Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Legislatura 2000-2004
Lista deputatilor - informatii de contact

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
HTTP Email Birou
parlamentar
 
Circumscriptia electorala nr. 1 - ALBA
1.  Andrei Ioan PSD      
2.  Crișan Emil PRM      
3.  Pereș Alexandru PD      
4.  Selagea Constantin PSD      
5.  Simedru Dan Coriolan PNL      
6.  Ștefănescu Codrin PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 2 - ARAD
7.  Cojocaru Nicu neafiliat      
8.  Creț Nicoară PSD      
9.  Gheorghiof Titu Nicolae PNL      
10.  Ionescu Dan PSD      
11.  Mândrea-Muraru Mihaela PSD   mihaelamoraru2002@yahoo.com  
12.  Tokay Gheorghe UDMR      
13.  Zăvoianu Ioan Dorel PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 3 - ARGEȘ
14.  Burnei Ion PSD      
15.  Cîrstoiu Ion PD      
16.  Georgescu Filip PSD      
17.  Gingaraș Georgiu PSD      
18.  Leonăchescu Nicolae PRM      
19.  Marin Gheorghe PSD      
20.  Mînzînă Ion PRM      
21.  Moraru Constantin Florentin neafiliat      
22.  Stănescu Alexandru-Octavi PSD      
23.  Tămagă Constantin PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 4 - BACĂU
24.  Bereczki Endre PSD      
25.  Cliveti Minodora PSD      
26.  Dan Matei-Agathon PSD      
27.  Gheorghe Valeriu PNL      
28.  Hrebenciuc Viorel PSD      
29.  Mihălcescu Carmen-Ileana PSD      
30.  Miron Vasile PSD      
31.  Nistor Vasile PD      
32.  Sersea Nicolae PSD      
33.  Vâlva Melania PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 5 - BIHOR
34.  Bar Mihai PSD      
35.  Cherescu Pavel neafiliat      
36.  Cladovan Teodor PD      
37.  Ionescu Răzvan PSD      
38.  Magheru Paul PRM      
39.  Popa Cornel PNL      
40.  Sarkady Zsolt Csaba UDMR      
41.  Székely Ervin-Zoltan UDMR      
42.  Szilágyi Zsolt neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 6 - BISTRIȚA-NĂSĂUD
43.  Iliescu Valentin Adrian PD      
44.  Oltean Ioan PD      
45.  Popescu Dorin Grigore PNL      
46.  Rus Emil PRM      
47.  Sonea Ioan neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 7 - BOTOȘANI
48.  Afrăsinei Viorica PSD      
49.  Baban Ștefan PRM      
50.  Baltă Mihai PSD      
51.  Drețcanu Doina Micșunica PSD   ddretcanu@yahoo.com  
52.  Marcu Gheorghe PSD      
53.  Mălaimare Mihai Adrian PSD www.malaimare.ro    
54.  Palade Doru Dumitru PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 8 - BRAȘOV
55.  Babiuc Victor PD      
56.  Bălășoiu Amalia PSD      
57.  Bran Vasile PD      
58.  Dinu Gheorghe PRM      
59.  Duțu Gheorghe PSD      
60.  Maior Dorin Lazăr PSD      
61.  Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR      
62.  Niță Constantin PSD      
63.  Roșculeț Gheorghe PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 9 - BRĂILA
64.  Bartoș Daniela PSD      
65.  Dragu George PSD      
66.  Ionescu Smaranda Eugenia PRM      
67.  Moisescu George Dumitru PRM      
68.  Ștefan Ion PSD      
69.  Tudose Mihai PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 10 - BUZĂU
70.  Bolcaș Lucian Augustin PRM      
71.  Gubandru Aurel PSD      
72.  Mircea Costache PRM      
73.  Neamțu Horia Ion PSD      
74.  Olteanu Ionel PSD      
75.  Petrescu Ovidiu Cameliu PSD      
76.  Posea Petre PSD      
77.  Gvozdenovici Slavomir Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 11 - CARAȘ-SEVERIN
78.  Iriza Marius PRM      
79.  Mocioalcă Ion PSD      
80.  Muscă Monica Octavia PNL      
81.  Rasovan Dan Grigore PSD      
82.  Tuducan Teodor Crăciun PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 12 - CĂLĂRAȘI
83.  Armaș Iosif PSD      
84.  Bălăeț Mitică PRM      
85.  Boabeș Dumitru PSD      
86.  Naidin Petre neafiliat      
87.  Sârbu Marian PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 13 - CLUJ
88.  Brudașcu Dan PRM      
89.  Gurzău Adrian PD      
90.  Ionescu Anton PNL      
91.  Kónya-Hamar Sándor UDMR      
92.  Lăpușan Alexandru PSD      
93.  Miclea Ioan PRM      
94.  Năstase Ioan Mihai neafiliat      
95.  Pușcaș Vasile PSD      
96.  Suciu Vasile PSD      
97.  Vekov Károly-János UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 14 - CONSTANȚA
98.  Ariton Gheorghe PRM      
99.  Baltă Tudor PSD      
100.  Cerchez Metin Minoritati      
101.  Eserghep Gelil PRM      
102.  Giuglea Ștefan PSD      
103.  Hașotti Puiu PNL      
104.  Mitu Octavian PSD      
105.  Motoc Marian-Adrian PSD      
106.  Naum Liana Elena PSD      
107.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD      
108.  Pambuccian Varujan Minoritati www.pambuccian.ro    
109.  Sali Negiat Minoritati      
110.  Stoian Mircea PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 15 - COVASNA
111.  Birtalan Akos UDMR      
112.  Cășunean-Vlad Adrian PSD      
113.  Márton Árpád-Francisc UDMR      
114.  Tamás Sándor UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 16 - DÂMBOVIȚA
115.  Albu Gheorghe PD      
116.  Calcan Valentin Gigel PSD      
117.  Hossu Valentin Tiberiu PSD      
118.  Ionescu Cornelia PSD      
119.  Ionescu Costel Marian PRM      
120.  Merce Ilie PRM      
121.  Popa Virgil PSD      
122.  Stan Ion PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 17 - DOLJ
123.  Arnăutu Eugenu PSD www.psddolj.ro    
124.  Berceanu Radu Mircea PD      
125.  Boiangiu Cornel neafiliat      
126.  Grigoraș Neculai PSD www.psddolj.ro    
127.  Loghin Irina PRM      
128.  Nicolescu Mihai PSD http://www.psddolj.ro    
129.  Popescu Virgil PSD www.psddolj.ro    
130.  Vasilescu Lia Olguța PRM      
131.  Vasilescu Nicolae PRM      
132.  Voinea Florea neafiliat      
133.  Zgonea Valeriu Ștefan PSD www.vzgonea.ro
www.psddolj.ro
z_valeriu@hotmail.com  
 
Circumscriptia electorala nr. 18 - GALAȚI
134.  Bîrsan Iulian-Gabriel PD      
135.  Buruiană Aprodu Daniela PRM      
136.  Lazăr Maria PSD      
137.  Lepădatu Lucia Cornelia PSD      
138.  Nica Dan PSD www.dannica.ro    
139.  Sandu Ion Florentin PSD      
140.  Saulea Dănuț Neculai PRM      
141.  Tofan Sergiu Mihail PNL      
142.  Voinea Olga Lucheria neafiliat      
 
Circumscriptia electorala nr. 19 - GIURGIU
143.  Buzea Cristian Valeriu PRM      
144.  Cristea Marin PSD      
145.  Gheorghiu Adrian PSD      
146.  Rădoi Ion PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 20 - GORJ
147.  Bucur Constantin PRM      
148.  Florescu Ion PSD      
149.  Iriza Scarlat PSD      
150.  Mocioi Ion PRM      
151.  Popescu Gheorghe PSD      
152.  Popescu Bejat Ștefan Marian PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 21 - HARGHITA
153.  Antal István UDMR      
154.  Asztalos Ferenc UDMR      
155.  Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR      
156.  Kedves Emeric UDMR      
157.  Kelemen Hunor UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 22 - HUNEDOARA
158.  Barbu Gheorghe PD      
159.  Nădejde Vlad-George PRM      
160.  Neacșu Ilie PSD      
161.  Pășcuț Ștefan PRM      
162.  Rus Ioan PSD      
163.  Rușanu Dan Radu PNL      
164.  Timiș Ioan PSD      
165.  Winkler Iuliu UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 23 - IALOMIȚA
166.  Bahrin Dorel PSD   bahrin-d@yahoo.com  
167.  Boboc Alexe PRM      
168.  Chelbea Aurel PSD      
169.  Mincu Iulian PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 24 - IAȘI
170.  Apostolescu Maria PRM      
171.  Dobre Traian PSD      
172.  Dorneanu Valer PSD      
173.  Hogea Vlad Gabriel PRM   vladhogea@yahoo.com  
174.  Ionel Adrian PSD      
175.  Mogoș Ion PD      
176.  Neamțu Tiberiu Paul PSD      
177.  Nechifor Cristian PSD      
178.  Sandache Cristian PSD      
179.  Stanciu Anghel PRM      
180.  Târpescu Pavel PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 25 - ILFOV
181.  Anton Marin PNL      
182.  Dolănescu Ion PRM      
183.  Gheorghiu Viorel PSD      
184.  Neagu Victor PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 26 - MARAMUREȘ
185.  Böndi Gyöngyike UDMR      
186.  Godja Petru PSD      
187.  Ifrim Mircea PRM      
188.  Man Mircea PD      
189.  Moldovan Petre PSD      
190.  Moș Augusta-Maria PSD      
191.  Stroe Radu PNL      
192.  Ștefănoiu Luca PSD      
193.  Tcaciuc Ștefan Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 27 - MEHEDINȚI
194.  Ionel Viorel PRM      
195.  Lăpădat Ștefan neafiliat      
196.  Mitrea Manuela PSD      
197.  Nicolicea Eugen PSD      
198.  Stănișoară Mihai PD      
 
Circumscriptia electorala nr. 28 - MUREȘ
199.  Borbély László UDMR      
200.  Kelemen Atilla-Béla-László UDMR      
201.  Kerekes Károly UDMR      
202.  Makkai Grigore UDMR      
203.  Moisoiu Adrian PRM      
204.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL      
205.  Pleșa Eugen Lucian PRM      
206.  Sbârcea Tiberiu Sergius PSD      
207.  Todoran Pavel PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 29 - NEAMȚ
208.  Bivolaru Ioan PSD      
209.  Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD      
210.  Onisei Ioan PD      
211.  Puzdrea Dumitru PRM      
212.  Șnaider Paul PRM      
213.  Tărâță Culiță PSD      
214.  Țibulcă Alexandru PSD      
215.  Țocu Iulian Costel PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 30 - OLT
216.  Bozgă Ion PSD      
217.  Ciuceanu Radu PRM      
218.  Delureanu Virgil PSD      
219.  Grădinaru Nicolae PRM      
220.  Iordache Florin PSD      
221.  Popa Constanța PRM      
222.  Popescu Costel-Eugen PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 31 - PRAHOVA
223.  Antonescu Niculae Napoleon PSD      
224.  Bercăroiu Victor PSD      
225.  Fâcă Mihail PSD      
226.  Firczak Gheorghe Minoritati      
227.  Ivănescu Paula Maria PD      
228.  Luchian Ion PNL      
229.  Mărăcineanu Adrian PRM      
230.  Mihăilescu Petru Șerban PSD      
231.  Moldoveanu Eugenia PSD      
232.  Satnoianu Tănase PRM      
233.  Semcu Adrian Emanuil PNL      
234.  Sirețeanu Mihail PSD      
235.  Tudor Marcu PRM      
 
Circumscriptia electorala nr. 32 - SATU-MARE
236.  Dragoș Liviu Iuliu PNL      
237.  Erdei Dolóczki István UDMR      
238.  Moiș Văsălie PRM      
239.  Pașcu Ioan Mircea PSD      
240.  Pécsi Francisc UDMR      
241.  Varga Attila UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 33 - SĂLAJ
242.  Micula Cătălin PNL      
243.  Păduroiu Valentin PSD      
244.  Vida Iuliu UDMR      
 
Circumscriptia electorala nr. 34 - SIBIU
245.  Bucur Mircea PSD      
246.  Enescu Nicolae PRM      
247.  Nan Nicolae PD      
248.  Podgorean Radu PSD      
249.  Suditu Gheorghe PSD      
250.  Știrbeț Cornel PNL      
251.  Wittstock Eberhard-Wolfgang Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 35 - SUCEAVA
252.  Abiței Ludovic PRM      
253.  Băncescu Ioan PRM      
254.  Crăciun Dorel Petru PSD      
255.  Dumitrescu Cristian-Sorin PSD      
256.  Lari-Iorga Leonida PRM      
257.  Longher Ghervazen Minoritati      
258.  Mândroviceanu Vasile neafiliat      
259.  Mohora Tudor PSD      
260.  Oltei Ion PSD      
261.  Sandu Alecu PSD      
262.  Stan Ioan PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 36 - TELEORMAN
263.  Antonescu George Crin Laurențiu PNL      
264.  Buga Florea PRM      
265.  Ianculescu Marian PSD      
266.  Marineci Ionel PSD      
267.  Mocanu Alexandru PD      
268.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD      
269.  Stuparu Timotei PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 37 - TIMIȘ
270.  Andea Petru PSD      
271.  Brînzan Ovidiu PSD      
272.  Coifan Viorel-Gheorghe PNL      
273.  Dănilă Vasile PNL      
274.  Florea Ana Minoritati      
275.  Mardari Ludovic PRM      
276.  Mirciov Petru Minoritati      
277.  Pribeanu Gheorghe PRM      
278.  Purceld Octavian-Mircea PRM      
279.  Puwak Hildegard-Carola PSD      
280.  Sassu Alexandru PSD      
281.  Toró Tiberiu UDMR      
282.  Ignat Miron Minoritati      
 
Circumscriptia electorala nr. 38 - TULCEA
283.  Lepșa Victor Sorin neafiliat      
284.  Niculescu Constantin PSD      
285.  Tunaru Raj-Alexandru neafiliat      
286.  Verbina Dan PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 39 - VASLUI
287.  Bentu Dumitru PSD      
288.  Marcu Grigore PSD      
289.  Mera Alexandru Liviu PD      
290.  Petruș Octavian Constantin PRM      
291.  Sadici Octavian PRM      
292.  Simion Sebastian PSD      
293.  Stanciu Zisu PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 40 - VÂLCEA
294.  Bleotu Vasile PSD      
295.  Dragomir Dumitru PRM      
296.  Mițaru Anton PSD      
297.  Predică Vasile PNL      
298.  Rădulescu Vasile-Relu PSD      
299.  Spiridon Nicu PSD      
 
Circumscriptia electorala nr. 41 - VRANCEA
300.  Dumitriu Carmen PSD      
301.  Ionescu Daniel PRM      
302.  Mitrea Miron Tudor PSD www.mt.ro    
303.  Popescu Kanty Cătălin PSD      
304.  Priboi Ristea PSD      
305.  Săpunaru Nini PNL      
 
Circumscriptia electorala nr. 42 - BUCUREȘTI
306.  Andronescu Ecaterina PSD      
307.  Arghezi Mitzura Domnica PRM      
308.  Avramescu Constantin-Gheorghe PNL      
309.  Bădoiu Cornel PSD      
310.  Bâldea Ioan PRM      
311.  Boagiu Anca-Daniela PD      
312.  Boajă Minică PSD      
313.  Bogdan Daniel Marius PD      
314.  Canacheu Costică PD      
315.  Cazimir Ștefan PSD      
316.  Ciontu Corneliu PRM      
317.  Ciopraga Mircea PNL      
318.  Dăianu Dorin PSD      
319.  Dobrescu Smaranda PSD      
320.  Dorian Dorel Minoritati      
321.  Duțu Constantin PRM      
322.  Fotopolos Sotiris Minoritati      
323.  Ionescu Mihaela PRM      
324.  Jipa Florina Ruxandra PRM      
325.  Manolescu Oana Minoritati      
326.  Moisescu Vlad-Octavian PNL      
327.  Nassar Rodica PSD      
328.  Năstase Adrian PSD      
329.  Neagu Ion PSD      
330.  Pataki Iulia UDMR      
331.  Păun Nicolae Minoritati      
332.  Popescu Dan Ioan PSD www.minind.ro    
333.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL      
334.  Radan Mihai Minoritati      
335.  Raicu Romeo Marius PD      
336.  Savu Vasile Ioan Minoritati      
337.  Severin Adrian PSD      
338.  Stana-Ionescu Ileana Minoritati      
339.  Vasile Aurelia PSD      
340.  Vasilescu Valentin neafiliat      
341.  Voicu Mădălin-Ștefan PSD      

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 1:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro