Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Nr. Denumire
1.  Achiței Vasile-Cristian 7 BOTOȘANI PNL
2.  Adnagi Slavoliub   Minoritati
3.  Alexe Costel 24 IAȘI PNL
4.  Ambrus Izabella-Agnes 8 BRAȘOV UDMR
5.  Anastase Roberta Alma 31 PRAHOVA PNL
6.  Andrei Alexandru-Ioan 19 GIURGIU PSD
7.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV PNL
8.  Andrușcă Dănuț 29 NEAMȚ PSD
9.  Antal István-János 14 CONSTANȚA UDMR
10.  Anton Anton 42 BUCUREȘTI ALDE
11.  Apjok Norbert 26 MARAMUREȘ UDMR
12.  Ardelean Ben-Oni 37 TIMIȘ PNL
13.  Avram Constantin 4 BACĂU ALDE
14.  Axinte Vasile 24 IAȘI PSD
15.  Babuș Radu 14 CONSTANȚA PSD
16.  Balan Ioan 35 SUCEAVA PNL
17.  Balint Liviu-Ioan 33 SĂLAJ PSD
18.  Banias Mircea Marius 14 CONSTANȚA Neafiliați
19.  Barna Ilie Dan 34 SIBIU USR
20.  Băișanu Ștefan-Alexandru 35 SUCEAVA ALDE
21.  Bălănescu Alexandru 27 MEHEDINȚI PSD
22.  Bănicioiu Nicolae 24 IAȘI Neafiliați
23.  Bârlădeanu Dragoș-Petruț 41 VRANCEA PSD
24.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA PSD
25.  Bende Sándor 21 HARGHITA UDMR
26.  Benedek Zacharie 21 HARGHITA UDMR
27.  Benga Tudor - Vlad 8 BRAȘOV USR
28.  Benkő Erika 15 COVASNA UDMR
29.  Bica Dănuț 3 ARGEȘ PNL
30.  Bichineț Corneliu 39 VASLUI PMP
31.  Birchall Ana 39 VASLUI PSD
32.  Biro Zsolt-Istvan 28 MUREȘ UDMR
33.  Biró Rozália-Ibolya 5 BIHOR UDMR
34.  Bîzgan-Gayral Oana-Mioara 42 BUCUREȘTI Neafiliați
35.  Boboc Tudorița-Rodica 41 VRANCEA PSD
36.  Boboc Valentin Gabriel 36 TELEORMAN PSD
37.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ PNL
38.  Bodea Marius 24 IAȘI PNL
39.  Bogaciu Alexandra-Corina 25 ILFOV PSD
40.  Bogdan Gheorghe-Dănuț 5 BIHOR PSD
41.  Bontea Vlad 27 MEHEDINȚI PSD
42.  Boroianu Aurel-Robert 14 CONSTANȚA PNL
43.  Borza Remus-Adrian 8 BRAȘOV Neafiliați
44.  Bota Marius Sorin-Ovidiu 26 MARAMUREȘ PSD
45.  Botez Mihai-Cătălin 39 VASLUI USR
46.  Bozianu Nicoleta-Cătălina 31 PRAHOVA PMP
47.  Bran Ioana 32 SATU-MARE PSD
48.  Bucura-Oprescu Simona 3 ARGEȘ PSD
49.  Budăi Marius-Constantin 7 BOTOȘANI PSD
50.  Buican Cristian 40 VÂLCEA PNL
51.  Buicu Corneliu-Florin 28 MUREȘ PSD
52.  Bulai Iulian 29 NEAMȚ USR
53.  Bumb Sorin-Ioan 1 ALBA PNL
54.  Burciu Cristina 13 CLUJ PSD
55.  Calista Mara-Daniela 36 TELEORMAN PNL
56.  Calotă Florică Ică 36 TELEORMAN ALDE
57.  Căciulă Aurel 39 VASLUI PSD
58.  Călin Ion 17 DOLJ PSD
59.  Căprar Dorel-Gheorghe 2 ARAD PSD
60.  Căruceru Aida-Cristina 42 BUCUREȘTI PSD
61.  Cătăniciu Steluța-Gustica 13 CLUJ ALDE
62.  Cherecheș Florica 5 BIHOR PNL
63.  Cherecheș Viorica 26 MARAMUREȘ PNL
64.  Chichirău Cosette-Paula 24 IAȘI USR
65.  Chiriac Viorel 8 BRAȘOV PSD
66.  Ciocan Dan 30 OLT PSD
67.  Ciofu Tamara-Dorina 7 BOTOȘANI PSD
68.  Ciolacu Ion-Marcel 10 BUZĂU PSD
69.  Ciuhodaru Tudor 24 IAȘI PSD
70.  Cîmpeanu Sorin Mihai 42 BUCUREȘTI Neafiliați
71.  Cîtea Vasile 24 IAȘI PSD
72.  Cobuz Maricela 35 SUCEAVA PSD
73.  Cocoș Vasile 40 VÂLCEA PSD
74.  Codreanu Constantin 43 DIASPORA PMP
75.  Coliu Doru-Petrișor 43 DIASPORA PMP
76.  Constantin Daniel 42 BUCUREȘTI Neafiliați
77.  Cosma Andreea 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
78.  Cosma Lavinia-Corina 28 MUREȘ USR
79.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 29 NEAMȚ PNL
80.  Cristache Cătălin 18 GALAȚI PMP
81.  Csép Éva-Andrea 28 MUREȘ UDMR
82.  Csokany Petronela-Mihaela   Minoritati
83.  Csoma Botond 13 CLUJ UDMR
84.  Cuc Alexandru-Răzvan 19 GIURGIU PSD
85.  Cucșa Marian-Gheorghe 37 TIMIȘ ALDE
86.  Culeafă Mihai 25 ILFOV PNL
87.  Cupă Ion 17 DOLJ ALDE
88.  Cupșa Ioan 5 BIHOR PNL
89.  Dan Nicușor Daniel 42 BUCUREȘTI USR
90.  Dehelean Silviu 5 BIHOR USR
91.  Dinu Cristina-Elena 19 GIURGIU PSD
92.  Dîrzu Ioan 1 ALBA PSD
93.  Dobre Mircea-Titus 14 CONSTANȚA Neafiliați
94.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI PNL
95.  Dobrică Ionela Viorela 10 BUZĂU PSD
96.  Dobrovici-Bacalbașa Nicolae 18 GALAȚI PSD
97.  Dobrovie Matei-Adrian 42 BUCUREȘTI USR
98.  Dohotaru Adrian-Octavian 13 CLUJ Neafiliați
99.  Dragnea Nicolae-Liviu 36 TELEORMAN PSD
100.  Drăghici Mircea-Gheorghe 3 ARGEȘ PSD
101.  Drulă Cătălin 37 TIMIȘ USR
102.  Dumitrache Ileana Cristina 14 CONSTANȚA PSD
103.  Dunava Costel Neculai 4 BACĂU PSD
104.  Durbacă Eugen 18 GALAȚI Neafiliați
105.  Duruș Vlad-Emanuel 26 MARAMUREȘ USR
106.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE UDMR
107.  Farago Petru 2 ARAD UDMR
108.  Fădor Angelica 35 SUCEAVA PNL
109.  Firczak Iulius Marian   Minoritati
110.  Florea Damian 42 BUCUREȘTI PSD
111.  Florea Oana-Consuela 42 BUCUREȘTI PSD
112.  Floroiu Ionel 4 BACĂU PSD
113.  Furic Iarco   Minoritati
114.  Furtună Mirela 42 BUCUREȘTI PSD
115.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
116.  Gavrilă Camelia 24 IAȘI PSD
117.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 31 PRAHOVA ALDE
118.  Gavriliță Bianca - Miruna 37 TIMIȘ PSD
119.  Găină Mihăiță 23 IALOMIȚA PSD
120.  Georgescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
121.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ ALDE
122.  Gheorghe Andrei Daniel 25 ILFOV PNL
123.  Gheorghe Tinel 23 IALOMIȚA PNL
124.  Gheorghiu Bogdan 35 SUCEAVA PNL
125.  Ghera Giureci-Slobodan   Minoritati
126.  Gherman Dumitru 5 BIHOR PSD 4 sep. 2017
127.  Ghilea Găvrilă 5 BIHOR PNL
128.  Ghinea Cristian 42 BUCUREȘTI USR
129.  Gilia Claudia 16 DÂMBOVIȚA PSD 4 sep. 2017
130.  Giugea Nicolae 17 DOLJ PNL
131.  Goga Octavian 15 COVASNA PSD
132.  Grosaru Andi-Gabriel   Minoritati
133.  Gudu Vasile 38 TULCEA PNL
134.  Halici Nicușor 41 VRANCEA PSD
135.  Havrici Emanuel-Iuliu 35 SUCEAVA PSD
136.  Heiuș Lucian-Ovidiu 22 HUNEDOARA PNL
137.  Holban Georgeta-Carmen 16 DÂMBOVIȚA PSD
138.  Huncă Mihaela 7 BOTOȘANI PSD
139.  Huțucă Bogdan-Iulian 14 CONSTANȚA PNL
140.  Iancu Iulian 14 CONSTANȚA PSD
141.  Iancu Marius-Ionel 30 OLT PSD
142.  Ibram Iusein   Minoritati
143.  Iftimie Neculai 29 NEAMȚ PSD
144.  Ignat Miron   Minoritati
145.  Ilișanu Claudiu-Augustin 4 BACĂU PSD
146.  Intotero Natalia-Elena 22 HUNEDOARA PSD
147.  Ion Stelian-Cristian 14 CONSTANȚA USR
148.  Ionescu George 31 PRAHOVA PNL
149.  Ioniță Antoneta 9 BRĂILA PNL
150.  Iordache Florin 30 OLT PSD
151.  Itu Cornel 13 CLUJ PSD
152.  Iurișniți Cristina-Ionela 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USR
153.  Jivan Luminița-Maria 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
154.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA UDMR
155.  Korodi Attila 21 HARGHITA UDMR
156.  Kulcsár-Terza József-György 15 COVASNA UDMR
157.  Lazăr Sorin 10 BUZĂU PSD
158.  Leoreanu Laurențiu-Dan 29 NEAMȚ PNL
159.  Longher Victoria   Minoritati
160.  Lovin Dumitru 40 VÂLCEA ALDE
161.  Lungu Tudorița 4 BACĂU PNL
162.  Lupașcu Costel 7 BOTOȘANI PSD
163.  Lupescu Dumitru 16 DÂMBOVIȚA USR
164.  Macovei Silviu Nicu 24 IAȘI PSD
165.  Magyar Loránd-Bálint 32 SATU-MARE UDMR
166.  Manole Petre-Florin 42 BUCUREȘTI PSD
167.  Mareș Mara 8 BRAȘOV PNL
168.  Marica Petru-Sorin 22 HUNEDOARA PSD
169.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA UDMR
170.  Matei Călin-Vasile-Andrei 26 MARAMUREȘ PSD
171.  Mărgărit Mitică-Marius 18 GALAȚI PSD
172.  Meiroșu Marilena-Emilia 9 BRĂILA Neafiliați
173.  Mihalescul Dumitru 35 SUCEAVA PNL
174.  Mihălcescu Carmen-Ileana 42 BUCUREȘTI PSD
175.  Mînzatu Roxana 8 BRAȘOV PSD
176.  Moagher Laura-Mihaela 31 PRAHOVA PSD
177.  Mocanu Adrian 10 BUZĂU PMP
178.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
179.  Mohaci Mihai 8 BRAȘOV PSD
180.  Moldovan Sorin-Dan 13 CLUJ PNL
181.  Moșteanu Liviu-Ionuț 3 ARGEȘ USR
182.  Movilă Petru 24 IAȘI PMP
183.  Mușoiu Ștefan 23 IALOMIȚA PSD
184.  Nasra Gabriel-Horia 13 CLUJ PSD
185.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI USR
186.  Neagu Nicolae 34 SIBIU PNL
187.  Neață Eugen 40 VÂLCEA PSD
188.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA Neafiliați
189.  Nicoară Romeo Florin 32 SATU-MARE PNL
190.  Nicolae Andrei 31 PRAHOVA PSD
191.  Nicolicea Eugen 12 CĂLĂRAȘI PSD
192.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA PSD
193.  Niță Mihai 30 OLT ALDE
194.  Niță Nicu 9 BRĂILA PSD
195.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ PSD
196.  Olar Corneliu 1 ALBA PNL
197.  Olteanu Daniel 39 VASLUI Neafiliați
198.  Oprea Dumitru 24 IAȘI PNL
199.  Oprișcan Mihai Doru 28 MUREȘ ALDE
200.  Oros Nechita-Adrian 13 CLUJ PNL
201.  Oteșanu Daniela 40 VÂLCEA PSD
202.  Palăr Ionel 4 BACĂU PNL
203.  Pambuccian Varujan   Minoritati
204.  Pană Adriana-Doina 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
205.  Paraschiv Rodica 31 PRAHOVA PSD
206.  Pașcan Emil-Marius 28 MUREȘ PMP
207.  Pau Radu - Adrian 37 TIMIȘ PSD
208.  Păle Dănuț 10 BUZĂU PSD
209.  Petcu Toma-Florin 19 GIURGIU ALDE
210.  Petrea Gabriel 42 BUCUREȘTI PSD
211.  Petrețchi Nicolae-Miroslav   Minoritati
212.  Petric Octavian 32 SATU-MARE PSD
213.  Pirtea Marilen - Gabriel 37 TIMIȘ PNL
214.  Pistru-Popa Eusebiu-Manea 2 ARAD ALDE
215.  Pleșoianu Liviu Ioan Adrian 42 BUCUREȘTI PSD
216.  Plumb Rovana 16 DÂMBOVIȚA PSD
217.  Podașcă Gabriela-Maria 42 BUCUREȘTI Neafiliați 13 feb. 2018
218.  Ponta Victor-Viorel 20 GORJ Neafiliați
219.  Pop Andrei 23 IALOMIȚA PSD
220.  Pop Georgian 42 BUCUREȘTI PSD
221.  Pop Tudor Rareș 42 BUCUREȘTI USR
222.  Popa Florin 18 GALAȚI PSD
223.  Popa Mihai Valentin 8 BRAȘOV PSD
224.  Popa Ștefan-Ovidiu 40 VÂLCEA PSD
225.  Popescu Mariana-Venera   Minoritati
226.  Popescu Nicolae-Daniel 43 DIASPORA USR 19 apr. 2017
227.  Popescu Pavel 37 TIMIȘ PNL
228.  Popescu Virgil-Daniel 27 MEHEDINȚI PNL
229.  Preda Cezar-Florin 16 DÂMBOVIȚA PNL
230.  Predoiu Marian-Cătălin 12 CĂLĂRAȘI PNL
231.  Presură Alexandra 17 DOLJ PSD
232.  Prisnel Adrian-Claudiu 17 DOLJ USR
233.  Prișcă Răzvan Sorin 31 PRAHOVA PNL
234.  Prună Cristina-Mădălina 42 BUCUREȘTI USR
235.  Radu Anișoara 38 TULCEA PSD 16 ian. 2017
236.  Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin 10 BUZĂU PSD
237.  Raețchi Ovidiu Alexandru 42 BUCUREȘTI PNL
238.  Răcuci Claudiu-Vasile 1 ALBA PNL
239.  Rădulescu Alexandru 35 SUCEAVA PSD
240.  Rădulescu Cătălin-Marian 3 ARGEȘ PSD
241.  Rădulescu Dan-Răzvan 31 PRAHOVA USR
242.  Răduț Violeta 36 TELEORMAN PSD 21 feb. 2017
243.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 GALAȚI USR
244.  Roman Florin-Claudiu 1 ALBA PNL
245.  Roman Ioan Sorin 5 BIHOR PSD
246.  Romanescu Cristinel 10 BUZĂU PNL
247.  Roșca Lucreția 18 GALAȚI PSD
248.  Rotaru Alexandru 29 NEAMȚ PSD
249.  Rotaru Răzvan-Ilie 7 BOTOȘANI PSD
250.  Săftoiu Ana Adriana 42 BUCUREȘTI PNL
251.  Sămărtinean Cornel-Mircea 37 TIMIȘ PMP
252.  Schelean-Șomfelean Valeria-Diana 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
253.  Sebestyén Csaba-István 21 HARGHITA UDMR
254.  Sefer Cristian-George 12 CĂLĂRAȘI PMP
255.  Seidler Cristian-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR
256.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
257.  Sighiartău Robert-Ionatan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
258.  Simion Lucian-Eduard 38 TULCEA PSD
259.  Simionca Ionuț 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PMP
260.  Simonis Alfred - Robert 37 TIMIȘ PSD
261.  Sitterli Ovidiu-Ioan 34 SIBIU PNL
262.  Socotar Gheorghe-Dinu 28 MUREȘ PSD
263.  Solomon Adrian 39 VASLUI PSD
264.  Spânu Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
265.  Stamatian Vasile-Florin 13 CLUJ PNL
266.  Stan Viorel 29 NEAMȚ PSD 13 feb. 2018
267.  Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel 4 BACĂU USR
268.  Stancu Florinel 17 DOLJ PSD
269.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI PSD
270.  Stănescu Alexandru 30 OLT PSD
271.  Steriu Valeriu-Andrei 42 BUCUREȘTI PSD
272.  Stoica Bogdan-Alin   Minoritati
273.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ PNL
274.  Suciu Matei 37 TIMIȘ PSD 16 ian. 2017
275.  Suciu Vasile-Daniel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
276.  Surgent Marius-Gheorghe 22 HUNEDOARA ALDE
277.  Szabó Ödön 5 BIHOR UDMR
278.  Șarapatin Elvira 20 GORJ PSD
279.  Șerban Ciprian-Constantin 29 NEAMȚ PSD
280.  Șimon Gheorghe 26 MARAMUREȘ PSD
281.  Șișcu George 38 TULCEA PNL
282.  Șotcan Theodora 4 BACĂU PSD
283.  Șova Lucian 4 BACĂU PSD
284.  Șovăială Constantin 34 SIBIU PNL
285.  Ștefan Corneliu 16 DÂMBOVIȚA PSD
286.  Ștefan Ion 41 VRANCEA PNL
287.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PSD
288.  Ștefănescu Eliza-Mădălina 17 DOLJ PSD
289.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT PNL
290.  Tabugan Ion 11 CARAȘ-SEVERIN ALDE
291.  Tănăsescu Alina-Elena 17 DOLJ PSD
292.  Teiș Alina 27 MEHEDINȚI PSD 4 sep. 2017
293.  Terea Ioan 34 SIBIU PSD
294.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA PSD
295.  Todor Adrian 2 ARAD PSD
296.  Todoran Adrian-Mihăiță 26 MARAMUREȘ PMP
297.  Toma Ilie 22 HUNEDOARA PSD
298.  Tomac Eugen 42 BUCUREȘTI PMP
299.  Trăilă Cristina 42 BUCUREȘTI PNL 27 iun. 2017
300.  Tripa Florin-Dan 2 ARAD PSD
301.  Tudor Beatrice 42 BUCUREȘTI PSD
302.  Tudose Mihai 9 BRĂILA PSD
303.  Turcan Raluca 34 SIBIU PNL
304.  Turcescu Robert-Nicolae 14 CONSTANȚA PMP
305.  Tușa Adriana Diana 42 BUCUREȘTI PSD
306.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 13 CLUJ USR
307.  Ursu Răzvan-Ion 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
308.  Varga Glad-Aurel 2 ARAD PNL
309.  Varga Vasile 9 BRĂILA PNL
310.  Vasile Daniel   Minoritati
311.  Vasilescu Lia Olguța 17 DOLJ PSD
312.  Vasilică Radu Costin 3 ARGEȘ PSD
313.  Vass Levente 28 MUREȘ UDMR
314.  Văcaru Alin Vasile 20 GORJ Neafiliați
315.  Velcea Nicolae 3 ARGEȘ PSD
316.  Vexler Silviu   Minoritati
317.  Vișan George-Gabriel 14 CONSTANȚA PSD
318.  Vîlceanu Dan 20 GORJ PNL
319.  Vîrză Mihăiță 42 BUCUREȘTI PSD
320.  Vlad Sergiu Cosmin 2 ARAD USR
321.  Vlase Petru Gabriel 4 BACĂU PSD
322.  Vlăducă Oana-Silvia 16 DÂMBOVIȚA PSD
323.  Voicu Mihai Alexandru 43 DIASPORA PNL
324.  Vosganian Varujan 24 IAȘI ALDE
325.  Vrăjitoru Sorinel-Marian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 sep. 2017
326.  Weber Mihai 20 GORJ PSD
327.  Zainea Cornel 25 ILFOV USR
328.  Zamfira Constantin-Cătălin 25 ILFOV PSD
329.  Zisopol Dragoș Gabriel   Minoritati

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
pâna
Nr. Denumire
1.  Dobra Călin-Ionel 37 TIMIȘ PSD 4 ian. 2017
2.  Luca Andaluzia 38 TULCEA PSD 4 ian. 2017
3.  Gâdea Adrian-Ionuț 36 TELEORMAN PSD 27 ian. 2017
4.  Costescu Manuel 43 DIASPORA USR 3 mar. 2017
5.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 42 BUCUREȘTI PNL 1 iun. 2017
6.  Badea Leonardo 16 DÂMBOVIȚA PSD 4 iul. 2017
7.  Iacomi Iulian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 iul. 2017
8.  Trușcă Constantin 27 MEHEDINȚI PSD 17 iul. 2017
9.  Coste Marina-Adelina 5 BIHOR PSD 13 aug. 2017
10.  Chiriță Dumitru 42 BUCUREȘTI PSD 20 noi. 2017
11.  Munteanu Ioan 29 NEAMȚ PSD 23 ian. 2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 iunie 2018, 12:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro