Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Țepelea Gabriel 6 feb. 1916 5 BIHOR PNȚCD/PER
2.  Rațiu Ion 6 iun. 1917 13 CLUJ PNȚCD/PER
3.  Diaconescu Ion 25 aug. 1917 41 BUCUREȘTI PNȚCD/PER
4.  Nicolau Anton 13 ian. 1919   Minoritati
5.  Pascu Horia-Radu 11 noi. 1920 41 BUCUREȘTI
6.  Danciu Florea 6 mar. 1921 8 BRAȘOV PRM 15 dec. 1994
7.  Weber Otto-Ernest 5 apr. 1921 41 BUCUREȘTI PNȚCD/PER
8.  Dinu Ion 2 iul. 1921 41 BUCUREȘTI PNȚCD/PER
9.  Știrbu Aurel 21 sep. 1921 22 HUNEDOARA PDSR
10.  Străchinaru Ioan 17 mar. 1922 24 IAȘI PSDR
11.  Cunescu Sergiu 16 mar. 1923 41 BUCUREȘTI PSDR
12.  Bratu Emilian 9 aug. 1923 34 SUCEAVA PNȚCD/PER
13.  Bucur Mihail 23 feb. 1924 22 HUNEDOARA PNȚCD/PER
14.  Costin Anatolie 7 iun. 1924 34 SUCEAVA PDSR
15.  Vintilescu Teodor 4 sep. 1924 36 TIMIȘ
16.  Diaconescu Daniel Mircea 14 iul. 1925 39 VÂLCEA PNȚCD/PER 6 noi. 1995
17.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin 24 feb. 1926 41 BUCUREȘTI PNȚCD/PER
18.  Cerveni Niculae 19 mar. 1926 41 BUCUREȘTI
19.  Baniță Petre 6 apr. 1926 17 DOLJ PDSR
20.  Baciu Severin 4 iun. 1926 39 VÂLCEA PDSR
21.  Nicolae-Văleanu Ivanciu 28 feb. 1927 12 CĂLĂRAȘI PDSR
22.  Brezeanu Flaviu-George 1 oct. 1927 9 BRĂILA PNȚCD/PER 16 sep. 1996
23.  Mazalik Iosif Alfréd 8 noi. 1927 25 MARAMUREȘ UDMR
24.  Părăluță Mihail 8 noi. 1927 41 BUCUREȘTI Socialist
25.  Marinescu Ioan 3 dec. 1927 41 BUCUREȘTI PRM
26.  Comănescu Gheorghe 6 apr. 1928 42 ILFOV PNȚCD/PER
27.  Albu Alexandru 29 apr. 1928 10 BUZĂU PDSR
28.  Gheorghe Constantin 11 iun. 1928 20 GORJ PRM
29.  Stănescu George 4 noi. 1928 36 TIMIȘ PNȚCD/PER
30.  Lazar Nicolai 10 noi. 1928 34 SUCEAVA PDSR
31.  Dobrescu Ion 15 apr. 1929 30 PRAHOVA neafiliat
32.  Păunescu Costel 7 mai 1929 42 ILFOV PNȚCD/PER
33.  Rădulescu-Zoner Constantin Șerban 25 mai 1929 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
34.  Tănasă Ioan 4 aug. 1929 13 CLUJ PRM
35.  Dobre Gheorghe 2 sep. 1929 30 PRAHOVA PUNR
36.  Constantin Constantin 21 sep. 1929 16 DÂMBOVIȚA PDSR
37.  Hui Ion 2 oct. 1929 2 ARAD PNȚCD/PER
38.  Ionescu Vasile 8 ian. 1930 14 CONSTANȚA PUNR
39.  Leonte Mircea 15 feb. 1930 18 GALAȚI PDSR
40.  Avramescu Constantin-Gheorghe 30 apr. 1930 41 BUCUREȘTI PSDR
41.  Constantinescu Toader 17 mai 1930 34 SUCEAVA PRM
42.  Zavici Nicolae 22 iul. 1930 8 BRAȘOV PNȚCD/PER 25 iun. 1996
43.  Sălcudeanu Petre 8 sep. 1930 41 BUCUREȘTI PDSR
44.  Teodorescu Mihai 14 sep. 1930 7 BOTOȘANI PDSR
45.  Ionescu Ion 17 sep. 1930 24 IAȘI PDSR
46.  Danilescu Ion 24 oct. 1930 18 GALAȚI neafiliat 16 noi. 1993
47.  Corniță Ion 23 mar. 1931 4 BACĂU PNȚCD/PER
48.  Pițigoi Barbu 17 noi. 1931 3 ARGEȘ PNȚCD/PER
49.  Vida Iuliu 1 ian. 1932 32 SĂLAJ UDMR
50.  Mureșan Ioan 14 mai 1932 30 PRAHOVA PRM
51.  Pop Vasile Gheorghe Victor 4 iul. 1932 32 SĂLAJ PNȚCD/PER
52.  Rizescu Sergiu-George 23 iul. 1932 3 ARGEȘ PNȚCD/PER
53.  Dejeu Gavril 11 sep. 1932 33 SIBIU PNȚCD/PER
54.  Dobrescu Răsvan 7 noi. 1932 41 BUCUREȘTI PNȚCD/PER
55.  Cazimir Ștefan 10 noi. 1932 41 BUCUREȘTI PDSR
56.  Fodor Mihai 6 dec. 1932 34 SUCEAVA PDSR 5 sep. 1996
57.  Alexandrache Georgică 1 feb. 1933 38 VASLUI PD 19 dec. 1994
58.  Pica Ioan Victor 22 mar. 1933 8 BRAȘOV neafiliat
59.  Munteanu Mircea Mihai 26 mai 1933 30 PRAHOVA PNȚCD/PER
60.  Cojocaru Anișoara 16 iul. 1933 29 OLT PDSR
61.  Popa Mircea Ioan 5 noi. 1933 1 ALBA PNȚCD/PER
62.  Szilágyi Zoltan 13 noi. 1933 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD UDMR
63.  Golu Mihail 4 mar. 1934 20 GORJ PDSR
64.  Ivanciov Carol Matei 9 apr. 1934   Minoritati
65.  Dobrescu Doru Mihai 29 apr. 1934 17 DOLJ PSDR
66.  Leonăchescu Nicolae 9 iul. 1934 3 ARGEȘ PRM 7 mai 1996
67.  Potolincă Vasile 11 iul. 1934 34 SUCEAVA PUNR
68.  Bibire Ovidiu Genaru 10 noi. 1934 4 BACĂU PDSR
69.  Știrbu Georgeta 30 ian. 1935 38 VASLUI PD 22 apr. 1996
70.  Sălăjean Gheorghe 13 mar. 1935 31 SATU-MARE PDSR
71.  Bold Ion 21 iul. 1935 2 ARAD 2 sep. 1993
72.  Jurcă Teodor 7 sep. 1935 2 ARAD PDSR
73.  Stan Vasile 3 noi. 1935 3 ARGEȘ PDSR 23 feb. 1993
74.  Vasilescu Valentin. 6 noi. 1935 28 NEAMȚ PNȚCD/PER
75.  Bălăeț Mitică 8 noi. 1935 20 GORJ neafiliat
76.  Dan Marțian 23 noi. 1935 38 VASLUI PDSR
77.  Fekete Jolt Zoltan 29 noi. 1935 22 HUNEDOARA UDMR 7 apr. 1994
78.  Tcaciuc Ștefan 13 ian. 1936   Minoritati
79.  Ana Gheorghe 22 ian. 1936 22 HUNEDOARA PDSR
80.  Radu Tudor 17 feb. 1936 33 SIBIU PUNR 3 mar. 1993
81.  Panait Mihail 16 mar. 1936 17 DOLJ PDSR
82.  Bárány Francisc 13 mai 1936 36 TIMIȘ UDMR 2 noi. 1992
83.  Mangiurea Anton-Marin 1 iun. 1936 14 CONSTANȚA PDSR
84.  Feric Emeric 6 oct. 1936   Minoritati
85.  Tănasie Petru 2 mar. 1937 8 BRAȘOV
86.  Chiriac Mihai 16 apr. 1937 34 SUCEAVA PD
87.  Nagy Benedek 29 mai 1937 21 HARGHITA UDMR
88.  Tomescu Ion 3 iun. 1937 20 GORJ PDSR 4 sep. 1996
89.  Alexandru Nicolae 14 iun. 1937 30 PRAHOVA PD
90.  Lungu Marin 25 iun. 1937 17 DOLJ Socialist
91.  Boroș Emil 17 iul. 1937 36 TIMIȘ PD
92.  Popescu Emil-Teodor 7 aug. 1937 17 DOLJ PNȚCD/PER
93.  Iosif Ovidiu-Valeriu 29 oct. 1937 27 MUREȘ PUNR
94.  Pintilie Octav 6 noi. 1937 7 BOTOȘANI PDSR
95.  Furo Iuliu Ioan 30 noi. 1937 41 BUCUREȘTI PRM
96.  Vitcu Dionisie 15 dec. 1937 24 IAȘI PDSR
97.  Monoranu Corneliu 8 feb. 1938 34 SUCEAVA PDSR
98.  Dănilă Fănică 14 mar. 1938 24 IAȘI Socialist
99.  Babiuc Victor 3 apr. 1938 41 BUCUREȘTI PD
100.  Penescu Victor 26 mai 1938 26 MEHEDINȚI PDSR
101.  Chivu Neculai 18 iul. 1938 18 GALAȚI PDSR
102.  Șuta Vasile 21 iul. 1938 5 BIHOR PUNR
103.  Roman Emil 15 oct. 1938 2 ARAD PUNR
104.  Ionescu Smaranda Eugenia 7 mar. 1939 9 BRĂILA PRM
105.  Lădariu Lazăr 25 mar. 1939 27 MUREȘ PUNR
106.  Tokay Gheorghe 27 mar. 1939 2 ARAD UDMR 26 oct. 1992
107.  Bălan Corneliu 22 apr. 1939 4 BACĂU PUNR
108.  Bitay Levente-Ladislau 29 iun. 1939 13 CLUJ UDMR 5 sep. 1996
109.  Băteanu Nicolae 20 aug. 1939 9 BRĂILA PDSR
110.  Chirilă Trifu 4 oct. 1939 18 GALAȚI PDSR
111.  Matei Vasile 23 noi. 1939 13 CLUJ PUNR
112.  Rușid Feuzia 10 ian. 1940   Minoritati
113.  Berciu Ion 17 ian. 1940 1 ALBA PNȚCD/PER
114.  Iliescu Agata Maria (Nicolau) 8 feb. 1940 41 BUCUREȘTI PDSR
115.  Ghiță Constantin 6 iun. 1940 16 DÂMBOVIȚA PDSR
116.  Bagdasar Simion 12 iun. 1940 29 OLT PDSR 15 mar. 1993
117.  Câutiș Gheorghe 26 aug. 1940 39 VÂLCEA PDSR
118.  Ciurtin Costică 24 sep. 1940 13 CLUJ PUNR
119.  Floruța Crăciun 2 ian. 1941 5 BIHOR PUNR
120.  Drăguț Dumitru 23 feb. 1941 3 ARGEȘ Socialist
121.  Alecu Aurelian Paul 21 mar. 1941 12 CĂLĂRAȘI PNȚCD/PER
122.  Maier Ioan 17 mai 1941 1 ALBA PDSR
123.  Brezniceanu Alexandru 19 iun. 1941 17 DOLJ PD
124.  Galin-Corini Vlad-Vladimir 25 iul. 1941 23 IALOMIȚA PDSR
125.  Răban Grigore 4 oct. 1941 39 VÂLCEA
126.  Mândroviceanu Vasile 26 noi. 1941 34 SUCEAVA
127.  Pavlu Mircea 29 noi. 1941 41 BUCUREȘTI PDSR
128.  Dumitrescu Ion 3 ian. 1942 23 IALOMIȚA PDSR
129.  Dabu Romulus 25 ian. 1942 36 TIMIȘ PDSR
130.  Burlacu Viorel 21 feb. 1942 28 NEAMȚ PRM
131.  Tarna Gheorghe 24 feb. 1942 23 IALOMIȚA PD
132.  Liță Mihai 1 apr. 1942 14 CONSTANȚA PDSR
133.  Hoară Constantin Emil 22 aug. 1942 20 GORJ Socialist
134.  Clocotici Toader 10 sep. 1942 7 BOTOȘANI PDSR
135.  Roman Ionel 3 oct. 1942 13 CLUJ neafiliat
136.  Duțu Ion 7 oct. 1942 41 BUCUREȘTI PRM 29 sep. 1993
137.  Chiostec Mircea 11 oct. 1942 29 OLT neafiliat
138.  Bivolaru Ioan 14 noi. 1942 28 NEAMȚ PDSR
139.  Jecan Aurel 28 ian. 1943 32 SĂLAJ 24 noi. 1992
140.  Silvaș Mircea-Anton 14 feb. 1943 30 PRAHOVA PDSR
141.  Crețu Mircea 2 iun. 1943 13 CLUJ PUNR
142.  Ciumara Mircea 13 sep. 1943 14 CONSTANȚA PNȚCD/PER
143.  Gemil Tasin 21 sep. 1943   Minoritati
144.  Hortopan Ion 7 oct. 1943 22 HUNEDOARA PRM
145.  Hristu Ion 27 noi. 1943 14 CONSTANȚA
146.  Pécsi Francisc 3 ian. 1944 31 SATU-MARE UDMR
147.  Mladin Liviu 11 ian. 1944 10 BUZĂU PDSR 18 mai 1993
148.  Nicola Ilie 22 ian. 1944 37 TULCEA PDSR
149.  Călin Nestor 1 apr. 1944 18 GALAȚI neafiliat
150.  Popescu Costel-Eugen 29 apr. 1944 29 OLT Socialist 4 sep. 1995
151.  Simionovici Alexandru 23 mai 1944 7 BOTOȘANI PNȚCD/PER
152.  Grigoraș Neculai 8 iul. 1944 17 DOLJ PDSR
153.  Gurău Ion 2 sep. 1944 12 CĂLĂRAȘI PD
154.  Mardare Constantin 9 noi. 1944 28 NEAMȚ PDSR
155.  Popescu Mircea 10 noi. 1944 11 CARAȘ-SEVERIN PSDR
156.  Fițion Gheorghe 16 noi. 1944 42 ILFOV Socialist
157.  Marinescu Bogdan Voinea 29 noi. 1944 41 BUCUREȘTI PD
158.  Putin Emil-Livius-Nicolae 13 ian. 1945 2 ARAD PSDR
159.  Dobrescu Smaranda 27 apr. 1945 28 NEAMȚ PSDR
160.  Asztalos Ferenc 16 mai 1945 21 HARGHITA UDMR
161.  Ota Alexandru 16 mai 1945 7 BOTOȘANI PD
162.  Veber Laurențiu Felician Doru 6 noi. 1945 40 VRANCEA PDSR
163.  Dugulescu Petru 18 noi. 1945 36 TIMIȘ PNȚCD/PER
164.  Nicu Vintilă 11 feb. 1946 17 DOLJ PDSR 9 feb. 1993
165.  Pop Horia 7 apr. 1946 8 BRAȘOV PUNR
166.  Crișan Eugen 10 mai 1946 1 ALBA PUNR
167.  Roman Petre 22 iul. 1946 41 BUCUREȘTI PD
168.  Mănescu Miron 1 aug. 1946 11 CARAȘ-SEVERIN PDSR
169.  Teculescu Constantin 6 oct. 1946 41 BUCUREȘTI PDSR
170.  Ivănescu Paula Maria 29 oct. 1946 30 PRAHOVA PD
171.  Roșca Nicolae 2 dec. 1946 4 BACĂU PDSR
172.  Németh Ioan 6 ian. 1947 27 MUREȘ UDMR
173.  Ivanovici Constantin 28 mar. 1947 42 ILFOV PDSR
174.  Ioan Petru 26 apr. 1947 24 IAȘI PUNR
175.  Dumitrescu Ioan 2 iun. 1947 14 CONSTANȚA PDSR
176.  Țurlea Petre 17 iun. 1947 30 PRAHOVA
177.  Ghilea Sabin 18 iul. 1947 34 SUCEAVA PDSR
178.  Ilie Ștefan 2 aug. 1947 29 OLT PD 4 feb. 1993
179.  Seniuc Corneliu 16 sep. 1947 28 NEAMȚ PDSR 18 feb. 1993
180.  Bara Radu Liviu 26 sep. 1947 32 SĂLAJ PDSR
181.  Gâtan Ilie 19 oct. 1947 29 OLT neafiliat
182.  Nică Mihail 10 noi. 1947 26 MEHEDINȚI PNȚCD/PER
183.  Sonea Ioan 9 dec. 1947 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PUNR
184.  Kerekes Károly 14 dec. 1947 27 MUREȘ UDMR
185.  Bucur Coriolan 3 ian. 1948 27 MUREȘ PUNR
186.  Marcu Grigore 20 ian. 1948 38 VASLUI PDSR
187.  Suhov Petru 1 feb. 1948   Minoritati
188.  Wittstock Eberhard-Wolfgang 14 mar. 1948   Minoritati
189.  Protopopescu Cornel 21 mar. 1948 4 BACĂU PNȚCD/PER
190.  Popa Ion Gheorghe 9 apr. 1948 25 MARAMUREȘ neafiliat
191.  Zgondea Gheorghe 2 iun. 1948 3 ARGEȘ PDSR
192.  Antal István 23 iun. 1948 21 HARGHITA UDMR
193.  Țărnea Marta Nora 2 iul. 1948 2 ARAD PD 17 oct. 1995
194.  Moldovan Teodor 15 iul. 1948 5 BIHOR PD 26 sep. 1994
195.  Filip Niculae 26 iul. 1948 25 MARAMUREȘ PDSR
196.  Kónya-Hamar Sándor 5 sep. 1948 13 CLUJ UDMR 26 oct. 1992
197.  Elek Matei Barna 15 sep. 1948 27 MUREȘ UDMR
198.  Borbély Emeric Dumitru 22 sep. 1948 21 HARGHITA UDMR 28 oct. 1992
199.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 dec. 1948 14 CONSTANȚA PD
200.  Lițiu Petru 20 ian. 1949 13 CLUJ PL'93/PAC
201.  Soroceanu Valentin 26 ian. 1949 24 IAȘI PDSR
202.  Voicu Vasile 15 feb. 1949 12 CĂLĂRAȘI PDSR
203.  Roman Gheorghe 27 mar. 1949 24 IAȘI PDSR
204.  Tabără Valeriu 1 iul. 1949 36 TIMIȘ PUNR
205.  Tudorachi Spiridon 6 iul. 1949 40 VRANCEA PDSR 23 noi. 1992
206.  Stanciu Anghel 15 aug. 1949 24 IAȘI PRM
207.  Gorun Gheorghe 4 sep. 1949 20 GORJ PL'93/PAC
208.  Dan Matei-Agathon 17 sep. 1949 4 BACĂU PDSR
209.  Stancov George-Iulian 10 oct. 1949 28 NEAMȚ PD
210.  Lari-Iorga Leonida 26 oct. 1949 18 GALAȚI neafiliat
211.  Cristea Vasile 8 dec. 1949 35 TELEORMAN PDSR
212.  Sturza Popovici Cornel 3 ian. 1950 11 CARAȘ-SEVERIN PNȚCD/PER
213.  Joca Romulus Ioan 18 mar. 1950 14 CONSTANȚA neafiliat
214.  Argeșanu Valentin 24 apr. 1950 29 OLT PNȚCD/PER
215.  Negoiță Florin 19 mai 1950 9 BRĂILA PDSR 18 feb. 1993
216.  Catarig Ioan 20 mai 1950 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PDSR
217.  Brahaș (Vițu Ionel) Cornel 23 mai 1950 41 BUCUREȘTI neafiliat
218.  Burcă Petru 29 mai 1950 27 MUREȘ neafiliat
219.  Gavra Ioan 8 iun. 1950 13 CLUJ PUNR
220.  Năstase Adrian 22 iun. 1950 41 BUCUREȘTI PDSR
221.  Pîslaru Dumitru 15 iul. 1950 10 BUZĂU PDSR
222.  Patriciu Dan Costache Dinu 3 aug. 1950 16 DÂMBOVIȚA PL'93/PAC
223.  Lupu Vasile 3 sep. 1950 24 IAȘI PNȚCD/PER
224.  Mohora Tudor 6 oct. 1950 10 BUZĂU Socialist
225.  Munteanu Vasile Dorin 29 dec. 1950 36 TIMIȘ PDSR
226.  Bot Octavian 1 ian. 1951 5 BIHOR neafiliat
227.  Bran Vasile 15 ian. 1951 8 BRAȘOV PD 26 oct. 1992
228.  Török Ernest 30 mar. 1951 8 BRAȘOV UDMR 25 iun. 1996
229.  Stoica Emil 7 apr. 1951 8 BRAȘOV PDSR
230.  Anastasiu Călin-Emil 7 mai 1951 40 VRANCEA neafiliat
231.  Gavaliugov Corneliu Dorin 23 mai 1951 1 ALBA PD
232.  Nică Ilie 11 iul. 1951 30 PRAHOVA PDSR
233.  Răducanu Gheorghe 14 iul. 1951   Minoritati
234.  Angelo Ion-Florian 24 iul. 1951 10 BUZĂU neafiliat
235.  Brânzei Gheorghe 4 sep. 1951 25 MARAMUREȘ PUNR
236.  Timiș Ioan 17 sep. 1951 22 HUNEDOARA neafiliat
237.  Manolescu Tudor 27 sep. 1951 7 BOTOȘANI PDSR
238.  Istrate Rada 3 oct. 1951 39 VÂLCEA PD
239.  Dunca Tudor Gavril 20 oct. 1951 25 MARAMUREȘ PNȚCD/PER
240.  Radu Alexandru Dumitru 11 noi. 1951 14 CONSTANȚA PD
241.  Dumitriu Marian 5 ian. 1952 35 TELEORMAN PDSR
242.  Tănase Stelian 17 feb. 1952 41 BUCUREȘTI PAC
243.  Șteolea Petru 1 mar. 1952 22 HUNEDOARA PUNR
244.  Sârbu Chiriaca 4 mar. 1952 19 GIURGIU PDSR 18 mar. 1993
245.  Pop Ioan 14 mar. 1952 31 SATU-MARE PUNR
246.  Udrea Florian 10 apr. 1952 40 VRANCEA PDSR
247.  Lixăndroiu Viorel 20 apr. 1952 18 GALAȚI PD
248.  Dărămuș Nicolae Octavian 22 apr. 1952 1 ALBA PUNR
249.  Boștinaru Victor 17 mai 1952 16 DÂMBOVIȚA PD
250.  Moinescu Dumitru 25 iun. 1952 14 CONSTANȚA PD
251.  Babiaș Iohan-Peter 28 iun. 1952   Minoritati
252.  Iamandi Ioan-Cătălin 15 iul. 1952 18 GALAȚI PDSR 26 oct. 1992
253.  Rákóczi Ludovic 5 sep. 1952 5 BIHOR UDMR
254.  Rusu Horia Mircea 18 sep. 1952 36 TIMIȘ PL'93/PAC
255.  Partal Petre 21 sep. 1952 10 BUZĂU PD
256.  Calance Dumitru 11 oct. 1952 24 IAȘI PD
257.  Cristea Gheorghe 20 oct. 1952 23 IALOMIȚA PNȚCD/PER
258.  Petrescu Ovidiu Cameliu 11 feb. 1953 10 BUZĂU PDSR
259.  Ursu Doru-Viorel 1 mar. 1953 3 ARGEȘ
260.  Dragomir Constantin-Romeo 2 mar. 1953 17 DOLJ PL'93/PAC
261.  Berceanu Radu Mircea 5 mar. 1953 17 DOLJ PD
262.  Gvozdenovici Slavomir 10 mar. 1953   Minoritati
263.  Moldoveanu Marcel 23 mar. 1953 4 BACĂU PRM
264.  Serac Florian 25 mar. 1953 5 BIHOR PDSR
265.  Duță Adrian 2 mai 1953 3 ARGEȘ PDSR
266.  Tobă Francisc 23 iun. 1953 33 SIBIU PDSR
267.  Teodoriu Bujor-Bogdan 3 iul. 1953 33 SIBIU PD 26 oct. 1992
268.  Bondariu Ionel 10 iul. 1953 24 IAȘI 15 mar. 1993
269.  Iușut Mihail 14 iul. 1953 19 GIURGIU neafiliat
270.  Dragomir Aurel 16 iul. 1953 15 COVASNA PUNR
271.  Brăneanu Dumitru 26 oct. 1953 4 BACĂU PDSR
272.  Bud Nicolae 4 dec. 1953 25 MARAMUREȘ PUNR
273.  Afrăsinei Viorica 14 feb. 1954 7 BOTOȘANI PDSR
274.  Iuliano Valentin 14 feb. 1954   Minoritati
275.  Borbély László 26 mar. 1954 27 MUREȘ UDMR
276.  Severin Adrian 28 mar. 1954 40 VRANCEA PD
277.  Petre Petrică 7 mai 1954 9 BRĂILA neafiliat
278.  Vrabie Corneliu-Dan 26 iun. 1954 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
279.  Nistor Iulian 28 iun. 1954 3 ARGEȘ PDSR
280.  Lazia Ion 5 sep. 1954 37 TULCEA PDSR
281.  Naidin Petre 5 sep. 1954 12 CĂLĂRAȘI PDSR 9 feb. 1993
282.  Luca Raymond 17 oct. 1954 33 SIBIU PL'93/PAC
283.  Priceputu Laurențiu 1 noi. 1954 19 GIURGIU neafiliat
284.  Ifrim Dumitru 17 noi. 1954 22 HUNEDOARA PSDR
285.  Pavel Viorel 11 dec. 1954 19 GIURGIU PNȚCD/PER
286.  Athanasiu Alexandru 1 ian. 1955 41 BUCUREȘTI PL'93/PAC
287.  Márton Árpád-Francisc 25 mar. 1955 15 COVASNA UDMR
288.  Jugravu Marin 10 apr. 1955 3 ARGEȘ PDSR
289.  Rotaru Constantin 23 iul. 1955 39 VÂLCEA Socialist
290.  Enache Dragoș 9 aug. 1955 11 CARAȘ-SEVERIN PD
291.  Buzatu Dumitru 12 aug. 1955 38 VASLUI PDSR
292.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu 15 sep. 1955 41 BUCUREȘTI PDSR
293.  Sassu Alexandru 26 oct. 1955 9 BRĂILA PD
294.  Rădulescu Cristian 13 noi. 1955 28 NEAMȚ PD
295.  Ruse Corneliu Constantin 23 noi. 1955 30 PRAHOVA PD
296.  Olteanu Mihail 18 dec. 1955 35 TELEORMAN PDSR
297.  Coc Dorel Alexandru 1 feb. 1956 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PL'93/PAC
298.  Calotă Lupu Floarea 27 mar. 1956 35 TELEORMAN PDSR
299.  Pitca Adrian Constantin 10 apr. 1956 30 PRAHOVA PDSR 23 noi. 1992
300.  Popa Daniela 8 mai 1956 16 DÂMBOVIȚA PDSR
301.  Popovici Vasile 13 mai 1956 36 TIMIȘ PL'93/PAC
302.  Ionescu Constantin 21 mai 1956 41 BUCUREȘTI PNȚCD/PER
303.  Nicolicea Eugen 6 iun. 1956 26 MEHEDINȚI PDSR
304.  Berechet Constantin 14 iul. 1956 35 TELEORMAN PD
305.  Nistor Vasile 8 sep. 1956 4 BACĂU PD
306.  Drăghiea Nicolae 5 noi. 1956 26 MEHEDINȚI
307.  Lepșa Victor Sorin 25 iun. 1957 8 BRAȘOV PNȚCD/PER
308.  Pop Viorel 20 iul. 1957 31 SATU-MARE PDSR
309.  Székely Ervin-Zoltan 19 aug. 1957 5 BIHOR UDMR
310.  Postolache Mihăiță 3 sep. 1957 4 BACĂU PD
311.  Tânjală Ulis Mihai 5 noi. 1957 26 MEHEDINȚI PDSR 20 mar. 1995
312.  Frunzescu Daniel Ioan 11 iul. 1958 33 SIBIU PDSR
313.  Vosganian Varujan 25 iul. 1958   Minoritati
314.  Opriș Constantin Remus 20 noi. 1958 30 PRAHOVA PNȚCD/PER
315.  Popa Aron Ioan 23 dec. 1958 4 BACĂU PDSR 20 mar. 1995
316.  Mureșan Avram Ioan 24 ian. 1959 27 MUREȘ PNȚCD/PER
317.  Bertzi Theodora 11 mai 1959 25 MARAMUREȘ PL'93/PAC
318.  Popescu Aurelian-Octavian 2 iun. 1959 40 VRANCEA PDSR
319.  Antonescu George Crin Laurențiu 21 sep. 1959 37 TULCEA neafiliat
320.  Grădinariu Maricel 17 noi. 1959 38 VASLUI PDSR 11 sep. 1996
321.  Porojan Mircea 17 dec. 1959 41 BUCUREȘTI PDSR
322.  Șomîcu Simion Silviu 1 apr. 1960 17 DOLJ Socialist
323.  Arhire Constantin 21 apr. 1960 18 GALAȚI PD 26 oct. 1992
324.  Verbina Dan 15 mai 1960 37 TULCEA PDSR 18 mai 1993
325.  Zsigmond László 23 sep. 1960 15 COVASNA UDMR
326.  Pantiș Sorin 15 noi. 1960 35 TELEORMAN neafiliat
327.  András Imre 24 iul. 1961 21 HARGHITA UDMR
328.  Sîntu Ioan Teodor 5 ian. 1962 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PUNR 18 feb. 1993
329.  Marinescu Ioan-Sorin 1 apr. 1962 14 CONSTANȚA PSDR
330.  Videanu Adriean 1 iun. 1962 35 TELEORMAN PD
331.  Birtalan Akos 2 iul. 1962 15 COVASNA UDMR
332.  Trepcea Dan Florin 30 aug. 1962 24 IAȘI PL'93/PAC
333.  Man Mircea 26 noi. 1962 25 MARAMUREȘ PD 24 iun. 1996
334.  Toduț Gheorghe 22 mar. 1963 31 SATU-MARE PL'93/PAC
335.  Varga Attila 21 apr. 1963 31 SATU-MARE UDMR
336.  Diaconescu Sorin-Constantin 21 mai 1963 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
337.  Vilău Ioan Adrian 29 sep. 1963 11 CARAȘ-SEVERIN PD
338.  Costache Daniel George 27 dec. 1963 41 BUCUREȘTI PDSR 27 iun. 1995
339.  Mátis Eugen 31 dec. 1964 13 CLUJ UDMR
340.  Ioniță Mihnea-Tudor 25 aug. 1966 38 VASLUI PL'93/PAC
341.  Szilágyi Zsolt 29 iul. 1968 5 BIHOR UDMR

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 21:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro