Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Achimescu Victor-Ștefan 29 OLT neafiliat
2.  Aferăriței Constantin 24 IAȘI PNȚCD
3.  Afrăsinei Viorica 7 BOTOȘANI PDSR
4.  Albu Alexandru 10 BUZĂU PDSR
5.  Albu Gheorghe 40 VRANCEA USD-PD
6.  Alecu Aurelian Paul 9 BRĂILA neafiliat
7.  Ana Gheorghe 22 HUNEDOARA PDSR
8.  Ana Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA PDSR
9.  Andrei Gheorghe 14 CONSTANȚA PNȚCD
10.  Andronescu Ecaterina 41 BUCUREȘTI PDSR
11.  Antal István 21 HARGHITA UDMR
12.  Antonescu George Crin Laurențiu 37 TULCEA PNL
13.  Antonescu Niculae Napoleon 30 PRAHOVA PDSR
14.  Argeșanu Valentin 29 OLT PNȚCD
15.  Arghezi Mitzura Domnica 29 OLT PRM
16.  Ariton Gheorghe 14 CONSTANȚA PRM
17.  Asztalos Ferenc 21 HARGHITA UDMR
18.  Avramescu Constantin-Gheorghe 30 PRAHOVA PNL
19.  Baban Ștefan 7 BOTOȘANI PRM 8 sep. 1997
20.  Babiaș Iohan-Peter   Minoritati
21.  Babiuc Victor 8 BRAȘOV PNL
22.  Baciu Mihai 24 IAȘI USD-PD
23.  Badea Alexandru Ioan 41 BUCUREȘTI PNȚCD
24.  Bara Radu Liviu 32 SĂLAJ PDSR
25.  Bárány Francisc 36 TIMIȘ UDMR
26.  Barbaresso Emanoil-Dan 26 MEHEDINȚI PNȚCD
27.  Barbăroșie Victor 30 PRAHOVA PNL
28.  Barde Tănase 14 CONSTANȚA PNȚCD
29.  Bartoș Daniela 9 BRĂILA PDSR
30.  Băbălău Constantin 20 GORJ PRM
31.  Bălăeț Mitică 12 CĂLĂRAȘI PRM
32.  Becsek-Garda Dezső-Kálmán 21 HARGHITA UDMR
33.  Bejinariu Petru 34 SUCEAVA PDSR
34.  Berceanu Radu Mircea 17 DOLJ USD-PD
35.  Berci Vasile 25 MARAMUREȘ PNȚCD 30 oct. 1997
36.  Berciu Ion 1 ALBA PNȚCD
37.  Biriș Anamaria Mihaela 31 SATU-MARE neafiliat
38.  Birtalan Akos 15 COVASNA UDMR
39.  Bivolaru Gabriel 23 IALOMIȚA PDSR
40.  Bivolaru Ioan 28 NEAMȚ PDSR
41.  Boda Iosif 41 BUCUREȘTI neafiliat
42.  Böndi Gyöngyike 25 MARAMUREȘ UDMR
43.  Boștinaru Victor 16 DÂMBOVIȚA USD-PD
44.  Bot Octavian 5 BIHOR neafiliat
45.  Botescu Ion 14 CONSTANȚA PNȚCD
46.  Bran Vasile 8 BRAȘOV USD-PD
47.  Brezniceanu Alexandru 17 DOLJ USD-PD
48.  Bud Nicolae 25 MARAMUREȘ neafiliat
49.  Buga Florea 35 TELEORMAN PRM
50.  Bujor Liviu 28 NEAMȚ PNL
51.  Burlacu Viorel 28 NEAMȚ PRM
52.  Buruiană Aprodu Daniela 18 GALAȚI PRM
53.  Buzatu Dumitru 38 VASLUI PDSR
54.  Calimente Mihăiță 2 ARAD neafiliat
55.  Cazacu Vasile-Mircea 17 DOLJ neafiliat
56.  Cazan Romeo Gheorghe Leonard 28 NEAMȚ PDSR
57.  Cândea Vasile 35 TELEORMAN PDSR
58.  Ceaușescu Gheorghe Dan Nicolae 10 BUZĂU PNȚCD
59.  Chichișan Miron 32 SĂLAJ PUNR
60.  Chiliman Andrei Ioan 41 BUCUREȘTI PNL
61.  Chiriac Mihai 34 SUCEAVA USD-PD
62.  Chiriță Dorin 39 VÂLCEA PDSR 28 iun. 2000
63.  Ciontu Corneliu 41 BUCUREȘTI PRM
64.  Ciumara Mircea 18 GALAȚI PNȚCD
65.  Cîrstoiu Ion 3 ARGEȘ USD-PD
66.  Cojocaru Radu-Spiridon 8 BRAȘOV PNL
67.  Constantinescu Dan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
68.  Corâci Ioan Cezar 9 BRĂILA neafiliat
69.  Corniță Ion 4 BACĂU PNȚCD
70.  Cosma Liviu-Ovidiu 5 BIHOR USD-PD
71.  Coșea Dumitru Gheorghe Mircea 14 CONSTANȚA neafiliat
72.  Cotrutz Constantin Eremia 24 IAȘI PDSR
73.  Cristea Gabriela 38 VASLUI USD-PD 28 iun. 2000
74.  Cristea Gheorghe 23 IALOMIȚA PNL
75.  Cristea Marin 19 GIURGIU PDSR
76.  Cunescu Sergiu 41 BUCUREȘTI USD-PSDR
77.  Dan Marțian 38 VASLUI PDSR
78.  Dan Matei-Agathon 4 BACĂU PDSR
79.  Darie Simion 4 BACĂU PDSR
80.  Dănilă Vasile 36 TIMIȘ PNL 15 mar. 1999
81.  Dărămuș Nicolae Octavian 1 ALBA neafiliat
82.  Decuseară Jean 39 VÂLCEA PNL
83.  Dejeu Gavril 33 SIBIU PNȚCD
84.  Diaconescu Ion 41 BUCUREȘTI PNȚCD
85.  Dimitriu Sorin Petre 22 HUNEDOARA PNȚCD
86.  Dîrstaru Dorin 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
87.  Dobre Traian 24 IAȘI PDSR
88.  Dobrescu Smaranda 41 BUCUREȘTI USD-PSDR
89.  Dorian Dorel   Minoritati
90.  Dorin Mihai 24 IAȘI PNȚCD
91.  Dragoș Liviu Iuliu 31 SATU-MARE PNL
92.  Dragu George 9 BRĂILA PDSR
93.  Drăgănescu Ovidiu-Virgil 36 TIMIȘ PNL
94.  Drecin Mihai Dorin 5 BIHOR PUNR
95.  Drumen Constantin 20 GORJ neafiliat
96.  Dugulescu Petru 36 TIMIȘ PNȚCD
97.  Dumitrașcu Laurențiu 39 VÂLCEA PNȚCD
98.  Dumitrean Bazil 1 ALBA PNȚCD
99.  Dumitrescu Marilena   Minoritati
100.  Dumitrescu Paul Adrian 41 BUCUREȘTI PNL
101.  Dumitriu Carmen 40 VRANCEA PDSR
102.  Elek Matei Barna 27 MUREȘ UDMR
103.  Enache Marian 24 IAȘI neafiliat
104.  Enescu Ion 16 DÂMBOVIȚA PNȚCD
105.  Fenoghen Sevastian   Minoritati
106.  Filipescu Ileana 27 MUREȘ USD-PD
107.  Furo Iuliu Ioan 41 BUCUREȘTI PRM
108.  Galic Lia-Andreia 33 SIBIU neafiliat
109.  Gaspar Acsinte 39 VÂLCEA PDSR
110.  Gavra Ioan 13 CLUJ PUNR
111.  Gavrilaș Teodor 31 SATU-MARE USD-PD 23 feb. 1998
112.  Gazi Gherasim   Minoritati
113.  Georgescu Florin 29 OLT PDSR
114.  Gheciu Radu-Sever-Cristian 18 GALAȚI PNL
115.  Gheorghe Valeriu 4 BACĂU PNL
116.  Gheorghiof Titu Nicolae 2 ARAD PNL
117.  Gheorghiu Adrian 19 GIURGIU PDSR 24 mai 1999
118.  Gheorghiu Mihai 41 BUCUREȘTI PNȚCD
119.  Gherasim Ion-Andrei 8 BRAȘOV PNȚCD
120.  Ghidău Radu 2 ARAD PNȚCD
121.  Ghiga Vasile 38 VASLUI neafiliat
122.  Giurescu Ion 22 HUNEDOARA PDSR
123.  Glăvan Ștefan 36 TIMIȘ USD-PD
124.  Godja Petru 25 MARAMUREȘ PDSR
125.  Grădinaru Nicolae 29 OLT PDSR
126.  Grigoraș Neculai 17 DOLJ PDSR
127.  Grigoriu Mihai-Theodor Constantin 19 GIURGIU PNȚCD
128.  Groza Nicolae 29 OLT neafiliat
129.  Gvozdenovici Slavomir   Minoritati
130.  Hașotti Puiu 14 CONSTANȚA PNL
131.  Hilote Eugen-Gheorghe 7 BOTOȘANI PNȚCD
132.  Hlinschi Mihai 28 NEAMȚ PDSR
133.  Honcescu Ion 26 MEHEDINȚI PDSR
134.  Hrebenciuc Viorel 4 BACĂU PDSR
135.  Iacob Elena 18 GALAȚI PNȚCD
136.  Ianculescu Marian 35 TELEORMAN PDSR
137.  Ifrim Dumitru 22 HUNEDOARA USD-PSDR
138.  Igna Ion 33 SIBIU PDSR 23 aug. 1999
139.  Ignat Ștefan 38 VASLUI neafiliat
140.  Iliescu Valentin Adrian 41 BUCUREȘTI PDSR
141.  Ionescu Alexandru 41 BUCUREȘTI PNȚCD
142.  Ionescu Anton 13 CLUJ PNL
143.  Ionescu Bogdan 17 DOLJ neafiliat
144.  Ionescu Constantin 41 BUCUREȘTI PNȚCD
145.  Ionescu Gheorghe 17 DOLJ PDSR
146.  Ionescu Marina 34 SUCEAVA PDSR
147.  Ionescu Nicolae 3 ARGEȘ PUNR
148.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin 41 BUCUREȘTI PNȚCD
149.  Ioniță Mihail-Gabriel 17 DOLJ PNȚCD
150.  Ioniță Nicu 7 BOTOȘANI PDSR
151.  Iorgulescu Adrian 41 BUCUREȘTI PNȚCD
152.  Irimescu Haralambie 4 BACĂU PNȚCD
153.  Ivănescu Paula Maria 30 PRAHOVA USD-PD
154.  Jurcan Dorel 39 VÂLCEA USD-PD 1 noi. 1999
155.  Jurcă Teodor 2 ARAD PDSR 29 apr. 1999
156.  Kakasi Alexandru 27 MUREȘ UDMR
157.  Kelemen Atilla-Béla-László 27 MUREȘ UDMR
158.  Kerekes Károly 27 MUREȘ UDMR
159.  Kónya-Hamar Sándor 13 CLUJ UDMR
160.  Kovacs Carol-Emil 29 OLT PNL
161.  Kovacs Csaba-Tiberiu 8 BRAȘOV UDMR
162.  Lari-Iorga Leonida 34 SUCEAVA PRM
163.  Lazia Ion 37 TULCEA PNL
164.  Lădariu Lazăr 27 MUREȘ PUNR
165.  Lăpușan Alexandru 13 CLUJ PDSR
166.  Leca Mihai 14 CONSTANȚA PNL 28 iun. 2000
167.  Leonăchescu Nicolae 3 ARGEȘ PRM
168.  Lepșa Victor Sorin 8 BRAȘOV neafiliat
169.  Lixăndroiu Viorel 42 ILFOV USD-PD
170.  Lupu Vasile 24 IAȘI PNȚCD
171.  Macarie Sergiu 41 BUCUREȘTI PNȚCD
172.  Manole Odisei 18 GALAȚI neafiliat
173.  Manolescu Oana   Minoritati
174.  Marin Gheorghe 3 ARGEȘ PDSR 10 mar. 1997
175.  Marineci Ionel 35 TELEORMAN PDSR
176.  Marinescu Ioan-Sorin 14 CONSTANȚA USD-PSDR
177.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA UDMR
178.  Matei Lucian Ion 17 DOLJ PNȚCD
179.  Matei Vasile 13 CLUJ PDSR
180.  Mátis Eugen 13 CLUJ UDMR
181.  Mândroviceanu Vasile 34 SUCEAVA PNL
182.  Mânea Radu 40 VRANCEA PNȚCD
183.  Mera Alexandru Liviu 38 VASLUI USD-PD
184.  Meșca Sever 37 TULCEA PRM
185.  Miclăuș Vasile 13 CLUJ PUNR
186.  Mihăilescu Petru Șerban 7 BOTOȘANI PDSR
187.  Mihu Victor Traian 18 GALAȚI PDSR
188.  Miloș Aurel 36 TIMIȘ USD-PD
189.  Mitrea Miron Tudor 40 VRANCEA PDSR
190.  Mogoș Ion 24 IAȘI PNL
191.  Moiceanu Constantin 4 BACĂU USD-PSDR
192.  Moldovan Petre 25 MARAMUREȘ USD-PSDR
193.  Moldoveanu Eugenia 30 PRAHOVA PDSR
194.  Morariu Teodor-Gheorghe 10 BUZĂU PNȚCD
195.  Moroianu Geamăn Adrian Tudor 30 PRAHOVA neafiliat
196.  Moucha Romulus-Ion 8 BRAȘOV PDSR
197.  Munteanu Ion 12 CĂLĂRAȘI PDSR
198.  Mureșan Avram Ioan 27 MUREȘ PNȚCD
199.  Muru Grigore 20 GORJ PNȚCD 5 sep. 2000
200.  Muscă Monica Octavia 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
201.  Nagy Ștefan 21 HARGHITA UDMR
202.  Naidin Petre 12 CĂLĂRAȘI PDSR
203.  Nanu Romeo 3 ARGEȘ neafiliat
204.  Năstase Adrian 41 BUCUREȘTI PDSR
205.  Neacșu Ilie 22 HUNEDOARA PRM
206.  Neagu Romulus 16 DÂMBOVIȚA PDSR
207.  Neagu Victor 42 ILFOV PDSR
208.  Negoiță Liviu Gheorghe 41 BUCUREȘTI USD-PD
209.  Negrău Petru Mircea 5 BIHOR PNȚCD
210.  Nica Dan 18 GALAȚI PDSR
211.  Nichita Dan Gabriel 40 VRANCEA PNȚCD
212.  Nicolae Jianu 14 CONSTANȚA PNȚCD
213.  Nicolaiciuc Vichentie   Minoritati
214.  Nicolescu Mihai 17 DOLJ PDSR 15 mai 1997
215.  Nicolicea Eugen 26 MEHEDINȚI PDSR
216.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 CONSTANȚA USD-PD
217.  Nistor Vasile 4 BACĂU USD-PD
218.  Noica Nicolae 35 TELEORMAN PNȚCD
219.  Oană Gheorghe 11 CARAȘ-SEVERIN PDSR
220.  Oltean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USD-PD
221.  Onaca Dorel-Constantin 14 CONSTANȚA PDSR
222.  Opriș Constantin Remus 30 PRAHOVA PNȚCD
223.  Osman Fedbi   Minoritati
224.  Palade Dan 34 SUCEAVA PNȚCD
225.  Pambuccian Varujan   Minoritati
226.  Paneș Iosif   Minoritati
227.  Panteliuc Vasile 34 SUCEAVA PDSR
228.  Pantiș Sorin 33 SIBIU PNL
229.  Papuc Aurel Constantin 10 BUZĂU neafiliat
230.  Partal Petre 10 BUZĂU USD-PD
231.  Pașcu Ioan Mircea 25 MARAMUREȘ PDSR
232.  Pavel Lavinia 24 IAȘI USD-PD 7 sep. 2000
233.  Pavel Vasile 4 BACĂU PNȚCD
234.  Pavelescu Claudiu Costel 12 CĂLĂRAȘI PNȚCD
235.  Păcurariu Iuliu 13 CLUJ USD-PD
236.  Păunescu Costel 42 ILFOV PNȚCD
237.  Pârgaru Ion 20 GORJ PDSR
238.  Pécsi Francisc 31 SATU-MARE UDMR
239.  Pereș Alexandru 1 ALBA USD-PD
240.  Petrescu Ovidiu Cameliu 10 BUZĂU PDSR
241.  Petrescu Silviu 41 BUCUREȘTI neafiliat
242.  Petrescu Virgil 38 VASLUI PNȚCD
243.  Petreu Liviu 22 HUNEDOARA PNȚCD
244.  Pintea Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USD-PD
245.  Pițigoi Barbu 3 ARGEȘ PNȚCD
246.  Pîslaru Dumitru 10 BUZĂU PDSR
247.  Podaru Teodor 42 ILFOV PNȚCD 15 noi. 1999
248.  Pop Iftene 13 CLUJ PNȚCD
249.  Pop Leon Petru 27 MUREȘ PUNR
250.  Pop Viorel 31 SATU-MARE neafiliat
251.  Popa Aron Ioan 4 BACĂU neafiliat
252.  Popa Daniela 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
253.  Popa Ioan-Mihai 27 MUREȘ PDSR
254.  Popa Nicolae 1 ALBA neafiliat
255.  Popa Ștefan 2 ARAD PNL 1 feb. 2000
256.  Popa Virgil 23 IALOMIȚA PDSR
257.  Popescu Dan Ioan 41 BUCUREȘTI PDSR
258.  Popescu Dumitru 20 GORJ PDSR
259.  Popescu Emil-Teodor 7 BOTOȘANI PNȚCD
260.  Popescu Irineu 16 DÂMBOVIȚA PNȚCD
261.  Popescu Bejat Ștefan Marian 20 GORJ USD-PD
262.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 41 BUCUREȘTI PNL
263.  Priceputu Laurențiu 22 HUNEDOARA PNL
264.  Protopopescu Cornel 18 GALAȚI PNȚCD
265.  Putin Emil-Livius-Nicolae 2 ARAD USD-PSDR
266.  Puwak Hildegard-Carola 36 TIMIȘ PDSR
267.  Radu Alexandru Dumitru 19 GIURGIU USD-PD
268.  Radu Elena Cornelia Gabriela 28 NEAMȚ PNȚCD
269.  Ráduly Róbert Kálmán 21 HARGHITA UDMR
270.  Raica Florica Rădița 41 BUCUREȘTI PNȚCD
271.  Raicu Romulus 26 MEHEDINȚI PDSR
272.  Rákóczi Ludovic 5 BIHOR UDMR
273.  Rădulescu Cristian 28 NEAMȚ USD-PD
274.  Rădulescu-Zoner Constantin Șerban 16 DÂMBOVIȚA PNL
275.  Rânja Traian-Neculaie 24 IAȘI PNȚCD
276.  Remeș Decebal-Traian 25 MARAMUREȘ PNL
277.  Rizescu Sergiu-George 3 ARGEȘ PNȚCD
278.  Roman Ioan 13 CLUJ PNȚCD
279.  Roșca Ioan 17 DOLJ PNȚCD
280.  Roșca Toader 4 BACĂU PRM 5 sep. 2000
281.  Rotaru Dumitru   Minoritati 28 feb. 2000
282.  Ruse Corneliu Constantin 30 PRAHOVA USD-PD
283.  Sandu Alecu 34 SUCEAVA USD-PD
284.  Sandu Dumitru 7 BOTOȘANI USD-PSDR
285.  Sandu Ion Florentin 18 GALAȚI PDSR
286.  Sassu Alexandru 41 BUCUREȘTI USD-PD
287.  Săceanu Constantin 26 MEHEDINȚI PNL 6 noi. 2000
288.  Săndulescu Aureliu Emil 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD neafiliat
289.  Sârbu Marian 12 CĂLĂRAȘI PDSR
290.  Secară Gheorghe 8 BRAȘOV PUNR
291.  Serac Florian 5 BIHOR PDSR
292.  Severin Adrian 41 BUCUREȘTI neafiliat
293.  Simedru Dan Coriolan 1 ALBA PNL 10 iun. 1997
294.  Sirețeanu Mihail 30 PRAHOVA PDSR
295.  Sonea Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PRM
296.  Spătaru Liviu 11 CARAȘ-SEVERIN neafiliat
297.  Spiridon Didi 35 TELEORMAN neafiliat
298.  Stan Vasile 3 ARGEȘ PDSR
299.  Stanca Teodor 36 TIMIȘ PNȚCD
300.  Stanciu Anghel 24 IAȘI PRM
301.  Stănescu Alexandru-Octavi 3 ARGEȘ PDSR
302.  Stănescu Mihai-Sorin 41 BUCUREȘTI PNL
303.  Stoica Valeriu 41 BUCUREȘTI PNL
304.  Sturza Popovici Cornel 11 CARAȘ-SEVERIN PNȚCD
305.  Székely Ervin-Zoltan 5 BIHOR UDMR
306.  Szilágyi Zsolt 5 BIHOR UDMR
307.  Șaganai Nusfet   Minoritati
308.  Șerban George 9 BRĂILA PNL
309.  Ștefănoiu Luca 25 MARAMUREȘ PRM
310.  Șteolea Petru 22 HUNEDOARA PUNR
311.  Tabără Valeriu 36 TIMIȘ PUNR
312.  Tamás Sándor 15 COVASNA UDMR
313.  Tarna Gheorghe 23 IALOMIȚA USD-PD
314.  Tăvală Tănase-Pavel 36 TIMIȘ PNȚCD
315.  Teculescu Constantin 41 BUCUREȘTI PDSR
316.  Tokay Gheorghe 2 ARAD UDMR
317.  Trifu Romeo-Marius 33 SIBIU neafiliat
318.  Tudor Marcu 30 PRAHOVA PRM
319.  Tudose Nicolae-Florin 8 BRAȘOV neafiliat
320.  Țepelea Gabriel 5 BIHOR PNȚCD
321.  Țocu Iulian Costel 28 NEAMȚ PDSR
322.  Țurlea Petre 15 COVASNA PUNR
323.  Udrea Florian 40 VRANCEA neafiliat
324.  Vaida Francisc-Atila 37 TULCEA UDMR
325.  Valeca Șerban Constantin 3 ARGEȘ PDSR 22 feb. 2000
326.  Varga Attila 31 SATU-MARE UDMR
327.  Vasilescu Nicolae 17 DOLJ PRM
328.  Vasilescu Valentin. 30 PRAHOVA PNȚCD
329.  Vataman Dorin 34 SUCEAVA PNȚCD
330.  Văsioiu Horia 9 BRĂILA USD-PD
331.  Vâlceanu Gheorghe 39 VÂLCEA PDSR
332.  Vâlcu Mircea 33 SIBIU PUNR
333.  Vetișanu Vasile 32 SĂLAJ neafiliat
334.  Vida Iuliu 32 SĂLAJ UDMR
335.  Vida-Simiti Ioan 13 CLUJ PNȚCD
336.  Videanu Adriean 35 TELEORMAN USD-PD
337.  Vilău Ioan Adrian 11 CARAȘ-SEVERIN PDSR
338.  Vintilă Dumitru Mugurel 24 IAȘI neafiliat
339.  Vitcu Mihai 34 SUCEAVA PDSR
340.  Vițelar Bogdan 30 PRAHOVA PNL 21 sep. 1998
341.  Voicu Mădălin-Ștefan   Minoritati
342.  Weber Otto-Ernest 41 BUCUREȘTI PNȚCD
343.  Wittstock Eberhard-Wolfgang   Minoritati 2 dec. 1997

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Georgescu Mihail Petre 3 ARGEȘ PDSR 24 feb. 1997
2.  Negrițoiu Mișu 17 DOLJ PDSR 5 mai 1997
3.  Georgescu Costin 1 ALBA PNL 2 iun. 1997
4.  Năstase Toma 7 BOTOȘANI PRM 11 iul. 1997
5.  Dunca Tudor Gavril 25 MARAMUREȘ PNȚCD 2 sep. 1997
6.  Brück Werner Horst   Minoritati 13 noi. 1997
7.  Budeanu Radu 31 SATU-MARE USD-PD 25 dec. 1997
8.  Munteanu Mircea Mihai 30 PRAHOVA PNȚCD 14 iul. 1998
9.  Șerban Gheorghe 36 TIMIȘ PNȚCD 31 dec. 1998
10.  Bercea Florian 2 ARAD PDSR 6 apr. 1999
11.  Croitoru Mircea-Adrian 19 GIURGIU PDSR 3 mai 1999
12.  Șincai Ovidiu 33 SIBIU PDSR 7 iul. 1999
13.  Stancov George-Iulian 39 VÂLCEA USD-PD 18 oct. 1999
14.  Petrovici Silvia 42 ILFOV PNȚCD 25 oct. 1999
15.  Rațiu Ion 2 ARAD PNȚCD 17 ian. 2000
16.  Simion Florea   Minoritati 1 feb. 2000
17.  Ghibernea Dan 3 ARGEȘ PDSR 8 feb. 2000
18.  Sabău Traian 39 VÂLCEA PDSR 20 iun. 2000
19.  Băsescu Traian 38 VASLUI USD-PD 26 iun. 2000
20.  Mazăre Radu Ștefan 14 CONSTANȚA neafiliat 27 iun. 2000
21.  Duțu Ion 4 BACĂU PRM 10 iul. 2000
22.  Nică Mihail 20 GORJ PNȚCD 4 sep. 2000
23.  Stoica Valeria Mariana 24 IAȘI USD-PD 4 sep. 2000
24.  Micle Ulpiu-Radu-Sabin 26 MEHEDINȚI PNȚCD 25 oct. 2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 19:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro