDMR      
43.  Șuta Vasile PUNR      
44.  Țepelea Gabriel PNȚCD/PER      
 
Circumscriptia electorala nr. 6 - BISTRIȚA-NĂSĂUD
45.  Catarig Ioan PDSR      
46.  Coc Dorel Alexandru PL'93/PAC      
47.  Sîntu Ioan Teodor PUNR      
48.  Sonea Ioan PUNR      
49.  Szilágyi Zoltan UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 7 - BOTOȘANI
50.  Afrăsinei Viorica PDSR      
51.  Clocotici Toader PDSR      
52.  Manolescu Tudor PDSR      
53.  Ota Alexandru PD      
54.  Pintilie Octav PDSR      
55.  Simionovici Alexandru PNȚCD/PER      
56.  Teodorescu Mihai PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 8 - BRAȘOV
57.  Bran Vasile PD      
58.  Danciu Florea PRM      
59.  Iuliano Valentin Minoritati      
60.  Lepșa Victor Sorin PNȚCD/PER      
61.  Pica Ioan Victor neafiliat      
62.  Pop Horia PUNR      
63.  Stoica Emil PDSR      
64.  Tănasie Petru      
65.  Török Ernest UDMR      
66.  Zavici Nicolae PNȚCD/PER      
 
Circumscriptia electorala nr. 9 - BRĂILA
67.  Băteanu Nicolae PDSR      
68.  Brezeanu Flaviu-George PNȚCD/PER      
69.  Ionescu Smaranda Eugenia PRM      
70.  Negoiță Florin PDSR      
71.  Petre Petrică neafiliat      
72.  Sassu Alexandru PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 10 - BUZĂU
73.  Albu Alexandru PDSR      
74.  Angelo Ion-Florian neafiliat      
75.  Mladin Liviu PDSR      
76.  Mohora Tudor Socialist      
77.  Partal Petre PD      
78.  Petrescu Ovidiu Cameliu PDSR      
79.  Pîslaru Dumitru PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 11 - CARAȘ-SEVERIN
80.  Enache Dragoș PD      
81.  Mănescu Miron PDSR      
82.  Popescu Mircea PSDR      
83.  Sturza Popovici Cornel PNȚCD/PER      
84.  Vilău Ioan Adrian PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 12 - CĂLĂRAȘI
85.  Alecu Aurelian Paul PNȚCD/PER      
86.  Gurău Ion PD      
87.  Naidin Petre PDSR      
88.  Nicolae-Văleanu Ivanciu PDSR      
89.  Voicu Vasile PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 13 - CLUJ
90.  Bitay Levente-Ladislau UDMR      
91.  Ciurtin Costică PUNR      
92.  Crețu Mircea PUNR      
93.  Gavra Ioan PUNR      
94.  Kónya-Hamar Sándor UDMR      
95.  Lițiu Petru PL'93/PAC      
96.  Matei Vasile PUNR      
97.  Mátis Eugen UDMR      
98.  Rațiu Ion PNȚCD/PER      
99.  Roman Ionel neafiliat      
100.  Tănasă Ioan PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 14 - CONSTANȚA
101.  Ciumara Mircea PNȚCD/PER      
102.  Dumitrescu Ioan PDSR      
103.  Gemil Tasin Minoritati      
104.  Hristu Ion      
105.  Ionescu Vasile PUNR      
106.  Joca Romulus Ioan neafiliat      
107.  Liță Mihai PDSR      
108.  Mangiurea Anton-Marin PDSR      
109.  Marinescu Ioan-Sorin PSDR      
110.  Moinescu Dumitru PD      
111.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PD      
112.  Radu Alexandru Dumitru PD      
113.  Rușid Feuzia Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 15 - COVASNA
114.  Birtalan Akos UDMR      
115.  Dragomir Aurel PUNR      
116.  Márton Árpád-Francisc UDMR      
117.  Zsigmond László UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 16 - DÂMBOVIȚA
118.  Boștinaru Victor PD      
119.  Constantin Constantin PDSR      
120.  Diaconescu Sorin-Constantin neafiliat      
121.  Ghiță Constantin PDSR      
122.  Patriciu Dan Costache Dinu PL'93/PAC      
123.  Popa Daniela PDSR      
124.  Rădulescu-Zoner Constantin Șerban neafiliat      
125.  Vrabie Corneliu-Dan neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 17 - DOLJ
126.  Baniță Petre PDSR      
127.  Berceanu Radu Mircea PD      
128.  Brezniceanu Alexandru PD      
129.  Dobrescu Doru Mihai PSDR      
130.  Dragomir Constantin-Romeo PL'93/PAC      
131.  Grigoraș Neculai PDSR      
132.  Lungu Marin Socialist      
133.  Nicu Vintilă PDSR      
134.  Panait Mihail PDSR      
135.  Popescu Emil-Teodor PNȚCD/PER      
136.  Șomîcu Simion Silviu Socialist      
 
Circumscriptia electorala nr. 18 - GALAȚI
137.  Arhire Constantin PD      
138.  Călin Nestor neafiliat      
139.  Chirilă Trifu PDSR      
140.  Chivu Neculai PDSR      
141.  Danilescu Ion neafiliat      
142.  Iamandi Ioan-Cătălin PDSR      
143.  Lari-Iorga Leonida neafiliat      
144.  Leonte Mircea PDSR      
145.  Lixăndroiu Viorel PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 19 - GIURGIU
146.  Iușut Mihail neafiliat      
147.  Pavel Viorel PNȚCD/PER      
148.  Priceputu Laurențiu neafiliat      
149.  Sârbu Chiriaca PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 20 - GORJ
150.  Bălăeț Mitică neafiliat      
151.  Gheorghe Constantin PRM      
152.  Golu Mihail PDSR      
153.  Gorun Gheorghe PL'93/PAC      
154.  Hoară Constantin Emil Socialist      
155.  Tomescu Ion PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 21 - HARGHITA
156.  András Imre UDMR      
157.  Antal István UDMR      
158.  Asztalos Ferenc UDMR      
159.  Borbély Emeric Dumitru UDMR      
160.  Nagy Benedek UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 22 - HUNEDOARA
161.  Ana Gheorghe PDSR      
162.  Bucur Mihail PNȚCD/PER      
163.  Fekete Jolt Zoltan UDMR      
164.  Hortopan Ion PRM      
165.  Ifrim Dumitru PSDR      
166.  Șteolea Petru PUNR      
167.  Știrbu Aurel PDSR      
168.  Timiș Ioan neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 23 - IALOMIȚA
169.  Cristea Gheorghe PNȚCD/PER      
170.  Dumitrescu Ion PDSR      
171.  Galin-Corini Vlad-Vladimir PDSR      
172.  Tarna Gheorghe PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 24 - IAȘI
173.  Bondariu Ionel      
174.  Calance Dumitru PD      
175.  Dănilă Fănică Socialist      
176.  Ioan Petru PUNR      
177.  Ionescu Ion PDSR      
178.  Lupu Vasile PNȚCD/PER      
179.  Roman Gheorghe PDSR      
180.  Soroceanu Valentin PDSR      
181.  Stanciu Anghel PRM      
182.  Străchinaru Ioan PSDR      
183.  Trepcea Dan Florin PL'93/PAC      
184.  Vitcu Dionisie PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 25 - MARAMUREȘ
185.  Bertzi Theodora PL'93/PAC      
186.  Brânzei Gheorghe PUNR      
187.  Bud Nicolae PUNR      
188.  Dunca Tudor Gavril PNȚCD/PER      
189.  Filip Niculae PDSR      
190.  Man Mircea PD      
191.  Mazalik Iosif Alfréd UDMR      
192.  Popa Ion Gheorghe neafiliat      
193.  Tcaciuc Ștefan Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 26 - MEHEDINȚI
194.  Drăghiea Nicolae      
195.  Nică Mihail PNȚCD/PER      
196.  Nicolicea Eugen PDSR      
197.  Penescu Victor PDSR      
198.  Tânjală Ulis Mihai PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 27 - MUREȘ
199.  Borbély László UDMR      
200.  Bucur Coriolan PUNR      
201.  Burcă Petru neafiliat      
202.  Elek Matei Barna UDMR      
203.  Iosif Ovidiu-Valeriu PUNR      
204.  Kerekes Károly UDMR      
205.  Lădariu Lazăr PUNR      
206.  Mureșan Avram Ioan PNȚCD/PER      
207.  Németh Ioan UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 28 - NEAMȚ
208.  Bivolaru Ioan PDSR      
209.  Burlacu Viorel PRM      
210.  Dobrescu Smaranda PSDR      
211.  Mardare Constantin PDSR      
212.  Rădulescu Cristian PD      
213.  Seniuc Corneliu PDSR      
214.  Stancov George-Iulian PD      
215.  Vasilescu Valentin. PNȚCD/PER      
 
Circumscriptia electorala nr. 29 - OLT
216.  Argeșanu Valentin PNȚCD/PER      
217.  Bagdasar Simion PDSR      
218.  Chiostec Mircea neafiliat      
219.  Cojocaru Anișoara PDSR      
220.  Gâtan Ilie neafiliat      
221.  Ilie Ștefan PD      
222.  Popescu Costel-Eugen Socialist      
 
Circumscriptia electorala nr. 30 - PRAHOVA
223.  Alexandru Nicolae PD      
224.  Dobre Gheorghe PUNR      
225.  Dobrescu Ion neafiliat      
226.  Ivănescu Paula Maria PD      
227.  Munteanu Mircea Mihai PNȚCD/PER      
228.  Mureșan Ioan PRM      
229.  Nică Ilie PDSR      
230.  Nicolau Anton Minoritati      
231.  Opriș Constantin Remus PNȚCD/PER      
232.  Pitca Adrian Constantin PDSR      
233.  Ruse Corneliu Constantin PD      
234.  Silvaș Mircea-Anton PDSR      
235.  Țurlea Petre      
 
Circumscriptia electorala nr. 31 - SATU-MARE
236.  Pécsi Francisc UDMR      
237.  Pop Ioan PUNR      
238.  Pop Viorel PDSR      
239.  Sălăjean Gheorghe PDSR      
240.  Toduț Gheorghe PL'93/PAC      
241.  Varga Attila UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 32 - SĂLAJ
242.  Bara Radu Liviu PDSR      
243.  Jecan Aurel      
244.  Pop Vasile Gheorghe Victor PNȚCD/PER      
245.  Vida Iuliu UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 33 - SIBIU
246.  Dejeu Gavril PNȚCD/PER      
247.  Frunzescu Daniel Ioan PDSR      
248.  Luca Raymond PL'93/PAC      
249.  Radu Tudor PUNR      
250.  Teodoriu Bujor-Bogdan PD      
251.  Tobă Francisc PDSR      
252.  Wittstock Eberhard-Wolfgang Minoritati      
253.  Babiaș Iohan-Peter Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 34 - SUCEAVA
254.  Bratu Emilian PNȚCD/PER      
255.  Chiriac Mihai PD      
256.  Constantinescu Toader PRM      
257.  Costin Anatolie PDSR      
258.  Fodor Mihai PDSR      
259.  Ghilea Sabin PDSR      
260.  Lazar Nicolai PDSR      
261.  Mândroviceanu Vasile      
262.  Monoranu Corneliu PDSR      
263.  Potolincă Vasile PUNR      
 
Circumscriptia electorala nr. 35 - TELEORMAN
264.  Berechet Constantin PD      
265.  Calotă Lupu Floarea PDSR      
266.  Cristea Vasile PDSR      
267.  Dumitriu Marian PDSR      
268.  Olteanu Mihail PDSR      
269.  Pantiș Sorin neafiliat      
270.  Videanu Adriean PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 36 - TIMIȘ
271.  Bárány Francisc UDMR      
272.  Boroș Emil PD      
273.  Dabu Romulus PDSR      
274.  Dugulescu Petru PNȚCD/PER      
275.  Gvozdenovici Slavomir Minoritati      
276.  Ivanciov Carol Matei Minoritati      
277.  Munteanu Vasile Dorin PDSR      
278.  Popovici Vasile PL'93/PAC      
279.  Rusu Horia Mircea PL'93/PAC      
280.  Stănescu George PNȚCD/PER      
281.  Tabără Valeriu PUNR      
282.  Vintilescu Teodor      
 
Circumscriptia electorala nr. 37 - TULCEA
283.  Antonescu George Crin Laurențiu neafiliat      
284.  Lazia Ion PDSR      
285.  Nicola Ilie PDSR      
286.  Suhov Petru Minoritati      
287.  Verbina Dan PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 38 - VASLUI
288.  Alexandrache Georgică PD      
289.  Buzatu Dumitru PDSR      
290.  Dan Marțian PDSR      
291.  Grădinariu Maricel PDSR      
292.  Ioniță Mihnea-Tudor PL'93/PAC      
293.  Marcu Grigore PDSR      
294.  Știrbu Georgeta PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 39 - VÂLCEA
295.  Baciu Severin PDSR      
296.  Câutiș Gheorghe PDSR      
297.  Diaconescu Daniel Mircea PNȚCD/PER      
298.  Istrate Rada PD      
299.  Răban Grigore      
300.  Rotaru Constantin Socialist      
 
Circumscriptia electorala nr. 40 - VRANCEA
301.  Anastasiu Călin-Emil neafiliat      
302.  Popescu Aurelian-Octavian PDSR      
303.  Severin Adrian PD      
304.  Tudorachi Spiridon PDSR      
305.  Udrea Florian PDSR      
306.  Veber Laurențiu Felician Doru PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 41 - BUCUREȘTI
307.  Athanasiu Alexandru PL'93/PAC      
308.  Avramescu Constantin-Gheorghe PSDR      
309.  Babiuc Victor PD      
310.  Brahaș (Vițu Ionel) Cornel neafiliat      
311.  Cazimir Ștefan PDSR      
312.  Cerveni Niculae      
313.  Costache Daniel George PDSR      
314.  Cunescu Sergiu PSDR      
315.  Diaconescu Ion PNȚCD/PER      
316.  Dinu Ion PNȚCD/PER      
317.  Dobrescu Răsvan PNȚCD/PER      
318.  Duțu Ion PRM      
319.  Furo Iuliu Ioan PRM      
320.  Iliescu Agata Maria (Nicolau) PDSR      
321.  Ionescu Constantin PNȚCD/PER      
322.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin PNȚCD/PER      
323.  Marinescu Bogdan Voinea PD      
324.  Marinescu Ioan PRM      
325.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PDSR      
326.  Năstase Adrian PDSR      
327.  Pascu Horia-Radu      
328.  Pavlu Mircea PDSR      
329.  Părăluță Mihail Socialist      
330.  Porojan Mircea PDSR      
331.  Răducanu Gheorghe Minoritati      
332.  Roman Petre PD      
333.  Sălcudeanu Petre PDSR      
334.  Tănase Stelian PAC      
335.  Teculescu Constantin PDSR      
336.  Vosganian Varujan Minoritati      
337.  Weber Otto-Ernest PNȚCD/PER      
 
Circumscriptia electorala nr. 42 - ILFOV
338.  Comănescu Gheorghe PNȚCD/PER      
339.  Fițion Gheorghe Socialist      
340.  Ivanovici Constantin PDSR      
341.  Păunescu Costel PNȚCD/PER      

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 septembrie 2019, 13:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro