Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica -- T

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Tabără Valeriu 37 TIMIȘ PD-L
2.  Taloș Gheorghe-Mirel 42 BUCUREȘTI PNL 19 dec. 2007
3.  Tămagă Constantin 3 ARGEȘ PSD
4.  Tănăsescu Tudor 19 GIURGIU PSD 19 dec. 2007
5.  Tărniceru Petru 35 SUCEAVA PSD
6.  Teodorescu George Alin 9 BRĂILA PSD
7.  Timar Liviu 28 MUREȘ PSD
8.  Timiș Ioan 22 HUNEDOARA PNL
9.  Todoran Pavel 28 MUREȘ PSD
10.  Toma Florentina Marilena 25 ILFOV PSD
11.  Toma Horia-Victor 31 PRAHOVA PNL
12.  Toró Tiberiu 37 TIMIȘ UDMR
13.  Tudor Constantin 12 CĂLĂRAȘI PD-L
14.  Tudor Marcu 31 PRAHOVA PRM
15.  Tudose Mihai 9 BRĂILA PSD
16.  Turc Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL 19 dec. 2007
17.  Turcan Raluca 34 SIBIU PD-L

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Tcaciuc Ștefan   Minoritati 27 iul. 2005
2.  Tănăsescu Mihai Nicolae 3 ARGEȘ PSD 29 mai 2007
3.  Tamás Sándor 15 COVASNA UDMR 3 iul. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 13:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro