Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Legislatura 1996-2000
Lista deputatilor - informatii de contact

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
HTTP Email Birou
parlamentar
 
Circumscriptia electorala nr. 1 - ALBA
1.  Berciu Ion PNȚCD      
2.  Dărămuș Nicolae Octavian neafiliat      
3.  Dumitrean Bazil PNȚCD      
4.  Pereș Alexandru USD-PD      
5.  Popa Nicolae neafiliat      
6.  Simedru Dan Coriolan PNL      
 
Circumscriptia electorala nr. 2 - ARAD
7.  Calimente Mihăiță neafiliat      
8.  Gheorghiof Titu Nicolae PNL      
9.  Ghidău Radu PNȚCD      
10.  Jurcă Teodor PDSR      
11.  Popa Ștefan PNL      
12.  Putin Emil-Livius-Nicolae USD-PSDR      
13.  Tokay Gheorghe UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 3 - ARGEȘ
14.  Cîrstoiu Ion USD-PD      
15.  Ionescu Nicolae PUNR      
16.  Leonăchescu Nicolae PRM      
17.  Marin Gheorghe PDSR      
18.  Nanu Romeo neafiliat      
19.  Pițigoi Barbu PNȚCD      
20.  Rizescu Sergiu-George PNȚCD      
21.  Stan Vasile PDSR      
22.  Stănescu Alexandru-Octavi PDSR      
23.  Valeca Șerban Constantin PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 4 - BACĂU
24.  Corniță Ion PNȚCD      
25.  Dan Matei-Agathon PDSR      
26.  Darie Simion PDSR      
27.  Gheorghe Valeriu PNL      
28.  Hrebenciuc Viorel PDSR      
29.  Irimescu Haralambie PNȚCD      
30.  Moiceanu Constantin USD-PSDR      
31.  Nistor Vasile USD-PD      
32.  Pavel Vasile PNȚCD      
33.  Popa Aron Ioan neafiliat      
34.  Roșca Toader PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 5 - BIHOR
35.  Bot Octavian neafiliat      
36.  Cosma Liviu-Ovidiu USD-PD      
37.  Drecin Mihai Dorin PUNR      
38.  Negrău Petru Mircea PNȚCD      
39.  Paneș Iosif Minoritati      
40.  Rákóczi Ludovic UDMR      
41.  Serac Florian PDSR      
42.  Székely Ervin-Zoltan UDMR      
43.  Szilágyi Zsolt UDMR      
44.  Țepelea Gabriel PNȚCD      
 
Circumscriptia electorala nr. 6 - BISTRIȚA-NĂSĂUD
45.  Constantinescu Dan PNL      
46.  Oltean Ioan USD-PD      
47.  Pintea Ioan USD-PD      
48.  Săndulescu Aureliu Emil neafiliat      
49.  Sonea Ioan PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 7 - BOTOȘANI
50.  Afrăsinei Viorica PDSR      
51.  Baban Ștefan PRM      
52.  Hilote Eugen-Gheorghe PNȚCD      
53.  Ioniță Nicu PDSR      
54.  Mihăilescu Petru Șerban PDSR      
55.  Popescu Emil-Teodor PNȚCD      
56.  Sandu Dumitru USD-PSDR      
 
Circumscriptia electorala nr. 8 - BRAȘOV
57.  Babiuc Victor PNL      
58.  Bran Vasile USD-PD      
59.  Cojocaru Radu-Spiridon PNL      
60.  Gherasim Ion-Andrei PNȚCD      
61.  Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR      
62.  Lepșa Victor Sorin neafiliat      
63.  Moucha Romulus-Ion PDSR      
64.  Secară Gheorghe PUNR      
65.  Tudose Nicolae-Florin neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 9 - BRĂILA
66.  Alecu Aurelian Paul neafiliat      
67.  Bartoș Daniela PDSR      
68.  Corâci Ioan Cezar neafiliat      
69.  Dragu George PDSR      
70.  Șerban George PNL      
71.  Văsioiu Horia USD-PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 10 - BUZĂU
72.  Albu Alexandru PDSR      
73.  Ceaușescu Gheorghe Dan Nicolae PNȚCD      
74.  Morariu Teodor-Gheorghe PNȚCD      
75.  Papuc Aurel Constantin neafiliat      
76.  Partal Petre USD-PD      
77.  Petrescu Ovidiu Cameliu PDSR      
78.  Pîslaru Dumitru PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 11 - CARAȘ-SEVERIN
79.  Muscă Monica Octavia PNL      
80.  Oană Gheorghe PDSR      
81.  Spătaru Liviu neafiliat      
82.  Sturza Popovici Cornel PNȚCD      
83.  Vilău Ioan Adrian PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 12 - CĂLĂRAȘI
84.  Bălăeț Mitică PRM      
85.  Munteanu Ion PDSR      
86.  Naidin Petre PDSR      
87.  Pavelescu Claudiu Costel PNȚCD      
88.  Sârbu Marian PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 13 - CLUJ
89.  Gavra Ioan PUNR      
90.  Ionescu Anton PNL      
91.  Kónya-Hamar Sándor UDMR      
92.  Lăpușan Alexandru PDSR      
93.  Matei Vasile PDSR      
94.  Mátis Eugen UDMR      
95.  Miclăuș Vasile PUNR      
96.  Păcurariu Iuliu USD-PD      
97.  Pop Iftene PNȚCD      
98.  Roman Ioan PNȚCD      
99.  Vida-Simiti Ioan PNȚCD      
 
Circumscriptia electorala nr. 14 - CONSTANȚA
100.  Andrei Gheorghe PNȚCD      
101.  Ariton Gheorghe PRM      
102.  Barde Tănase PNȚCD      
103.  Botescu Ion PNȚCD      
104.  Coșea Dumitru Gheorghe Mircea neafiliat      
105.  Hașotti Puiu PNL      
106.  Leca Mihai PNL      
107.  Marinescu Ioan-Sorin USD-PSDR      
108.  Nicolae Jianu PNȚCD      
109.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae USD-PD      
110.  Onaca Dorel-Constantin PDSR      
111.  Osman Fedbi Minoritati      
112.  Șaganai Nusfet Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 15 - COVASNA
113.  Birtalan Akos UDMR      
114.  Márton Árpád-Francisc UDMR      
115.  Tamás Sándor UDMR      
116.  Țurlea Petre PUNR      
 
Circumscriptia electorala nr. 16 - DÂMBOVIȚA
117.  Ana Gheorghe PDSR      
118.  Boștinaru Victor USD-PD      
119.  Dîrstaru Dorin neafiliat      
120.  Enescu Ion PNȚCD      
121.  Neagu Romulus PDSR      
122.  Popa Daniela neafiliat      
123.  Popescu Irineu PNȚCD      
124.  Rădulescu-Zoner Constantin Șerban PNL      
125.  Rotaru Dumitru Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 17 - DOLJ
126.  Berceanu Radu Mircea USD-PD      
127.  Brezniceanu Alexandru USD-PD      
128.  Cazacu Vasile-Mircea neafiliat      
129.  Grigoraș Neculai PDSR      
130.  Ionescu Bogdan neafiliat      
131.  Ionescu Gheorghe PDSR      
132.  Ioniță Mihail-Gabriel PNȚCD      
133.  Manolescu Oana Minoritati      
134.  Matei Lucian Ion PNȚCD      
135.  Nicolescu Mihai PDSR      
136.  Roșca Ioan PNȚCD      
137.  Vasilescu Nicolae PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 18 - GALAȚI
138.  Buruiană Aprodu Daniela PRM      
139.  Ciumara Mircea PNȚCD      
140.  Dumitrescu Marilena Minoritati      
141.  Gheciu Radu-Sever-Cristian PNL      
142.  Iacob Elena PNȚCD      
143.  Manole Odisei neafiliat      
144.  Mihu Victor Traian PDSR      
145.  Nica Dan PDSR      
146.  Protopopescu Cornel PNȚCD      
147.  Sandu Ion Florentin PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 19 - GIURGIU
148.  Cristea Marin PDSR      
149.  Gheorghiu Adrian PDSR      
150.  Grigoriu Mihai-Theodor Constantin PNȚCD      
151.  Radu Alexandru Dumitru USD-PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 20 - GORJ
152.  Băbălău Constantin PRM      
153.  Drumen Constantin neafiliat      
154.  Muru Grigore PNȚCD      
155.  Pârgaru Ion PDSR      
156.  Popescu Dumitru PDSR      
157.  Popescu Bejat Ștefan Marian USD-PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 21 - HARGHITA
158.  Antal István UDMR      
159.  Asztalos Ferenc UDMR      
160.  Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR      
161.  Nagy Ștefan UDMR      
162.  Ráduly Róbert Kálmán UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 22 - HUNEDOARA
163.  Ana Gheorghe PDSR      
164.  Dimitriu Sorin Petre PNȚCD      
165.  Giurescu Ion PDSR      
166.  Ifrim Dumitru USD-PSDR      
167.  Neacșu Ilie PRM      
168.  Petreu Liviu PNȚCD      
169.  Priceputu Laurențiu PNL      
170.  Șteolea Petru PUNR      
 
Circumscriptia electorala nr. 23 - IALOMIȚA
171.  Bivolaru Gabriel PDSR      
172.  Cristea Gheorghe PNL      
173.  Popa Virgil PDSR      
174.  Tarna Gheorghe USD-PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 24 - IAȘI
175.  Aferăriței Constantin PNȚCD      
176.  Baciu Mihai USD-PD      
177.  Cotrutz Constantin Eremia PDSR      
178.  Dobre Traian PDSR      
179.  Dorin Mihai PNȚCD      
180.  Enache Marian neafiliat      
181.  Gazi Gherasim Minoritati      
182.  Lupu Vasile PNȚCD      
183.  Mogoș Ion PNL      
184.  Pavel Lavinia USD-PD      
185.  Rânja Traian-Neculaie PNȚCD      
186.  Stanciu Anghel PRM      
187.  Vintilă Dumitru Mugurel neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 25 - MARAMUREȘ
188.  Berci Vasile PNȚCD      
189.  Böndi Gyöngyike UDMR      
190.  Bud Nicolae neafiliat      
191.  Godja Petru PDSR      
192.  Moldovan Petre USD-PSDR      
193.  Pașcu Ioan Mircea PDSR      
194.  Remeș Decebal-Traian PNL      
195.  Ștefănoiu Luca PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 26 - MEHEDINȚI
196.  Barbaresso Emanoil-Dan PNȚCD      
197.  Honcescu Ion PDSR      
198.  Nicolicea Eugen PDSR      
199.  Raicu Romulus PDSR      
200.  Săceanu Constantin PNL      
 
Circumscriptia electorala nr. 27 - MUREȘ
201.  Elek Matei Barna UDMR      
202.  Filipescu Ileana USD-PD      
203.  Kakasi Alexandru UDMR      
204.  Kelemen Atilla-Béla-László UDMR      
205.  Kerekes Károly UDMR      
206.  Lădariu Lazăr PUNR      
207.  Mureșan Avram Ioan PNȚCD      
208.  Pop Leon Petru PUNR      
209.  Popa Ioan-Mihai PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 28 - NEAMȚ
210.  Bivolaru Ioan PDSR      
211.  Bujor Liviu PNL      
212.  Burlacu Viorel PRM      
213.  Cazan Romeo Gheorghe Leonard PDSR      
214.  Hlinschi Mihai PDSR      
215.  Radu Elena Cornelia Gabriela PNȚCD      
216.  Rădulescu Cristian USD-PD      
217.  Țocu Iulian Costel PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 29 - OLT
218.  Achimescu Victor-Ștefan neafiliat      
219.  Argeșanu Valentin PNȚCD      
220.  Arghezi Mitzura Domnica PRM      
221.  Georgescu Florin PDSR      
222.  Grădinaru Nicolae PDSR      
223.  Groza Nicolae neafiliat      
224.  Kovacs Carol-Emil PNL      
 
Circumscriptia electorala nr. 30 - PRAHOVA
225.  Antonescu Niculae Napoleon PDSR      
226.  Avramescu Constantin-Gheorghe PNL      
227.  Barbăroșie Victor PNL      
228.  Ivănescu Paula Maria USD-PD      
229.  Moldoveanu Eugenia PDSR      
230.  Moroianu Geamăn Adrian Tudor neafiliat      
231.  Opriș Constantin Remus PNȚCD      
232.  Ruse Corneliu Constantin USD-PD      
233.  Sirețeanu Mihail PDSR      
234.  Tudor Marcu PRM      
235.  Vasilescu Valentin. PNȚCD      
236.  Vițelar Bogdan PNL      
 
Circumscriptia electorala nr. 31 - SATU-MARE
237.  Biriș Anamaria Mihaela neafiliat      
238.  Dragoș Liviu Iuliu PNL      
239.  Gavrilaș Teodor USD-PD      
240.  Pécsi Francisc UDMR      
241.  Pop Viorel neafiliat      
242.  Varga Attila UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 32 - SĂLAJ
243.  Bara Radu Liviu PDSR      
244.  Chichișan Miron PUNR      
245.  Vetișanu Vasile neafiliat      
246.  Vida Iuliu UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 33 - SIBIU
247.  Dejeu Gavril PNȚCD      
248.  Galic Lia-Andreia neafiliat      
249.  Igna Ion PDSR      
250.  Pantiș Sorin PNL      
251.  Trifu Romeo-Marius neafiliat      
252.  Vâlcu Mircea PUNR      
253.  Wittstock Eberhard-Wolfgang Minoritati      
254.  Babiaș Iohan-Peter Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 34 - SUCEAVA
255.  Bejinariu Petru PDSR      
256.  Chiriac Mihai USD-PD      
257.  Ionescu Marina PDSR      
258.  Lari-Iorga Leonida PRM      
259.  Mândroviceanu Vasile PNL      
260.  Nicolaiciuc Vichentie Minoritati      
261.  Palade Dan PNȚCD      
262.  Panteliuc Vasile PDSR      
263.  Sandu Alecu USD-PD      
264.  Vataman Dorin PNȚCD      
265.  Vitcu Mihai PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 35 - TELEORMAN
266.  Buga Florea PRM      
267.  Cândea Vasile PDSR      
268.  Ianculescu Marian PDSR      
269.  Marineci Ionel PDSR      
270.  Noica Nicolae PNȚCD      
271.  Spiridon Didi neafiliat      
272.  Videanu Adriean USD-PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 36 - TIMIȘ
273.  Bárány Francisc UDMR      
274.  Dănilă Vasile PNL      
275.  Drăgănescu Ovidiu-Virgil PNL      
276.  Dugulescu Petru PNȚCD      
277.  Glăvan Ștefan USD-PD      
278.  Gvozdenovici Slavomir Minoritati      
279.  Miloș Aurel USD-PD      
280.  Puwak Hildegard-Carola PDSR      
281.  Stanca Teodor PNȚCD      
282.  Tabără Valeriu PUNR      
283.  Tăvală Tănase-Pavel PNȚCD      
 
Circumscriptia electorala nr. 37 - TULCEA
284.  Antonescu George Crin Laurențiu PNL      
285.  Fenoghen Sevastian Minoritati      
286.  Lazia Ion PNL      
287.  Meșca Sever PRM      
288.  Vaida Francisc-Atila UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 38 - VASLUI
289.  Buzatu Dumitru PDSR      
290.  Cristea Gabriela USD-PD      
291.  Dan Marțian PDSR      
292.  Ghiga Vasile neafiliat      
293.  Ignat Ștefan neafiliat      
294.  Mera Alexandru Liviu USD-PD      
295.  Petrescu Virgil PNȚCD      
 
Circumscriptia electorala nr. 39 - VÂLCEA
296.  Chiriță Dorin PDSR      
297.  Decuseară Jean PNL      
298.  Dumitrașcu Laurențiu PNȚCD      
299.  Gaspar Acsinte PDSR      
300.  Jurcan Dorel USD-PD      
301.  Vâlceanu Gheorghe PDSR      
 
Circumscriptia electorala nr. 40 - VRANCEA
302.  Albu Gheorghe USD-PD      
303.  Dumitriu Carmen PDSR      
304.  Mânea Radu PNȚCD      
305.  Mitrea Miron Tudor PDSR      
306.  Nichita Dan Gabriel PNȚCD      
307.  Udrea Florian neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 41 - BUCUREȘTI
308.  Andronescu Ecaterina PDSR      
309.  Badea Alexandru Ioan PNȚCD      
310.  Boda Iosif neafiliat      
311.  Chiliman Andrei Ioan PNL      
312.  Ciontu Corneliu PRM      
313.  Cunescu Sergiu USD-PSDR      
314.  Diaconescu Ion PNȚCD      
315.  Dobrescu Smaranda USD-PSDR      
316.  Dorian Dorel Minoritati      
317.  Dumitrescu Paul Adrian PNL      
318.  Furo Iuliu Ioan PRM      
319.  Gheorghiu Mihai PNȚCD      
320.  Iliescu Valentin Adrian PDSR      
321.  Ionescu Alexandru PNȚCD      
322.  Ionescu Constantin PNȚCD      
323.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin PNȚCD      
324.  Iorgulescu Adrian PNȚCD      
325.  Macarie Sergiu PNȚCD      
326.  Năstase Adrian PDSR      
327.  Negoiță Liviu Gheorghe USD-PD      
328.  Pambuccian Varujan Minoritati      
329.  Petrescu Silviu neafiliat      
330.  Popescu Dan Ioan PDSR      
331.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL      
332.  Raica Florica Rădița PNȚCD      
333.  Sassu Alexandru USD-PD      
334.  Severin Adrian neafiliat      
335.  Stănescu Mihai-Sorin PNL      
336.  Stoica Valeriu PNL      
337.  Teculescu Constantin PDSR      
338.  Voicu Mădălin-Ștefan Minoritati      
339.  Weber Otto-Ernest PNȚCD      
 
Circumscriptia electorala nr. 42 - ILFOV
340.  Lixăndroiu Viorel USD-PD      
341.  Neagu Victor PDSR      
342.  Păunescu Costel PNȚCD      
343.  Podaru Teodor PNȚCD      

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 12:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro