Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Achim George 31 SATU-MARE PNȚCD
2.  Aichimoaie Ionel 4 BACĂU PD
3.  Alexandru Nicolae 30 PRAHOVA PD
4.  Apostolache Victor 30 PRAHOVA PDSR
5.  Ardelean Ioan 1 ALBA PUNR
6.  Avarvarei Ioan 24 IAȘI PDSR
7.  Avram Gheorghe 7 BOTOȘANI PDSR
8.  Baciu Emilian 3 ARGEȘ PRM 28 iun. 2000
9.  Badea Dumitru 28 NEAMȚ PRM
10.  Badea Nelu 23 IALOMIȚA PUNR
11.  Baraș Ioan 13 CLUJ PNȚCD
12.  Bădiceanu Nistor 5 BIHOR PNȚCD
13.  Bădulescu Doru Laurian 42 ILFOV PDSR
14.  Bălănescu Mihail 10 BUZĂU PNL
15.  Blaga Vasile 5 BIHOR PD
16.  Bleahu Marcian-David 8 BRAȘOV PNL
17.  Blejan Constantin 22 HUNEDOARA PNL
18.  Bogdan Florin 17 DOLJ neafiliat
19.  Boiangiu Cornel 17 DOLJ PNL
20.  Boilă Matei 13 CLUJ neafiliat
21.  Bold Ion 2 ARAD PDSR
22.  Brânzan Emilian 42 ILFOV PNL 26 iun. 1997
23.  Bucur Corneliu Ioan 33 SIBIU PD
24.  Bunduc Gheorghe 37 TULCEA PRM
25.  Burghelea Ioan 27 MUREȘ PNȚCD
26.  Buruiană Florin 28 NEAMȚ neafiliat
27.  Caraman Petru 24 IAȘI PNȚCD
28.  Cataramă Viorel 4 BACĂU neafiliat
29.  Câmpean Teodor 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNȚCD
30.  Cârciumaru Ion 14 CONSTANȚA PRM
31.  Cerveni Niculae 41 BUCUREȘTI PNL
32.  Chiriacescu Sergiu 8 BRAȘOV PDSR
33.  Ciurtin Costică 13 CLUJ neafiliat
34.  Clonaru Victor 41 BUCUREȘTI PNȚCD 8 noi. 1999
35.  Cotarcea Haralambie 11 CARAȘ-SEVERIN neafiliat
36.  Cozmâncă Octav 7 BOTOȘANI PDSR
37.  Crecan Augustin 32 SĂLAJ PUNR
38.  Crețu Ioan 2 ARAD PD
39.  Csapó Iosif 5 BIHOR UDMR
40.  Dide Nicolae 16 DÂMBOVIȚA PD
41.  Dima Emil 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
42.  Dobrescu Răsvan 29 OLT PNȚCD
43.  Dobrescu Vasile 27 MUREȘ PUNR
44.  Drăgulescu Iosif Ștefan 36 TIMIȘ PNȚCD
45.  Dumitrașcu Gheorghe 14 CONSTANȚA neafiliat
46.  Dumitrescu Constantin-Ticu 41 BUCUREȘTI neafiliat
47.  Dumitrescu Cristian-Sorin 34 SUCEAVA PD
48.  Eckstein Kovács Péter 13 CLUJ UDMR
49.  Făniță Triță 29 OLT neafiliat
50.  Feldman Radu Alexandru 36 TIMIȘ neafiliat
51.  Frosin Eugen 8 BRAȘOV PD 28 iun. 2000
52.  Frunda György 27 MUREȘ UDMR
53.  Fuior Victor 33 SIBIU PUNR
54.  Gabrielescu Valentin Corneliu 30 PRAHOVA PNȚCD
55.  Gaiță Doru 22 HUNEDOARA PDSR
56.  Gavaliugov Corneliu Dorin 1 ALBA PD
57.  Găvănescu Vicentiu 35 TELEORMAN neafiliat
58.  Gheorghiu Costel 18 GALAȚI PD
59.  Gherman Oliviu 41 BUCUREȘTI PDSR
60.  Ghitiu Paul 41 BUCUREȘTI PNȚCD
61.  Glodean Voicu Valentin 25 MARAMUREȘ neafiliat
62.  Hajdu Menyhért Gábor 21 HARGHITA UDMR
63.  Hăucă Teodor 34 SUCEAVA PD
64.  Huidu Dumitru 20 GORJ PUNR
65.  Ilie Aurel-Constantin 25 MARAMUREȘ PDSR
66.  Ilie Ștefan 17 DOLJ PD
67.  Iliescu Ion 41 BUCUREȘTI PDSR
68.  Ion Vasile 10 BUZĂU PDSR
69.  Ionescu Cazimir Benedict 35 TELEORMAN neafiliat
70.  Ionescu-Quintus Mircea 30 PRAHOVA PNL
71.  Juravlea Petru 34 SUCEAVA neafiliat
72.  Lăzărescu Dan Amedeu 36 TIMIȘ PNL
73.  Lorinczi Iuliu 19 GIURGIU UDMR
74.  Maior Liviu 5 BIHOR PDSR
75.  Marcu Ion 36 TIMIȘ neafiliat
76.  Marin Dan Stelian 39 VÂLCEA PDSR
77.  Marinescu Bogdan Voinea 41 BUCUREȘTI PD
78.  Markó Béla 27 MUREȘ UDMR
79.  Matetovici Mihai 9 BRĂILA PDSR
80.  Meleșcanu Teodor Viorel 30 PRAHOVA neafiliat
81.  Moisin Ioan 33 SIBIU PNȚCD
82.  Morțun Alexandru Ioan 26 MEHEDINȚI PNL
83.  Muller Constantin 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
84.  Németh Csaba 15 COVASNA UDMR 3 sep. 1998
85.  Nicolaescu Sergiu-Florin 40 VRANCEA PDSR
86.  Nicolai Marin 2 ARAD PNȚCD
87.  Ninosu Petre 41 BUCUREȘTI PDSR
88.  Oprea Andreiu 22 HUNEDOARA neafiliat 24 mar. 1997
89.  Opriș Octavian 4 BACĂU PDSR
90.  Paleologu Alexandru 40 VRANCEA PNL
91.  Pană Viorel-Marian 14 CONSTANȚA neafiliat
92.  Pașca Liviu Titus 25 MARAMUREȘ PNL
93.  Păcuraru Nicolae Paul Anton 18 GALAȚI PNL
94.  Pătru Nicolae 39 VÂLCEA PRM
95.  Păvălașcu Gheorghe 38 VASLUI neafiliat
96.  Petrescu Mihai 10 BUZĂU PDSR
97.  Platică-Vidovici Ilie 18 GALAȚI PDSR
98.  Pop Ioan-Sabin 13 CLUJ PD 9 noi. 1998
99.  Pop Stelian Alexandru 31 SATU-MARE PNL
100.  Popa Mircea Ioan 1 ALBA PNȚCD
101.  Popa Virgil 38 VASLUI PDSR
102.  Popescu Dan-Mircea 35 TELEORMAN PDSR
103.  Popescu Virgil 17 DOLJ PDSR
104.  Popovici Alexandru 14 CONSTANȚA PNL
105.  Prahase Ioan Mircea 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PD 18 iun. 1998
106.  Preda Florea 38 VASLUI PRM
107.  Predescu Ion 17 DOLJ PDSR
108.  Predilă Marin 19 GIURGIU PDSR
109.  Prisăcaru Ghiorghi 34 SUCEAVA PDSR
110.  Pruteanu George Mihail 14 CONSTANȚA neafiliat
111.  Puskás Valentin Zoltán 15 COVASNA UDMR
112.  Roman Petre 41 BUCUREȘTI PD
113.  Sava Constantin 23 IALOMIȚA PDSR
114.  Săndulescu Șerban 39 VÂLCEA neafiliat
115.  Secrieru Dinu 7 BOTOȘANI PNL
116.  Seres Dénes 32 SĂLAJ UDMR
117.  Sersea Nicolae 4 BACĂU PDSR
118.  Solcanu Ion 24 IAȘI PDSR
119.  Spineanu Ulm Nicolae 16 DÂMBOVIȚA PNȚCD
120.  Szabó Károly Ferenc 31 SATU-MARE UDMR
121.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PDSR 19 dec. 1996
122.  Știreanu Octavian 3 ARGEȘ neafiliat
123.  Tambozi Justin 12 CĂLĂRAȘI neafiliat 19 dec. 1996
124.  Tărăcilă Doru Ioan 12 CĂLĂRAȘI PDSR
125.  Timofte Alexandru-Radu 28 NEAMȚ PDSR
126.  Tocaci Emil 41 BUCUREȘTI neafiliat
127.  Tudor Corneliu Vadim 41 BUCUREȘTI PRM
128.  Turianu Corneliu 41 BUCUREȘTI neafiliat
129.  Ungureanu Vasile 20 GORJ PNL
130.  Vasile Radu 41 BUCUREȘTI neafiliat
131.  Vasiliu Constantin Dan 24 IAȘI PD
132.  Vasiliu Eugen 3 ARGEȘ PNL
133.  Văcaru Vasile 26 MEHEDINȚI PDSR
134.  Văcăroiu Nicolae 3 ARGEȘ PDSR
135.  Verestóy Attila 21 HARGHITA UDMR
136.  Vladislav Tiberiu 4 BACĂU PNL
137.  Vornicu Sorin Adrian 28 NEAMȚ PD
138.  Vosganian Varujan 24 IAȘI PNȚCD
139.  Zavici Nicolae 8 BRAȘOV neafiliat

Senatori care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Păun Dumitru 12 CĂLĂRAȘI PUNR 3 dec. 1996
2.  Durbacă Eugen 18 GALAȚI PDSR 9 dec. 1996
3.  Rau Ioan 22 HUNEDOARA PNȚCD 17 mar. 1997
4.  Boroianu Radu 42 ILFOV PNL 12 iun. 1997
5.  Ciupe Aurel Liviu 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PD 1 iun. 1998
6.  Kozsokár Gábor 15 COVASNA UDMR 9 iul. 1998
7.  Șuteu Titus Lucian 13 CLUJ PD 1 oct. 1998
8.  Grama Mihail 41 BUCUREȘTI PNȚCD 1 oct. 1999
9.  Căncescu Aristotel Adrian 8 BRAȘOV PD 26 iun. 2000
10.  Mînzînă Ion 3 ARGEȘ PRM 26 iun. 2000
11.  Burtea Marcu 20 GORJ PDSR 28 iun. 2000
12.  Ulici Laurentiu 9 BRĂILA PNȚCD 17 noi. 2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro