Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. DenumireColegiul
uninominal
1.  Alecu Valeriu 10 BUZĂU 4 PD-L
2.  Almăjanu Marin 36 TELEORMAN 6 PNL
3.  Amet Aledin ales la nivel national Mino.
4.  Ana Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA 2 PSD
5.  Anastase Roberta Alma 31 PRAHOVA 11 PD-L
6.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV 5 PD-L
7.  Anghel Florin Serghei 31 PRAHOVA 2 PD-L
8.  Antal István 21 HARGHITA 3 UDMR
9.  Antochi Gheorghe 4 BACĂU 4 PSD
10.  Apostolache Mihai Cristian 31 PRAHOVA 5 PD-L
11.  Ardeleanu Sanda-Maria 35 SUCEAVA 1 PD-L
12.  Atanasiu Teodor 1 ALBA 3 PNL
13.  Avram Marian 38 TULCEA 1 neafiliat
14.  Axenie Carmen 18 GALAȚI 3 PD-L
15.  Balan Ioan 35 SUCEAVA 2 PD-L
16.  Balcan Viorel 9 BRĂILA 3 PNL
17.  Banu Mihai 4 BACĂU 5 PD-L
18.  Barbu Sulfina 42 BUCUREȘTI 11 PD-L
19.  Barna Maria Eugenia 37 TIMIȘ 4 Prog.
20.  Bădălan Eugen 9 BRĂILA 2 PD-L
21.  Bădulescu Adrian 36 TELEORMAN 3 PD-L
22.  Bănicioiu Nicolae 36 TELEORMAN 2 PSD
23.  Bărbulescu Daniel-Ionuț 30 OLT 1 PSD
24.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA 8 PSD
25.  Berci Vasile 26 MARAMUREȘ 7 PNL
26.  Béres Ștefan Vasile 26 MARAMUREȘ 6 UDMR
27.  Blaga Iosif Veniamin 22 HUNEDOARA 2 PD-L
28.  Bleotu Vasile 40 VÂLCEA 4 PSD
29.  Boabeș Dumitru 12 CĂLĂRAȘI 5 PSD
30.  Bobeș Marin 30 OLT 3 PSD
31.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ 1 PD-L
32.  Boghicevici Claudia 2 ARAD 2 PD-L
33.  Boiangiu Victor 19 GIURGIU 2 PD-L
34.  Borbély László 28 MUREȘ 1 UDMR
35.  Bordeianu Dan 39 VASLUI 2 PNL
36.  Bostan Emil 29 NEAMȚ 8 Prog.
37.  Bot Octavian 5 BIHOR 9 PNL
38.  Botiș Ioan-Nelu 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 1 PD-L
39.  Boureanu Cristian Alexandru 3 ARGEȘ 9 PD-L
40.  Brătianu Matei Radu 14 CONSTANȚA 7 PSD
41.  Brînză William Gabriel 43 DIASPORA 1 PD-L
42.  Buciuta Ștefan ales la nivel national Mino.
43.  Bud Nicolae 26 MARAMUREȘ 3 PD-L
44.  Buda Daniel 13 CLUJ 2 PD-L
45.  Buda Viorel-Vasile 32 SATU-MARE 3 PNL
46.  Budurescu Daniel-Stamate 42 BUCUREȘTI 2 PNL
47.  Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu 7 BOTOȘANI 6 PSD
48.  Buican Cristian 40 VÂLCEA 5 PNL
49.  Burcău Doina 42 BUCUREȘTI 18 PSD
50.  Burlacu Cristian-Ion 31 PRAHOVA 1 PD-L
51.  Burnei Ion 3 ARGEȘ 3 PSD
52.  Buta Sorin Gheorghe 3 ARGEȘ 1 PD-L
53.  Calimente Mihăiță 2 ARAD 4 PNL
54.  Canacheu Costică 42 BUCUREȘTI 4 PD-L
55.  Cantaragiu Bogdan 16 DÂMBOVIȚA 7 PD-L
56.  Cazan Mircea-Vasile 34 SIBIU 6 PNL
57.  Călian Petru 13 CLUJ 3 PD-L
58.  Călin Ion 17 DOLJ 10 PSD
59.  Cărare Viorel 39 VASLUI 5 neafiliat
60.  Câmpeanu Mariana 22 HUNEDOARA 3 PNL 22 dec. 2010
61.  Chircu Doinița-Mariana 27 MEHEDINȚI 2 PD-L
62.  Chirilă Constantin 14 CONSTANȚA 4 PD-L
63.  Chiriță Dumitru 42 BUCUREȘTI 21 PSD
64.  Chisăliță Ioan Narcis 11 CARAȘ-SEVERIN 1 PSD
65.  Chițoiu Daniel 19 GIURGIU 4 PNL
66.  Chiuariu Tudor-Alexandru 4 BACĂU 1 PNL
67.  Ciobanu Gheorghe 37 TIMIȘ 10 PSD
68.  Ciocan Gheorghe 32 SATU-MARE 1 PSD
69.  Cionca-Arghir Iustin-Marinel 2 ARAD 7 PD-L
70.  Ciucă Liviu-Bogdan 18 GALAȚI 8 PNL
71.  Ciuhodaru Tudor 24 IAȘI 8 Prog.
72.  Coclici Radu Eugeniu 1 ALBA 4 PSD
73.  Covaci Dorel 37 TIMIȘ 9 PSD
74.  Cristea Victor 39 VASLUI 1 PSD
75.  Cristian Horia 37 TIMIȘ 1 PNL
76.  Croitoru Cătălin 42 BUCUREȘTI 10 PSD
77.  Damian Ioan 12 CĂLĂRAȘI 2 PSD
78.  Dascălu Constantin 17 DOLJ 2 PD-L
79.  Derzsi Ákos 5 BIHOR 1 UDMR
80.  Dobre Cristina Elena 24 IAȘI 11 PD-L
81.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI 1 PNL
82.  Dolineaschi Andrei 7 BOTOȘANI 2 PSD
83.  Donțu Mihai-Aurel 8 BRAȘOV 3 PNL
84.  Dragomir Gheorghe 14 CONSTANȚA 1 PNL
85.  Drăghici Mircea-Gheorghe 3 ARGEȘ 2 PSD
86.  Drăghici Sonia-Maria 5 BIHOR 7 PSD
87.  Drăgulescu Iosif Ștefan 37 TIMIȘ 2 PD-L
88.  Dugulescu Marius Cristinel 37 TIMIȘ 3 neafiliat
89.  Dumitrache Ileana Cristina 14 CONSTANȚA 3 PSD
90.  Dumitrescu Cristian-Sorin 41 VRANCEA 4 PSD
91.  Dumitrică George Ionuț 36 TELEORMAN 5 PNL
92.  Dumitru Georgică 16 DÂMBOVIȚA 5 PNL
93.  Dumitru Ion 16 DÂMBOVIȚA 6 PSD
94.  Dușa Mircea 21 HARGHITA 5 PSD
95.  Edler András György 15 COVASNA 1 UDMR
96.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE 5 UDMR
97.  Farago Petru 2 ARAD 7 UDMR
98.  Farkas Anna-Lili 8 BRAȘOV 6 UDMR
99.  Fenechiu Relu 24 IAȘI 2 PNL
100.  Firczak Gheorghe ales la nivel national Mino.
101.  Florea Damian 42 BUCUREȘTI 26 PNL
102.  Florescu Adrian 36 TELEORMAN 4 PD-L
103.  Fuia Stelian 12 CĂLĂRAȘI 4 PD-L
104.  Gabor Gheorghe 8 BRAȘOV 1 PNL
105.  Ganț Ovidiu Victor ales la nivel national Mino.
106.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 31 PRAHOVA 3 PNL
107.  Geantă Florian Daniel 42 BUCUREȘTI 24 PD-L
108.  Georgescu Filip 3 ARGEȘ 5 PSD
109.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ 8 PNL
110.  Gheorghe Tinel 23 IALOMIȚA 4 PD-L
111.  Gherasim Vasile 4 BACĂU 7 PD-L
112.  Ghiță Cornel 27 MEHEDINȚI 1 PD-L
113.  Ghiță-Eftemie Stelian 29 NEAMȚ 1 PD-L
114.  Ghiveciu Marian 10 BUZĂU 5 PSD
115.  Giurgiu Mircia 13 CLUJ 1 PSD
116.  Gliga Vasile Ghiorghe 28 MUREȘ 8 PSD
117.  Göndör Marius-Sorin 2 ARAD 6 PD-L
118.  Gorghiu Alina-Ștefania 42 BUCUREȘTI 22 PNL
119.  Gospodaru Gabriel-Dan 35 SUCEAVA 10 PD-L
120.  Grama Horia 15 COVASNA 4 PSD
121.  Grosaru Mircea ales la nivel national Mino.
122.  Gurzău Adrian 13 CLUJ 4 PD-L
123.  Gust Băloșin Florentin 17 DOLJ 4 PSD
124.  Hogea Gheorghe 11 CARAȘ-SEVERIN 2 PNL
125.  Holban Titi 10 BUZĂU 3 PNL
126.  Holdiș Ioan 32 SATU-MARE 2 PD-L
127.  Horj Pavel 26 MARAMUREȘ 5 PNL
128.  Hrebenciuc Viorel 4 BACĂU 9 PSD
129.  Iacob Ridzi Monica Maria 22 HUNEDOARA 5 neafiliat
130.  Iacob Strugaru Stelică 7 BOTOȘANI 4 PD-L
131.  Ialomițianu Gheorghe 8 BRAȘOV 8 PD-L
132.  Iancu Iulian 4 BACĂU 8 PSD
133.  Ibram Iusein ales la nivel national Mino.
134.  Ignat Miron ales la nivel national Mino.
135.  Ionescu George 31 PRAHOVA 9 PD-L
136.  Iordache Florin 30 OLT 5 PSD
137.  Iordache Luminița 24 IAȘI 1 Prog.
138.  Iorguș Zanfir 14 CONSTANȚA 5 PD-L
139.  Irimescu Mircea 35 SUCEAVA 6 PNL
140.  Itu Cornel 13 CLUJ 6 PSD
141.  Jipa Florina Ruxandra 42 BUCUREȘTI 17 neafiliat
142.  Jolța Nicolae 5 BIHOR 4 PD-L
143.  Kelemen Atilla-Béla-László 28 MUREȘ 3 UDMR
144.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA 2 UDMR
145.  Kerekes Károly 28 MUREȘ 5 UDMR
146.  Korodi Attila 21 HARGHITA 1 UDMR
147.  Kötő Iosif 43 DIASPORA 4 UDMR
148.  Leșe Doru Brașoan 26 MARAMUREȘ 4 PNL
149.  Liga Dănuț 42 BUCUREȘTI 28 PD-L
150.  Longher Ghervazen ales la nivel national Mino.
151.  Lubanovici Mircea 43 DIASPORA 3 PD-L
152.  Luca Ciprian-Florin 2 ARAD 5 PSD
153.  Lup Silvestru Mircea 34 SIBIU 5 PSD
154.  Lupu Mihai 14 CONSTANȚA 2 PNL
155.  Manda Iulian Claudiu 17 DOLJ 6 PSD
156.  Manolescu Oana ales la nivel national Mino.
157.  Marian Dan Mihai 39 VASLUI 6 PD-L
158.  Marin Mircea 25 ILFOV 2 PD-L
159.  Martin Eduard-Stelian 14 CONSTANȚA 6 PSD
160.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA 2 UDMR
161.  Máté András-Levente 13 CLUJ 10 UDMR
162.  Mazilu Constantin 40 VÂLCEA 3 Prog.
163.  Merka Adrian-Miroslav ales la nivel national Mino.
164.  Mihălcescu Carmen-Ileana 10 BUZĂU 6 PSD
165.  Militaru Constantin Severus 20 GORJ 4 PD-L
166.  Mircovici Niculae ales la nivel national Mino.
167.  Mitrea Manuela 14 CONSTANȚA 8 PSD
168.  Mocanu Adrian 10 BUZĂU 2 PSD
169.  Mocanu Vasile 24 IAȘI 4 PSD
170.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN 5 PSD
171.  Morega Dan Ilie 20 GORJ 1 neafiliat
172.  Motreanu Dan-Ștefan 12 CĂLĂRAȘI 3 PNL
173.  Movilă Petru 24 IAȘI 3 PD-L
174.  Munteanu Ioan 29 NEAMȚ 5 PSD
175.  Mustea-Șerban Răzvan 41 VRANCEA 1 PD-L
176.  Nassar Rodica 42 BUCUREȘTI 6 PSD
177.  Neacșu Marian 23 IALOMIȚA 2 PSD
178.  Neculai Marius 29 NEAMȚ 4 neafiliat
179.  Negruț Clement 1 ALBA 2 PD-L
180.  Nica Dan 18 GALAȚI 5 PSD
181.  Nica Nicolae-Ciprian 41 VRANCEA 6 PSD
182.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 12 CĂLĂRAȘI 1 PNL
183.  Nicolicea Eugen 27 MEHEDINȚI 4 Prog.
184.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 3 ARGEȘ 7 PSD
185.  Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana 42 BUCUREȘTI 20 neafiliat
186.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA 1 PSD
187.  Niță Constantin 8 BRAȘOV 2 PSD
188.  Nițu Adrian Henorel 2 ARAD 3 PD-L
189.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ 3 PSD
190.  Novac Cornelia Brîndușa 42 BUCUREȘTI 8 PD-L
191.  Oajdea Daniel Vasile 24 IAȘI 9 neafiliat
192.  Olar Corneliu 1 ALBA 5 PD-L
193.  Olosz Gergely 15 COVASNA 3 UDMR
194.  Oltean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 3 PD-L
195.  Oprea Gabriel 25 ILFOV 1 Prog.
196.  Oprișcan Mihai Doru 28 MUREȘ 2 PD-L
197.  Orban Ludovic 42 BUCUREȘTI 3 PNL
198.  Pál Árpád 21 HARGHITA 4 UDMR
199.  Palașcă Viorel 27 MEHEDINȚI 3 PNL
200.  Palăr Ionel 4 BACĂU 3 PNL
201.  Paleologu Theodor 42 BUCUREȘTI 9 PD-L
202.  Pambuccian Varujan ales la nivel national Mino.
203.  Pandele Sorin Andi 3 ARGEȘ 4 PD-L
204.  Panțîru Tudor 43 DIASPORA 2 PSD
205.  Pardău Dumitru 35 SUCEAVA 9 PNL
206.  Păduraru Nicușor 24 IAȘI 12 PD-L
207.  Păsat Dan 19 GIURGIU 3 PD-L
208.  Păun Nicolae ales la nivel national Mino.
209.  Pâslaru Florin-Costin 18 GALAȚI 6 PSD
210.  Petö Csilla-Mária 5 BIHOR 8 UDMR
211.  Petrescu Cristian 42 BUCUREȘTI 12 PD-L
212.  Petrescu Petre 17 DOLJ 5 PSD
213.  Pirpiliu Ștefan Daniel 42 BUCUREȘTI 13 neafiliat
214.  Plăiașu Gabriel 16 DÂMBOVIȚA 1 PNL
215.  Pocora Cristina-Ancuța 23 IALOMIȚA 1 PNL
216.  Ponta Victor-Viorel 20 GORJ 6 PSD
217.  Pop Georgian 42 BUCUREȘTI 5 PSD
218.  Popa Florian 42 BUCUREȘTI 7 PSD
219.  Popa Octavian-Marius 38 TULCEA 3 PNL
220.  Popeangă Vasile 20 GORJ 5 PSD
221.  Popescu Adrian 4 BACĂU 2 PD-L
222.  Popescu Cosmin Mihai 20 GORJ 3 PD-L
223.  Popescu Dan-Mircea 23 IALOMIȚA 3 PSD
224.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 25 ILFOV 4 PNL
225.  Popov Dușan ales la nivel national Mino.
226.  Popoviciu Alin Augustin Florin 37 TIMIȘ 5 PD-L
227.  Postolachi Florin 8 BRAȘOV 7 PD-L
228.  Potor Călin 1 ALBA 1 PNL
229.  Preda Cezar-Florin 10 BUZĂU 7 PD-L
230.  Prigoană Vasile-Silviu 42 BUCUREȘTI 15 neafiliat
231.  Rădulescu Adrian 29 NEAMȚ 6 PD-L 5 sep. 2011
232.  Rățoi Neculai 24 IAȘI 5 PSD
233.  Rebenciuc Neculai 7 BOTOȘANI 1 PD-L
234.  Resmeriță Cornel-Cristian 22 HUNEDOARA 4 PSD
235.  Riviș-Tipei Lucian 2 ARAD 1 PD-L
236.  Rizea Cristian 9 BRĂILA 5 PSD
237.  Rogin Marius 29 NEAMȚ 7 PD-L
238.  Roman Gheorghe 34 SIBIU 3 PSD
239.  Roman Ioan Sorin 5 BIHOR 6 PSD
240.  Roșca Lucreția 18 GALAȚI 7 PSD
241.  Rusu Valentin 11 CARAȘ-SEVERIN 4 PNL
242.  Sava Andrei-Valentin 31 PRAHOVA 12 PSD
243.  Săniuță Marian-Florian 31 PRAHOVA 4 neafiliat
244.  Săpunaru Nini 41 VRANCEA 3 PNL
245.  Scutaru Adrian George 10 BUZĂU 1 PNL
246.  Seremi Ștefan 5 BIHOR 5 PD-L
247.  Seres Dénes 33 SĂLAJ 2 UDMR
248.  Socaciu Victor 28 MUREȘ 4 PSD
249.  Solomon Adrian 39 VASLUI 4 PSD
250.  Spînu Teodor-Marius 24 IAȘI 10 PD-L
251.  Stan Ioan 35 SUCEAVA 5 PSD
252.  Stan Ion 16 DÂMBOVIȚA 3 PSD
253.  Stan Nicolae 30 OLT 2 PSD
254.  Stanciu Anghel 24 IAȘI 6 PSD
255.  Stavrositu Maria 14 CONSTANȚA 10 neafiliat
256.  Steriu Valeriu-Andrei 30 OLT 4 Prog.
257.  Stoica Mihaela 29 NEAMȚ 2 PD-L
258.  Stragea Sorin Constantin 37 TIMIȘ 7 PSD
259.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ 3 PNL
260.  Stroe Mihai 38 TULCEA 2 PD-L
261.  Stroe Radu 42 BUCUREȘTI 1 PNL 1 feb. 2010
262.  Stroian Toader 28 MUREȘ 6 PD-L
263.  Surpățeanu Mihai 17 DOLJ 1 PD-L
264.  Șandru Mihaela Ioana 25 ILFOV 3 PD-L
265.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI 4 PSD
266.  Știrbeț Cornel 34 SIBIU 1 PD-L
267.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT 6 PNL
268.  Tabără Valeriu 37 TIMIȘ 6 PD-L
269.  Tabugan Ion 11 CARAȘ-SEVERIN 3 Prog.
270.  Taloș Gheorghe-Mirel 33 SĂLAJ 4 PNL
271.  Tătaru Florin-Cristian 26 MARAMUREȘ 6 PSD 5 sep. 2011
272.  Tița-Nicolescu Gabriel 8 BRAȘOV 4 PD-L
273.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA 2 PSD
274.  Toader Mircea-Nicu 18 GALAȚI 2 PD-L
275.  Tudose Mihai 9 BRĂILA 4 PSD
276.  Turcan Raluca 34 SIBIU 2 PD-L
277.  Tușa Adriana Diana 9 BRĂILA 1 PNL
278.  Țaga Claudiu 37 TIMIȘ 8 Prog.
279.  Țintean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 4 PNL
280.  Țîmpău Radu Bogdan 22 HUNEDOARA 6 PNL
281.  Țurea Răzvan 31 PRAHOVA 6 Prog.
282.  Udrea Elena Gabriela 42 BUCUREȘTI 25 PD-L
283.  Uricec Eugen Constantin 35 SUCEAVA 3 PSD
284.  Vainer Aurel ales la nivel national Mino.
285.  Varga Attila 32 SATU-MARE 4 UDMR
286.  Varga Lucia-Ana 5 BIHOR 3 PNL
287.  Vasile Aurelia 42 BUCUREȘTI 23 Prog.
288.  Vasilică Radu Costin 3 ARGEȘ 6 PSD
289.  Vișan Gelu 17 DOLJ 8 PD-L
290.  Vîlcu Samoil 40 VÂLCEA 2 PD-L
291.  Vladu Iulian 16 DÂMBOVIȚA 8 PD-L
292.  Vlase Petru Gabriel 4 BACĂU 10 PSD
293.  Vlădoiu Aurel 40 VÂLCEA 6 PSD
294.  Voicu Mădălin-Ștefan 19 GIURGIU 1 PSD
295.  Voicu Mihai Alexandru 17 DOLJ 7 PNL
296.  Voinescu-Cotoi Sever 31 PRAHOVA 10 PD-L
297.  Vreme Valerian 4 BACĂU 6 PD-L
298.  Zamfirescu Sorin Ștefan 40 VÂLCEA 1 PD-L
299.  Zătreanu Dan-Radu 42 BUCUREȘTI 14 PD-L
300.  Zgonea Valeriu Ștefan 17 DOLJ 9 PSD
301.  Zisopol Dragoș Gabriel ales la nivel national Mino.
302.  Zoicaș Gheorghe 26 MARAMUREȘ 1 PNL

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Membru
pâna
Nr. DenumireColegiul
uninominal
1.  Olteanu Bogdan 42 BUCUREȘTI 1 PNL 19 oct. 2009
2.  Popa Daniela 42 BUCUREȘTI 19 PSD 1 feb. 2010
3.  Timiș Ioan 22 HUNEDOARA 3 PD-L 15 aug. 2010
4.  Dumitrescu Liana ales la nivel national Mino. 27 ian. 2011
5.  Surdu-Soreanu Raul-Victor 29 NEAMȚ 6 PSD 7 apr. 2011
6.  Cherecheș Cătălin 26 MARAMUREȘ 2 neafiliat 30 mai 2011
7.  Pálfi Mózes Zoltán 13 CLUJ 9 UDMR 29 aug. 2011
8.  Frunzulică Doru-Claudian 30 OLT 7 Prog. 1 oct. 2011
9.  Lakatos Petru 5 BIHOR 2 UDMR 17 oct. 2011
10.  Săftoiu Ana Adriana 31 PRAHOVA 7 PNL 1 feb. 2012
11.  Trandafir Teodora Virginia 42 BUCUREȘTI 19 PD-L 5 mai 2010 1 feb. 2012
12.  Soporan Vasile Filip 13 CLUJ 7 Prog. 28 feb. 2012
13.  Iftime Dragoș-Adrian 39 VASLUI 3 PD-L 15 mar. 2012
14.  Pop Virgil 13 CLUJ 8 PNL 26 mar. 2012
15.  Țurcanu Florin 7 BOTOȘANI 3 PNL 15 iun. 2012
16.  Arion Viorel 22 HUNEDOARA 7 PD-L 20 iun. 2012
17.  Năstase Adrian 31 PRAHOVA 8 PSD 20 iun. 2012
18.  Dobre Ciprian Minodor 28 MUREȘ 7 PNL 26 iun. 2012
19.  Negoiță Robert Sorin 36 TELEORMAN 1 PSD 26 iun. 2012
20.  Uioreanu Horea-Dorin 13 CLUJ 5 PNL 26 iun. 2012
21.  Adomniței Cristian Mihai 24 IAȘI 7 PNL 27 iun. 2012
22.  Pieptea Cornel 42 BUCUREȘTI 27 PNL 27 iun. 2012
23.  Cindrea Ioan 34 SIBIU 4 PSD 28 iun. 2012
24.  Sârbu Marian 39 VASLUI 7 Prog. 28 iun. 2012
25.  Coroamă Gheorghe 35 SUCEAVA 7 PSD 29 iun. 2012
26.  Moldovan Emil Radu 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 2 PSD 30 iun. 2012
27.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA 4 PSD 30 iun. 2012
28.  Teodorescu Horia 38 TULCEA 4 PSD 30 iun. 2012
29.  Radan Mihai ales la nivel national Mino. 1 iul. 2012
30.  Tărâță Culiță 29 NEAMȚ 3 Prog. 5 iul. 2012
31.  Andon Sergiu 42 BUCUREȘTI 16 PNL 11 sep. 2012
32.  Boldea Mihail 18 GALAȚI 9 neafiliat 25 sep. 2012
33.  Albu Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA 4 PD-L 2 oct. 2012
34.  Surupăceanu Mugurel 20 GORJ 2 PSD 15 oct. 2012
35.  Macaleți Costică 7 BOTOȘANI 5 PSD 2 noi. 2012
36.  Marinescu Antonella 14 CONSTANȚA 9 PSD 5 noi. 2012
37.  Trășculescu Alin Silviu 41 VRANCEA 5 PD-L 20 noi. 2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 septembrie 2019, 11:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro