Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Vainer Aurel 10 ian. 1932   Minoritati
2.  Cazan Romeo Gheorghe Leonard 15 noi. 1937 24 IAȘI PSD
3.  Furo Iuliu Ioan 30 noi. 1937 42 BUCUREȘTI PRM
4.  Moisoiu Adrian 15 ian. 1938 28 MUREȘ PRM
5.  Andon Sergiu 12 sep. 1938 16 DÂMBOVIȚA PC
6.  Radan Mihai 26 sep. 1938   Minoritati
7.  Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen 24 feb. 1939 8 BRAȘOV UDMR 13 aug. 2008
8.  Ifrim Mircea 4 mai 1939 4 BACĂU PNL
9.  Merce Ilie 18 iun. 1939 16 DÂMBOVIȚA PRM
10.  Tudor Marcu 11 iul. 1939 31 PRAHOVA PRM
11.  Magheru Paul 9 aug. 1939 5 BIHOR PRM
12.  Chiper Gheorghe 8 oct. 1939 2 ARAD PSD
13.  Glăvan Ștefan 20 dec. 1939 37 TIMIȘ PC
14.  Manolescu Oana 26 mai 1941   Minoritati
15.  Ignat Miron 24 aug. 1941   Minoritati
16.  Ciontu Corneliu 15 noi. 1941 42 BUCUREȘTI PC
17.  Gabor Gheorghe 27 feb. 1942 8 BRAȘOV PNL
18.  Bolcaș Lucian Augustin 15 apr. 1942 42 BUCUREȘTI PRM
19.  Coșea Dumitru Gheorghe Mircea 9 iun. 1942 30 OLT PD-L
20.  Haszmann Pál-Péter 12 aug. 1942 15 COVASNA UDMR 13 aug. 2008
21.  Buciu Angela 5 oct. 1942 26 MARAMUREȘ PRM
22.  Puzdrea Dumitru 17 oct. 1942 29 NEAMȚ PD-L
23.  Bivolaru Ioan 14 noi. 1942 29 NEAMȚ PSD
24.  Străchinaru Petre 10 ian. 1943 15 COVASNA PD-L
25.  Diaconescu Marin 12 iun. 1943 30 OLT PRM
26.  Fârșirotu Vladimir Mircea 26 noi. 1943 24 IAȘI PRM
27.  Vlasov Mihail 15 dec. 1943 24 IAȘI PNL 13 aug. 2008
28.  Sasu Ion 5 mar. 1944 17 DOLJ PRM
29.  Popescu Corneliu 10 apr. 1944 31 PRAHOVA PD-L 19 dec. 2007
30.  Popeangă Petre 19 mai 1944 20 GORJ PRM
31.  Jipa Florina Ruxandra 3 iun. 1944 34 SIBIU PSD
32.  Buciuta Ștefan 23 oct. 1944   Minoritati 13 sep. 2005
33.  Ujeniuc Dragoș 20 noi. 1944 19 GIURGIU PNL
34.  Dorneanu Valer 21 noi. 1944 24 IAȘI PSD
35.  Oancea Viorel 8 dec. 1944 37 TIMIȘ PD-L
36.  Godja Petru 3 ian. 1945 26 MARAMUREȘ PSD
37.  Asztalos Ferenc 16 mai 1945 21 HARGHITA UDMR
38.  Dumitrescu Zamfir 15 apr. 1946 42 BUCUREȘTI neafiliat
39.  Dragomir Dumitru 30 mai 1946 40 VÂLCEA neafiliat
40.  Pupeză Viorel 11 iun. 1946 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PC
41.  Stănescu Alexandru-Octavi 18 iun. 1946 3 ARGEȘ PSD 5 iun. 2007
42.  Avram Dumitru 3 iul. 1946 36 TELEORMAN PRM
43.  Știucă Alecsandru 24 iul. 1946 23 IALOMIȚA PSD
44.  Mocanu Vasile 27 sep. 1946 24 IAȘI PSD
45.  Georgescu Filip 14 noi. 1946 3 ARGEȘ PSD
46.  Király Andrei-Gheorghe 3 feb. 1947 2 ARAD UDMR
47.  Dobre Traian 30 mar. 1947 24 IAȘI PNL
48.  Sirețeanu Mihail 15 iun. 1947 31 PRAHOVA PSD
49.  Iustian Mircea Teodor 11 aug. 1947 14 CONSTANȚA PD-L
50.  Kerekes Károly 14 dec. 1947 28 MUREȘ UDMR
51.  Vlădoiu Aurel 27 ian. 1948 40 VÂLCEA PSD
52.  Purceld Octavian-Mircea 12 feb. 1948 37 TIMIȘ PRM
53.  Hanganu Romeo Octavian 8 mar. 1948 31 PRAHOVA neafiliat
54.  Popescu Dan Ioan 10 mar. 1948 42 BUCUREȘTI PC
55.  Andronescu Ecaterina 7 apr. 1948 42 BUCUREȘTI PSD
56.  Faina Constantin 29 apr. 1948 8 BRAȘOV PNL
57.  Kelemen Atilla-Béla-László 4 mai 1948 28 MUREȘ UDMR
58.  Ionescu Daniel 27 mai 1948 41 VRANCEA PD-L
59.  Antal István 23 iun. 1948 21 HARGHITA UDMR
60.  Becsek-Garda Dezső-Kálmán 26 aug. 1948 21 HARGHITA UDMR
61.  Kónya-Hamar Sándor 5 sep. 1948 13 CLUJ UDMR
62.  Ungureanu Valeriu Alexandru 19 sep. 1948 10 BUZĂU PSD
63.  Marin Constantin 29 oct. 1948 31 PRAHOVA PSD 25 iul. 2005
64.  Tămagă Constantin 21 noi. 1948 3 ARGEȘ PSD
65.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 dec. 1948 38 TULCEA PSD
66.  Dumitriu Mihai 28 feb. 1949 24 IAȘI PSD
67.  Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria 20 mar. 1949 27 MEHEDINȚI PRM
68.  Mircea Costache 25 mar. 1949 10 BUZĂU PC
69.  Amarie Constantin 26 apr. 1949 36 TELEORMAN PD-L
70.  Tabără Valeriu 1 iul. 1949 37 TIMIȘ PD-L
71.  Munteanu Ioan 7 aug. 1949 29 NEAMȚ PSD
72.  Stanciu Anghel 15 aug. 1949 24 IAȘI PSD
73.  Momanu Corneliu 19 sep. 1949 41 VRANCEA PD-L
74.  Lari-Iorga Leonida 26 oct. 1949 35 SUCEAVA neafiliat
75.  Baban Ștefan 3 noi. 1949 7 BOTOȘANI PRM
76.  Buzea Cristian Valeriu 3 noi. 1949 1 ALBA PRM
77.  Vasile Aurelia 16 noi. 1949 42 BUCUREȘTI PSD
78.  Andea Petru 28 noi. 1949 37 TIMIȘ PSD
79.  Ciocâlteu Alexandru 9 dec. 1949 30 OLT PD-L
80.  Mătușa Tudor 28 ian. 1950 17 DOLJ PRM
81.  Rușanu Dan Radu 25 mai 1950 22 HUNEDOARA PNL
82.  Năstase Adrian 22 iun. 1950 42 BUCUREȘTI PSD
83.  Mălaimare Mihai Adrian 27 aug. 1950 7 BOTOȘANI PNL
84.  Burnei Ion 4 sep. 1950 3 ARGEȘ PSD 19 dec. 2007
85.  Chiș Filonaș 20 sep. 1950 33 SĂLAJ PSD
86.  Lificiu Petru 1 oct. 1950 18 GALAȚI PD-L
87.  Mircovici Niculae 1 oct. 1950   Minoritati
88.  Mohora Tudor 6 oct. 1950 35 SUCEAVA PSD
89.  Mocanu Alexandru 1 dec. 1950 36 TELEORMAN PD-L 3 feb. 2005
90.  Bentu Dumitru 3 dec. 1950 39 VASLUI PSD
91.  Luchian Ion 18 ian. 1951 31 PRAHOVA PNL
92.  Popa Cornel 31 ian. 1951 5 BIHOR PNL
93.  Teodorescu George Alin 30 mar. 1951 9 BRĂILA PSD
94.  Nechita Aurel 14 apr. 1951 18 GALAȚI PSD
95.  Călin Ion 21 apr. 1951 17 DOLJ PSD
96.  Bónis István 1 mai 1951 26 MARAMUREȘ UDMR
97.  Strungă Emil 18 mai 1951 18 GALAȚI PNL
98.  Timiș Ioan 17 sep. 1951 22 HUNEDOARA PNL
99.  Stănescu Cristian 13 oct. 1951 8 BRAȘOV PRM
100.  Barbu Gheorghe 3 noi. 1951 22 HUNEDOARA PD-L
101.  Manta Pantelimon 1 ian. 1952 20 GORJ PNL
102.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 14 ian. 1952 42 BUCUREȘTI PNL
103.  Lakatos Petru 19 feb. 1952 5 BIHOR UDMR
104.  Pușcă Mircea Valer 6 mar. 1952 13 CLUJ PNL
105.  Tudor Constantin 14 apr. 1952 12 CĂLĂRAȘI PD-L
106.  Ungureanu Petre 16 apr. 1952 40 VÂLCEA PD-L
107.  Știreanu Octavian 25 iun. 1952 10 BUZĂU PSD
108.  Grosaru Mircea 30 iun. 1952   Minoritati
109.  Pușcaș Vasile 8 iul. 1952 13 CLUJ PSD
110.  Voicu Mădălin-Ștefan 10 iul. 1952 42 BUCUREȘTI PSD 20 dec. 2007
111.  Știrbeț Cornel 11 sep. 1952 34 SIBIU PD-L
112.  Calimente Mihăiță 22 sep. 1952 2 ARAD PNL
113.  Constantinescu Viorel 26 sep. 1952 10 BUZĂU PD-L
114.  Băluț Lucian 5 oct. 1952 14 CONSTANȚA PSD 5 feb. 2008
115.  Adam Ioan 1 dec. 1952 8 BRAȘOV PSD 20 dec. 2007
116.  Gvozdenovici Slavomir 10 mar. 1953   Minoritati
117.  Popa Nicolae 25 mar. 1953 1 ALBA PNL
118.  Mocănescu Coloros Dan Constantin 5 apr. 1953 14 CONSTANȚA neafiliat
119.  Oltean Ioan 20 apr. 1953 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PD-L
120.  Ibram Iusein 6 iul. 1953   Minoritati
121.  Buruiană Aprodu Daniela 19 iul. 1953 9 BRĂILA neafiliat
122.  Seres Dénes 21 iul. 1953 33 SĂLAJ UDMR
123.  Hrebenciuc Viorel 7 aug. 1953 4 BACĂU PSD
124.  Zamfirescu Dan Dumitru 1 noi. 1953 12 CĂLĂRAȘI PRM
125.  Sanda Victor 1 ian. 1954 16 DÂMBOVIȚA PSD
126.  Borbély László 26 mar. 1954 28 MUREȘ UDMR
127.  Soporan Vasile Filip 30 mar. 1954 13 CLUJ PSD
128.  Bleotu Vasile 2 apr. 1954 40 VÂLCEA PSD 20 dec. 2007
129.  Piteiu Marcel Adrian 5 apr. 1954 34 SIBIU PD-L 19 dec. 2007
130.  Ehling Elena 30 apr. 1954 27 MEHEDINȚI PSD 13 aug. 2008
131.  Boeriu Valeriu-Victor 28 mai 1954 5 BIHOR PNL
132.  Albu Gheorghe 19 iun. 1954 16 DÂMBOVIȚA PD-L
133.  Todoran Pavel 29 iun. 1954 28 MUREȘ PSD
134.  Timar Liviu 24 oct. 1954 28 MUREȘ PSD
135.  Hoban Ioan 28 oct. 1954 26 MARAMUREȘ PNL
136.  Sârb Gheorghe 19 ian. 1955 5 BIHOR PD-L
137.  Ovidenie Costel 24 ian. 1955 25 ILFOV neafiliat
138.  Duțu Stelian 20 feb. 1955 14 CONSTANȚA PD-L
139.  Podgorean Radu 22 mar. 1955 34 SIBIU PSD
140.  Márton Árpád-Francisc 25 mar. 1955 15 COVASNA UDMR
141.  Dușa Mircea 1 apr. 1955 21 HARGHITA PSD
142.  Dumitrescu Cristian-Sorin 24 apr. 1955 41 VRANCEA PSD
143.  Toma Horia-Victor 29 apr. 1955 31 PRAHOVA PNL
144.  Erdei Dolóczki István 1 mai 1955 32 SATU-MARE UDMR
145.  Văsioiu Horia 12 mai 1955 9 BRĂILA PD-L
146.  Szekely Levente Csaba 21 mai 1955 18 GALAȚI UDMR
147.  Gubandru Aurel 29 mai 1955 10 BUZĂU PSD
148.  Lefter Ioan-Silviu 5 iun. 1955 4 BACĂU PNL 19 dec. 2007
149.  Firczak Gheorghe 10 iun. 1955   Minoritati
150.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 2 aug. 1955 28 MUREȘ PNL
151.  Stan Ion 13 aug. 1955 16 DÂMBOVIȚA PSD
152.  Dumitru Ion 15 aug. 1955 16 DÂMBOVIȚA PSD
153.  Macaleți Costică 6 sep. 1955 7 BOTOȘANI PSD
154.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu 15 sep. 1955 36 TELEORMAN PSD
155.  Cliveti Minodora 24 oct. 1955 4 BACĂU PSD
156.  Rădulescu Cristian 13 noi. 1955 39 VASLUI PD-L
157.  Niță Constantin 27 noi. 1955 8 BRAȘOV PSD
158.  Petrea Constantin 11 dec. 1955 18 GALAȚI PD-L
159.  Frâncu Emilian Valentin 13 feb. 1956 40 VÂLCEA PNL
160.  Stan Ioan 3 mar. 1956 35 SUCEAVA PSD
161.  Voinea Florea 19 apr. 1956 39 VASLUI PSD
162.  Ghișe Ioan 8 mai 1956 8 BRAȘOV PNL
163.  Popa Daniela 8 mai 1956 42 BUCUREȘTI PC
164.  Nicolicea Eugen 6 iun. 1956 27 MEHEDINȚI PSD
165.  Nosa Iuliu 25 sep. 1956 33 SĂLAJ PSD
166.  Bîrsan Iulian-Gabriel 29 oct. 1956 18 GALAȚI PD-L
167.  Buda Ioan 15 noi. 1956 26 MARAMUREȘ PSD
168.  Mihei Andrian-Sirojea 6 dec. 1956 14 CONSTANȚA PNL
169.  Boșneac Valentin Samuel 8 feb. 1957 11 CARAȘ-SEVERIN PNL 13 dec. 2006
170.  Nassar Rodica 25 iun. 1957 42 BUCUREȘTI PSD
171.  Toró Tiberiu 11 sep. 1957 37 TIMIȘ UDMR
172.  Cindrea Ioan 25 sep. 1957 34 SIBIU PSD
173.  Diaconescu Renică 2 oct. 1957 30 OLT PSD
174.  Cocrea Olguța 6 noi. 1957 4 BACĂU neafiliat
175.  Drețcanu Doina Micșunica 29 dec. 1957 7 BOTOȘANI PSD
176.  Mocioalcă Ion 1 ian. 1958 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
177.  Rus Ioan Aurel 1 ian. 1958 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PRM
178.  Sârbu Marian 12 ian. 1958 12 CĂLĂRAȘI PSD
179.  Uricec Eugen Constantin 10 mai 1958 35 SUCEAVA PD-L 13 aug. 2008
180.  Țundrea Ioan 16 mai 1958 11 CARAȘ-SEVERIN PC
181.  Alui-Gheorghe Adrian 6 iul. 1958 29 NEAMȚ PNL 8 sep. 2008
182.  Canacheu Costică 15 oct. 1958 42 BUCUREȘTI PD-L
183.  Ardelean Lia 20 ian. 1959 2 ARAD PC
184.  Bejinariu Eugen 28 ian. 1959 35 SUCEAVA PSD
185.  Butnaru Vasile 8 feb. 1959 39 VASLUI PSD 20 dec. 2007
186.  Brînzan Ovidiu 16 apr. 1959 37 TIMIȘ PSD
187.  Pambuccian Varujan 25 apr. 1959   Minoritati
188.  Preda Cezar-Florin 27 apr. 1959 10 BUZĂU PD-L
189.  Tărniceru Petru 23 iun. 1959 35 SUCEAVA PSD
190.  Antonescu George Crin Laurențiu 21 sep. 1959 42 BUCUREȘTI PNL
191.  Mînzînă Ion 15 oct. 1959 3 ARGEȘ PC
192.  Nițulescu Teodor 4 dec. 1959 36 TELEORMAN PC
193.  Miuțescu Gheorghe Adrian 5 dec. 1959 3 ARGEȘ PNL
194.  Uioreanu Horea-Dorin 23 mai 1960 13 CLUJ PNL
195.  Almăjanu Marin 30 iun. 1960 36 TELEORMAN PNL
196.  Nica Dan 2 iul. 1960 18 GALAȚI PSD
197.  Ciopraga Mircea 15 aug. 1960 42 BUCUREȘTI PNL
198.  Ciocănea-Teodorescu Adrian 5 sep. 1960 8 BRAȘOV PNL 13 aug. 2008
199.  Paveliu Marian Sorin 8 sep. 1960 20 GORJ PD-L
200.  Iancu Iulian 6 oct. 1960 29 NEAMȚ PSD
201.  Stoica Ion 18 oct. 1960 20 GORJ PD-L
202.  Săniuță Marian-Florian 29 oct. 1960 31 PRAHOVA PSD
203.  Bădălău Niculae 8 dec. 1960 19 GIURGIU PSD
204.  Iordache Florin 14 dec. 1960 30 OLT PSD
205.  Oprea Gabriel 1 ian. 1961 25 ILFOV PSD
206.  Micle Ioan Radu 9 feb. 1961 26 MARAMUREȘ PNL 13 aug. 2008
207.  Vladu Iulian 1 apr. 1961 16 DÂMBOVIȚA PD-L 13 aug. 2008
208.  Buzatu Dan Horațiu 30 oct. 1961 17 DOLJ PNL
209.  Iliescu Valentin Adrian 1 noi. 1961 42 BUCUREȘTI PD-L
210.  Tănăsescu Tudor 2 noi. 1961 19 GIURGIU PSD 19 dec. 2007
211.  Ursărescu Dorinel 29 ian. 1962 29 NEAMȚ PNL
212.  Pardău Dumitru 19 iun. 1962 35 SUCEAVA PD-L
213.  Constantinescu Anca 12 iul. 1962 42 BUCUREȘTI PD-L
214.  Bardan Cornel Ștefan 6 aug. 1962 1 ALBA PD-L
215.  Puchianu Ioan Dumitru 10 sep. 1962 8 BRAȘOV PNL
216.  Silaghi Ovidiu Ioan 12 dec. 1962 32 SATU-MARE PNL
217.  Dragomir Gheorghe 12 ian. 1963 14 CONSTANȚA PNL
218.  Varga Attila 21 apr. 1963 32 SATU-MARE UDMR
219.  Săpunaru Nini 2 iun. 1963 41 VRANCEA PNL
220.  Sandu Gabriel 8 sep. 1963 9 BRĂILA PD-L
221.  Mitrea Manuela 28 noi. 1963 27 MEHEDINȚI PSD
222.  Bărbulețiu Tiberiu 1 dec. 1963 1 ALBA PNL
223.  Găleteanu Monalisa 23 ian. 1964 17 DOLJ PSD
224.  Cristea Ioan 25 ian. 1964 22 HUNEDOARA PNL 19 dec. 2007
225.  Dumitriu Dragoș Petre 17 feb. 1964 3 ARGEȘ PC
226.  Ilie Cristian 19 iun. 1964 42 BUCUREȘTI PD-L 19 mar. 2007
227.  Rogin Marius 16 aug. 1964 29 NEAMȚ PD-L
228.  Pavelescu Aurelian 20 oct. 1964 30 OLT neafiliat
229.  Păun Nicolae 9 noi. 1964   Minoritati
230.  Giurgiu Mircia 16 dec. 1964 13 CLUJ neafiliat
231.  Voicu Cătălin 21 mar. 1965 4 BACĂU PSD
232.  Plăiașu Gabriel 12 mai 1965 16 DÂMBOVIȚA PNL 19 dec. 2007
233.  Iordache Grațiela Denisa 27 mai 1965 13 CLUJ PD-L
234.  Cutean Vasile Emilian 31 mai 1965 1 ALBA PSD
235.  Sóki Béla 5 iun. 1965 5 BIHOR UDMR
236.  Rusu Mihaela Adriana 14 iun. 1965 32 SATU-MARE PSD
237.  Fenechiu Relu 3 iul. 1965 24 IAȘI PNL
238.  Florea Damian 12 iul. 1965 42 BUCUREȘTI PC
239.  Becșenescu Dumitru 28 mar. 1966 40 VÂLCEA neafiliat
240.  Vasil Mihaela Adriana 17 mai 1966 2 ARAD PD-L 13 aug. 2008
241.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 24 iun. 1966 31 PRAHOVA PNL 19 dec. 2007
242.  Zamfir Gabriel Sorin 21 iul. 1966 25 ILFOV PNL 3 feb. 2005
243.  Ganț Ovidiu Victor 18 aug. 1966   Minoritati
244.  Tudose Mihai 6 mar. 1967 9 BRĂILA PSD
245.  Pascu Bogdan 3 iul. 1967 23 IALOMIȚA PC
246.  Zaharia Claudius Mihail 10 aug. 1967 42 BUCUREȘTI PD-L
247.  Eserghep Gelil 30 aug. 1967 14 CONSTANȚA PC
248.  Zgonea Valeriu Ștefan 3 sep. 1967 17 DOLJ PSD
249.  Nicolae Alexandri 28 sep. 1967 31 PRAHOVA PNL 13 aug. 2008
250.  Kelemen Hunor 18 oct. 1967 21 HARGHITA UDMR
251.  Movilă Petru 26 oct. 1967 24 IAȘI PD-L
252.  Zisopol Dragoș Gabriel 12 noi. 1967   Minoritati 8 sep. 2008
253.  Bălan Doru Geany 22 noi. 1967 41 VRANCEA PSD 16 sep. 2008
254.  Liga Dănuț 4 dec. 1967 19 GIURGIU PD-L
255.  Amet Aledin 25 dec. 1967   Minoritati
256.  Fuia Stelian 1 ian. 1968 12 CĂLĂRAȘI PD-L 19 dec. 2007
257.  Iriza Marius 3 ian. 1968 11 CARAȘ-SEVERIN PRM
258.  Micula Cătălin 20 ian. 1968 33 SĂLAJ PNL
259.  Codîrlă Liviu 25 ian. 1968 18 GALAȚI PD-L
260.  Mironescu Laurențiu 24 mar. 1968 14 CONSTANȚA PD-L
261.  Drăguș Radu-Cătălin 4 apr. 1968 7 BOTOȘANI PD-L
262.  Călian Petru 17 mai 1968 13 CLUJ PD-L
263.  Câmpanu Liviu 21 iun. 1968 7 BOTOȘANI PNL
264.  Grigore Dan 1 iul. 1968 23 IALOMIȚA PC
265.  Hoinaru Marian 5 iul. 1968 23 IALOMIȚA PD-L
266.  Gerea Andrei Dominic 8 sep. 1968 3 ARGEȘ PNL
267.  Voicu Mihai Alexandru 16 sep. 1968 17 DOLJ PNL
268.  Moldovan Emil Radu 17 sep. 1968 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
269.  Igaș Traian Constantin 29 sep. 1968 2 ARAD PD-L
270.  Ciucă Liviu-Bogdan 13 oct. 1968 18 GALAȚI PC
271.  Almășan Liviu 7 noi. 1968 22 HUNEDOARA PD-L
272.  Boagiu Anca-Daniela 30 noi. 1968 42 BUCUREȘTI PD-L
273.  Miroșeanu Liviu Alexandru 16 feb. 1969 4 BACĂU PD-L
274.  Mănăstireanu Vladimir Alexandru 30 mai 1969 38 TULCEA PSD
275.  Stănescu Mircea 17 iun. 1969 38 TULCEA PSD
276.  Turc Ioan 28 iun. 1969 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL 19 dec. 2007
277.  Mănescu Rareș Șerban 6 iul. 1969 42 BUCUREȘTI PNL
278.  Buda Daniel 11 ian. 1970 13 CLUJ PD-L
279.  Rusu Valentin 4 mar. 1970 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L 13 aug. 2008
280.  Băeșu George 18 apr. 1970 41 VRANCEA PSD
281.  Gușă Cozmin Horea 2 iul. 1970 42 BUCUREȘTI neafiliat
282.  Adomnicăi Mirela Elena 15 aug. 1970 35 SUCEAVA PSD
283.  Andreica Romică 25 aug. 1970 35 SUCEAVA PD-L 3 feb. 2005
284.  Motreanu Dan-Ștefan 11 sep. 1970 42 BUCUREȘTI PNL
285.  Coclici Radu Eugeniu 26 sep. 1970 1 ALBA PSD 13 aug. 2008
286.  Nedelcu Gabriela 24 oct. 1970 24 IAȘI PSD
287.  Vlase Petru Gabriel 3 apr. 1971 4 BACĂU PSD
288.  Mihalache Sorin Dan 18 mai 1971 26 MARAMUREȘ PSD
289.  Olteanu Bogdan 29 oct. 1971 42 BUCUREȘTI PNL
290.  Mazăre Alexandru 2 ian. 1972 14 CONSTANȚA PSD
291.  Longher Ghervazen 3 ian. 1972   Minoritati
292.  Brînză William Gabriel 3 mar. 1972 31 PRAHOVA PD-L
293.  Cantaragiu Bogdan 14 mar. 1972 2 ARAD PD-L
294.  Matei Cătălin Lucian 12 apr. 1972 30 OLT PSD
295.  Popescu Ionica Constanța 16 iul. 1972 22 HUNEDOARA PC
296.  Ponta Victor-Viorel 20 sep. 1972 20 GORJ PSD
297.  Marian Dan Mihai 29 noi. 1972 39 VASLUI PNL
298.  Boureanu Cristian Alexandru 15 dec. 1972 3 ARGEȘ PD-L
299.  Stativă Irinel Ioan 5 ian. 1973 39 VASLUI PSD 5 iul. 2006
300.  Dumitrescu Liana 20 ian. 1973   Minoritati
301.  Nicula Vasile Cosmin 25 ian. 1973 22 HUNEDOARA PSD
302.  Bruchental-Pop Ionela 14 mai 1973 5 BIHOR PD-L
303.  Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu 26 mai 1973 7 BOTOȘANI PD-L
304.  Bușoi Diana Maria 10 oct. 1973 17 DOLJ PD-L 19 dec. 2007
305.  Scutaru Adrian George 24 oct. 1973 10 BUZĂU PNL
306.  Taloș Gheorghe-Mirel 3 dec. 1973 42 BUCUREȘTI PNL 19 dec. 2007
307.  Martin Eduard-Stelian 13 dec. 1973 14 CONSTANȚA PSD
308.  Máté András-Levente 26 ian. 1974 13 CLUJ UDMR
309.  Pop Claudiu Adrian 22 oct. 1974 5 BIHOR PSD
310.  Hellvig Eduard Raul 27 oct. 1974 5 BIHOR PNL
311.  Vasilescu Lia Olguța 18 noi. 1974 17 DOLJ PSD
312.  Lambrino Radu 29 ian. 1975 37 TIMIȘ PD-L
313.  Șandru Marcela Lavinia 6 feb. 1975 28 MUREȘ neafiliat
314.  Adomniței Cristian Mihai 24 apr. 1975 24 IAȘI PNL
315.  Romanescu Marcel Laurențiu 9 oct. 1975 20 GORJ PD-L
316.  Manda Iulian Claudiu 20 dec. 1975 17 DOLJ PSD
317.  Turcan Raluca 2 apr. 1976 34 SIBIU PD-L
318.  Merka Adrian-Miroslav 6 iun. 1976   Minoritati
319.  Toma Florentina Marilena 14 aug. 1976 25 ILFOV PSD
320.  Olosz Gergely 30 sep. 1976 15 COVASNA UDMR 8 oct. 2008
321.  Hogea Vlad Gabriel 9 ian. 1977 39 VASLUI PC
322.  Bobeanu Răzvan-Petrică 28 ian. 1977 29 NEAMȚ PSD
323.  Rusu Liviu Alin 13 sep. 1977 32 SATU-MARE PSD 20 dec. 2007
324.  Bănicioiu Nicolae 26 mar. 1979 4 BACĂU PSD
325.  Apostolache Mihai Cristian 14 iun. 1979 31 PRAHOVA PSD

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 martie 2019, 7:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro