Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Moiceanu Constantin 9 iun. 1912 4 BACĂU USD-PSDR
2.  Țepelea Gabriel 6 feb. 1916 5 BIHOR PNȚCD
3.  Diaconescu Ion 25 aug. 1917 41 BUCUREȘTI PNȚCD
4.  Macarie Sergiu 13 oct. 1920 41 BUCUREȘTI PNȚCD
5.  Roșca Ioan 10 mar. 1921 17 DOLJ PNȚCD
6.  Weber Otto-Ernest 5 apr. 1921 41 BUCUREȘTI PNȚCD
7.  Cunescu Sergiu 16 mar. 1923 41 BUCUREȘTI USD-PSDR
8.  Arghezi Mitzura Domnica 10 dec. 1924 29 OLT PRM
9.  Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin 24 feb. 1926 41 BUCUREȘTI PNȚCD
10.  Băbălău Constantin 7 mar. 1926 20 GORJ PRM
11.  Tăvală Tănase-Pavel 7 apr. 1928 36 TIMIȘ PNȚCD
12.  Albu Alexandru 29 apr. 1928 10 BUZĂU PDSR
13.  Raica Florica Rădița 9 iun. 1928 41 BUCUREȘTI PNȚCD
14.  Păunescu Costel 7 mai 1929 42 ILFOV PNȚCD
15.  Rădulescu-Zoner Constantin Șerban 25 mai 1929 16 DÂMBOVIȚA PNL
16.  Enescu Ion 9 aug. 1929 16 DÂMBOVIȚA PNȚCD
17.  Avramescu Constantin-Gheorghe 30 apr. 1930 30 PRAHOVA PNL
18.  Dorian Dorel 6 mai 1930   Minoritati
19.  Neagu Romulus 23 iun. 1930 16 DÂMBOVIȚA PDSR
20.  Vâlcu Mircea 14 noi. 1930 33 SIBIU PUNR
21.  Corniță Ion 23 mar. 1931 4 BACĂU PNȚCD
22.  Petrescu Silviu 3 noi. 1931 41 BUCUREȘTI neafiliat
23.  Pițigoi Barbu 17 noi. 1931 3 ARGEȘ PNȚCD
24.  Vida Iuliu 1 ian. 1932 32 SĂLAJ UDMR
25.  Săndulescu Aureliu Emil 11 feb. 1932 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD neafiliat
26.  Gheciu Radu-Sever-Cristian 12 mar. 1932 18 GALAȚI PNL
27.  Cândea Vasile 24 mai 1932 35 TELEORMAN PDSR
28.  Bejinariu Petru 19 iun. 1932 34 SUCEAVA PDSR
29.  Ionescu Alexandru 24 iun. 1932 41 BUCUREȘTI PNȚCD
30.  Rizescu Sergiu-George 23 iul. 1932 3 ARGEȘ PNȚCD
31.  Dejeu Gavril 11 sep. 1932 33 SIBIU PNȚCD
32.  Iacob Elena 30 ian. 1933 18 GALAȚI PNȚCD
33.  Stanca Teodor 26 mar. 1933 36 TIMIȘ PNȚCD
34.  Secară Gheorghe 5 oct. 1933 8 BRAȘOV PUNR
35.  Popa Ștefan 15 noi. 1933 2 ARAD PNL 1 feb. 2000
36.  Darie Simion 1 feb. 1934 4 BACĂU PDSR
37.  Leonăchescu Nicolae 9 iul. 1934 3 ARGEȘ PRM
38.  Hlinschi Mihai 26 iul. 1934 28 NEAMȚ PDSR
39.  Cristea Marin 27 iul. 1934 19 GIURGIU PDSR
40.  Antonescu Niculae Napoleon 20 oct. 1934 30 PRAHOVA PDSR
41.  Vetișanu Vasile 29 apr. 1935 32 SĂLAJ neafiliat
42.  Cotrutz Constantin Eremia 1 mai 1935 24 IAȘI PDSR
43.  Jurcă Teodor 7 sep. 1935 2 ARAD PDSR 29 apr. 1999
44.  Popescu Dumitru 9 sep. 1935 20 GORJ PDSR
45.  Stan Vasile 3 noi. 1935 3 ARGEȘ PDSR
46.  Vasilescu Valentin. 6 noi. 1935 30 PRAHOVA PNȚCD
47.  Bălăeț Mitică 8 noi. 1935 12 CĂLĂRAȘI PRM
48.  Dan Marțian 23 noi. 1935 38 VASLUI PDSR
49.  Panteliuc Vasile 4 ian. 1936 34 SUCEAVA PDSR
50.  Ana Gheorghe 22 ian. 1936 22 HUNEDOARA PDSR
51.  Bárány Francisc 13 mai 1936 36 TIMIȘ UDMR
52.  Mera Alexandru Liviu 2 sep. 1936 38 VASLUI USD-PD
53.  Badea Alexandru Ioan 21 dec. 1936 41 BUCUREȘTI PNȚCD
54.  Ionescu Gheorghe 19 ian. 1937 17 DOLJ PDSR
55.  Pop Leon Petru 27 ian. 1937 27 MUREȘ PUNR
56.  Pop Iftene 15 mar. 1937 13 CLUJ PNȚCD
57.  Chiriac Mihai 16 apr. 1937 34 SUCEAVA USD-PD
58.  Miloș Aurel 7 aug. 1937 36 TIMIȘ USD-PD
59.  Popescu Emil-Teodor 7 aug. 1937 7 BOTOȘANI PNȚCD
60.  Moucha Romulus-Ion 17 sep. 1937 8 BRAȘOV PDSR
61.  Cazan Romeo Gheorghe Leonard 15 noi. 1937 28 NEAMȚ PDSR
62.  Gaspar Acsinte 19 noi. 1937 39 VÂLCEA PDSR
63.  Furo Iuliu Ioan 30 noi. 1937 41 BUCUREȘTI PRM
64.  Șaganai Nusfet 10 mar. 1938   Minoritati
65.  Babiuc Victor 3 apr. 1938 8 BRAȘOV PNL
66.  Groza Nicolae 1 iun. 1938 29 OLT neafiliat
67.  Decuseară Jean 5 sep. 1938 39 VÂLCEA PNL
68.  Neagu Victor 14 noi. 1938 42 ILFOV PDSR
69.  Buga Florea 18 mar. 1939 35 TELEORMAN PRM
70.  Lădariu Lazăr 25 mar. 1939 27 MUREȘ PUNR
71.  Tokay Gheorghe 27 mar. 1939 2 ARAD UDMR
72.  Munteanu Ion 5 iun. 1939 12 CĂLĂRAȘI PDSR
73.  Igna Ion 17 iun. 1939 33 SIBIU PDSR 23 aug. 1999
74.  Trifu Romeo-Marius 6 iul. 1939 33 SIBIU neafiliat
75.  Tudor Marcu 11 iul. 1939 30 PRAHOVA PRM
76.  Roșca Toader 13 iul. 1939 4 BACĂU PRM 5 sep. 2000
77.  Ioniță Nicu 29 sep. 1939 7 BOTOȘANI PDSR
78.  Matei Vasile 23 noi. 1939 13 CLUJ PDSR
79.  Sandu Dumitru 6 dec. 1939 7 BOTOȘANI USD-PSDR
80.  Ionescu Anton 10 dec. 1939 13 CLUJ PNL
81.  Glăvan Ștefan 20 dec. 1939 36 TIMIȘ USD-PD
82.  Berciu Ion 17 ian. 1940 1 ALBA PNȚCD
83.  Filipescu Ileana 14 feb. 1940 27 MUREȘ USD-PD
84.  Dumitrean Bazil 16 apr. 1940 1 ALBA PNȚCD
85.  Barbaresso Emanoil-Dan 18 apr. 1940 26 MEHEDINȚI PNȚCD
86.  Vâlceanu Gheorghe 23 mai 1940 39 VÂLCEA PDSR
87.  Ceaușescu Gheorghe Dan Nicolae 5 dec. 1940 10 BUZĂU PNȚCD
88.  Alecu Aurelian Paul 21 mar. 1941 9 BRĂILA neafiliat
89.  Manolescu Oana 26 mai 1941   Minoritati
90.  Brezniceanu Alexandru 19 iun. 1941 17 DOLJ USD-PD
91.  Kakasi Alexandru 24 iun. 1941 27 MUREȘ UDMR
92.  Ciontu Corneliu 15 noi. 1941 41 BUCUREȘTI PRM
93.  Mândroviceanu Vasile 26 noi. 1941 34 SUCEAVA PNL
94.  Burlacu Viorel 21 feb. 1942 28 NEAMȚ PRM
95.  Tarna Gheorghe 24 feb. 1942 23 IALOMIȚA USD-PD
96.  Podaru Teodor 9 mar. 1942 42 ILFOV PNȚCD 15 noi. 1999
97.  Ionescu Marina 30 mar. 1942 34 SUCEAVA PDSR
98.  Coșea Dumitru Gheorghe Mircea 9 iun. 1942 14 CONSTANȚA neafiliat
99.  Nicolescu Mihai 18 iun. 1942 17 DOLJ PDSR 15 mai 1997
100.  Andrei Gheorghe 12 aug. 1942 14 CONSTANȚA PNȚCD
101.  Petrescu Virgil 26 aug. 1942 38 VASLUI PNȚCD
102.  Honcescu Ion 4 oct. 1942 26 MEHEDINȚI PDSR
103.  Mihu Victor Traian 11 noi. 1942 18 GALAȚI PDSR
104.  Bivolaru Ioan 14 noi. 1942 28 NEAMȚ PDSR
105.  Palade Dan 28 noi. 1942 34 SUCEAVA PNȚCD
106.  Hilote Eugen-Gheorghe 15 dec. 1942 7 BOTOȘANI PNȚCD
107.  Fenoghen Sevastian 25 dec. 1942   Minoritati
108.  Cazacu Vasile-Mircea 1 ian. 1943 17 DOLJ neafiliat
109.  Ignat Ștefan 1 ian. 1943 38 VASLUI neafiliat
110.  Noica Nicolae 7 iul. 1943 35 TELEORMAN PNȚCD
111.  Ianculescu Marian 13 aug. 1943 35 TELEORMAN PDSR
112.  Ciumara Mircea 13 sep. 1943 18 GALAȚI PNȚCD
113.  Ariton Gheorghe 20 oct. 1943 14 CONSTANȚA PRM
114.  Nicolaiciuc Vichentie 16 noi. 1943   Minoritati
115.  Pécsi Francisc 3 ian. 1944 31 SATU-MARE UDMR
116.  Mihăilescu Petru Șerban 8 mar. 1944 7 BOTOȘANI PDSR
117.  Moldoveanu Eugenia 19 mar. 1944 30 PRAHOVA PDSR
118.  Ionescu Nicolae 10 iun. 1944 3 ARGEȘ PUNR
119.  Grigoraș Neculai 8 iul. 1944 17 DOLJ PDSR
120.  Drecin Mihai Dorin 11 noi. 1944 5 BIHOR PUNR
121.  Gheorghiof Titu Nicolae 24 dec. 1944 2 ARAD PNL
122.  Godja Petru 3 ian. 1945 25 MARAMUREȘ PDSR
123.  Putin Emil-Livius-Nicolae 13 ian. 1945 2 ARAD USD-PSDR
124.  Sandu Ion Florentin 20 feb. 1945 18 GALAȚI PDSR
125.  Baciu Mihai 1 mar. 1945 24 IAȘI USD-PD
126.  Grigoriu Mihai-Theodor Constantin 17 mar. 1945 19 GIURGIU PNȚCD
127.  Chichișan Miron 25 apr. 1945 32 SĂLAJ PUNR
128.  Dobrescu Smaranda 27 apr. 1945 41 BUCUREȘTI USD-PSDR
129.  Dimitriu Sorin Petre 28 apr. 1945 22 HUNEDOARA PNȚCD
130.  Asztalos Ferenc 16 mai 1945 21 HARGHITA UDMR
131.  Ana Gheorghe 22 mai 1945 16 DÂMBOVIȚA PDSR
132.  Vitcu Mihai 24 mai 1945 34 SUCEAVA PDSR
133.  Gazi Gherasim 22 iul. 1945   Minoritati
134.  Barbăroșie Victor 4 sep. 1945 30 PRAHOVA PNL
135.  Matei Lucian Ion 27 oct. 1945 17 DOLJ PNȚCD
136.  Dugulescu Petru 18 noi. 1945 36 TIMIȘ PNȚCD
137.  Raicu Romulus 24 noi. 1945 26 MEHEDINȚI PDSR
138.  Șerban George 3 dec. 1945 9 BRĂILA PNL
139.  Păcurariu Iuliu 27 dec. 1945 13 CLUJ USD-PD
140.  Berci Vasile 16 feb. 1946 25 MARAMUREȘ PNȚCD 30 oct. 1997
141.  Boda Iosif 9 mar. 1946 41 BUCUREȘTI neafiliat
142.  Popescu Bejat Ștefan Marian 7 apr. 1946 20 GORJ USD-PD
143.  Leca Mihai 18 mai 1946 14 CONSTANȚA PNL 28 iun. 2000
144.  Stănescu Alexandru-Octavi 18 iun. 1946 3 ARGEȘ PDSR
145.  Chiriță Dorin 23 iul. 1946 39 VÂLCEA PDSR 28 iun. 2000
146.  Teculescu Constantin 6 oct. 1946 41 BUCUREȘTI PDSR
147.  Ivănescu Paula Maria 29 oct. 1946 30 PRAHOVA USD-PD
148.  Pavelescu Claudiu Costel 6 noi. 1946 12 CĂLĂRAȘI PNȚCD
149.  Dănilă Vasile 4 ian. 1947 36 TIMIȘ PNL 15 mar. 1999
150.  Meșca Sever 3 mar. 1947 37 TULCEA PRM
151.  Dobre Traian 30 mar. 1947 24 IAȘI PDSR
152.  Cristea Gabriela 20 apr. 1947 38 VASLUI USD-PD 28 iun. 2000
153.  Sirețeanu Mihail 15 iun. 1947 30 PRAHOVA PDSR
154.  Țurlea Petre 17 iun. 1947 15 COVASNA PUNR
155.  Chiliman Andrei Ioan 18 iul. 1947 41 BUCUREȘTI PNL
156.  Moldovan Petre 25 aug. 1947 25 MARAMUREȘ USD-PSDR
157.  Paneș Iosif 17 sep. 1947   Minoritati
158.  Bara Radu Liviu 26 sep. 1947 32 SĂLAJ PDSR
159.  Marineci Ionel 22 oct. 1947 35 TELEORMAN PDSR
160.  Sonea Ioan 9 dec. 1947 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PRM
161.  Cojocaru Radu-Spiridon 12 dec. 1947 8 BRAȘOV PNL
162.  Kerekes Károly 14 dec. 1947 27 MUREȘ UDMR
163.  Irimescu Haralambie 8 feb. 1948 4 BACĂU PNȚCD
164.  Aferăriței Constantin 8 mar. 1948 24 IAȘI PNȚCD
165.  Popescu Dan Ioan 10 mar. 1948 41 BUCUREȘTI PDSR
166.  Mogoș Ion 11 mar. 1948 24 IAȘI PNL
167.  Wittstock Eberhard-Wolfgang 14 mar. 1948   Minoritati 2 dec. 1997
168.  Protopopescu Cornel 21 mar. 1948 18 GALAȚI PNȚCD
169.  Andronescu Ecaterina 7 apr. 1948 41 BUCUREȘTI PDSR
170.  Kelemen Atilla-Béla-László 4 mai 1948 27 MUREȘ UDMR
171.  Antal István 23 iun. 1948 21 HARGHITA UDMR
172.  Pârgaru Ion 18 iul. 1948 20 GORJ PDSR
173.  Stănescu Mihai-Sorin 6 aug. 1948 41 BUCUREȘTI PNL
174.  Becsek-Garda Dezső-Kálmán 26 aug. 1948 21 HARGHITA UDMR
175.  Kónya-Hamar Sándor 5 sep. 1948 13 CLUJ UDMR
176.  Elek Matei Barna 15 sep. 1948 27 MUREȘ UDMR
177.  Rotaru Dumitru 24 oct. 1948   Minoritati 28 feb. 2000
178.  Cîrstoiu Ion 29 noi. 1948 3 ARGEȘ USD-PD
179.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 dec. 1948 14 CONSTANȚA USD-PD
180.  Pașcu Ioan Mircea 17 feb. 1949 25 MARAMUREȘ PDSR
181.  Muscă Monica Octavia 4 mai 1949 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
182.  Petreu Liviu 28 mai 1949 22 HUNEDOARA PNȚCD
183.  Remeș Decebal-Traian 26 iun. 1949 25 MARAMUREȘ PNL
184.  Tabără Valeriu 1 iul. 1949 36 TIMIȘ PUNR
185.  Vida-Simiti Ioan 6 iul. 1949 13 CLUJ PNȚCD
186.  Stanciu Anghel 15 aug. 1949 24 IAȘI PRM
187.  Ionescu Bogdan 16 aug. 1949 17 DOLJ neafiliat
188.  Puwak Hildegard-Carola 16 sep. 1949 36 TIMIȘ PDSR
189.  Dan Matei-Agathon 17 sep. 1949 4 BACĂU PDSR
190.  Ștefănoiu Luca 16 oct. 1949 25 MARAMUREȘ PRM
191.  Oană Gheorghe 20 oct. 1949 11 CARAȘ-SEVERIN PDSR
192.  Lari-Iorga Leonida 26 oct. 1949 34 SUCEAVA PRM
193.  Baban Ștefan 3 noi. 1949 7 BOTOȘANI PRM 8 sep. 1997
194.  Mânea Radu 29 noi. 1949 40 VRANCEA PNȚCD
195.  Sturza Popovici Cornel 3 ian. 1950 11 CARAȘ-SEVERIN PNȚCD
196.  Argeșanu Valentin 24 apr. 1950 29 OLT PNȚCD
197.  Gavra Ioan 8 iun. 1950 13 CLUJ PUNR
198.  Năstase Adrian 22 iun. 1950 41 BUCUREȘTI PDSR
199.  Neacșu Ilie 5 iul. 1950 22 HUNEDOARA PRM
200.  Pîslaru Dumitru 15 iul. 1950 10 BUZĂU PDSR
201.  Dorin Mihai 25 iul. 1950 24 IAȘI PNȚCD
202.  Drumen Constantin 29 iul. 1950 20 GORJ neafiliat
203.  Negrău Petru Mircea 3 aug. 1950 5 BIHOR PNȚCD
204.  Popa Ioan-Mihai 10 aug. 1950 27 MUREȘ PDSR
205.  Lupu Vasile 3 sep. 1950 24 IAȘI PNȚCD
206.  Popa Virgil 11 noi. 1950 23 IALOMIȚA PDSR
207.  Sandu Alecu 18 noi. 1950 34 SUCEAVA USD-PD
208.  Bot Octavian 1 ian. 1951 5 BIHOR neafiliat
209.  Bran Vasile 15 ian. 1951 8 BRAȘOV USD-PD
210.  Papuc Aurel Constantin 8 feb. 1951 10 BUZĂU neafiliat
211.  Iorgulescu Adrian 6 iul. 1951 41 BUCUREȘTI PNȚCD
212.  Gheorghe Valeriu 26 aug. 1951 4 BACĂU PNL
213.  Bartoș Daniela 5 oct. 1951 9 BRĂILA PDSR
214.  Radu Alexandru Dumitru 11 noi. 1951 19 GIURGIU USD-PD
215.  Tudose Nicolae-Florin 9 dec. 1951 8 BRAȘOV neafiliat
216.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 14 ian. 1952 41 BUCUREȘTI PNL
217.  Șteolea Petru 1 mar. 1952 22 HUNEDOARA PUNR
218.  Popescu Irineu 12 mar. 1952 16 DÂMBOVIȚA PNȚCD
219.  Udrea Florian 10 apr. 1952 40 VRANCEA neafiliat
220.  Lixăndroiu Viorel 20 apr. 1952 42 ILFOV USD-PD
221.  Dărămuș Nicolae Octavian 22 apr. 1952 1 ALBA neafiliat
222.  Boștinaru Victor 17 mai 1952 16 DÂMBOVIȚA USD-PD
223.  Ghiga Vasile 21 mai 1952 38 VASLUI neafiliat
224.  Babiaș Iohan-Peter 28 iun. 1952   Minoritati
225.  Voicu Mădălin-Ștefan 10 iul. 1952   Minoritati
226.  Rákóczi Ludovic 5 sep. 1952 5 BIHOR UDMR
227.  Partal Petre 21 sep. 1952 10 BUZĂU USD-PD
228.  Calimente Mihăiță 22 sep. 1952 2 ARAD neafiliat
229.  Marin Gheorghe 1 oct. 1952 3 ARGEȘ PDSR 10 mar. 1997
230.  Böndi Gyöngyike 2 oct. 1952 25 MARAMUREȘ UDMR
231.  Cristea Gheorghe 20 oct. 1952 23 IALOMIȚA PNL
232.  Rânja Traian-Neculaie 19 noi. 1952 24 IAȘI PNȚCD
233.  Dumitrescu Paul Adrian 7 dec. 1952 41 BUCUREȘTI PNL
234.  Pereș Alexandru 20 dec. 1952 1 ALBA USD-PD
235.  Corâci Ioan Cezar 27 ian. 1953 9 BRĂILA neafiliat
236.  Petrescu Ovidiu Cameliu 11 feb. 1953 10 BUZĂU PDSR
237.  Berceanu Radu Mircea 5 mar. 1953 17 DOLJ USD-PD
238.  Gvozdenovici Slavomir 10 mar. 1953   Minoritati
239.  Spiridon Didi 20 mar. 1953 35 TELEORMAN neafiliat
240.  Popa Nicolae 25 mar. 1953 1 ALBA neafiliat
241.  Serac Florian 25 mar. 1953 5 BIHOR PDSR
242.  Oltean Ioan 20 apr. 1953 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USD-PD
243.  Hașotti Puiu 14 iun. 1953 14 CONSTANȚA PNL
244.  Buruiană Aprodu Daniela 19 iul. 1953 18 GALAȚI PRM
245.  Hrebenciuc Viorel 7 aug. 1953 4 BACĂU PDSR
246.  Moroianu Geamăn Adrian Tudor 1 sep. 1953 30 PRAHOVA neafiliat
247.  Stoica Valeriu 1 oct. 1953 41 BUCUREȘTI PNL
248.  Grădinaru Nicolae 5 noi. 1953 29 OLT PDSR
249.  Georgescu Florin 25 noi. 1953 29 OLT PDSR
250.  Bud Nicolae 4 dec. 1953 25 MARAMUREȘ neafiliat
251.  Afrăsinei Viorica 14 feb. 1954 7 BOTOȘANI PDSR
252.  Kovacs Carol-Emil 19 feb. 1954 29 OLT PNL
253.  Vițelar Bogdan 18 mar. 1954 30 PRAHOVA PNL 21 sep. 1998
254.  Severin Adrian 28 mar. 1954 41 BUCUREȘTI neafiliat
255.  Miclăuș Vasile 13 apr. 1954 13 CLUJ PUNR
256.  Enache Marian 5 mai 1954 24 IAȘI neafiliat
257.  Albu Gheorghe 19 iun. 1954 40 VRANCEA USD-PD
258.  Nagy Ștefan 24 iun. 1954 21 HARGHITA UDMR
259.  Lazia Ion 5 sep. 1954 37 TULCEA PNL
260.  Naidin Petre 5 sep. 1954 12 CĂLĂRAȘI PDSR
261.  Bujor Liviu 15 sep. 1954 28 NEAMȚ PNL
262.  Priceputu Laurențiu 1 noi. 1954 22 HUNEDOARA PNL
263.  Ifrim Dumitru 17 noi. 1954 22 HUNEDOARA USD-PSDR
264.  Lăpușan Alexandru 1 feb. 1955 13 CLUJ PDSR
265.  Kovacs Csaba-Tiberiu 24 feb. 1955 8 BRAȘOV UDMR
266.  Márton Árpád-Francisc 25 mar. 1955 15 COVASNA UDMR
267.  Vataman Dorin 6 mai 1955 34 SUCEAVA PNȚCD
268.  Văsioiu Horia 12 mai 1955 9 BRĂILA USD-PD
269.  Gavrilaș Teodor 22 iun. 1955 31 SATU-MARE USD-PD 23 feb. 1998
270.  Buzatu Dumitru 12 aug. 1955 38 VASLUI PDSR
271.  Giurescu Ion 14 oct. 1955 22 HUNEDOARA PDSR
272.  Nanu Romeo 23 oct. 1955 3 ARGEȘ neafiliat
273.  Sassu Alexandru 26 oct. 1955 41 BUCUREȘTI USD-PD
274.  Rădulescu Cristian 13 noi. 1955 28 NEAMȚ USD-PD
275.  Ruse Corneliu Constantin 23 noi. 1955 30 PRAHOVA USD-PD
276.  Pavel Vasile 7 dec. 1955 4 BACĂU PNȚCD
277.  Popa Daniela 8 mai 1956 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
278.  Ionescu Constantin 21 mai 1956 41 BUCUREȘTI PNȚCD
279.  Nicolicea Eugen 6 iun. 1956 26 MEHEDINȚI PDSR
280.  Valeca Șerban Constantin 23 iun. 1956 3 ARGEȘ PDSR 22 feb. 2000
281.  Vintilă Dumitru Mugurel 13 iul. 1956 24 IAȘI neafiliat
282.  Mitrea Miron Tudor 8 aug. 1956 40 VRANCEA PDSR
283.  Muru Grigore 15 aug. 1956 20 GORJ PNȚCD 5 sep. 2000
284.  Nistor Vasile 8 sep. 1956 4 BACĂU USD-PD
285.  Radu Elena Cornelia Gabriela 26 oct. 1956 28 NEAMȚ PNȚCD
286.  Biriș Anamaria Mihaela 20 noi. 1956 31 SATU-MARE neafiliat
287.  Nicolae Jianu 29 mar. 1957 14 CONSTANȚA PNȚCD
288.  Dragoș Liviu Iuliu 8 apr. 1957 31 SATU-MARE PNL
289.  Gheorghiu Adrian 21 apr. 1957 19 GIURGIU PDSR 24 mai 1999
290.  Lepșa Victor Sorin 25 iun. 1957 8 BRAȘOV neafiliat
291.  Pop Viorel 20 iul. 1957 31 SATU-MARE neafiliat
292.  Székely Ervin-Zoltan 19 aug. 1957 5 BIHOR UDMR
293.  Vaida Francisc-Atila 1 oct. 1957 37 TULCEA UDMR
294.  Constantinescu Dan 6 noi. 1957 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
295.  Achimescu Victor-Ștefan 11 noi. 1957 29 OLT neafiliat
296.  Dragu George 18 noi. 1957 9 BRĂILA PDSR
297.  Sârbu Marian 12 ian. 1958 12 CĂLĂRAȘI PDSR
298.  Roman Ioan 1 apr. 1958 13 CLUJ PNȚCD
299.  Dîrstaru Dorin 4 apr. 1958 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
300.  Osman Fedbi 5 aug. 1958   Minoritati
301.  Opriș Constantin Remus 20 noi. 1958 30 PRAHOVA PNȚCD
302.  Popa Aron Ioan 23 dec. 1958 4 BACĂU neafiliat
303.  Mureșan Avram Ioan 24 ian. 1959 27 MUREȘ PNȚCD
304.  Cosma Liviu-Ovidiu 15 feb. 1959 5 BIHOR USD-PD
305.  Pambuccian Varujan 25 apr. 1959   Minoritati
306.  Manole Odisei 28 mai 1959 18 GALAȚI neafiliat
307.  Spătaru Liviu 22 iul. 1959 11 CARAȘ-SEVERIN neafiliat
308.  Ioniță Mihail-Gabriel 27 aug. 1959 17 DOLJ PNȚCD
309.  Antonescu George Crin Laurențiu 21 sep. 1959 37 TULCEA PNL
310.  Țocu Iulian Costel 1 oct. 1959 28 NEAMȚ PDSR
311.  Morariu Teodor-Gheorghe 21 mar. 1960 10 BUZĂU PNȚCD
312.  Botescu Ion 10 apr. 1960 14 CONSTANȚA PNȚCD
313.  Nica Dan 2 iul. 1960 18 GALAȚI PDSR
314.  Pantiș Sorin 15 noi. 1960 33 SIBIU PNL
315.  Pavel Lavinia 10 iun. 1961 24 IAȘI USD-PD 7 sep. 2000
316.  Pintea Ioan 26 oct. 1961 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USD-PD
317.  Iliescu Valentin Adrian 1 noi. 1961 41 BUCUREȘTI PDSR
318.  Simedru Dan Coriolan 25 feb. 1962 1 ALBA PNL 10 iun. 1997
319.  Negoiță Liviu Gheorghe 22 mar. 1962 41 BUCUREȘTI USD-PD
320.  Marinescu Ioan-Sorin 1 apr. 1962 14 CONSTANȚA USD-PSDR
321.  Săceanu Constantin 7 mai 1962 26 MEHEDINȚI PNL 6 noi. 2000
322.  Videanu Adriean 1 iun. 1962 35 TELEORMAN USD-PD
323.  Birtalan Akos 2 iul. 1962 15 COVASNA UDMR
324.  Dumitriu Carmen 1 oct. 1962 40 VRANCEA PDSR
325.  Galic Lia-Andreia 29 ian. 1963 33 SIBIU neafiliat
326.  Varga Attila 21 apr. 1963 31 SATU-MARE UDMR
327.  Jurcan Dorel 4 iul. 1963 39 VÂLCEA USD-PD 1 noi. 1999
328.  Vilău Ioan Adrian 29 sep. 1963 11 CARAȘ-SEVERIN PDSR
329.  Drăgănescu Ovidiu-Virgil 26 aug. 1964 36 TIMIȘ PNL
330.  Dumitrescu Marilena 7 oct. 1964   Minoritati
331.  Mátis Eugen 31 dec. 1964 13 CLUJ UDMR
332.  Onaca Dorel-Constantin 8 iul. 1965 14 CONSTANȚA PDSR
333.  Dumitrașcu Laurențiu 14 aug. 1965 39 VÂLCEA PNȚCD
334.  Barde Tănase 27 dec. 1965 14 CONSTANȚA PNȚCD
335.  Tamás Sándor 22 sep. 1966 15 COVASNA UDMR
336.  Vasilescu Nicolae 15 aug. 1967 17 DOLJ PRM
337.  Gheorghiu Mihai 16 aug. 1967 41 BUCUREȘTI PNȚCD
338.  Bivolaru Gabriel 8 noi. 1967 23 IALOMIȚA PDSR
339.  Ráduly Róbert Kálmán 26 feb. 1968 21 HARGHITA UDMR
340.  Szilágyi Zsolt 29 iul. 1968 5 BIHOR UDMR
341.  Nichita Dan Gabriel 1 feb. 1969 40 VRANCEA PNȚCD
342.  Gherasim Ion-Andrei 26 mar. 1970 8 BRAȘOV PNȚCD
343.  Ghidău Radu 5 mai 1973 2 ARAD PNȚCD

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 2:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro