Lista deputatilor în ordine alfabetica -- S

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Sanda Victor 16 DÂMBOVIȚA PSD
2.  Sandu Gabriel 9 BRĂILA PD-L
3.  Sasu Ion 17 DOLJ PRM
4.  Săniuță Marian-Florian 31 PRAHOVA PSD
5.  Săpunaru Nini 41 VRANCEA PNL
6.  Sârb Gheorghe 5 BIHOR PD-L
7.  Sârbu Marian 12 CĂLĂRAȘI PSD
8.  Scutaru Adrian George 10 BUZĂU PNL
9.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
10.  Silaghi Ovidiu Ioan 32 SATU-MARE PNL
11.  Sirețeanu Mihail 31 PRAHOVA PSD
12.  Sóki Béla 5 BIHOR UDMR
13.  Soporan Vasile Filip 13 CLUJ PSD
14.  Stan Ioan 35 SUCEAVA PSD
15.  Stan Ion 16 DÂMBOVIȚA PSD
16.  Stanciu Anghel 24 IAȘI PSD
17.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI PSD 5 iul. 2006
18.  Stănescu Alexandru-Octavi 3 ARGEȘ PSD 5 iun. 2007
19.  Stănescu Cristian 8 BRAȘOV PRM
20.  Stănescu Mircea 38 TULCEA PSD
21.  Stoica Ion 20 GORJ PD-L
22.  Străchinaru Petre 15 COVASNA PD-L
23.  Strungă Emil 18 GALAȚI PNL
24.  Szekely Levente Csaba 18 GALAȚI UDMR

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Săftoiu Ana Adriana 42 BUCUREȘTI PD-L 22 dec. 2004
2.  Stănișoară Mihai 27 MEHEDINȚI PD-L 26 mar. 2007
3.  Sârbu Daciana Octavia 3 ARGEȘ PSD 30 noi. 2007
4.  Severin Adrian 42 BUCUREȘTI PSD 20 dec. 2007
5.  Sârbu Mugurel Liviu 1 ALBA PD-L 20 iun. 2008
6.  Semcu Adrian Emanuil 31 PRAHOVA PNL 8 iul. 2008
7.  Sandu-Capră Mihai 35 SUCEAVA PNL 13 noi. 2008