Chamber of Deputies
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Versiunea pentru printare

Deputies by alphabetical order -- F

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member since
No. Name
1.  Fekete Jolt Zoltan 22 HUNEDOARA UDMR 7 apr. 1994
2.  Feric Emeric   Minoritati
3.  Filip Niculae 25 MARAMUREȘ PDSR
4.  Fițion Gheorghe 42 ILFOV Socialist
5.  Floruța Crăciun 5 BIHOR PUNR
6.  Fodor Mihai 34 SUCEAVA PDSR 5 sep. 1996
7.  Frunzescu Daniel Ioan 33 SIBIU PDSR
8.  Furo Iuliu Ioan 41 BUCUREȘTI PRM

Deputies who finished the mandate before the legislature's end

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member sinceMember until
No. Name
1.  Fudulică Vasile 40 VRANCEA PDSR 26 oct. 1992 2 nov. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 15 april 2021, 14:41
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro