Chamber of Deputies
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Versiunea pentru printare

Deputies by alphabetical order -- N

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member since
No. Name
1.  Nagy Benedek 21 HARGHITA UDMR
2.  Naidin Petre 12 CĂLĂRAȘI PDSR 9 feb. 1993
3.  Năstase Adrian 41 BUCUREȘTI PDSR
4.  Negoiță Florin 9 BRĂILA PDSR 18 feb. 1993
5.  Németh Ioan 27 MUREȘ UDMR
6.  Nică Ilie 30 PRAHOVA PDSR
7.  Nică Mihail 26 MEHEDINȚI PNȚCD/PER
8.  Nicola Ilie 37 TULCEA PDSR
9.  Nicolae-Văleanu Ivanciu 12 CĂLĂRAȘI PDSR
10.  Nicolau Anton   Minoritati
11.  Nicolicea Eugen 26 MEHEDINȚI PDSR
12.  Nicu Vintilă 17 DOLJ PDSR 9 feb. 1993
13.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 CONSTANȚA PD
14.  Nistor Iulian 3 ARGEȘ PDSR
15.  Nistor Vasile 4 BACĂU PD

Deputies who finished the mandate before the legislature's end

  Member name Constituency Parliamentary
Group
Member sinceMember until
No. Name
1.  Neagu Ion 12 CĂLĂRAȘI PDSR 1 feb. 1993
2.  Nițu Vasile 3 ARGEȘ PDSR 22 feb. 1993
3.  Nemenyi Iozsef - Nandor 13 CLUJ UDMR 26 apr. 1995 5 sep. 1996

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 21 september 2019, 20:10
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro