Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Nr. Denumire
1.  Alexandrescu Vlad-Tudor 42 BUCUREȘTI USR
2.  Arcaș Viorel 34 SIBIU PSD
3.  Avram Nicolae 34 SIBIU PSD
4.  Baciu Gheorghe 15 COVASNA PMP
5.  Badea Viorel Riceard 43 DIASPORA PNL
6.  Bădălău Niculae 19 GIURGIU PSD
7.  Bădulescu Dorin-Valeriu 10 BUZĂU PMP
8.  Băsescu Traian 42 BUCUREȘTI PMP
9.  Benea Adrian-Dragoș 4 BACĂU PSD
10.  Bodog Florian Dorel 5 BIHOR PSD
11.  Botnariu Emanuel-Gabriel 25 ILFOV PSD
12.  Brăiloiu Tit-Liviu 14 CONSTANȚA PSD
13.  Breaz Valer-Daniel 1 ALBA PSD
14.  Bulacu Romulus 40 VÂLCEA PNL
15.  Butunoi Ionel Daniel 18 GALAȚI PSD
16.  Cadariu Constantin-Daniel 35 SUCEAVA PNL
17.  Caracota Iancu 16 DÂMBOVIȚA PNL
18.  Cazan Mircea-Vasile 34 SIBIU PNL
19.  Cazanciuc Robert-Marius 42 BUCUREȘTI PSD
20.  Cârciumaru Florin 20 GORJ PSD
21.  Chirteș Ioan-Cristian 28 MUREȘ PNL
22.  Chisăliță Ioan Narcis 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
23.  Chițac Vergil 14 CONSTANȚA PNL
24.  Cîțu Florin-Vasile 42 BUCUREȘTI PNL
25.  Coliban Allen 8 BRAȘOV USR
26.  Corlățean Titus 16 DÂMBOVIȚA PSD
27.  Costoiu Mihnea Cosmin 42 BUCUREȘTI PSD
28.  Cristina Ioan 2 ARAD PNL
29.  Császár Károly Zsolt 28 MUREȘ UDMR
30.  Cseke Attila-Zoltán 5 BIHOR UDMR
31.  Dănăilă Leon 42 BUCUREȘTI PNL
32.  Deneș Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
33.  Derzsi Ákos 5 BIHOR UDMR
34.  Diaconescu Renică 30 OLT PSD
35.  Diaconu Adrian-Nicolae 37 TIMIȘ PSD
36.  Dircă George-Edward 18 GALAȚI USR
37.  Dogariu Eugen 37 TIMIȘ PSD
38.  Dumitrescu Cristian-Sorin 41 VRANCEA PSD
39.  Dumitrescu Iulian 31 PRAHOVA PNL
40.  Dunca Marius-Alexandru 8 BRAȘOV PSD
41.  Fălcoi Nicu 37 TIMIȘ USR
42.  Fejér László-Ődőn 15 COVASNA UDMR
43.  Fenechiu Cătălin-Daniel 4 BACĂU PNL
44.  Fifor Mihai-Viorel 2 ARAD PSD
45.  Filipescu Răducu-George 12 CĂLĂRAȘI PNL
46.  Ganea Ion 38 TULCEA PMP
47.  Ghica Cristian 42 BUCUREȘTI USR
48.  Goțiu Remus Mihai 13 CLUJ USR
49.  Hadârcă Ion 39 VASLUI ALDE
50.  Ilea Vasile 13 CLUJ PSD
51.  Ilie Viorel 4 BACĂU ALDE
52.  Ionașcu Gabi 23 IALOMIȚA PMP
53.  Iordache Virginel 35 SUCEAVA PSD
54.  Iriza Scarlat 20 GORJ ALDE
55.  László Attila 13 CLUJ UDMR
56.  Leș Gabriel-Beniamin 32 SATU-MARE PSD
57.  Lungu Dan 24 IAȘI USR
58.  Lungu Vasile-Cristian 33 SĂLAJ PMP
59.  Lupu Victorel 24 IAȘI PSD
60.  Manda Iulian Claudiu 17 DOLJ PSD
61.  Manoliu Dan 29 NEAMȚ PSD
62.  Marciu Ovidiu-Cristian-Dan 19 GIURGIU PSD
63.  Marin Gheorghe 3 ARGEȘ PSD
64.  Marin Nicolae 18 GALAȚI PSD
65.  Marussi George-Nicolae 31 PRAHOVA USR
66.  Matei Constantin-Bogdan 40 VÂLCEA PSD
67.  Mazilu Liviu-Lucian 27 MEHEDINȚI PSD
68.  Meleșcanu Teodor Viorel 31 PRAHOVA ALDE
69.  Mihail Radu-Mihai 43 DIASPORA USR
70.  Mihu Ștefan 14 CONSTANȚA PSD
71.  Moga Nicolae 14 CONSTANȚA PSD
72.  Nicoară Marius Petre 13 CLUJ PNL
73.  Nicolae Șerban 42 BUCUREȘTI PSD
74.  Niță Ilie 35 SUCEAVA ALDE
75.  Novák Csaba-Zoltán 28 MUREȘ UDMR
76.  Oprea Mario-Ovidiu 17 DOLJ PNL
77.  Oprea Ștefan Radu 31 PRAHOVA PSD
78.  Orțan Ovidiu-Florin 8 BRAȘOV PSD
79.  Pavel Marian 23 IALOMIȚA PSD
80.  Pănescu Doru-Adrian 24 IAȘI PSD
81.  Pereș Alexandru 1 ALBA PNL
82.  Pîrvulescu Eugen 36 TELEORMAN PNL
83.  Pop Gheorghe 33 SĂLAJ PSD
84.  Pop Liviu-Marian 26 MARAMUREȘ PSD 20 feb. 2017
85.  Popa Cornel 5 BIHOR PNL
86.  Popa Ion 3 ARGEȘ PNL
87.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 42 BUCUREȘTI ALDE
88.  Preda Radu-Cosmin 17 DOLJ PSD
89.  Resmeriță Cornel-Cristian 22 HUNEDOARA PSD
90.  Romașcanu Lucian 10 BUZĂU PSD
91.  Rotaru Ion 9 BRĂILA PSD
92.  Ruse Mihai 9 BRĂILA ALDE
93.  Salan Viorel 22 HUNEDOARA PSD
94.  Savin Emanoil 31 PRAHOVA PSD
95.  Sibinescu Ionuț 27 MEHEDINȚI ALDE
96.  Simionca Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD ALDE
97.  Smarandache Miron Alexandru 4 BACĂU PSD
98.  Soporan Aurel-Horea 28 MUREȘ PSD
99.  Stan Ioan 35 SUCEAVA PSD
100.  Stănescu Paul 30 OLT PSD
101.  Stângă George-Cătălin 18 GALAȚI PNL
102.  Șoptică Costel 7 BOTOȘANI PNL
103.  Talpoș Ioan-Iustin 26 MARAMUREȘ PMP
104.  Tánczos Barna 21 HARGHITA UDMR
105.  Teodorovici Eugen Orlando 38 TULCEA PSD
106.  Toma Cătălin Dumitru 41 VRANCEA PNL
107.  Toma Vasilică 24 IAȘI PSD
108.  Trufin Lucian 7 BOTOȘANI PSD
109.  Turos Lóránd 32 SATU-MARE UDMR
110.  Țapu Nazare Eugen 29 NEAMȚ PNL
111.  Țuțuianu Adrian 16 DÂMBOVIȚA PSD
112.  Valeca Șerban Constantin 3 ARGEȘ PSD
113.  Vela Ion-Marcel 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
114.  Verestóy Attila 21 HARGHITA UDMR
115.  Vulpescu Ioan 42 BUCUREȘTI PSD
116.  Wiener Adrian 2 ARAD USR
117.  Zamfir Daniel-Cătălin 8 BRAȘOV PNL

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 noiembrie 2017, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro