Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Arghezi Mitzura Domnica 10 dec. 1924 42 BUCUREȘTI PRM
2.  Mincu Iulian 21 mai 1927 23 IALOMIȚA PRM
3.  Ciuceanu Radu 16 apr. 1928 30 OLT PRM
4.  Avramescu Constantin-Gheorghe 30 apr. 1930 42 BUCUREȘTI PNL 1 oct. 2003
5.  Dorian Dorel 6 mai 1930   Minoritati
6.  Vida Iuliu 1 ian. 1932 33 SĂLAJ UDMR
7.  Cazimir Ștefan 10 noi. 1932 42 BUCUREȘTI PSD 6 feb. 2001
8.  Leonăchescu Nicolae 9 iul. 1934 3 ARGEȘ PRM
9.  Cristea Marin 27 iul. 1934 19 GIURGIU PSD
10.  Antonescu Niculae Napoleon 20 oct. 1934 31 PRAHOVA PSD
11.  Duțu Constantin 18 aug. 1935 42 BUCUREȘTI PRM
12.  Bălăeț Mitică 8 noi. 1935 12 CĂLĂRAȘI PRM
13.  Nan Nicolae 7 dec. 1935 34 SIBIU PD
14.  Tcaciuc Ștefan 13 ian. 1936   Minoritati
15.  Ionel Adrian 11 feb. 1936 24 IAȘI PSD
16.  Mera Alexandru Liviu 2 sep. 1936 39 VASLUI PD
17.  Stana-Ionescu Ileana 14 sep. 1936   Minoritati
18.  Apostolescu Maria 20 mai 1937 24 IAȘI PRM
19.  Țibulcă Alexandru 28 aug. 1937 29 NEAMȚ PSD
20.  Sersea Nicolae 12 sep. 1937 4 BACĂU PSD
21.  Palade Doru Dumitru 1 noi. 1937 7 BOTOȘANI PRM
22.  Cazan Romeo Gheorghe Leonard 15 noi. 1937 29 NEAMȚ PSD
23.  Fotopolos Sotiris 6 dec. 1937   Minoritati
24.  Moisoiu Adrian 15 ian. 1938 28 MUREȘ PRM
25.  Babiuc Victor 3 apr. 1938 8 BRAȘOV PD
26.  Radan Mihai 26 sep. 1938   Minoritati
27.  Neagu Victor 14 noi. 1938 25 ILFOV PSD
28.  Loghin Irina 19 feb. 1939 17 DOLJ PRM
29.  Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen 24 feb. 1939 8 BRAȘOV UDMR 15 noi. 2004
30.  Ionescu Smaranda Eugenia 7 mar. 1939 9 BRĂILA PRM
31.  Buga Florea 18 mar. 1939 36 TELEORMAN PRM
32.  Lazăr Maria 24 mar. 1939 18 GALAȚI PSD
33.  Tokay Gheorghe 27 mar. 1939 2 ARAD UDMR
34.  Ifrim Mircea 4 mai 1939 26 MARAMUREȘ PRM
35.  Merce Ilie 18 iun. 1939 16 DÂMBOVIȚA PRM
36.  Sbârcea Tiberiu Sergius 19 iun. 1939 28 MUREȘ PSD 26 mar. 2001
37.  Tudor Marcu 11 iul. 1939 31 PRAHOVA PRM
38.  Magheru Paul 9 aug. 1939 5 BIHOR PRM
39.  Ionescu Anton 10 dec. 1939 13 CLUJ PNL
40.  Niculescu Constantin 18 mai 1940 38 TULCEA PSD
41.  Neagu Ion 28 iun. 1940 42 BUCUREȘTI PSD
42.  Mocioi Ion 3 oct. 1940 20 GORJ PRM
43.  Manolescu Oana 26 mai 1941   Minoritati
44.  Târpescu Pavel 15 iul. 1941 24 IAȘI PSD
45.  Ignat Miron 24 aug. 1941   Minoritati
46.  Boiangiu Cornel 7 noi. 1941 17 DOLJ neafiliat
47.  Ciontu Corneliu 15 noi. 1941 42 BUCUREȘTI PRM
48.  Mândroviceanu Vasile 26 noi. 1941 35 SUCEAVA neafiliat
49.  Petruș Octavian Constantin 13 ian. 1942 39 VASLUI PRM
50.  Bolcaș Lucian Augustin 15 apr. 1942 10 BUZĂU PRM
51.  Nicolescu Mihai 18 iun. 1942 17 DOLJ PSD
52.  Rus Emil 8 aug. 1942 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PRM
53.  Puzdrea Dumitru 17 oct. 1942 29 NEAMȚ PRM
54.  Bivolaru Ioan 14 noi. 1942 29 NEAMȚ PSD
55.  Zăvoianu Ioan Dorel 15 ian. 1943 2 ARAD PSD
56.  Năstase Ioan Mihai 9 mai 1943 13 CLUJ neafiliat
57.  Ianculescu Marian 13 aug. 1943 36 TELEORMAN PSD
58.  Ariton Gheorghe 20 oct. 1943 14 CONSTANȚA PRM
59.  Oltei Ion 21 oct. 1943 35 SUCEAVA PSD
60.  Cladovan Teodor 2 ian. 1944 5 BIHOR PD
61.  Pécsi Francisc 3 ian. 1944 32 SATU-MARE UDMR
62.  Dolănescu Ion 25 ian. 1944 25 ILFOV PRM
63.  Giuglea Ștefan 8 mar. 1944 14 CONSTANȚA PSD
64.  Mihăilescu Petru Șerban 8 mar. 1944 31 PRAHOVA PSD
65.  Moldoveanu Eugenia 19 mar. 1944 31 PRAHOVA PSD
66.  Popescu Costel-Eugen 29 apr. 1944 30 OLT PRM 22 oct. 2001
67.  Bădoiu Cornel 15 mai 1944 42 BUCUREȘTI PSD
68.  Jipa Florina Ruxandra 3 iun. 1944 42 BUCUREȘTI PRM
69.  Dinu Gheorghe 11 iun. 1944 8 BRAȘOV PRM
70.  Posea Petre 25 iun. 1944 10 BUZĂU PSD
71.  Grigoraș Neculai 8 iul. 1944 17 DOLJ PSD
72.  Dorneanu Valer 21 noi. 1944 24 IAȘI PSD
73.  Gheorghiof Titu Nicolae 24 dec. 1944 2 ARAD PNL
74.  Godja Petru 3 ian. 1945 26 MARAMUREȘ PSD
75.  Predică Vasile 4 ian. 1945 40 VÂLCEA PNL
76.  Miclea Ioan 18 ian. 1945 13 CLUJ PRM
77.  Sandu Ion Florentin 20 feb. 1945 18 GALAȚI PSD
78.  Miron Vasile 15 mar. 1945 4 BACĂU PSD
79.  Lăpădat Ștefan 2 apr. 1945 27 MEHEDINȚI neafiliat
80.  Dobrescu Smaranda 27 apr. 1945 42 BUCUREȘTI PSD
81.  Asztalos Ferenc 16 mai 1945 21 HARGHITA UDMR
82.  Mițaru Anton 7 aug. 1945 40 VÂLCEA PSD
83.  Șnaider Paul 15 sep. 1945 29 NEAMȚ PRM
84.  Mirciov Petru 25 feb. 1946   Minoritati
85.  Rasovan Dan Grigore 11 mar. 1946 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
86.  Chelbea Aurel 1 apr. 1946 23 IALOMIȚA PSD 1 sep. 2004
87.  Popescu Bejat Ștefan Marian 7 apr. 1946 20 GORJ PD
88.  Creț Nicoară 13 apr. 1946 2 ARAD PSD
89.  Dragomir Dumitru 30 mai 1946 40 VÂLCEA PRM
90.  Stănescu Alexandru-Octavi 18 iun. 1946 3 ARGEȘ PSD
91.  Băncescu Ioan 18 iul. 1946 35 SUCEAVA PRM
92.  Pleșa Eugen Lucian 4 sep. 1946 28 MUREȘ PRM
93.  Suciu Vasile 15 sep. 1946 13 CLUJ PSD
94.  Ivănescu Paula Maria 29 oct. 1946 31 PRAHOVA PD
95.  Georgescu Filip 14 noi. 1946 3 ARGEȘ PSD
96.  Dănilă Vasile 4 ian. 1947 37 TIMIȘ PNL 1 sep. 2004
97.  Dobre Traian 30 mar. 1947 24 IAȘI PSD
98.  Priboi Ristea 9 mai 1947 41 VRANCEA PSD
99.  Sirețeanu Mihail 15 iun. 1947 31 PRAHOVA PSD
100.  Popescu Virgil 20 iun. 1947 17 DOLJ PSD
101.  Cășunean-Vlad Adrian 16 iul. 1947 15 COVASNA PSD
102.  Moldovan Petre 25 aug. 1947 26 MARAMUREȘ PSD
103.  Vekov Károly-János 26 sep. 1947 13 CLUJ UDMR
104.  Ionescu Costel Marian 10 oct. 1947 16 DÂMBOVIȚA PRM
105.  Marineci Ionel 22 oct. 1947 36 TELEORMAN PSD
106.  Sonea Ioan 9 dec. 1947 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD neafiliat
107.  Coifan Viorel-Gheorghe 12 dec. 1947 37 TIMIȘ PNL
108.  Kerekes Károly 14 dec. 1947 28 MUREȘ UDMR
109.  Marcu Grigore 20 ian. 1948 39 VASLUI PSD 30 iun. 2004
110.  Purceld Octavian-Mircea 12 feb. 1948 37 TIMIȘ PRM
111.  Popescu Dan Ioan 10 mar. 1948 42 BUCUREȘTI PSD
112.  Mogoș Ion 11 mar. 1948 24 IAȘI PD
113.  Wittstock Eberhard-Wolfgang 14 mar. 1948   Minoritati
114.  Andronescu Ecaterina 7 apr. 1948 42 BUCUREȘTI PSD
115.  Kelemen Atilla-Béla-László 4 mai 1948 28 MUREȘ UDMR
116.  Ionescu Daniel 27 mai 1948 41 VRANCEA PRM
117.  Antal István 23 iun. 1948 21 HARGHITA UDMR
118.  Bucur Mircea 4 iul. 1948 34 SIBIU PSD
119.  Becsek-Garda Dezső-Kálmán 26 aug. 1948 21 HARGHITA UDMR
120.  Kónya-Hamar Sándor 5 sep. 1948 13 CLUJ UDMR
121.  Baltă Mihai 4 oct. 1948 7 BOTOȘANI PSD
122.  Boboc Alexe 5 oct. 1948 23 IALOMIȚA PRM 1 sep. 2004
123.  Tămagă Constantin 21 noi. 1948 3 ARGEȘ PSD 8 noi. 2004
124.  Cîrstoiu Ion 29 noi. 1948 3 ARGEȘ PD
125.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 dec. 1948 14 CONSTANȚA PSD
126.  Pașcu Ioan Mircea 17 feb. 1949 32 SATU-MARE PSD
127.  Sadici Octavian 19 feb. 1949 39 VASLUI PRM
128.  Mircea Costache 25 mar. 1949 10 BUZĂU PRM
129.  Suditu Gheorghe 23 apr. 1949 34 SIBIU PSD 6 feb. 2001
130.  Muscă Monica Octavia 4 mai 1949 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
131.  Ionescu Mihaela 9 mai 1949 42 BUCUREȘTI PRM
132.  Moisescu George Dumitru 14 mai 1949 9 BRĂILA PRM
133.  Stanciu Anghel 15 aug. 1949 24 IAȘI PRM
134.  Stroe Radu 31 aug. 1949 26 MARAMUREȘ PNL
135.  Puwak Hildegard-Carola 16 sep. 1949 37 TIMIȘ PSD
136.  Dan Matei-Agathon 17 sep. 1949 4 BACĂU PSD
137.  Ștefănoiu Luca 16 oct. 1949 26 MARAMUREȘ PSD
138.  Lari-Iorga Leonida 26 oct. 1949 35 SUCEAVA PRM
139.  Baban Ștefan 3 noi. 1949 7 BOTOȘANI PRM
140.  Buzea Cristian Valeriu 3 noi. 1949 19 GIURGIU PRM
141.  Vasile Aurelia 16 noi. 1949 42 BUCUREȘTI PSD
142.  Andea Petru 28 noi. 1949 37 TIMIȘ PSD
143.  Gheorghiu Viorel 24 ian. 1950 25 ILFOV PSD
144.  Saulea Dănuț Neculai 20 feb. 1950 18 GALAȚI PRM
145.  Florescu Ion 20 mar. 1950 20 GORJ PSD
146.  Rușanu Dan Radu 25 mai 1950 22 HUNEDOARA PNL
147.  Năstase Adrian 22 iun. 1950 42 BUCUREȘTI PSD
148.  Neacșu Ilie 5 iul. 1950 22 HUNEDOARA PSD
149.  Mândrea-Muraru Mihaela 21 iul. 1950 2 ARAD PSD
150.  Bâldea Ioan 24 aug. 1950 42 BUCUREȘTI PRM
151.  Mălaimare Mihai Adrian 27 aug. 1950 7 BOTOȘANI PSD
152.  Burnei Ion 4 sep. 1950 3 ARGEȘ PSD
153.  Baltă Tudor 17 sep. 1950 14 CONSTANȚA PSD
154.  Mohora Tudor 6 oct. 1950 35 SUCEAVA PSD
155.  Bozgă Ion 15 oct. 1950 30 OLT PSD 6 feb. 2001
156.  Neamțu Horia Ion 2 noi. 1950 10 BUZĂU PSD
157.  Popa Virgil 11 noi. 1950 16 DÂMBOVIȚA PSD
158.  Sandu Alecu 18 noi. 1950 35 SUCEAVA PSD
159.  Mocanu Alexandru 1 dec. 1950 36 TELEORMAN PD 27 mai 2003
160.  Bentu Dumitru 3 dec. 1950 39 VASLUI PSD
161.  Bran Vasile 15 ian. 1951 8 BRAȘOV PD
162.  Luchian Ion 18 ian. 1951 31 PRAHOVA PNL
163.  Popa Cornel 31 ian. 1951 5 BIHOR PNL
164.  Moiș Văsălie 8 feb. 1951 32 SATU-MARE PRM
165.  Cojocaru Nicu 12 feb. 1951 2 ARAD neafiliat
166.  Brudașcu Dan 27 mar. 1951 13 CLUJ PRM
167.  Boabeș Dumitru 7 mai 1951 12 CĂLĂRAȘI PSD
168.  Stuparu Timotei 27 mai 1951 36 TELEORMAN PSD
169.  Gheorghe Valeriu 26 aug. 1951 4 BACĂU PNL
170.  Timiș Ioan 17 sep. 1951 22 HUNEDOARA PSD
171.  Bercăroiu Victor 18 sep. 1951 31 PRAHOVA PSD
172.  Vâlva Melania 23 sep. 1951 4 BACĂU PRM 1 sep. 2004
173.  Bartoș Daniela 5 oct. 1951 9 BRĂILA PSD
174.  Barbu Gheorghe 3 noi. 1951 22 HUNEDOARA PD
175.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 14 ian. 1952 42 BUCUREȘTI PNL
176.  Abiței Ludovic 21 feb. 1952 35 SUCEAVA PRM
177.  Makkai Grigore 7 apr. 1952 28 MUREȘ UDMR
178.  Arnăutu Eugenu 18 apr. 1952 17 DOLJ PSD
179.  Bucur Constantin 15 mai 1952 20 GORJ PRM
180.  Satnoianu Tănase 4 iul. 1952 31 PRAHOVA PRM 1 sep. 2004
181.  Pușcaș Vasile 8 iul. 1952 13 CLUJ PSD
182.  Voicu Mădălin-Ștefan 10 iul. 1952 42 BUCUREȘTI PSD
183.  Roșculeț Gheorghe 24 iul. 1952 8 BRAȘOV PSD 5 mar. 2001
184.  Știrbeț Cornel 11 sep. 1952 34 SIBIU PNL 20 feb. 2001
185.  Marin Gheorghe 1 oct. 1952 3 ARGEȘ PSD
186.  Böndi Gyöngyike 2 oct. 1952 26 MARAMUREȘ UDMR
187.  Tărâță Culiță 6 dec. 1952 29 NEAMȚ PSD
188.  Pereș Alexandru 20 dec. 1952 1 ALBA PD
189.  Petrescu Ovidiu Cameliu 11 feb. 1953 10 BUZĂU PSD
190.  Motoc Marian-Adrian 3 mar. 1953 14 CONSTANȚA PSD 6 feb. 2001
191.  Berceanu Radu Mircea 5 mar. 1953 17 DOLJ PD
192.  Gvozdenovici Slavomir 10 mar. 1953   Minoritati
193.  Enescu Nicolae 16 apr. 1953 34 SIBIU PRM
194.  Oltean Ioan 20 apr. 1953 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PD
195.  Hașotti Puiu 14 iun. 1953 14 CONSTANȚA PNL
196.  Buruiană Aprodu Daniela 19 iul. 1953 18 GALAȚI PRM
197.  Hrebenciuc Viorel 7 aug. 1953 4 BACĂU PSD
198.  Bahrin Dorel 29 aug. 1953 23 IALOMIȚA PSD
199.  Sali Negiat 4 sep. 1953   Minoritati
200.  Ștefan Ion 4 sep. 1953 9 BRĂILA PSD
201.  Lepădatu Lucia Cornelia 12 sep. 1953 18 GALAȚI PSD
202.  Grădinaru Nicolae 5 noi. 1953 30 OLT PRM
203.  Mărăcineanu Adrian 27 noi. 1953 31 PRAHOVA PRM
204.  Ionescu Cornelia 23 dec. 1953 16 DÂMBOVIȚA PSD 1 sep. 2004
205.  Onisei Ioan 4 ian. 1954 29 NEAMȚ PD
206.  Pribeanu Gheorghe 8 ian. 1954 37 TIMIȘ PRM
207.  Mardari Ludovic 24 ian. 1954 37 TIMIȘ PRM
208.  Afrăsinei Viorica 14 feb. 1954 7 BOTOȘANI PSD
209.  Borbély László 26 mar. 1954 28 MUREȘ UDMR
210.  Severin Adrian 28 mar. 1954 42 BUCUREȘTI PSD
211.  Bleotu Vasile 2 apr. 1954 40 VÂLCEA PSD
212.  Fâcă Mihail 7 iun. 1954 31 PRAHOVA PSD
213.  Albu Gheorghe 19 iun. 1954 16 DÂMBOVIȚA PD
214.  Todoran Pavel 29 iun. 1954 28 MUREȘ PSD
215.  Bar Mihai 8 iul. 1954 5 BIHOR PSD
216.  Stoian Mircea 7 aug. 1954 14 CONSTANȚA PRM 18 ian. 2001
217.  Naidin Petre 5 sep. 1954 12 CĂLĂRAȘI neafiliat
218.  Cherescu Pavel 19 noi. 1954 5 BIHOR neafiliat
219.  Boajă Minică 16 dec. 1954 42 BUCUREȘTI PSD
220.  Lăpușan Alexandru 1 feb. 1955 13 CLUJ PSD
221.  Podgorean Radu 22 mar. 1955 34 SIBIU PSD
222.  Márton Árpád-Francisc 25 mar. 1955 15 COVASNA UDMR
223.  Duțu Gheorghe 19 apr. 1955 8 BRAȘOV PSD
224.  Dumitrescu Cristian-Sorin 24 apr. 1955 35 SUCEAVA PSD
225.  Erdei Dolóczki István 1 mai 1955 32 SATU-MARE UDMR
226.  Gubandru Aurel 29 mai 1955 10 BUZĂU PSD
227.  Firczak Gheorghe 10 iun. 1955   Minoritati
228.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 2 aug. 1955 28 MUREȘ PNL
229.  Stan Ion 13 aug. 1955 16 DÂMBOVIȚA PSD
230.  Iriza Scarlat 3 sep. 1955 20 GORJ PSD
231.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu 15 sep. 1955 36 TELEORMAN PSD
232.  Cliveti Minodora 24 oct. 1955 4 BACĂU PSD
233.  Sassu Alexandru 26 oct. 1955 37 TIMIȘ PSD
234.  Niță Constantin 27 noi. 1955 8 BRAȘOV PSD
235.  Stan Ioan 3 mar. 1956 35 SUCEAVA PSD
236.  Voinea Florea 19 apr. 1956 17 DOLJ neafiliat
237.  Pășcuț Ștefan 3 iun. 1956 22 HUNEDOARA PRM 6 feb. 2001
238.  Nicolicea Eugen 6 iun. 1956 27 MEHEDINȚI PSD
239.  Bereczki Endre 23 iun. 1956 4 BACĂU PSD
240.  Olteanu Ionel 3 iul. 1956 10 BUZĂU PSD
241.  Mitrea Miron Tudor 8 aug. 1956 41 VRANCEA PSD
242.  Nistor Vasile 8 sep. 1956 4 BACĂU PD
243.  Florea Ana 26 sep. 1956   Minoritati
244.  Ionescu Dan 30 sep. 1956 2 ARAD PSD
245.  Bîrsan Iulian-Gabriel 29 oct. 1956 18 GALAȚI PD 1 sep. 2004
246.  Popescu Dorin Grigore 6 apr. 1957 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
247.  Dragoș Liviu Iuliu 8 apr. 1957 32 SATU-MARE PNL
248.  Gheorghiu Adrian 21 apr. 1957 19 GIURGIU PSD
249.  Spiridon Nicu 11 iun. 1957 40 VÂLCEA PSD
250.  Lepșa Victor Sorin 25 iun. 1957 38 TULCEA neafiliat
251.  Nassar Rodica 25 iun. 1957 42 BUCUREȘTI PSD
252.  Andrei Ioan 27 iul. 1957 1 ALBA PSD
253.  Crișan Emil 15 aug. 1957 1 ALBA PRM
254.  Székely Ervin-Zoltan 19 aug. 1957 5 BIHOR UDMR
255.  Toró Tiberiu 11 sep. 1957 37 TIMIȘ UDMR
256.  Dăianu Dorin 14 noi. 1957 42 BUCUREȘTI PSD 24 iun. 2003
257.  Dragu George 18 noi. 1957 9 BRĂILA PSD
258.  Drețcanu Doina Micșunica 29 dec. 1957 7 BOTOȘANI PSD 6 feb. 2001
259.  Mocioalcă Ion 1 ian. 1958 11 CARAȘ-SEVERIN PSD 6 feb. 2001
260.  Sârbu Marian 12 ian. 1958 12 CĂLĂRAȘI PSD
261.  Neamțu Tiberiu Paul 1 apr. 1958 24 IAȘI PSD
262.  Marcu Gheorghe 15 apr. 1958 7 BOTOȘANI PSD
263.  Selagea Constantin 3 mai 1958 1 ALBA PSD
264.  Crăciun Dorel Petru 20 aug. 1958 35 SUCEAVA PSD
265.  Popa Constanța 4 sep. 1958 30 OLT PRM
266.  Canacheu Costică 15 oct. 1958 42 BUCUREȘTI PD
267.  Brînzan Ovidiu 16 apr. 1959 37 TIMIȘ PSD
268.  Pambuccian Varujan 25 apr. 1959   Minoritati
269.  Naum Liana Elena 10 mai 1959 14 CONSTANȚA PSD
270.  Gingaraș Georgiu 21 mai 1959 3 ARGEȘ PSD
271.  Rus Ioan 24 mai 1959 22 HUNEDOARA PSD
272.  Antonescu George Crin Laurențiu 21 sep. 1959 36 TELEORMAN PNL
273.  Țocu Iulian Costel 1 oct. 1959 29 NEAMȚ PSD
274.  Mînzînă Ion 15 oct. 1959 3 ARGEȘ PRM
275.  Tunaru Raj-Alexandru 12 noi. 1959 38 TULCEA neafiliat
276.  Savu Vasile Ioan 2 dec. 1959   Minoritati
277.  Maior Dorin Lazăr 4 mar. 1960 8 BRAȘOV PSD
278.  Anton Marin 8 mai 1960 25 ILFOV PNL
279.  Verbina Dan 15 mai 1960 38 TULCEA PSD
280.  Nechifor Cristian 13 iun. 1960 24 IAȘI PSD
281.  Nica Dan 2 iul. 1960 18 GALAȚI PSD
282.  Semcu Adrian Emanuil 9 iul. 1960 31 PRAHOVA PNL 24 iun. 2003
283.  Ciopraga Mircea 15 aug. 1960 42 BUCUREȘTI PNL 18 oct. 2004
284.  Popescu Gheorghe 19 aug. 1960 20 GORJ PSD
285.  Iordache Florin 14 dec. 1960 30 OLT PSD
286.  Stanciu Zisu 28 dec. 1960 39 VASLUI PSD
287.  Mitu Octavian 15 feb. 1961 14 CONSTANȚA PSD
288.  Vasilescu Valentin 16 iun. 1961 42 BUCUREȘTI neafiliat
289.  Păduroiu Valentin 18 oct. 1961 33 SĂLAJ PSD
290.  Iliescu Valentin Adrian 1 noi. 1961 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PD
291.  Simedru Dan Coriolan 25 feb. 1962 1 ALBA PNL
292.  Rădoi Ion 17 apr. 1962 19 GIURGIU PSD
293.  Stănișoară Mihai 11 iun. 1962 27 MEHEDINȚI PD
294.  Birtalan Akos 2 iul. 1962 15 COVASNA UDMR
295.  Cerchez Metin 30 iul. 1962   Minoritati
296.  Dumitriu Carmen 1 oct. 1962 41 VRANCEA PSD
297.  Man Mircea 26 noi. 1962 26 MARAMUREȘ PD
298.  Bălășoiu Amalia 15 feb. 1963 8 BRAȘOV PSD
299.  Varga Attila 21 apr. 1963 32 SATU-MARE UDMR
300.  Pataki Iulia 16 mai 1963 42 BUCUREȘTI UDMR
301.  Delureanu Virgil 30 mai 1963 30 OLT PSD 18 oct. 2004
302.  Săpunaru Nini 2 iun. 1963 41 VRANCEA PNL
303.  Moraru Constantin Florentin 3 iun. 1963 3 ARGEȘ neafiliat
304.  Popescu Kanty Cătălin 2 noi. 1963 41 VRANCEA PSD
305.  Raicu Romeo Marius 3 noi. 1963 42 BUCUREȘTI PD
306.  Mitrea Manuela 28 noi. 1963 27 MEHEDINȚI PSD
307.  Winkler Iuliu 14 mar. 1964 22 HUNEDOARA UDMR
308.  Păun Nicolae 9 noi. 1964   Minoritati
309.  Armaș Iosif 12 mai 1965 12 CĂLĂRAȘI PSD
310.  Calcan Valentin Gigel 21 iul. 1965 16 DÂMBOVIȚA PSD
311.  Tamás Sándor 22 sep. 1966 15 COVASNA UDMR
312.  Tudose Mihai 6 mar. 1967 9 BRĂILA PSD
313.  Ionescu Răzvan 27 iul. 1967 5 BIHOR PSD
314.  Vasilescu Nicolae 15 aug. 1967 17 DOLJ PRM
315.  Eserghep Gelil 30 aug. 1967 14 CONSTANȚA PRM
316.  Sandache Cristian 1 sep. 1967 24 IAȘI PSD
317.  Zgonea Valeriu Ștefan 3 sep. 1967 17 DOLJ PSD
318.  Kelemen Hunor 18 oct. 1967 21 HARGHITA UDMR
319.  Moș Augusta-Maria 4 noi. 1967 26 MARAMUREȘ PSD 20 sep. 2004
320.  Iriza Marius 3 ian. 1968 11 CARAȘ-SEVERIN PRM 5 feb. 2002
321.  Micula Cătălin 20 ian. 1968 33 SĂLAJ PNL
322.  Szilágyi Zsolt 29 iul. 1968 5 BIHOR neafiliat
323.  Boagiu Anca-Daniela 30 noi. 1968 42 BUCUREȘTI PD
324.  Ștefănescu Codrin 20 dec. 1968 1 ALBA PSD
325.  Nădejde Vlad-George 14 feb. 1969 22 HUNEDOARA PRM
326.  Hossu Valentin Tiberiu 12 mai 1970 16 DÂMBOVIȚA PSD 1 sep. 2004
327.  Mihălcescu Carmen-Ileana 14 mai 1970 4 BACĂU PSD
328.  Simion Sebastian 28 mai 1970 39 VASLUI PSD 30 iun. 2004
329.  Longher Ghervazen 3 ian. 1972   Minoritati 16 apr. 2002
330.  Sarkady Zsolt Csaba 22 mai 1972 5 BIHOR UDMR 29 iun. 2004
331.  Voinea Olga Lucheria 6 iun. 1972 18 GALAȚI neafiliat
332.  Vasilescu Lia Olguța 18 noi. 1974 17 DOLJ PRM
333.  Hogea Vlad Gabriel 9 ian. 1977 24 IAȘI PRM
334.  Gurzău Adrian 20 apr. 1977 13 CLUJ PD 1 sep. 2004
335.  Bogdan Daniel Marius - 42 BUCUREȘTI PD 29 iun. 2004
336.  Ionel Viorel - 27 MEHEDINȚI PRM 29 iun. 2004
337.  Kedves Emeric - 21 HARGHITA UDMR 29 iun. 2004
338.  Moisescu Vlad-Octavian - 42 BUCUREȘTI PNL 29 iun. 2004
339.  Rădulescu Vasile-Relu - 40 VÂLCEA PSD 15 iun. 2004
340.  Tofan Sergiu Mihail - 18 GALAȚI PNL 7 sep. 2004
341.  Tuducan Teodor Crăciun - 11 CARAȘ-SEVERIN PD 29 iun. 2004

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 2:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro