Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Achim George 31 SATU-MARE PNȚCD
2.  Aichimoaie Ionel 4 BACĂU PD
3.  Alexandru Nicolae 30 PRAHOVA PD
4.  Apostolache Victor 30 PRAHOVA PDSR
5.  Ardelean Ioan 1 ALBA PUNR
6.  Avarvarei Ioan 24 IAȘI PDSR
7.  Avram Gheorghe 7 BOTOȘANI PDSR
8.  Baciu Emilian 3 ARGEȘ PRM 28 iun. 2000
9.  Badea Dumitru 28 NEAMȚ PRM
10.  Badea Nelu 23 IALOMIȚA PUNR
11.  Baraș Ioan 13 CLUJ PNȚCD
12.  Bădiceanu Nistor 5 BIHOR PNȚCD
13.  Bădulescu Doru Laurian 42 ILFOV PDSR
14.  Bălănescu Mihail 10 BUZĂU PNL
15.  Blaga Vasile 5 BIHOR PD
16.  Bleahu Marcian-David 8 BRAȘOV PNL
17.  Blejan Constantin 22 HUNEDOARA PNL
18.  Bogdan Florin 17 DOLJ neafiliat
19.  Boiangiu Cornel 17 DOLJ PNL
20.  Boilă Matei 13 CLUJ neafiliat
21.  Bold Ion 2 ARAD PDSR
22.  Brânzan Emilian 42 ILFOV PNL 26 iun. 1997
23.  Bucur Corneliu Ioan 33 SIBIU PD
24.  Bunduc Gheorghe 37 TULCEA PRM
25.  Burghelea Ioan 27 MUREȘ PNȚCD
26.  Buruiană Florin 28 NEAMȚ neafiliat
27.  Caraman Petru 24 IAȘI PNȚCD
28.  Cataramă Viorel 4 BACĂU neafiliat
29.  Câmpean Teodor 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNȚCD
30.  Cârciumaru Ion 14 CONSTANȚA PRM
31.  Cerveni Niculae 41 BUCUREȘTI PNL
32.  Chiriacescu Sergiu 8 BRAȘOV PDSR
33.  Ciurtin Costică 13 CLUJ neafiliat
34.  Clonaru Victor 41 BUCUREȘTI PNȚCD 8 noi. 1999
35.  Cotarcea Haralambie 11 CARAȘ-SEVERIN neafiliat
36.  Cozmâncă Octav 7 BOTOȘANI PDSR
37.  Crecan Augustin 32 SĂLAJ PUNR
38.  Crețu Ioan 2 ARAD PD
39.  Csapó Iosif 5 BIHOR UDMR
40.  Dide Nicolae 16 DÂMBOVIȚA PD
41.  Dima Emil 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
42.  Doandeș Petra 20 GORJ PDSR 5 sep. 2000
43.  Dobrescu Răsvan 29 OLT PNȚCD
44.  Dobrescu Vasile 27 MUREȘ PUNR
45.  Drăgulescu Iosif Ștefan 36 TIMIȘ PNȚCD
46.  Dumitrașcu Gheorghe 14 CONSTANȚA neafiliat
47.  Dumitrescu Constantin-Ticu 41 BUCUREȘTI neafiliat
48.  Dumitrescu Cristian-Sorin 34 SUCEAVA PD
49.  Eckstein Kovács Péter 13 CLUJ UDMR
50.  Făniță Triță 29 OLT neafiliat
51.  Feldman Radu Alexandru 36 TIMIȘ neafiliat
52.  Frosin Eugen 8 BRAȘOV PD 28 iun. 2000
53.  Frunda György 27 MUREȘ UDMR
54.  Fuior Victor 33 SIBIU PUNR
55.  Gabrielescu Valentin Corneliu 30 PRAHOVA PNȚCD
56.  Gaiță Doru 22 HUNEDOARA PDSR
57.  Gavaliugov Corneliu Dorin 1 ALBA PD
58.  Găvănescu Vicentiu 35 TELEORMAN neafiliat
59.  Gheorghiu Costel 18 GALAȚI PD
60.  Gherman Oliviu 41 BUCUREȘTI PDSR
61.  Ghitiu Paul 41 BUCUREȘTI PNȚCD
62.  Glodean Voicu Valentin 25 MARAMUREȘ neafiliat
63.  Hajdu Menyhért Gábor 21 HARGHITA UDMR
64.  Hăucă Teodor 34 SUCEAVA PD
65.  Huidu Dumitru 20 GORJ PUNR
66.  Ilie Aurel-Constantin 25 MARAMUREȘ PDSR
67.  Ilie Ștefan 17 DOLJ PD
68.  Iliescu Ion 41 BUCUREȘTI PDSR
69.  Ion Vasile 10 BUZĂU PDSR
70.  Ionescu Cazimir Benedict 35 TELEORMAN neafiliat
71.  Ionescu-Quintus Mircea 30 PRAHOVA PNL
72.  Juravlea Petru 34 SUCEAVA neafiliat
73.  Lăzărescu Dan Amedeu 36 TIMIȘ PNL
74.  Lorinczi Iuliu 19 GIURGIU UDMR
75.  Maior Liviu 5 BIHOR PDSR
76.  Marcu Ion 36 TIMIȘ neafiliat
77.  Marin Dan Stelian 39 VÂLCEA PDSR
78.  Marinescu Bogdan Voinea 41 BUCUREȘTI PD
79.  Markó Béla 27 MUREȘ UDMR
80.  Matetovici Mihai 9 BRĂILA PDSR
81.  Meleșcanu Teodor Viorel 30 PRAHOVA neafiliat
82.  Moisin Ioan 33 SIBIU PNȚCD
83.  Morțun Alexandru Ioan 26 MEHEDINȚI PNL
84.  Muller Constantin 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
85.  Németh Csaba 15 COVASNA UDMR 3 sep. 1998
86.  Nicolaescu Sergiu-Florin 40 VRANCEA PDSR
87.  Nicolai Marin 2 ARAD PNȚCD
88.  Ninosu Petre 41 BUCUREȘTI PDSR
89.  Oprea Andreiu 22 HUNEDOARA neafiliat 24 mar. 1997
90.  Opriș Octavian 4 BACĂU PDSR
91.  Paleologu Alexandru 40 VRANCEA PNL
92.  Pană Viorel-Marian 14 CONSTANȚA neafiliat
93.  Pașca Liviu Titus 25 MARAMUREȘ PNL
94.  Păcuraru Nicolae Paul Anton 18 GALAȚI PNL
95.  Pătru Nicolae 39 VÂLCEA PRM
96.  Păvălașcu Gheorghe 38 VASLUI neafiliat
97.  Petrescu Mihai 10 BUZĂU PDSR
98.  Platică-Vidovici Ilie 18 GALAȚI PDSR
99.  Pop Ioan-Sabin 13 CLUJ PD 9 noi. 1998
100.  Pop Stelian Alexandru 31 SATU-MARE PNL
101.  Popa Mircea Ioan 1 ALBA PNȚCD
102.  Popa Virgil 38 VASLUI PDSR
103.  Popescu Dan-Mircea 35 TELEORMAN PDSR
104.  Popescu Virgil 17 DOLJ PDSR
105.  Popovici Alexandru 14 CONSTANȚA PNL
106.  Prahase Ioan Mircea 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PD 18 iun. 1998
107.  Preda Elena 37 TULCEA neafiliat
108.  Preda Florea 38 VASLUI PRM
109.  Predescu Ion 17 DOLJ PDSR
110.  Predilă Marin 19 GIURGIU PDSR
111.  Prisăcaru Ghiorghi 34 SUCEAVA PDSR
112.  Pruteanu George Mihail 14 CONSTANȚA neafiliat
113.  Puskás Valentin Zoltán 15 COVASNA UDMR
114.  Roman Petre 41 BUCUREȘTI PD
115.  Sava Constantin 23 IALOMIȚA PDSR
116.  Săndulescu Șerban 39 VÂLCEA neafiliat
117.  Secrieru Dinu 7 BOTOȘANI PNL
118.  Seres Dénes 32 SĂLAJ UDMR
119.  Sersea Nicolae 4 BACĂU PDSR
120.  Solcanu Ion 24 IAȘI PDSR
121.  Spineanu Ulm Nicolae 16 DÂMBOVIȚA PNȚCD
122.  Stănoiu Rodica Mihaela 29 OLT PDSR
123.  Szabó Károly Ferenc 31 SATU-MARE UDMR
124.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PDSR 19 dec. 1996
125.  Știreanu Octavian 3 ARGEȘ neafiliat
126.  Tambozi Justin 12 CĂLĂRAȘI neafiliat 19 dec. 1996
127.  Tărăcilă Doru Ioan 12 CĂLĂRAȘI PDSR
128.  Timofte Alexandru-Radu 28 NEAMȚ PDSR
129.  Tocaci Emil 41 BUCUREȘTI neafiliat
130.  Tudor Corneliu Vadim 41 BUCUREȘTI PRM
131.  Turianu Corneliu 41 BUCUREȘTI neafiliat
132.  Ungureanu Vasile 20 GORJ PNL
133.  Vasile Radu 41 BUCUREȘTI neafiliat
134.  Vasiliu Constantin Dan 24 IAȘI PD
135.  Vasiliu Eugen 3 ARGEȘ PNL
136.  Văcaru Vasile 26 MEHEDINȚI PDSR
137.  Văcăroiu Nicolae 3 ARGEȘ PDSR
138.  Verestóy Attila 21 HARGHITA UDMR
139.  Vladislav Tiberiu 4 BACĂU PNL
140.  Vornicu Sorin Adrian 28 NEAMȚ PD
141.  Vosganian Varujan 24 IAȘI PNȚCD
142.  Zavici Nicolae 8 BRAȘOV neafiliat

Senatori care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Păun Dumitru 12 CĂLĂRAȘI PUNR 3 dec. 1996
2.  Durbacă Eugen 18 GALAȚI PDSR 9 dec. 1996
3.  Rau Ioan 22 HUNEDOARA PNȚCD 17 mar. 1997
4.  Boroianu Radu 42 ILFOV PNL 12 iun. 1997
5.  Ciupe Aurel Liviu 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PD 1 iun. 1998
6.  Kozsokár Gábor 15 COVASNA UDMR 9 iul. 1998
7.  Șuteu Titus Lucian 13 CLUJ PD 1 oct. 1998
8.  Grama Mihail 41 BUCUREȘTI PNȚCD 1 oct. 1999
9.  Căncescu Aristotel Adrian 8 BRAȘOV PD 26 iun. 2000
10.  Mînzînă Ion 3 ARGEȘ PRM 26 iun. 2000
11.  Burtea Marcu 20 GORJ PDSR 28 iun. 2000
12.  Ulici Laurentiu 9 BRĂILA PNȚCD 17 noi. 2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 19:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro