Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. DenumireColegiul
uninominal
1.  Alecu Valeriu 10 BUZĂU 4 PD-L
2.  Almăjanu Marin 36 TELEORMAN 6 PNL
3.  Amet Aledin ales la nivel national Mino.
4.  Ana Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA 2 PSD
5.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV 5 PD-L
6.  Anghel Florin Serghei 31 PRAHOVA 2 PD-L
7.  Antal István 21 HARGHITA 3 UDMR
8.  Antochi Gheorghe 4 BACĂU 4 PSD
9.  Apostolache Mihai Cristian 31 PRAHOVA 5 PD-L
10.  Atanasiu Teodor 1 ALBA 3 PNL
11.  Avram Marian 38 TULCEA 1 neafiliat
12.  Balan Ioan 35 SUCEAVA 2 PD-L
13.  Balcan Viorel 9 BRĂILA 3 PNL
14.  Banu Mihai 4 BACĂU 5 PD-L
15.  Bădălan Eugen 9 BRĂILA 2 PD-L
16.  Bădulescu Adrian 36 TELEORMAN 3 PD-L
17.  Bănicioiu Nicolae 36 TELEORMAN 2 PSD
18.  Bărbulescu Daniel-Ionuț 30 OLT 1 PSD
19.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA 8 PSD
20.  Berci Vasile 26 MARAMUREȘ 7 PNL
21.  Béres Ștefan Vasile 26 MARAMUREȘ 6 UDMR
22.  Blaga Iosif Veniamin 22 HUNEDOARA 2 PD-L
23.  Bleotu Vasile 40 VÂLCEA 4 PSD
24.  Boabeș Dumitru 12 CĂLĂRAȘI 5 PSD
25.  Bobeș Marin 30 OLT 3 PSD
26.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ 1 PD-L
27.  Boiangiu Victor 19 GIURGIU 2 PD-L
28.  Borbély László 28 MUREȘ 1 UDMR
29.  Bordeianu Dan 39 VASLUI 2 PNL
30.  Bostan Emil 29 NEAMȚ 8 Prog.
31.  Bot Octavian 5 BIHOR 9 PNL
32.  Botiș Ioan-Nelu 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 1 PD-L
33.  Boureanu Cristian Alexandru 3 ARGEȘ 9 PD-L
34.  Brătianu Matei Radu 14 CONSTANȚA 7 PSD
35.  Brînză William Gabriel 43 DIASPORA 1 PD-L
36.  Buciuta Ștefan ales la nivel national Mino.
37.  Bud Nicolae 26 MARAMUREȘ 3 PD-L
38.  Buda Daniel 13 CLUJ 2 PD-L
39.  Buda Viorel-Vasile 32 SATU-MARE 3 PNL
40.  Budurescu Daniel-Stamate 42 BUCUREȘTI 2 PNL
41.  Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu 7 BOTOȘANI 6 PSD
42.  Buican Cristian 40 VÂLCEA 5 PNL
43.  Burlacu Cristian-Ion 31 PRAHOVA 1 PD-L
44.  Burnei Ion 3 ARGEȘ 3 PSD
45.  Buta Sorin Gheorghe 3 ARGEȘ 1 PD-L
46.  Calimente Mihăiță 2 ARAD 4 PNL
47.  Canacheu Costică 42 BUCUREȘTI 4 PD-L
48.  Cantaragiu Bogdan 16 DÂMBOVIȚA 7 PD-L
49.  Cazan Mircea-Vasile 34 SIBIU 6 PNL
50.  Călian Petru 13 CLUJ 3 PD-L
51.  Călin Ion 17 DOLJ 10 PSD
52.  Cărare Viorel 39 VASLUI 5 neafiliat
53.  Chirilă Constantin 14 CONSTANȚA 4 PD-L
54.  Chiriță Dumitru 42 BUCUREȘTI 21 PSD
55.  Chisăliță Ioan Narcis 11 CARAȘ-SEVERIN 1 PSD
56.  Chițoiu Daniel 19 GIURGIU 4 PNL
57.  Chiuariu Tudor-Alexandru 4 BACĂU 1 PNL
58.  Ciobanu Gheorghe 37 TIMIȘ 10 PSD
59.  Ciocan Gheorghe 32 SATU-MARE 1 PSD
60.  Cionca-Arghir Iustin-Marinel 2 ARAD 7 PD-L
61.  Ciucă Liviu-Bogdan 18 GALAȚI 8 PNL
62.  Ciuhodaru Tudor 24 IAȘI 8 Prog.
63.  Coclici Radu Eugeniu 1 ALBA 4 PSD
64.  Covaci Dorel 37 TIMIȘ 9 PSD
65.  Cristea Victor 39 VASLUI 1 PSD
66.  Cristian Horia 37 TIMIȘ 1 PNL
67.  Croitoru Cătălin 42 BUCUREȘTI 10 PSD
68.  Damian Ioan 12 CĂLĂRAȘI 2 PSD
69.  Dascălu Constantin 17 DOLJ 2 PD-L
70.  Derzsi Ákos 5 BIHOR 1 UDMR
71.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI 1 PNL
72.  Dolineaschi Andrei 7 BOTOȘANI 2 PSD
73.  Donțu Mihai-Aurel 8 BRAȘOV 3 PNL
74.  Dragomir Gheorghe 14 CONSTANȚA 1 PNL
75.  Drăghici Mircea-Gheorghe 3 ARGEȘ 2 PSD
76.  Drăgulescu Iosif Ștefan 37 TIMIȘ 2 PD-L
77.  Dugulescu Marius Cristinel 37 TIMIȘ 3 neafiliat
78.  Dumitrescu Cristian-Sorin 41 VRANCEA 4 PSD
79.  Dumitrică George Ionuț 36 TELEORMAN 5 PNL
80.  Dumitru Georgică 16 DÂMBOVIȚA 5 PNL
81.  Dumitru Ion 16 DÂMBOVIȚA 6 PSD
82.  Dușa Mircea 21 HARGHITA 5 PSD
83.  Edler András György 15 COVASNA 1 UDMR
84.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE 5 UDMR
85.  Farago Petru 2 ARAD 7 UDMR
86.  Fenechiu Relu 24 IAȘI 2 PNL
87.  Firczak Gheorghe ales la nivel national Mino.
88.  Florea Damian 42 BUCUREȘTI 26 PNL
89.  Florescu Adrian 36 TELEORMAN 4 PD-L
90.  Fuia Stelian 12 CĂLĂRAȘI 4 PD-L
91.  Gabor Gheorghe 8 BRAȘOV 1 PNL
92.  Ganț Ovidiu Victor ales la nivel national Mino.
93.  Geantă Florian Daniel 42 BUCUREȘTI 24 PD-L
94.  Georgescu Filip 3 ARGEȘ 5 PSD
95.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ 8 PNL
96.  Gheorghe Tinel 23 IALOMIȚA 4 PD-L
97.  Gherasim Vasile 4 BACĂU 7 PD-L
98.  Ghiță Cornel 27 MEHEDINȚI 1 PD-L
99.  Ghiță-Eftemie Stelian 29 NEAMȚ 1 PD-L
100.  Ghiveciu Marian 10 BUZĂU 5 PSD
101.  Giurgiu Mircia 13 CLUJ 1 PSD
102.  Gliga Vasile Ghiorghe 28 MUREȘ 8 PSD
103.  Göndör Marius-Sorin 2 ARAD 6 PD-L
104.  Gospodaru Gabriel-Dan 35 SUCEAVA 10 PD-L
105.  Grama Horia 15 COVASNA 4 PSD
106.  Grosaru Mircea ales la nivel national Mino.
107.  Gurzău Adrian 13 CLUJ 4 PD-L
108.  Gust Băloșin Florentin 17 DOLJ 4 PSD
109.  Hogea Gheorghe 11 CARAȘ-SEVERIN 2 PNL
110.  Holban Titi 10 BUZĂU 3 PNL
111.  Holdiș Ioan 32 SATU-MARE 2 PD-L
112.  Horj Pavel 26 MARAMUREȘ 5 PNL
113.  Hrebenciuc Viorel 4 BACĂU 9 PSD
114.  Iacob Strugaru Stelică 7 BOTOȘANI 4 PD-L
115.  Ialomițianu Gheorghe 8 BRAȘOV 8 PD-L
116.  Iancu Iulian 4 BACĂU 8 PSD
117.  Ibram Iusein ales la nivel national Mino.
118.  Ignat Miron ales la nivel national Mino.
119.  Ionescu George 31 PRAHOVA 9 PD-L
120.  Iordache Florin 30 OLT 5 PSD
121.  Iorguș Zanfir 14 CONSTANȚA 5 PD-L
122.  Irimescu Mircea 35 SUCEAVA 6 PNL
123.  Itu Cornel 13 CLUJ 6 PSD
124.  Jolța Nicolae 5 BIHOR 4 PD-L
125.  Kelemen Atilla-Béla-László 28 MUREȘ 3 UDMR
126.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA 2 UDMR
127.  Kerekes Károly 28 MUREȘ 5 UDMR
128.  Korodi Attila 21 HARGHITA 1 UDMR
129.  Kötő Iosif 43 DIASPORA 4 UDMR
130.  Leșe Doru Brașoan 26 MARAMUREȘ 4 PNL
131.  Liga Dănuț 42 BUCUREȘTI 28 PD-L
132.  Longher Ghervazen ales la nivel national Mino.
133.  Lubanovici Mircea 43 DIASPORA 3 PD-L
134.  Luca Ciprian-Florin 2 ARAD 5 PSD
135.  Lup Silvestru Mircea 34 SIBIU 5 PSD
136.  Lupu Mihai 14 CONSTANȚA 2 PNL
137.  Manda Iulian Claudiu 17 DOLJ 6 PSD
138.  Marian Dan Mihai 39 VASLUI 6 PD-L
139.  Marin Mircea 25 ILFOV 2 PD-L
140.  Martin Eduard-Stelian 14 CONSTANȚA 6 PSD
141.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA 2 UDMR
142.  Máté András-Levente 13 CLUJ 10 UDMR
143.  Mazilu Constantin 40 VÂLCEA 3 Prog.
144.  Merka Adrian-Miroslav ales la nivel national Mino.
145.  Militaru Constantin Severus 20 GORJ 4 PD-L
146.  Mircovici Niculae ales la nivel national Mino.
147.  Mocanu Adrian 10 BUZĂU 2 PSD
148.  Mocanu Vasile 24 IAȘI 4 PSD
149.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN 5 PSD
150.  Morega Dan Ilie 20 GORJ 1 neafiliat
151.  Motreanu Dan-Ștefan 12 CĂLĂRAȘI 3 PNL
152.  Movilă Petru 24 IAȘI 3 PD-L
153.  Munteanu Ioan 29 NEAMȚ 5 PSD
154.  Mustea-Șerban Răzvan 41 VRANCEA 1 PD-L
155.  Neacșu Marian 23 IALOMIȚA 2 PSD
156.  Neculai Marius 29 NEAMȚ 4 neafiliat
157.  Negruț Clement 1 ALBA 2 PD-L
158.  Nica Dan 18 GALAȚI 5 PSD
159.  Nica Nicolae-Ciprian 41 VRANCEA 6 PSD
160.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 12 CĂLĂRAȘI 1 PNL
161.  Nicolicea Eugen 27 MEHEDINȚI 4 Prog.
162.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 3 ARGEȘ 7 PSD
163.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA 1 PSD
164.  Niță Constantin 8 BRAȘOV 2 PSD
165.  Nițu Adrian Henorel 2 ARAD 3 PD-L
166.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ 3 PSD
167.  Oajdea Daniel Vasile 24 IAȘI 9 neafiliat
168.  Olar Corneliu 1 ALBA 5 PD-L
169.  Olosz Gergely 15 COVASNA 3 UDMR
170.  Oltean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 3 PD-L
171.  Oprea Gabriel 25 ILFOV 1 Prog.
172.  Oprișcan Mihai Doru 28 MUREȘ 2 PD-L
173.  Orban Ludovic 42 BUCUREȘTI 3 PNL
174.  Pál Árpád 21 HARGHITA 4 UDMR
175.  Palașcă Viorel 27 MEHEDINȚI 3 PNL
176.  Palăr Ionel 4 BACĂU 3 PNL
177.  Paleologu Theodor 42 BUCUREȘTI 9 PD-L
178.  Pambuccian Varujan ales la nivel national Mino.
179.  Pandele Sorin Andi 3 ARGEȘ 4 PD-L
180.  Panțîru Tudor 43 DIASPORA 2 PSD
181.  Pardău Dumitru 35 SUCEAVA 9 PNL
182.  Păduraru Nicușor 24 IAȘI 12 PD-L
183.  Păsat Dan 19 GIURGIU 3 PD-L
184.  Păun Nicolae ales la nivel national Mino.
185.  Pâslaru Florin-Costin 18 GALAȚI 6 PSD
186.  Petrescu Cristian 42 BUCUREȘTI 12 PD-L
187.  Petrescu Petre 17 DOLJ 5 PSD
188.  Pirpiliu Ștefan Daniel 42 BUCUREȘTI 13 neafiliat
189.  Plăiașu Gabriel 16 DÂMBOVIȚA 1 PNL
190.  Ponta Victor-Viorel 20 GORJ 6 PSD
191.  Pop Georgian 42 BUCUREȘTI 5 PSD
192.  Popa Florian 42 BUCUREȘTI 7 PSD
193.  Popa Octavian-Marius 38 TULCEA 3 PNL
194.  Popeangă Vasile 20 GORJ 5 PSD
195.  Popescu Adrian 4 BACĂU 2 PD-L
196.  Popescu Cosmin Mihai 20 GORJ 3 PD-L
197.  Popescu Dan-Mircea 23 IALOMIȚA 3 PSD
198.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 25 ILFOV 4 PNL
199.  Popov Dușan ales la nivel national Mino.
200.  Popoviciu Alin Augustin Florin 37 TIMIȘ 5 PD-L
201.  Postolachi Florin 8 BRAȘOV 7 PD-L
202.  Potor Călin 1 ALBA 1 PNL
203.  Preda Cezar-Florin 10 BUZĂU 7 PD-L
204.  Prigoană Vasile-Silviu 42 BUCUREȘTI 15 neafiliat
205.  Rădulescu Adrian 29 NEAMȚ 6 PD-L 5 sep. 2011
206.  Rățoi Neculai 24 IAȘI 5 PSD
207.  Rebenciuc Neculai 7 BOTOȘANI 1 PD-L
208.  Resmeriță Cornel-Cristian 22 HUNEDOARA 4 PSD
209.  Riviș-Tipei Lucian 2 ARAD 1 PD-L
210.  Rizea Cristian 9 BRĂILA 5 PSD
211.  Rogin Marius 29 NEAMȚ 7 PD-L
212.  Roman Gheorghe 34 SIBIU 3 PSD
213.  Roman Ioan Sorin 5 BIHOR 6 PSD
214.  Rusu Valentin 11 CARAȘ-SEVERIN 4 PNL
215.  Sava Andrei-Valentin 31 PRAHOVA 12 PSD
216.  Săniuță Marian-Florian 31 PRAHOVA 4 neafiliat
217.  Săpunaru Nini 41 VRANCEA 3 PNL
218.  Scutaru Adrian George 10 BUZĂU 1 PNL
219.  Seremi Ștefan 5 BIHOR 5 PD-L
220.  Seres Dénes 33 SĂLAJ 2 UDMR
221.  Socaciu Victor 28 MUREȘ 4 PSD
222.  Solomon Adrian 39 VASLUI 4 PSD
223.  Spînu Teodor-Marius 24 IAȘI 10 PD-L
224.  Stan Ioan 35 SUCEAVA 5 PSD
225.  Stan Ion 16 DÂMBOVIȚA 3 PSD
226.  Stan Nicolae 30 OLT 2 PSD
227.  Stanciu Anghel 24 IAȘI 6 PSD
228.  Steriu Valeriu-Andrei 30 OLT 4 Prog.
229.  Stragea Sorin Constantin 37 TIMIȘ 7 PSD
230.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ 3 PNL
231.  Stroe Mihai 38 TULCEA 2 PD-L
232.  Stroe Radu 42 BUCUREȘTI 1 PNL 1 feb. 2010
233.  Stroian Toader 28 MUREȘ 6 PD-L
234.  Surpățeanu Mihai 17 DOLJ 1 PD-L
235.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI 4 PSD
236.  Știrbeț Cornel 34 SIBIU 1 PD-L
237.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT 6 PNL
238.  Tabără Valeriu 37 TIMIȘ 6 PD-L
239.  Tabugan Ion 11 CARAȘ-SEVERIN 3 Prog.
240.  Taloș Gheorghe-Mirel 33 SĂLAJ 4 PNL
241.  Tătaru Florin-Cristian 26 MARAMUREȘ 6 PSD 5 sep. 2011
242.  Tița-Nicolescu Gabriel 8 BRAȘOV 4 PD-L
243.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA 2 PSD
244.  Toader Mircea-Nicu 18 GALAȚI 2 PD-L
245.  Tudose Mihai 9 BRĂILA 4 PSD
246.  Țaga Claudiu 37 TIMIȘ 8 Prog.
247.  Țintean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 4 PNL
248.  Țîmpău Radu Bogdan 22 HUNEDOARA 6 PNL
249.  Țurea Răzvan 31 PRAHOVA 6 Prog.
250.  Uricec Eugen Constantin 35 SUCEAVA 3 PSD
251.  Vainer Aurel ales la nivel national Mino.
252.  Varga Attila 32 SATU-MARE 4 UDMR
253.  Vasilică Radu Costin 3 ARGEȘ 6 PSD
254.  Vișan Gelu 17 DOLJ 8 PD-L
255.  Vîlcu Samoil 40 VÂLCEA 2 PD-L
256.  Vladu Iulian 16 DÂMBOVIȚA 8 PD-L
257.  Vlase Petru Gabriel 4 BACĂU 10 PSD
258.  Vlădoiu Aurel 40 VÂLCEA 6 PSD
259.  Voicu Mădălin-Ștefan 19 GIURGIU 1 PSD
260.  Voicu Mihai Alexandru 17 DOLJ 7 PNL
261.  Voinescu-Cotoi Sever 31 PRAHOVA 10 PD-L
262.  Vreme Valerian 4 BACĂU 6 PD-L
263.  Zamfirescu Sorin Ștefan 40 VÂLCEA 1 PD-L
264.  Zătreanu Dan-Radu 42 BUCUREȘTI 14 PD-L
265.  Zgonea Valeriu Ștefan 17 DOLJ 9 PSD
266.  Zisopol Dragoș Gabriel ales la nivel national Mino.
267.  Zoicaș Gheorghe 26 MARAMUREȘ 1 PNL

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. DenumireColegiul
uninominal
1.  Olteanu Bogdan 42 BUCUREȘTI 1 PNL 19 oct. 2009
2.  Timiș Ioan 22 HUNEDOARA 3 PD-L 15 aug. 2010
3.  Surdu-Soreanu Raul-Victor 29 NEAMȚ 6 PSD 7 apr. 2011
4.  Cherecheș Cătălin 26 MARAMUREȘ 2 neafiliat 30 mai 2011
5.  Pálfi Mózes Zoltán 13 CLUJ 9 UDMR 29 aug. 2011
6.  Frunzulică Doru-Claudian 30 OLT 7 Prog. 1 oct. 2011
7.  Lakatos Petru 5 BIHOR 2 UDMR 17 oct. 2011
8.  Soporan Vasile Filip 13 CLUJ 7 Prog. 28 feb. 2012
9.  Iftime Dragoș-Adrian 39 VASLUI 3 PD-L 15 mar. 2012
10.  Pop Virgil 13 CLUJ 8 PNL 26 mar. 2012
11.  Țurcanu Florin 7 BOTOȘANI 3 PNL 15 iun. 2012
12.  Arion Viorel 22 HUNEDOARA 7 PD-L 20 iun. 2012
13.  Năstase Adrian 31 PRAHOVA 8 PSD 20 iun. 2012
14.  Dobre Ciprian Minodor 28 MUREȘ 7 PNL 26 iun. 2012
15.  Negoiță Robert Sorin 36 TELEORMAN 1 PSD 26 iun. 2012
16.  Uioreanu Horea-Dorin 13 CLUJ 5 PNL 26 iun. 2012
17.  Adomniței Cristian Mihai 24 IAȘI 7 PNL 27 iun. 2012
18.  Pieptea Cornel 42 BUCUREȘTI 27 PNL 27 iun. 2012
19.  Cindrea Ioan 34 SIBIU 4 PSD 28 iun. 2012
20.  Sârbu Marian 39 VASLUI 7 Prog. 28 iun. 2012
21.  Coroamă Gheorghe 35 SUCEAVA 7 PSD 29 iun. 2012
22.  Moldovan Emil Radu 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD 2 PSD 30 iun. 2012
23.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA 4 PSD 30 iun. 2012
24.  Teodorescu Horia 38 TULCEA 4 PSD 30 iun. 2012
25.  Radan Mihai ales la nivel national Mino. 1 iul. 2012
26.  Tărâță Culiță 29 NEAMȚ 3 Prog. 5 iul. 2012
27.  Andon Sergiu 42 BUCUREȘTI 16 PNL 11 sep. 2012
28.  Boldea Mihail 18 GALAȚI 9 neafiliat 25 sep. 2012
29.  Albu Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA 4 PD-L 2 oct. 2012
30.  Surupăceanu Mugurel 20 GORJ 2 PSD 15 oct. 2012
31.  Macaleți Costică 7 BOTOȘANI 5 PSD 2 noi. 2012
32.  Trășculescu Alin Silviu 41 VRANCEA 5 PD-L 20 noi. 2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 22:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro